Καφετέρια του iSchool

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Ειναι χαλαρό. Και έχει ενδιαφέρον.
Και τα μαθηματικά μου άρεσαν (ειδικά στατιστική κ πιθανότητες) αλλα δεν ήθελα να το ρισκάρω...Δε με ενδιέφερε κ το πεδίο εξάλλου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

notis_19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,538 μηνύματα.
Δεν γίνεται..δεν διαβάζεται η έκθεση..Θα διαβάσω 5 θέματα και αν πέσει κάποιο είμαι τυχερός..

*κάνει και αφόρητη ζέστη..:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Ο Πλάτων αρνείται να χαρακτηρίσει επιστήμη ή τέχνη τη ρητορική, αφού δεν έχει καθορισμένο αντικείμενο να διδάξει ούτε αξιόπιστη μέθοδο. Κατ' αυτόν είναι απλώς μια εμπειρία, μια ικανότητα, ένα όργανο μόνον απάτης στον χωρίς ηθικούς φραγμούς αγώνα του δημόσιου βίου. Ο ρήτορας, ακόμη και αθέλητα, οδηγείται στην απάτη, αφού δεν έχει γνώση («ἐπιστήμην»), αλλά γνώμη μονάχα («δόξαν») για το θέμα με το οποίο τυχόν ασχολείται.

Τι μαλακίες καθόμαστε και παπαγαλίζουμε για έναν ψωροβαθμό :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thomas l.

Τιμώμενο Μέλος

Ο ΘΩΜΑΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,526 μηνύματα.
Ο Πλάτων αρνείται να χαρακτηρίσει επιστήμη ή τέχνη τη ρητορική, αφού δεν έχει καθορισμένο αντικείμενο να διδάξει ούτε αξιόπιστη μέθοδο. Κατ' αυτόν είναι απλώς μια εμπειρία, μια ικανότητα, ένα όργανο μόνον απάτης στον χωρίς ηθικούς φραγμούς αγώνα του δημόσιου βίου. Ο ρήτορας, ακόμη και αθέλητα, οδηγείται στην απάτη, αφού δεν έχει γνώση («ἐπιστήμην»), αλλά γνώμη μονάχα («δόξαν») για το θέμα με το οποίο τυχόν ασχολείται.

Τι μαλακίες καθόμαστε και παπαγαλίζουμε για έναν ψωροβαθμό :hehe:
πανε κοιλαδα για τρεξιμο ρε
ασε το διαβασμα
β λυκειου εισαι :P :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Ο Πλάτων αρνείται να χαρακτηρίσει επιστήμη ή τέχνη τη ρητορική, αφού δεν έχει καθορισμένο αντικείμενο να διδάξει ούτε αξιόπιστη μέθοδο. Κατ' αυτόν είναι απλώς μια εμπειρία, μια ικανότητα, ένα όργανο μόνον απάτης στον χωρίς ηθικούς φραγμούς αγώνα του δημόσιου βίου. Ο ρήτορας, ακόμη και αθέλητα, οδηγείται στην απάτη, αφού δεν έχει γνώση («ἐπιστήμην»), αλλά γνώμη μονάχα («δόξαν») για το θέμα με το οποίο τυχόν ασχολείται.

Τι μαλακίες καθόμαστε και παπαγαλίζουμε για έναν ψωροβαθμό :hehe:

Εμάς μόνο τα ειδη των λόγων μας είχαν βάλει πέρσι, τη δομή κ το Γοργια.

Αντιγόνη μας είχε βάλει σχεδόν 10++ σελίδες. Μου είχε βγει η Παναγία να της βγάλω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Εμάς μόνο τα ειδη των λόγων μας είχαν βάλει πέρσι, τη δομή κ το Γοργια.

Αντιγόνη μας είχε βάλει σχεδόν 10++ σελίδες. Μου είχε βγει η Παναγία να της βγάλω.
Εμάς μας έβαλαν όλη τη γενική εισαγωγή όπως τη δίνει το υπουργείο ως διδακτέα αναλυτικώς (meaning: σελ.9-20).

Θέλω να βγάλω τη γενική εισαγωγή γρήγορα-γρήγορα, μετά την εισαγωγή και τις μεταφράσεις στο "υπέρ Μαντιθέου", για να γράψω κανένα διαγώνισμα από τον ΟΕΦΕ και να το διορθώσω κιόλας :hehe:

Μετά θα βγάλω τσακ-μπαμ και τον Δημοσθένη, που τον διάβαζα πιο συστηματικά, και τέλος :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Εμεις που έχουμε για μετάφραση 6 κείμενα φέτος στα αρχαία; Έλεος!! Τα 2 άντε να τα κανεις σκονακια, τα 6 πώς; :whistle:
jj χαλάρωσε λίγο, έχεις καλοκαιρινά και την γ λυκειου μπροστά σου, απόλαυσε αυτές τις ημέρες όσο μπορείς :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Χαχα. Εγω 1-2 θα μάθω. Δε νομίζω να μας έχουν παραπάνω.

Ο μαντιθεος ήταν ο αγαπημένος μου. Μας έπεσε Δημοσθένης στο τέλος 17-20 κ ήταν κ εύκολο το άγνωστο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
jj χαλάρωσε λίγο, έχεις καλοκαιρινά και την γ λυκειου μπροστά σου, απόλαυσε αυτές τις ημέρες όσο μπορείς :P
Αν ήταν κάποιο άλλο μάθημα, δε θα με ένοιαζε τόσο. Αλλά στα αρχαία θέλω να δώσω τον καλύτερό μου εαυτό :D
Ο μαντιθεος ήταν ο αγαπημένος μου. Μας έπεσε Δημοσθένης στο τέλος 17-20 κ ήταν κ εύκολο το άγνωστο :)
Εμένα μ'αρέσει περισσότερο ο Δημοσθένης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Αν ήταν κάποιο άλλο μάθημα, δε θα με ένοιαζε τόσο. Αλλά στα αρχαία θέλω να δώσω τον καλύτερό μου εαυτό :D

Εμένα μ'αρέσει περισσότερο ο Δημοσθένης.

Ωραίος ειναι κ ο Δημοσθένης κ ο Ισοκράτης. Αλλα ο Λυσιας στο συγκεκριμένο έδωσε ρέστα. :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Φυσικη τελος ια ια ια ια ια ια ια ια ια ια ια ια :yahoo: :yahoo: :yahoo:

Σοφια: μονο αν κανεις παιδια να μην τα βασανιζεις στην εξετασεις :look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Εμεις που έχουμε για μετάφραση 6 κείμενα φέτος στα αρχαία; Έλεος!! Τα 2 άντε να τα κανεις σκονακια, τα 6 πώς; :whistle:
jj χαλάρωσε λίγο, έχεις καλοκαιρινά και την γ λυκειου μπροστά σου, απόλαυσε αυτές τις ημέρες όσο μπορείς :P
Θα κανείς σκονάκι και τα έξι μόλις πάρεις το γραπτό θα δεις πιο είναι και βγάζεις το σκονάκι που πρέπει.
Εμάς πάντως 2 κείμενα μας είχε βάλει μόνο και λέει το ένα είναι sos.. Δλδ τι κάνει νιαου στα κεραμίδια ;ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Θα κανείς σκονάκι και τα έξι μόλις πάρεις το γραπτό θα δεις πιο είναι και βγάζεις το σκονάκι που πρέπει.
Εμάς πάντως 2 κείμενα μας είχε βάλει μόνο και λέει το ένα είναι sos.. Δλδ τι κάνει νιαου στα κεραμίδια ;ρ

Χαχα ευτυχώς που οι περισσότεροι καθηγητές στο σχολειο μου πάντα την γ λυκειου την αφήνουν να αντιγράψει και λίγο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Εμένα με είχε δώσει η μπροστινή μου το γραπτό της για να αντιγράψω. Σημασία δεν έδωσε o επιτηρητής.. Αλλά μερικοί καθηγητές είναι στραβόξυλα και δεν λέει να το ρισκάρεις με την αντιγραφή.. Καλύτερα να έχει κανένα σκονάκι μαζί σου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Σήμερα πίστευα ότι θα τελειώσω με τα μέρη του ρητορικού λόγου, αλλά μάλλον θα τα αφήσω για αύριο :P

Άντε, αύριο θα μπω στο κείμενο (ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ):D:D:D:D:D:D:D
:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Ανωμαλία. :P
Πόση ώρα πια ρε για τις εισαγωγές. :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Η μετάφραση είναι απαίσια.
ΑΠΑΙΣΙΑ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Η μετάφραση είναι απαίσια.
ΑΠΑΙΣΙΑ.
Πέρυσι είχα βγάλει τις μεταφράσεις (και του Ξενοφώντα και του Θουκυδίδη) μέσα σε ένα δίωρο ή τρίωρο :P

(Και ναι, είχαμε την ίδια εξεταστέα με εσάς)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thomas l.

Τιμώμενο Μέλος

Ο ΘΩΜΑΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,526 μηνύματα.
τι κανετε παιδακια;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Πέρυσι είχα βγάλει τις μεταφράσεις (και του Ξενοφώντα και του Θουκυδίδη) μέσα σε ένα δίωρο ή τρίωρο :P
(Και ναι, είχαμε την ίδια εξεταστέα με εσάς)
Έχω βγάλει όλα τα ερμηνευτικά,γραμματικές,συντακτικά,εισαγωγές. ΤΑ ΠΑΝΤΑ.
Και μου έχει μείνει η μετάφραση.
Οπότε έχω ελπίδες.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top