Καφετέρια του iSchool

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Πουτάνα έκεθσηηηηηηη. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soleado Febrero ~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,033 μηνύματα.
Τα αρχαία μου έχουν σπάσει τα νεύρα.Δεν τα αντέχω άλλο :mpliaks::mpliaks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soleado Febrero ~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,033 μηνύματα.
https://exams-repo.cti.gr/category/5-a-taksh?Itemid
Άνοιξε η τράπεζα θεμάτων για την Α' Λυκείου!!!Καλή επιτυχία σε όλους:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Καλημέρα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aggeliki G.

Νεοφερμένος

Η Aggeliki G. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Υπομονή... θα τελειώσουν κι αυτές οι εξετάσεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Οι εξετασεις θα περασουν.
Εμεις οχι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
https://exams-repo.cti.gr/category/5-a-taksh?Itemid
Άνοιξε η τράπεζα θεμάτων για την Α' Λυκείου!!!Καλή επιτυχία σε όλους:clapup:

Τα θεματα των γερμανικων ειναι γελοια:worry::eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Δεν χαίρεσαι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Δεν χαίρεσαι;

Οχι:eek::eek: ειπαμε να κανουμε καποιου επιπεδου!
Θεμα εκθεσης:
Η σχολική εφημερίδα «WIR» διεξάγει μία έρευνα με θέμα «Η εκμάθηση
της Γερμανικής». Επειδή σου φαίνεται καλή ιδέα συμμετέχεις και εσύ στην
έρευνα. Γράψε ένα mail (80-120 λέξεις) στη σχολική εφημερίδα
βασιζόμενος/η στις ακόλουθες ερωτήσεις:
 Πώς σε λένε; :eek:
Πόσο χρονών είσαι; :eek:
 Πού κατοικείς; :eek:
 Πόσο καιρό μαθαίνεις γερμανικά; Πού μαθαίνεις γερμανικά;
 Πώς σου φαίνεται η γερμανική γλώσσα; Γιατί;
 Ποιά άλλη γλώσσα θα ήθελες να μάθεις; Γιατί;
Για ποιον λογο το κανουν αυτο ^^:P τις 2 τελευταιες ερωτησεις μου τις εκαναν στο προφορικο του πτυχιου:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Οχι:eek::eek: ειπαμε να κανουμε καποιου επιπεδου!
Θεμα εκθεσης:
Η σχολική εφημερίδα «WIR» διεξάγει μία έρευνα με θέμα «Η εκμάθηση
της Γερμανικής». Επειδή σου φαίνεται καλή ιδέα συμμετέχεις και εσύ στην
έρευνα. Γράψε ένα mail (80-120 λέξεις) στη σχολική εφημερίδα
βασιζόμενος/η στις ακόλουθες ερωτήσεις:
 Πώς σε λένε; :eek:
Πόσο χρονών είσαι; :eek:
 Πού κατοικείς; :eek:
 Πόσο καιρό μαθαίνεις γερμανικά; Πού μαθαίνεις γερμανικά;
 Πώς σου φαίνεται η γερμανική γλώσσα; Γιατί;
 Ποιά άλλη γλώσσα θα ήθελες να μάθεις; Γιατί;
Για ποιον λογο το κανουν αυτο ^^:P τις 2 τελευταιες ερωτησεις μου τις εκαναν στο προφορικο του πτυχιου:redface:
Αυτό στα θέματα της Α' Λυκείου?:confused: Μου αρέσει που το σκέφτομαι ακόμα για να αλλάξω β' ξένη γλώσσα λόγω του χαμηλού επιπέδου μου στα γερμανικά (είμαι στα μέσα του Α2 κ έχω χάλια προφορά)!Ρε αυτά μπορώ να τα απαντήσω κι εγώ και να γράψω 100 σειρές!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Αυτό στα θέματα της Α' Λυκείου?:confused: Μου αρέσει που το σκέφτομαι ακόμα για να αλλάξω β' ξένη γλώσσα λόγω του χαμηλού επιπέδου μου στα γερμανικά (είμαι στα μέσα του Α2 κ έχω χάλια προφορά)!Ρε αυτά μπορώ να τα απαντήσω κι εγώ και να γράψω 100 σειρές!

Οχι μην το κανεις:P εγω η μελλουσα καθ γερμανικων σου λεω να συνεχισεις με αγγλικα.
*ασχετα που θα παρω γερμανικα για προσωπικους λογους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Δε θέλω να σας στενοχωρήσω, αλλά σιγά μη γίνει τμήμα γερμανικών...

Όλοι αγγλικά θα διαλέξουν στο λύκειο και αναγκαστικά θα ακολουθήσετε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Ντόιτς δίκαιο έχει το τζιτζίκι έτσι γίνεται όλοι αγγλικά επιλέγουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
^^ δεδομενο ειναι παιδια...
Σε εμας περυσι δεν δημιουργηθηκε για 1 ατομο! Ε μετα εφυγε και η κυρια μας ασε τα να πανε...:/:
Φετος θα ειμαι η μονη που θα τα επιλεξω απο την ταξη μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Ρε β γυμνασίου είμαι!Του χρόνου λέτε να αλλάξω και να πάω γερμανικά?Στα γαλλικά κάνουμε ακόμα τα φαγητά και τις μέρες και δεδομένου ότι είμαι στο C1 ΒΑΡΙΕΜΑΙ ΑΦΑΝΤΑΣΤΑ!!!!Στα γερμανικά μπορεί να μάθω κάτι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Ρε β γυμνασίου είμαι!Του χρόνου λέτε να αλλάξω και να πάω γερμανικά?Στα γαλλικά κάνουμε ακόμα τα φαγητά και τις μέρες και δεδομένου ότι είμαι στο C1 ΒΑΡΙΕΜΑΙ ΑΦΑΝΤΑΣΤΑ!!!!Στα γερμανικά μπορεί να μάθω κάτι!

Στο λεω εγω που σε ολο το γυμνασιο κανουμε γερμανικα: 3η γυμνασιου και φετος μαθαμε τα χρωματα :look: μιλαμε το επιπεδο ειναι πολυ ανεβασμενο:P ( δεδομενου οτι κι εγω ειμαι C1 στα γερμανικα). Γενικα... Πιστευω οτι ουτε ενα παιδι δεν ειναι ευχαριστημενο απο την διδασκαλια της 2ης ξενης γλωσσας στο γυμνασιο... Αν πεσεις και σε ασχημη καθηγητρια τελειωσες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Στο λεω εγω που σε ολο το γυμνασιο κανουμε γερμανικα: 3η γυμνασιου και φετος μαθαμε τα χρωματα :look: μιλαμε το επιπεδο ειναι πολυ ανεβασμενο:P ( δεδομενου οτι κι εγω ειμαι C1 στα γερμανικα). Γενικα... Πιστευω οτι ουτε ενα παιδι δεν ειναι ευχαριστημενο απο την διδασκαλια της 2ης ξενης γλωσσας στο γυμνασιο... Αν πεσεις και σε ασχημη καθηγητρια τελειωσες...

Εγώ δεν είπα κάτι αντίθετο!Εδώ στη β γυμνασίου ακόμα είναι στη μέση της ύλης του βιβλίου της πρώτης γυμνασίου (και η σχολική χρονιά έχει τελειώσει τώρα που το σκέφτομαι....)!!!Αλλά εγώ είμαι στο Α2 και νταξ θα κάνω επανάληψη το Α1!Στα γαλλικά τι να κάνω επανάληψη?Να κάναμε Β1 ή Β2 να πω νταξ για επανάληψη καλά είναι αλλά το Α1?Δε λέει!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Εγώ δεν είπα κάτι αντίθετο!Εδώ στη β γυμνασίου ακόμα είναι στη μέση της ύλης του βιβλίου της πρώτης γυμνασίου (και η σχολική χρονιά έχει τελειώσει τώρα που το σκέφτομαι....)!!!Αλλά εγώ είμαι στο Α2 και νταξ θα κάνω επανάληψη το Α1!Στα γαλλικά τι να κάνω επανάληψη?Να κάναμε Β1 ή Β2 να πω νταξ για επανάληψη καλά είναι αλλά το Α1?Δε λέει!!!

Χαχαχαχαχα:P ειδα οτι ειπες πως εχεις προβλημα με την προφορα των γερμανικων. Το μαθημα στο σχολειο δεν θα σου προσφαιρει τιποτα. Τα προφορικα ειναι ελαχιστα και πολλες φορες ανύπαρκτα... Τα ακουστικα επισης... Με αποτελεσμα ολη η ταξη των γερμανικων να εχει αθλια προφορα στην γλωσσα:/: πολλοι αν και κανουν 2 χρονια γερμανικα δεν ξερουν πως διαβαζονται οι δίφθογγοι eu, ei, au:/::/: ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΜΕ ΣΤΕΝΟΧΩΡΕΙ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Χαχαχαχαχα:P ειδα οτι ειπες πως εχεις προβλημα με την προφορα των γερμανικων. Το μαθημα στο σχολειο δεν θα σου προσφαιρει τιποτα. Τα προφορικα ειναι ελαχιστα και πολλες φορες ανύπαρκτα... Τα ακουστικα επισης... Με αποτελεσμα ολη η ταξη των γερμανικων να εχει αθλια προφορα στην γλωσσα:/: πολλοι αν και κανουν 2 χρονια γερμανικα δεν ξερουν πως διαβαζονται οι δίφθογγοι eu, ei, au:/::/: ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΜΕ ΣΤΕΝΟΧΩΡΕΙ

Αν δεν κάνω λάθος το πρώτο προφέρεται όι και το δεύτερο άι!Για το τρίτο δεν είμαι σίγουρος!Εγώ δεν έχω καλή προφορά γιατί είμαι επηρεασμένος από τα γαλλικά,που είμαι native speaker (όσον αφορά την προφορά τουλάχιστον)!Ένας συμμαθητής μου που έχει μείνει 3 χρόνια Γερμανία και τα μιλάει τέλεια τα γερμανικά,μου έχει πει πως όταν μιλάω γερμανικά,ακούγομαι σαν Γάλλος(!)Προφέρω υπερβολικά το "γο" και μιλάω πολύ ελαφριά (και στα ελληνικά ακόμα η φωνή μου δεν είναι βαριά όπως των συμμαθητών μου-τα γαλλικά φταίνε γι'αυτό,πριν μια χαρά μιλούσα)!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Αν δεν κάνω λάθος το πρώτο προφέρεται όι και το δεύτερο άι!Για το τρίτο δεν είμαι σίγουρος!Εγώ δεν έχω καλή προφορά γιατί είμαι επηρεασμένος από τα γαλλικά,που είμαι native speaker (όσον αφορά την προφορά τουλάχιστον)!Ένας συμμαθητής μου που έχει μείνει 3 χρόνια Γερμανία και τα μιλάει τέλεια τα γερμανικά,μου έχει πει πως όταν μιλάω γερμανικά,ακούγομαι σαν Γάλλος(!)Προφέρω υπερβολικά το "γο" και μιλάω πολύ ελαφριά (και στα ελληνικά ακόμα η φωνή μου δεν είναι βαριά όπως των συμμαθητών μου-τα γαλλικά φταίνε γι'αυτό,πριν μια χαρά μιλούσα)!!!

Κι εμενα εχει σπασει η ελληνικη προφορα μου στο χ ειδικα:P:P. Σωστα! Το τριτο προφερεται ως άου zum Beispiel Frau (φράου)
Ολοι επιρρεαζομαστε απο γλωσσες;)
Μια συμβουλη: αν θελεις να βελτιωσεις την προφορα σου ακουγε γερμανικη μουσικη και βλεπε ταινιες! Επισης οταν διαβαζεις γερμανικα να διαβαζεις φωναχτα! Να σε ηχογραφεις που και που!
*και να μου τα στελνεις να τα ακουω:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top