Κλείνουν τα σχολεία και τα πανεπιστήμια λόγω κορονοϊού για 14 μέρες

Συμφωνείτε με αυτή την απόφαση του υπουργείου Υγείας;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 69)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Μάρκος Βασίλης

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 1,871 μηνύματα.
εγω ρωταω..ειναι να ανοιξουν 27 απριλιου..αν η επιδημια δεν αντιμετωπιστει..τι θα γινει? θα ανοιξουν 10 μαιου? τι ζουμε ρε παιδια

Θα ανοίξουν όταν είναι εφικτό να ανοίξουν. Προέχει η δημόσια υγεία.
 

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
εγω ρωταω..ειναι να ανοιξουν 27 απριλιου..αν η επιδημια δεν αντιμετωπιστει..τι θα γινει? θα ανοιξουν 10 μαιου? τι ζουμε ρε παιδια
Ζούμε μία δύσκολη κατάσταση, όπου είναι πολύ κοντά μας, όσο μακρινή και αν φαντάζει, ιδίως στους νέους. Πρέπει να υπενθυμίζουμε στους εαυτούς μας, να μην χάνουμε την προοπτική και να κάνουμε υπομονή. Θα περάσει =)
 

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Εμείς έχουμε κάνει μάθημα με skype for business. Δευτέρα θα κάνουμε και με Microsoft Teams, το οποίο μου φαίνεται αισθητώς καλύτερο.
Επειδή είμαστε λίγοι στο μεταπτυχιακό, ίσως κάνουμε και το κοινό skype, με τους μεγαλύτερους σε ηλικία καθηγητές.
 

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
εμείς ξεκινάμε σε 2 ημέρες την Δευτέρα σε webex (δε την ξέρω την πλατφορμα) θα την μάθω ομως
 

than97

Νεοφερμένος

Ο than97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 91 μηνύματα.
Ψάχνομαι για μεταπτυχιακό και βρέθηκα στο φόρουμ εδώ μέσω google.
Γνωρίζετε αν οι αιτήσεις γίνονται κανονικά τόσο Ελλάδα όσο και εξωτερικό ;
πχ. Γερμανία με είπαν να μην κάνω ακόμη

Είμαι απόφοιτος Μηχ. Μηχανικός ΑΕΙ
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Σε είπαν; Δεν σου είπαν;

Εσύ κάνε αίτηση και το θέμα του κορονοϊού κάποια στιγμή θα τελειώσει. Δεν θα περάσει μια ζωή με εγκλεισμό στο σπίτι και να βγαίνουμε στο μπαλκόνι επειδή το λέει η Μαρέβα. Από όσο ξέρω, πολλά Γερμανικά πανεπιστήμια έχουν κλείσει αλλά λειτουργούν online.
 

than97

Νεοφερμένος

Ο than97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 91 μηνύματα.
Σε είπαν; Δεν σου είπαν;

Εσύ κάνε αίτηση και το θέμα του κορονοϊού κάποια στιγμή θα τελειώσει. Δεν θα περάσει μια ζωή με εγκλεισμό στο σπίτι και να βγαίνουμε στο μπαλκόνι επειδή το λέει η Μαρέβα. Από όσο ξέρω, πολλά Γερμανικά πανεπιστήμια έχουν κλείσει αλλά λειτουργούν online.
Συνομίλησα με αρκετούς καθηγητές και για διδακτορικό στην Γερμανία. Όλα παγωμένα μέχρι 20/4. Και θα ανοίξουν με είπαν μετά το Πάσχα. Έχει αρκετές ευκαιρίες, και ευτυχώς έχω φιλαράκια που έφυγαν το προηγούμενο εξάμηνο
 

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Συνομίλησα με αρκετούς καθηγητές και για διδακτορικό στην Γερμανία. Όλα παγωμένα μέχρι 20/4. Και θα ανοίξουν με είπαν μετά το Πάσχα. Έχει αρκετές ευκαιρίες, και ευτυχώς έχω φιλαράκια που έφυγαν το προηγούμενο εξάμηνο
Ούτως ή άλλως τα μεταπτυχιακά προγράμματα στην Ελλάδα ξεκινούν το φθινόπωρο, συνήθως.

Κάνε λίγη υπομονή και περίμενε να ομαλοποιηθεί η κατάσταση, έτσι ώστε να μπορέσεις αργότερα να κάνεις τις αιτήσεις σου :happy:
 

Guest 451212

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Για πολλά μεταπτυχιακά στην Ελλάδα για κάποιο λόγο που δεν καταλαβαίνω ανοίξανε ήδη οι αιτήσεις. Παράξενο και μάλλον θετικό γιατί και στο εξωτερικό γενικώς αν δεν κάνω λάθος ξεκινάνε από την άνοιξη.
 

Μάρκος Βασίλης

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 1,871 μηνύματα.
Για πολλά μεταπτυχιακά στην Ελλάδα για κάποιο λόγο που δεν καταλαβαίνω ανοίξανε ήδη οι αιτήσεις. Παράξενο και μάλλον θετικό γιατί και στο εξωτερικό γενικώς αν δεν κάνω λάθος ξεκινάνε από την άνοιξη.

Και από πιο νωρίς πολλές φορές. Πρόσφατα έπεσα πάνω σε μεταπτυχιακά σε Ολλανδία και Νορβηγία (ή Σουηδία, δεν παίρνω κι όρκο για το δεύτερο) που είχαν ανοίξει πρώτο κύκλο εγγραφών τέλη Δεκέμβρη.
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Στη Σουηδία είναι όλα ανοιχτά και αεριζόμενα.
 

than97

Νεοφερμένος

Ο than97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 91 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας.
Ήδη διαβάζω κάποια ενδιαφέροντα νήματα στο φόρουμ
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
06-04-20 Χωρίς χρέωση από κινητά δίκτυα η πρόσβαση σε ψηφιακές πλατφόρμες για την εξ αποστάσεως εκπαίδευση

 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,185 μηνύματα.
Θέλω να ανοίξουμε.Δεν αντέχω άλλο 😥
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,185 μηνύματα.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,657 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,185 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top