Καφετέρια του iSchool

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
1586767298120.png

'Εκλαψα :lol:
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τελικά δεν ήταν καθόλου καλή ιδέα να πάρω puzzle 3000 κομματιών!
Το πρωί το φτιάχνω και τη νύχτα ο γατούλης μου το διαλύει!
Σαν το υφαντό της Πηνελόπης, ένα πράγμα!
 

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Τελικά δεν ήταν καθόλου καλή ιδέα να πάρω puzzle 3000 κομματιών!
Το πρωί το φτιάχνω και τη νύχτα ο γατούλης μου το διαλύει!
Σαν το υφαντό της Πηνελόπης, ένα πράγμα!
Ωχ, αυτό δεν ακούγεται ωραίο. Από την άλλη, θα έχεις συνέχεια απασχόληση, για εσένα το κάνει :P

Μιας και είσαι και εσύ φαν του είδους, πού στο καλό καταφέρνεις να απλώνεις ένα παζλ με τόσα πολλά κομμάτια; Στο γραφείο μου δε μπορώ (γιατί μονο εγώ λείπω από εκεί πάνω), και τραπεζαρία δεν έχω. Στο πάτωμα δε γίνεται, γιατί έχω σκύλο. :P Έχεις να μοιραστείς κάποιο μυστικό; :)
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ωχ, αυτό δεν ακούγεται ωραίο. Από την άλλη, θα έχεις συνέχεια απασχόληση, για εσένα το κάνει :P

Μιας και είσαι και εσύ φαν του είδους, πού στο καλό καταφέρνεις να απλώνεις ένα παζλ με τόσα πολλά κομμάτια; Στο γραφείο μου δε μπορώ (γιατί μονο εγώ λείπω από εκεί πάνω), και τραπεζαρία δεν έχω. Στο πάτωμα δε γίνεται, γιατί έχω σκύλο. :P Έχεις να μοιραστείς κάποιο μυστικό; :)


Μα η χαρά είναι να το προχωράς όχι να ξανακάνεις αυτό που είχες κάνει ήδη!:laugh:

Λοιπόν έχω πάει σε μαραγκό και του έχω ζητήσει να μου κόψει ένα μεγάλου μεγέθους κόντρα πλακέ το οποίο ακουμπάω πάνω στο μεγάλο τραπέζι της τραπεζαρίας.
Εξαρτάται από το μέγεθος των puzzles που προτιμάς να φτιάχνεις. Αν είναι λιγότερων κομματιών, δεν χρειάζεται το κόντρα πλακέ να είναι τόσο μεγάλο.
Αυτό βολεύει πάρα πολύ επειδή, αν χρειαστεί, μπορείς να το μετακινήσεις αλλού πολύ εύκολα!
΄Ισως να μπορούσες να το βάζεις στο πάτωμα και να το προστάτευες από τον σκύλο αν το κάλυπτες μ΄ ένα μεγάλο νάυλον και γύριζες από το κάτω μέρος τις άκρες του.
 

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τελικά δεν ήταν καθόλου καλή ιδέα να πάρω puzzle 3000 κομματιών!
Το πρωί το φτιάχνω και τη νύχτα ο γατούλης μου το διαλύει!
Σαν το υφαντό της Πηνελόπης, ένα πράγμα!

ή σαν το γεφύρι της Άρτας! :teasing:
 

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Είναι πολύ ωραίο! Εγώ έχω αδυναμία σε αυτά που δείχνουν πίνακες τέχνης. Μου αρέσει σαν διαδικασία, γιατί παρατηρείς τον πίνακα σε εξαιρετικά μεγάλη λεπτομέρεια, και διαβάζοντας παράλληλα μαθαίνεις πράγματα για τον ζωγράφο, το ύφος και το στυλ του! Έχω κάνει 1-2 του Van Gogh και θέλω να ξεκινήσω το The Kiss του Klimt.

Λοιπόν έχω πάει σε μαραγκό και του έχω ζητήσει να μου κόψει ένα μεγάλου μεγέθους κόντρα πλακέ το οποίο ακουμπάω πάνω στο μεγάλο τραπέζι της τραπεζαρίας.
Εξαρτάται από το μέγεθος των puzzles που προτιμάς να φτιάχνεις. Αν είναι λιγότερων κομματιών, δεν χρειάζεται το κόντρα πλακέ να είναι τόσο μεγάλο.
Αυτό βολεύει πάρα πολύ επειδή, αν χρειαστεί, μπορείς να το μετακινήσεις αλλού πολύ εύκολα!
΄Ισως να μπορούσες να το βάζεις στο πάτωμα και να το προστάτευες από τον σκύλο αν το κάλυπτες μ΄ ένα μεγάλο νάυλον και γύριζες από το κάτω μέρος τις άκρες του.
Αυτό είναι πολύ καλή ιδέα και δε το είχα σκεφτεί, σε ευχαριστώ!! Συνήθως φτιάχνω παζλ των 1500 κομματιών.
Το νάυλον δεν είναι πολύ καλή ιδέα, γιατί απλά θα πάει να πατήσει και να κάτσει από επάνω, πάλι θα γίνει χάλια δηλαδή το παζλ. Νομίζω θα δοκιμάσω το κόντρα πλακέ όταν με το καλό μπορέσω!
 

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
Εμένα μού σπάνε τα νεύρα τα παζλ, γιατί παιδεύεσαι να δημιουργήσεις μία εικόνα που ούτως ή άλλως υπάρχει πάνω στο κουτί :laugh:
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Κοινωνικής Εργασίας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Καλημέρα, Χρόνια Πολλά και Χριστός Ανεστη σε όλους υγεία αγάπη και δύναμη και ό,τι θέλουμε να το πάθουμε 💘
 

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Κοινωνικής Εργασίας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Καλησπέρα, είναι κανείς εδώ ; :)
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,548 μηνύματα.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
ΛΟΥΤΡΑΚΙ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ
1589889419524.png


Πόση υπομονή να κάνει πια ένας άνθρωπος;;;
Μου φαίνεται το Σ/Κ θα την κάνω με ελαφρά πηδηματάκια!:D
 

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Κοινωνικής Εργασίας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
ΛΟΥΤΡΑΚΙ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ
View attachment 69624

Πόση υπομονή να κάνει πια ένας άνθρωπος;;;
Μου φαίνεται το Σ/Κ θα την κάνω με ελαφρά πηδηματάκια!:D

Καλησπέρα ...Γιατί μου το κάνετε αυτό; :'(
Λιώνω στο διάβασμα και στην ζέστη και μου λέτε ότι θα πάτε για μπάνιο; :'( :P

Καλά να περάσετε .....Εγώ φέτος λόγω covid φοβάμαι να μπω!!
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top