Κι άλλη σχολή μετά από το πτυχίο;

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
δν πειραζει για να εργαστεις αναγκαστικα εισαι (εστω και ελαχιστα) πιο τεμπελχανιο πριν εργαστεις....:P δν πειραζει ξεκουραστηκες λιγακι κι τωρα θα κανεις...εχμ...πως το λενε στα περιοδικα....α, ντεμπουτο!:clapup:

δεν μασαω εγωωωωωωωωω :D:Dβουρ στο εμπορικο δικαιο με 10αρη!!!!!!!!!!!!! θα τους παρω τα σωβρακα :redface:τον ιουνιο......!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
ναι στην δικη μου παντως επιστημη θα χρησιμευσει οπωσδηποτε! για αυτο τουμπεκι.....θα το μαθω και θα πω και ενα τραγουδι!:whistle::whistle:

καμια προτιμηση?:D:D:D

Καλό διάβασμα των βιβλίων με έμφαση στον κώδικα.

Αν εννοείς από μαθήματα, ίσως Γενικό Εμπορικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Καλό διάβασμα των βιβλίων με έμφαση στον κώδικα.

Αν εννοείς από μαθήματα, ίσως Γενικό Εμπορικό.

χαχαχα ουπς τον μπερδεψα!!!!!!!!!:redface::redface:

προτιμηση σε τραγουδι λεω καλε!:clapup::clapup:

ο καθηγητης μας ειπε δικαιο εμπορικων εταιρειων! παιρνω αυτο και βλεπουμε....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
χαχαχα ουπς τον μπερδεψα!!!!!!!!!:redface::redface:

προτιμηση σε τραγουδι λεω καλε!:clapup::clapup:

ο καθηγητης μας ειπε δικαιο εμπορικων εταιρειων! παιρνω αυτο και βλεπουμε....

Ό,τι έχεις ευχαρίστηση. Εξάλλου εσύ θα τα μάθεις μετά μουσικής. :P

Εταιρείες= Ρόκας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eco-warrior

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ή Αμφιάραος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Βουλγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 925 μηνύματα.
ε και αν θες να γινεις καρδιοχειρουργος πρεπει να τελειωσεις ιατρικη, αφου ειναι ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ, ετσι και η ψυχιατρικη...

Το γνωρίζω ότι αποτελεί ειδικότητα της ιατρικής. Δεν χρειάζεται να το δηλώνεις με κεφαλαία γράμματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Το γνωρίζω ότι αποτελεί ειδικότητα της ιατρικής. Δεν χρειάζεται να το δηλώνεις με κεφαλαία γράμματα.

εγω παλι δεν το ξερα.....ααα αυτο πρεπει να το ομολογησουμε..το φορουμ ειναι εκπαιδευτικο!:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eliza P.

Νεοφερμένος

Η eliza P. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
ε καλα ρε γιωργο που να φανταστω οτι μιλαω σε εναν ουαου φοιτητη που θα σπουδασει σε τρεις σχολες και θα κανει μεταπτυχιακα και διδακτορικα at the same time?

Ξέρετε μήπως αν μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο?
Δηλαδή να σπουδάζει κάποιος σε μια σχολή για δεύτερο πτυχίο( αφού έχει πάρει ένα πτυχίο από κάποια άλλη σχολή) και ταυτόχρονα να κάνει και μεταπτυχιακό?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Ο νόμος απαγορεύει μόνο δύο προπτυχιακά ταυτόχρονα νομίζω. Μεταπτυχιακό και προπτυχιακό δεν υπάρχει πρόβλημα.
Πάντως, σε κάτι από τα δύο δεν θα είναι καλός....Δεν γίνεται εκ των πραγμάτων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,788 μηνύματα.
ρε παιδιά τελειώστε με το πρώτο πτυχίο (αν μπορέσε ποτέ) και έχει ο Θεός για 2ο, 3ο,...,ν-στό πτυχίο
αν ήταν τόσο εύκολα το θέμα λήψης πτυχίου πανεπιστημίου, θα είχε ο καθένας τουλάχιστον 10 πτυχία...

μήπως έχετε μπερδέψει το πτυχίο πανεπιστημίου με το πιστοποιητικό ξένης γλώσσας; α; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Ξέρετε μήπως αν μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο?
Δηλαδή να σπουδάζει κάποιος σε μια σχολή για δεύτερο πτυχίο( αφού έχει πάρει ένα πτυχίο από κάποια άλλη σχολή) και ταυτόχρονα να κάνει και μεταπτυχιακό?

Φυσικά και γίνεται.

ρε παιδιά τελειώστε με το πρώτο πτυχίο (αν μπορέσε ποτέ) και έχει ο Θεός για 2ο, 3ο,...,ν-στό πτυχίο
αν ήταν τόσο εύκολα το θέμα λήψης πτυχίου πανεπιστημίου, θα είχε ο καθένας τουλάχιστον 10 πτυχία...

μήπως έχετε μπερδέψει το πτυχίο πανεπιστημίου με το πιστοποιητικό ξένης γλώσσας; α; :confused:

Κάποιοι έχουν περισσότερα του ενός πτυχία και όχι δεν τα έχουν μπερδέψει με τα πιστοποιητικά. Απλώς δεν ξύνονται ολημερίς και ολονυχτίς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,788 μηνύματα.
ναι βεβαίως, αλλά εξαρτάται πάντα για ποια επιστήμη μιλάμε

και νομίζω ότι δεν τίθεται το θέμα "ξυσίματος" γιατί ο κάθε άνθρωπος έχει και άλλες δραστηριότητες ή και ανάγκες εκτός από τις σπουδές
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Υπάρχει μια μικρή περίπτωση να δώσω για Βιολογικό,θα δείξει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,788 μηνύματα.
το βιολογικό γενικά τι μέσους όρους ετών φοίτησης έχει; :hmm:
είναι εφικτή η λήψη πτυχίου σε 3 έτη; ας πούμε στης Πάτρας βλέπω ότι έχει πρόγραμμα σπουδών (μαθήματα κορμού και μαθήματα επιλογής χωρίς κατευθύνσεις)

γενικά είναι εύκολη σχολή;

υ.σ.: για περιβαλλοντικές μελέτες ρώτησα και έμαθα ότι υπογραφή μπορεί να βάζει μόνος ένα πτυχιούχος μηχανικός και όχι ένας φυσικός, βιολόγος ή χημικός, ασχέτως αν έχουν κάνει κάποια μαθήματα ή και μεταπτυχιακά, σχετικά με τον κλάδο αυτό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
το βιολογικό γενικά τι μέσους όρους ετών φοίτησης έχει; :hmm:
είναι εφικτή η λήψη πτυχίου σε 3 έτη; ας πούμε στης Πάτρας βλέπω ότι έχει πρόγραμμα σπουδών (μαθήματα κορμού και μαθήματα επιλογής χωρίς κατευθύνσεις)

γενικά είναι εύκολη σχολή;
Δεν τη λες και τρελά δύσκολη σχολή,για την περίπτωση μου βέβαια (δεν ξέρω καν αν θα το κάνω μια σκέψη είναι)μπαίνει κι ο παράγοντας ότι είναι αρκετά συναφή τα αντικείμενα.Και πάλι ανάλογα τις συνθήκες τότε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
ναι βεβαίως, αλλά εξαρτάται πάντα για ποια επιστήμη μιλάμε

Ποιά η άποψη σου για το πακέτο Ιατρική- Νομική, στην ώρα τους κιόλας;

και νομίζω ότι δεν τίθεται το θέμα "ξυσίματος" γιατί ο κάθε άνθρωπος έχει και άλλες δραστηριότητες ή και ανάγκες εκτός από τις σπουδές

Ιεράρχηση. Απλά τα πράγματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,788 μηνύματα.
έχεις ακούσει ποτέ τον όρο «εξωγενείς παράγοντες»; ποιος σου εγγυάται στην Ελλάδα, ότι οι σπουδές θα είναι ομαλές; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Καθένας όπως τα καταφέρνει ρε παιδιά.Κι ανάλογα με την ιεράρχηση των προτεραιοτήτων του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
σκεφτοσαστε να σπουδασετε κατι ακομα (απο ενδιαφερον) μολις τελειωσετε??? εγω το εχω σκεφτει πολλες φορες και αν μπορεσω ναι. ξερω ατομα παντως που το εχουν κανει...;)

οχι δεν θα ηθελα,παρολο που με ενδιαφερουν μερικες σχολες,οπως η αρχιτεκτονικη.
το θεωρω ψυχοφθορο χασιμο χρονου,θελω η ζωη μου να περνει τη σειρα της,να τελειωσω με τη σχολη που ειμαι τωρα και να βρω δουλεια πανω στο αντικειμενο που σπουδαζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,788 μηνύματα.
οχι δεν θα ηθελα,παρολο που με ενδιαφερουν μερικες σχολες,οπως η αρχιτεκτονικη.
το θεωρω ψυχοφθορο χασιμο χρονου,θελω η ζωη μου να περνει τη σειρα της,να τελειωσω με τη σχολη που ειμαι τωρα και να βρω δουλεια πανω στο αντικειμενο που σπουδαζω.

αυτής της άποψης είμαι και εγώ..:)
βέβαια πιστεύω ότι ένα μεταπτυχιακό σε κάποιο δυναμικό πεδίο της επιστήμης, σε οποιαδήποτε φάση της παραγωγικής ζωής είναι χρήσιμο περισσότερο, από τις χρονοβόρες γενικού τύπου πτυχιακές σπουδές
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
ρε παιδιά τελειώστε με το πρώτο πτυχίο (αν μπορέσε ποτέ) και έχει ο Θεός για 2ο, 3ο,...,ν-στό πτυχίο
αν ήταν τόσο εύκολα το θέμα λήψης πτυχίου πανεπιστημίου, θα είχε ο καθένας τουλάχιστον 10 πτυχία...

μήπως έχετε μπερδέψει το πτυχίο πανεπιστημίου με το πιστοποιητικό ξένης γλώσσας; α; :confused:
μην σνομπαρετε τα πτυχια πιστοποιησης ξενων γλωσσων! ελεος πια με αυτη την καραμελα...:eek:αμα ηταν τοσο του πεταματου δεν θα ετρεχαν ολοι τοσα χρονια στα φροντιστηρια....:/:

αυτής της άποψης είμαι και εγώ..:)
βέβαια πιστεύω ότι ένα μεταπτυχιακό σε κάποιο δυναμικό πεδίο της επιστήμης, σε οποιαδήποτε φάση της παραγωγικής ζωής είναι χρήσιμο περισσότερο, από τις χρονοβόρες γενικού τύπου πτυχιακές σπουδές
ναι σε αυτο συμφωνω και εγω....καλυτερα μεταπτυχιακο και ειδικευση σε εναν τομεα που σου αρεσει πολυ ή συγγενικο τεσπα...
βεβαια περι ορεξεως...... κολοκυθοπιτα ....αμα ο αλλος ειναι ακουραστος και δεν χορταινει να σπουδαζει σε σχολες με γεια του με χαρα του!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top