Κι άλλη σχολή μετά από το πτυχίο;

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
σκεφτοσαστε να σπουδασετε κατι ακομα (απο ενδιαφερον) μολις τελειωσετε??? εγω το εχω σκεφτει πολλες φορες και αν μπορεσω ναι. ξερω ατομα παντως που το εχουν κανει...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
σκέφτομαι πολλά
ένα από αυτά είναι να σπουδάσω Ιστορία
εδώ ή στο εξωτερικό:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
μμμμ ωραια ερωτηση....ναι αμε....κατι ομως οχι εντελως ασχετο με αυτο που σπουδαζω τωρα....!
ή ισως κατι τεχνικο....πχ μπορει να σπουδαζα μοδιστικη για να φτιαχνω τα δικα μου φορεματα....ή αισθητικος για να μαθω διαφορα tips !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
εγω θελω φιλοσοφικη....ναι εινια λιγο δυσκολο αλλα θελω και θα το κανω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

astathmitos

Δραστήριο μέλος

Ο astathmitos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 667 μηνύματα.
Αν έκανα δεύτερη σχολή θα σπούδαζα νομικά.Θεωρώ ωραίο συνδιασμό την ιστορία με το δίκαιο.Δύσκολο όμως θέλει πολλές αντοχές να βγάλεις ιστορικό και νομική ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
ναι οκ, προφανως εννοειται πως εχεις κατι σε παθος ας πουμε ή θες αυτες τις γνωσεις, για προσωπικους λογους...εγω ας πουμε και φυσικο ή μαθηματικο θα ηθελα αλλα οκ δε θα σπουδαζω και μεχρι τα 60 :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Αν έκανα δεύτερη σχολή θα σπούδαζα νομικά.Θεωρώ ωραίο συνδιασμό την ιστορία με το δίκαιο.Δύσκολο όμως θέλει πολλές αντοχές να βγάλεις ιστορικό και νομική ;)

και μενα θα μου αρεσε αυτο...ειδικα στο τομεα εμπορικου δικαιου....

οντως θελει πολυ μυαλο για να αντεξει να τα θυμαται ολα αυτα και να μην τα ξεχασει με την μια!

ναι οκ, προφανως εννοειται πως εχεις κατι σε παθος ας πουμε ή θες αυτες τις γνωσεις, για προσωπικους λογους...εγω ας πουμε και φυσικο ή μαθηματικο θα ηθελα αλλα οκ δε θα σπουδαζω και μεχρι τα 60 :P

ε καλα ειπαμε οχι και ετσι!....
ε αμα τελειωσεις την μια στα 23 ας πουμε και την αλλη στα 27 καλα ειναι....

εινια βεβαια βαρυ εγχειρημα....εγω πιστευω καλυτερα να κανεις ενα μεταπτυχιακο στον τομεα που σου αρεσει παρα να μπαινεις σε αλλες σχολες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
εγω αν μου ελεγαν οτι μπορω να βγαλω οσες σχολες θελω θα πηγαινα φιλοσοφικη, μαθηματικο και φυσικο...βεβαια αυτο ειναι ανεφικτο στην σκληρη πραγματικοτητα οποτε επειδη θελω και μαλλον 90% θα καταφερω να σπουδασω και δευτερη σχολη (καπως θα τα βολεψουμε μωρε, αφου γουσταρω ο ανθρωπος :P ) θα επιλεξω τοτε μια απο αυτες....

υ.γ ποιος ειπε πως δν θα κανω μεταπτυχιακο και διδακτορικο??? :P απλα θελω να σπουδασω και αυτα....:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
εγω αν μου ελεγαν οτι μπορω να βγαλω οσες σχολες θελω θα πηγαινα φιλοσοφικη, μαθηματικο και φυσικο...βεβαια αυτο ειναι ανεφικτο στην σκληρη πραγματικοτητα οποτε επειδη θελω και μαλλον 90% θα καταφερω να σπουδασω και δευτερη σχολη (καπως θα τα βολεψουμε μωρε, αφου γουσταρω ο ανθρωπος :P ) θα επιλεξω τοτε μια απο αυτες....

υ.γ ποιος ειπε πως δν θα κανω μεταπτυχιακο και διδακτορικο??? :P απλα θελω να σπουδασω και αυτα....:P

ε καλα ρε γιωργο που να φανταστω οτι μιλαω σε εναν ουαου φοιτητη που θα σπουδασει σε τρεις σχολες και θα κανει μεταπτυχιακα και διδακτορικα at the same time?

ενταξει μωρε χαλαρα....καπου στα 50 θα εχεις τελειωσει!

εχω απορια:στο πλαι λεει οτι εισαι φοιτητης...?!? τελικα εχεις διαλεξει?!!?!?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

astathmitos

Δραστήριο μέλος

Ο astathmitos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 667 μηνύματα.
εινια βεβαια βαρυ εγχειρημα....εγω πιστευω καλυτερα να κανεις ενα μεταπτυχιακο στον τομεα που σου αρεσει παρα να μπαινεις σε αλλες σχολες!
Νομίζω ότι τελικά αυτή είναι και η καλύτερη λύση.Εκτός και αν το έχεις απωθημένο βέβαια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
ε καλα ρε γιωργο που να φανταστω οτι μιλαω σε εναν ουαου φοιτητη που θα σπουδασει σε τρεις σχολες και θα κανει μεταπτυχιακα και διδακτορικα at the same time?

ενταξει μωρε χαλαρα....καπου στα 50 θα εχεις τελειωσει!

εχω απορια:στο πλαι λεει οτι εισαι φοιτητης...?!? τελικα εχεις διαλεξει?!!?!?

οχι, οχι, αυτο ειναι το απιαστο ονειρο, που ενω ταξιδευεις ξυπνας ρε που*τη.....:P σιγα μη βγαλω 3 ρε! αυτη θα τη βγαλω οκ, απλα λεω να κανω και μια απο αυτες, αφου μ'αρεσει και διαβαζω ετσι κι αλλιως τετοια.....εννοειται μεταπτυχιακο μονο σε αυτη...την αλλη τη θελω απλα για τη τρελα μου πως το λενε (αν τα καταφερω βεβαια ε?!)


γιωργο????:confused: :hmm: με ξες????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Νομίζω ότι τελικά αυτή είναι και η καλύτερη λύση.Εκτός και αν το έχεις απωθημένο βέβαια.

ναι σωστος....! με τα απωθημενα δεν ειναι να τα βαζεις γτ θα τα ξανανιωσεις μετα απο χρονια ...και θα εινια ασχημο συναισθημα να μην τα εχεις ικανοποιησει και να μελαγχολεις μετα.....:eek::eek:

οχι, οχι, αυτο ειναι το απιαστο ονειρο, που ενω ταξιδευεις ξυπνας ρε που*τη.....:P σιγα μη βγαλω 3 ρε! αυτη θα τη βγαλω οκ, απλα λεω να κανω και μια απο αυτες, αφου μ'αρεσει και διαβαζω ετσι κι αλλιως τετοια.....εννοειται μεταπτυχιακο μονο σε αυτη...την αλλη τη θελω απλα για τη τρελα μου πως το λενε (αν τα καταφερω βεβαια ε?!)


γιωργο????:confused: :hmm: με ξες????

ωωωωω ο γιωργος εινια παρεξηγησιαρης :redface:και δεν μιλαει σε αγνωστους :'(....ειδα στο πλαι πως σε λενε.....μια παρεϊτσα ειμαστε ολοι εδω!:D:D

τελικα αυτο που λεει στο πλαι οτι εισαι φοιτητης ακυρο?δεν ισχυει?:hmm::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Αν έκανα δεύτερη σχολή θα σπούδαζα νομικά.Θεωρώ ωραίο συνδιασμό την ιστορία με το δίκαιο.Δύσκολο όμως θέλει πολλές αντοχές να βγάλεις ιστορικό και νομική ;)

Λέει αυτός ο συνδυασμός. ;)

και μενα θα μου αρεσε αυτο...ειδικα στο τομεα εμπορικου δικαιου....
οντως θελει πολυ μυαλο για να αντεξει να τα θυμαται ολα αυτα και να μην τα ξεχασει με την μια!

Δε θες να το κάνεις αυτό στον εαυτό σου.

ε καλα ρε γιωργο που να φανταστω οτι μιλαω σε εναν ουαου φοιτητη που θα σπουδασει σε τρεις σχολες και θα κανει μεταπτυχιακα και διδακτορικα at the same time?

ενταξει μωρε χαλαρα....καπου στα 50 θα εχεις τελειωσει!?

Υπάρχουν τέτοιοι φοιτητές. Και όχι, δεν έχουν τελειώσει στα 50.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Λέει αυτός ο συνδυασμός. ;)



Δε θες να το κάνεις αυτό στον εαυτό σου.



Υπάρχουν τέτοιοι φοιτητές. Και όχι, δεν έχουν τελειώσει στα 50.

ναι βρε συ μην αρπαζεσαι.....εννοειται πως υπαρχουν....πρωτα απολα οι καθηγητες μου....πολλοι απο αυτους εχουν τελειωσει παραπανω απο μια σχολες και εχουν σπουδες σε τοσα μερη που σε αφηνουν αφωνο με τις γνωσεις και την συνεπεια τους! plus ειναι εξαιρετοι στην δουλεια τους!
τεσπα...να σου πω σχετικα με το εμπορικο δικαιο τωρα με αγχωσες! εγω που λες πηρα επιλεγομενα εμπορικου δικαιου και τωρα λεω να αρχησω να τα διαβαζω....! λες να τα βρω μπαστουνια?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eco-warrior

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ή Αμφιάραος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Βουλγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 925 μηνύματα.
Ψυχιατρική. Προαπαιτεί, όμως, να έχεις σπουδάσει ιατρική, οπότε...:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
τεσπα...να σου πω σχετικα με το εμπορικο δικαιο τωρα με αγχωσες! εγω που λες πηρα επιλεγομενα εμπορικου δικαιου και τωρα λεω να αρχησω να τα διαβαζω....! λες να τα βρω μπαστουνια?:hmm:

Στην επιστήμη σου χρειάζονται μεν, αλλά γενικά ως μαθήματα δεν έχουν καλή φήμη. Φυσικά πάντα εξαρτάται και από τους εκάστοτε διδάσκοντες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
αν εχεις θεληση δν θα βρεις πουθενα μπαστουνια!! εκτος αν παιζεις ποκερ βεβαια :P (cold fun :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Στην επιστήμη σου χρειάζονται μεν, αλλά γενικά ως μαθήματα δεν έχουν καλή φήμη. Φυσικά πάντα εξαρτάται και από τους εκάστοτε διδάσκοντες.

ναι στην δικη μου παντως επιστημη θα χρησιμευσει οπωσδηποτε! για αυτο τουμπεκι.....θα το μαθω και θα πω και ενα τραγουδι!:whistle::whistle:

καμια προτιμηση?:D:D:D

αν εχεις θεληση δν θα βρεις πουθενα μπαστουνια!! εκτος αν παιζεις ποκερ βεβαια :P (cold fun :P )

αντε για να δουμε ....γτ κοπηκα 2 φορες!:(:(:/:
βεβαια ημουν λιγο τεμπελχανειο!:redface::redface::redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Ψυχιατρική. Προαπαιτεί, όμως, να έχεις σπουδάσει ιατρική, οπότε...:whistle:

ε και αν θες να γινεις καρδιοχειρουργος πρεπει να τελειωσεις ιατρικη, αφου ειναι ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ, ετσι και η ψυχιατρικη...


@γιολαντα: σε παω, με πας, πηγαινομαστε, πηγαινουμε...που οδευουμε???:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
αντε για να δουμε ....γτ κοπηκα 2 φορες!:(:(:/:
βεβαια ημουν λιγο τεμπελχανειο!:redface::redface::redface:

δν πειραζει για να εργαστεις αναγκαστικα εισαι (εστω και ελαχιστα) πιο τεμπελχανιο πριν εργαστεις....:P δν πειραζει ξεκουραστηκες λιγακι κι τωρα θα κανεις...εχμ...πως το λενε στα περιοδικα....α, ντεμπουτο!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top