Κοπάνες!

Κάνετε κοπάνες;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 226)
  • Συνέχεια

    Ψήφοι: 25 11.1%
  • Πού και πού

    Ψήφοι: 100 44.2%
  • Σπάνια

    Ψήφοι: 57 25.2%
  • Μία φορά μονο

    Ψήφοι: 19 8.4%
  • Δεν έχω κάνει και θέλω να κάνω

    Ψήφοι: 12 5.3%
  • Με τίποτα

    Ψήφοι: 13 5.8%

fanouria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η fanouria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 261 μηνύματα.
προς το παρόν δεν έχω κάνει πολλές ... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Irodis

Δραστήριο μέλος

Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 721 μηνύματα.
Πού και πού.
εκανα μερικες και εγω σαν παιδι!:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pop corn

Πολύ δραστήριο μέλος

Η pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Προσωπικά, εγώ σαν μαθήτρια ήμουν πολύ συνεπής στο θέμα των απουσιών σε σημείο να μην έχω λείψει ούτε μία φορά από το σχολείο όσο ήμουν στο Γυμνάσιο:spasiklas: :whistle:(!!!) και λίγες φορές στο Λύκειο...με εξαίρεση την Γ' Λυκείου. Εκεί πραγματικά του έδωσα και κατάλαβε!!! Ειδικά στο τέλος και με την αφορμή του διαβάσματος για τις πανελλήνιες παραλίγο να μείνω από απουσίες.

Έτσι τις λίγες κοπάνες που έκανα, τις έκανα την τελευταία χρονιά του σχολείου, κάτι που όπως κατάλαβα αργότερα δεν ήταν και ό,τι καλύτερο, αφού οι όμορφες αναμνήσεις μου από το σχολείο προέρχονται από εκείνες τις κοπανίτσες που έκανα με τον κολλητό μου για να πάμε να αγοράσουμε μπλοκ και μολύβια και να καθόμαστε να ζωγραφίζουμε. Γι' αυτό και το μόνο που μου έχει λείψει από το σχολείο είναι κάποιες ωραίες στιγμές με τους συμμαθητές μου και η κουβεντούλα την ώρα της Ιστορίας που βαριόμουν απίστευτα. :jumpy:
Αν μπορούσα να γυρίσω πίσω το χρόνο σίγουρα θα έκανα περισσότερες κοπάνες (πάντα σε λογικά πλαίσια). Σίγουρα πιο χρήσιμο θα ήταν να ξεκουραστώ ή να εκμεταλλευτώ τον χρόνο για κάτι πιο ωφέλιμο από το να αγωνίζομαι να παρακολουθήσω έναν καθηγητή από τον οποίο δεν μπορώ να κερδίσω ούτε δείγμα γνώσης!!
Μια συμβουλή: ΖΗΣΤΕ κιόλας, όχι ΜΟΝΟ διάβασμα. Όταν τελειώσετε το σχολείο δεν θα θυμάστε ούτε τα 20άρια στ' Αρχαία, ούτε το μάθημα του τάδε καθηγητή...;);)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stroumfotragoudw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η stroumfotragoudw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 63 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
ένα έχω να πω..απλά ΚΑΝΤΕ..έπρεπε να φτάσω πανεπιστήμιο για να καταλάβω τι εστί ζωή..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
ένα έχω να πω..απλά ΚΑΝΤΕ..έπρεπε να φτάσω πανεπιστήμιο για να καταλάβω τι εστί ζωή..
Παιδια και εγω αυτης της αποψης ειμαι,αφου εχετε δικαιωμα να τις κανετε,να τις κανετε:whistle:

Εξαιρειται η Γ' λυκειου οπου οι απουσιες χρησιμοποιοιυνται για αλλο λογο;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SOFIA19

Νεοφερμένος

Η SOFIA19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Ναι στις κοπάνες με μέτρο βέβαια!Είναι μια απο τις πιο ωραίες αναμνήσεις όταν τελειώνει το σχολείο!
Αν γυρνούσα πίσω το χρόνο θα έκανα σίγουρα πιο πολλές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Σιγα μη μπορεσω να κανω ποτε κοπανα με τον μπαμπουλα τη μανα μου:(:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Αχ να κάνετε!
(Με μέτρο ε; )
Το έχω μετανιώσει που δεν έκανα, μόνο τέτοιες στιγμές θα θυμάστε μετά από χρόνια. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Superhuman

Δραστήριο μέλος

Ο Νικηφόρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 797 μηνύματα.
Κάνω που και που γιατί γυρνάω σπίτι να διαβάσω.Αλλά αν βαριέμαι,δεν την κοπανάω,γιατί θα είχα μείνει από την αρχή της χρονιάς. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lostie

Νεοφερμένος

Η lostie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Αρκετα συχνα! οταν εχουμε κενα και μετα μαθημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Σήμερα 6 ώρα κενό ποιος περίμενε για εβδομη;(κοπάνα!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
με τις κοπάνες το ζήτημα εiναι να κάνεις την πρώτη. άν κάνεις την αρχή μετά δέν σταματάς.
εγώ στο γυμνάσιο δέν έκανα καθόλου. μετά στο λύκειο, λίγο η βαρεμάρα λίγο οι καλές παρέες, και οι κοπάνες ήταν πολύ συχνές. (τις παρασκευές κυρίως).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Αρκετα συχνα! οταν εχουμε κενα και μετα μαθημα
Σήμερα 6 ώρα κενό ποιος περίμενε για εβδομη;(κοπάνα!)
Στο σχολείο μου όποιος είναι παρών και φύγει, η ταρίφα είναι 1 μέρα αποβολή, αν το ξανακάνει 2 κλπ και δεν γίνεται δεκτός αν δεν έρθει με τον κηδεμόνα του.

- - - - - - - - - - - -

Τώρα μπορούμε να κάνουμε κοπάνες και χωρίς καθόλου απουσίες. Αρκεί να βρούμε έναν γιατρό που θα μας δώσει χαρτί ότι έχουμε Η1Ν1
https://www.alfavita.gr/artro.php?id=25667
οι απουσίες που σημειώνουν οι μαθητές στις σχολικές μονάδες της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης λόγω του ιού της γρίπης Α (Η1Ν1), δε κα λαμβάνονται υπόψη για το χαρακτηρισμό της φοίτησης, εφόσον προσκομίσουν τα απαραίτητα δικαιολογητικά.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
μέχρι πέρσι κάτι έκανα
φέτος τίποτα τις κρατάω όλες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Στο σχολείο μου όποιος είναι παρών και φύγει, η ταρίφα είναι 1 μέρα αποβολή, αν το ξανακάνει 2 κλπ και δεν γίνεται δεκτός αν δεν έρθει με τον κηδεμόνα του.
Και σε εμάς έτσι έλεγε ο διευθυντής ότι θα γινόταν,αλλά από Απρίλη και μετά,η φυγή όλων των μαθητών της Γ'λυκείου ήταν τόσο μαζική, που αν εφαρμοζόταν κάτι αντίστοιχο,θα ήμασταν με αποβολές ολόκληρη η Γ΄. :P

Ωστόσο απ'ότι θυμάμαι,στις αρχές επειδή φοβόμασταν μην τυχόν και γίνει τίποτα τέτοιο,απλά κάναμε κοπάνες τις πρώτες ώρες, και πηγαίναμε μετά,no prob. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Στο σχολείο μου όποιος είναι παρών και φύγει, η ταρίφα είναι 1 μέρα αποβολή, αν το ξανακάνει 2 κλπ και δεν γίνεται δεκτός αν δεν έρθει με τον κηδεμόνα του.
Ετσι όπως τα λες εσύ δεν πηγαίνεις σε σχολείο, σε σωφρονιστήριο πας!


Καλά και εγώ εδώ που τα λέμε φέτος ξεκίνησα να κάνω και μάλιστα όταν τυχαίνει να έχουμε κενό 5-6 και να περιμένουμε μέχρι την 7η για θρησκευτικά ή αγγλικά!!Σύνολο τρίτη φορά που κάνω "κοπάνα"! Και γενικά είμαι ήρεμο "παδάκι"...Λέτε να ρει αύριο ο διευθυντής που δεν με πολυσυμπαθεί να μας κράξει εμένα, τη φίλη μου και τον κολλητό μας που φύγαμε;;;(αν και δεν νομίζω,εδώ δεν το κάνει σε άλλους....ταραξίες κυριολεκτικά του σχολείου)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

element skate

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βρασιδας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 950 μηνύματα.
και μας ισχυει το ιδιο που ανεφερε ο διας :(
αλλα δεν ειναι σωφρονηστηριο οπως ειπωθηκε νμζ καλο ειναι να υπαρχει αυστηρη τιμωρια γτ ετσι δεν κανουμε πολλες κοπανες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lostie

Νεοφερμένος

Η lostie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
το πολυ πολυ να παρουν τηλ. σπιτι... Στις αρχες το εκαναν και καλα για να μας φοβησουν τωρα ουτε αυτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
κοπανες παντα με μετρο.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,855 μηνύματα.
οι κοπάνες έχουν και ...παιδαγωγικό στόχο
μην τις πυροβολούμε :worry:
εκτός από:
- το "διάβασμα" και καλά των μαθητών της Γ' Λυκείου
- την πιθανή εφηβική βαρεμάρα
προκύπτει και το θέμα της πρακτικής σεξουαλικής επιμόρφωσης ;) (με μέτρο πάντα...:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top