Καταυλισμός λαθρομεταναστών η Νομική

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
δεν είχα ακριβώς αυτό στο μυαλό μου, αλλά ναι και η πορεία μια μαζική κινητοποίηση είναι.

Γενικεύεις πολύ νομίζω. Δεν πάει μόνο το ΠΑΜΕ στις πορείες. Συμφωνώ ότι κάποιοι νομίζουν ότι είναι οι γνήσιοι αριστεροί και ότι όλοι πρέπει να πηγαίνουν μαζί τους, όπως και το ότι κάποιοι είναι περισσότερο κομφορμιστές απ όσο θέλουν να δείχνουν. Και ναι, συμφωνώ ότι ίσως ισχύει και το τελευταίο.
Από πότε όμως αυτοί που αναφέρεις είναι σε θέση να αντιπροσωπεύουν ένα τόσο μεγάλο σύνολο ανθρώπων; Πιάνεις ένα δείγμα και τους βάζεις όλους στο ίδιο τσουβάλι.


τρολλάρεις τώρα βέβαια αλλά δεν πειράζει

Το videaki δεν το έβλαλα για να δείξω πόσο γνήσιοι αριστεροί είναι οι ΠΑΜΕ αλλά πόσο πρόβατα είναι ολοι ειτε είναι ΠΑΜΕ, είτε ΓΣΕΕ, είτε ΑΔΕΔΥ. Σκηνοθετημένες πορείες και εξεργέσεις με ημερομηνία λήξεως. Αν θέλουν να κάνουν πορεία και να κλείσουν το κέντρο ας το κάνουν επ' αόριστο όπως κάνανε οι Αιγύπτιοι διαφορετικά μην την κάνουν καθόλουν γιατί απαξιώνουν αυτό το μέσο πίεσης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Το videaki δεν το έβλαλα για να δείξω πόσο γνήσιοι αριστεροί είναι οι ΠΑΜΕ αλλά πόσο πρόβατα είναι ολοι ειτε είναι ΠΑΜΕ, είτε ΓΣΕΕ, είτε ΑΔΕΔΥ. Σκηνοθετημένες πορείες και εξεργέσεις με ημερομηνία λήξεως. Αν θέλουν να κάνουν πορεία και να κλείσουν το κέντρο ας το κάνουν επ' αόριστο όπως κάνανε οι Αιγύπτιοι διαφορετικά μην την κάνουν καθόλουν γιατί απαξιώνουν αυτό το μέσο πίεσης.

Δεν θέλω να μπω στον κόπο να κατακρίνω το πόσο σωστά κάνει κάποιος πορεία γιατί δεν έχω πάει και ποτέ ( σε μεγάλη) οπότε δεν μπορώ να λέω μεγάλα λόγια αρκετά έκρινα. Και είναι και εκτός θέματος, από τους μετανάστες φτάσαμε στις πορείες. Εσύ που παραπονιέσαι για το θέμα αυτό πας σε πολλές και νιώθεις ας πούμε ότι σε πνίγει το δίκιο και οι προσπάθειές σου είναι μάταιες, ή περιμένεις το μεγάλο μπαμ, και ξαφνικά να γίνει αυτό που θες για να κάνεις αυτό που θεωρείς σωστό;
Στην Αίγυπτο δεν παίζεται ακριβώς το ίδιο σκηνικό αλλά θα έρθει και η σειρά μας κάποια στιγμή.
και το κόβω εδώ γιατί έχουμε ξεφύγει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eco-warrior

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ή Αμφιάραος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Βουλγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 925 μηνύματα.
εχω βαρεθει επικριτες του καναπε

Μερικές φορές είναι προτιμότερο να είσαι καναπεδάτος παρά διαδηλωτής με νοοτροπία καναπέ.

Εγώ πάλι έχω βαρεθεί τους απολιτικούς που επικρίνουν χωρίς να προτείνουν τίποτα.Ασχοληθείτε σοβαρά ή βουλώστε το,ξεκάθαρα πράγματα.

Ποιοι είναι οι απολιτικοί; Για ποιό λόγο να το βουλώσουν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
TROLL MODE ENABLED

Όταν ολοκληρώσω το death star και κατακτήσω τη γη,θα φτιάξω στρατόπεδα συγκέντρωσης για τους απολιτικούς.


TROLL MODE DISABLED

Ποιοι είναι οι απολιτικοί;

Αυτοί που δεν έχουν ιδέα από πολιτική,διότι διαμορφώνουν άποψη προτού αποκτήσουν γνώσεις.


Για ποιό λόγο να το βουλώσουν;

Διότι δεν έχουν ιδέα από πολιτική,οπότε επιβεβαιώνουν τη σοφή ρήση ότι οι απόψεις είναι σαν τις κωλοτρυπίδες (όλοι έχουν από μία).Είναι το κλασσικό,τα σχολεία φταίνε που τους έδωσαν απολυτήριο και τους έκαναν να νομίζουν ότι είναι συνειδητοποιημένοι πολίτες να εκφέρουν εμπεριστατωμένη γνώμη με αξία,τους έπεισαν μάλιστα ότι είναι και υποχρέωσή τους να το κάνουν και όταν τους λέμε να σκάσουν παραπονιούνται ότι δε σεβόμαστε την ελευθερία του λόγου και τώρα πετάνε κοτσάνες από 'δω και από 'κει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Αυτοί που δεν έχουν ιδέα από πολιτική,διότι διαμορφώνουν άποψη προτού αποκτήσουν γνώσεις.


Διότι δεν έχουν ιδέα από πολιτική,οπότε επιβεβαιώνουν τη σοφή ρήση ότι οι απόψεις είναι σαν τις κωλοτρυπίδες (όλοι έχουν από μία).Είναι το κλασσικό,τα σχολεία φταίνε που τους έδωσαν απολυτήριο και τους έκαναν να νομίζουν ότι είναι συνειδητοποιημένοι πολίτες να εκφέρουν εμπεριστατωμένη γνώμη με αξία,τους έπεισαν μάλιστα ότι είναι και υποχρέωσή τους να το κάνουν και όταν τους λέμε να σκάσουν παραπονιούνται ότι δε σεβόμαστε την ελευθερία του λόγου και τώρα πετάνε κοτσάνες από 'δω και από 'κει.

βλέπω έχεις πολύ δημοκρατικές απόψεις. ''οι αποψεις που δέν συμφωνούν με την δική μου είναι κωλοτρυπίδες!!''

πιό πιθανό έιναι να κατακτήσεις την γή και το σύμπαν ολόκληρο, παρά να εφαρμοστεί ποτέ ο αναρχισμός όπως τον έχεις στο μυαλό σου.
https://www.e-steki.gr/κοινωνία/ο-τέλειος-άνθρωπος-του-αναρχισμού-76131/

ενα τόπικ γεμάτο κοτσάνες που περιμένει τα φώτα σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Διότι δεν έχουν ιδέα από πολιτική,οπότε επιβεβαιώνουν τη σοφή ρήση ότι οι απόψεις είναι σαν τις κωλοτρυπίδες (όλοι έχουν από μία).Είναι το κλασσικό,τα σχολεία φταίνε που τους έδωσαν απολυτήριο και τους έκαναν να νομίζουν ότι είναι συνειδητοποιημένοι πολίτες να εκφέρουν εμπεριστατωμένη γνώμη με αξία,τους έπεισαν μάλιστα ότι είναι και υποχρέωσή τους να το κάνουν και όταν τους λέμε να σκάσουν παραπονιούνται ότι δε σεβόμαστε την ελευθερία του λόγου και τώρα πετάνε κοτσάνες από 'δω και από 'κει.

Τουλάχιστον οι άνθρωποι του καναπέ δεν κουράζουν με βαρύγδουπες εκφράσεις μισοεγγλέζικες αλαμπουρνέζικες το ακροατήριο χωρίς νόημα. Σαν να έχουν ανάγκη την επιβράβευση και επιδειξιομανία της κακιάς ώρας. Εσύ γιατί πρέπει κατ' ανάγκη να θεωρείσαι σωστός; Επειδή σπουδάζεις ιατρική; Επειδή έβγαλες 19.999 μόρια; Επειδή έχεις μισοδιαβάζει και ερμηνεύεις κατά όπως σε συμφέρει κάποια εξώφυλλα; Επειδή πουλάς πνεύμα επιστημονικό και δεν ξέρω εγώ τι; Σώπα ρε φίλε, τι μας λες. :worry: Κατέβα και λίγο...Γιατί αν ίσχυαν όσα ευαγγελίζεσαι με θρησκοληπτικό πάθος, μάλλον θα ήσουν σε κανένα κελί αλυσοδεμένος και κρεμασμένος από το ταβάνι (όπως στην Σοβιετική Ρωσία,...κτλ).

Οι άνθρωποι με νοοτροπία καναπέ και συμπεριφορά "αναρχικού" και ρομαντικού επαναστάτη καπιταληστή (χλιδάτο τρόπο ζωής και μάχες υπέρ των φτωχών και αδικημένων) έφεραν την Ελλάδα στον πάτο. :) Μάθανε και τα Ελληνάκια για αναρχισμό που πριν από 30 χρόνια στην Ελλάδα δεν ήξεραν τι πάει να πει τηλεόραση. Καλύτερα απολιτίκ παρά αρλουμπιστής και διχασμένη προσωπικότητα. Όλες οι ιδεολογίες ξεκινάνε με αγώνες και πράσινες γκαμήλες και μετά καταλήγουν σε εξουσίες των μαζών και του όχλου. Γιατί έτσι πρέπει. Όσο υπάρχουν τέτοιες λογικές και όχλος πρέπει να εξουσιάζεται. Κανένας όχλος δεν μπορεί να σταθεί ακέφαλος, χωρίς ποιμένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

banis

Νεοφερμένος

Ο manos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 109 μηνύματα.
είναι στο α'ιμα μας τελικά να χωριζόμαστε πάντα στους μεν και στους δε,και να τρωγόμαστε.
όσο για το αν θα έπρεπε να μπει αστυνομια...
όχι δεν πρεπει να μπει.υπάρχει νόμος που το απαγορεύει,κ οφειλει να τον τηρησει.
εαν για καποιο λόγο σκέφτονται με τις γνωστες μεθοδους να τον καταργήσουν,
καλύτερα να καταργήσουν πρώτα την ασυλία των βουλευτών,να καθαρήσει το πολιτικό σκηνικό,
και να αφήσουν τους ανθρώπους ήσυχους,γτ κάνανε λιγότερο κακο.
ναι δεν μας ρωτήσανε για να μπουνε,αλλα ουτε και οι πολιτικοι μας ρωτανε πριν παρουν πολυ σημαντικοτερες αποφασεις απο μια καταληψη ενος κτιριου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Οι πολιτικοί φίλε Μάνο, προωθούν και ψηφίζουν νόμους που να εξασφαλίζουν πρώτα τα συμφέροντά τους, τις οικογένειές τους και τους εαυτούς τους. Ο λαός απλά αποτελεί ένας τυχαίος, ανεπιθύμητος και ενοχλητικός συγκάτοικος στην ίδια "πολυκατοικία".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
Τουλάχιστον οι άνθρωποι του καναπέ δεν κουράζουν με βαρύγδουπες εκφράσεις μισοεγγλέζικες αλαμπουρνέζικες το ακροατήριο χωρίς νόημα. Σαν να έχουν ανάγκη την επιβράβευση και επιδειξιομανία της κακιάς ώρας. Εσύ γιατί πρέπει κατ' ανάγκη να θεωρείσαι σωστός; Επειδή σπουδάζεις ιατρική; Επειδή έβγαλες 19.999 μόρια; Επειδή έχεις μισοδιαβάζει και ερμηνεύεις κατά όπως σε συμφέρει κάποια εξώφυλλα; Επειδή πουλάς πνεύμα επιστημονικό και δεν ξέρω εγώ τι; Σώπα ρε φίλε, τι μας λες. :worry: Κατέβα και λίγο...Γιατί αν ίσχυαν όσα ευαγγελίζεσαι με θρησκοληπτικό πάθος, μάλλον θα ήσουν σε κανένα κελί αλυσοδεμένος και κρεμασμένος από το ταβάνι (όπως στην Σοβιετική Ρωσία,...κτλ).

Οι άνθρωποι με νοοτροπία καναπέ και συμπεριφορά "αναρχικού" και ρομαντικού επαναστάτη καπιταληστή (χλιδάτο τρόπο ζωής και μάχες υπέρ των φτωχών και αδικημένων) έφεραν την Ελλάδα στον πάτο. :) Μάθανε και τα Ελληνάκια για αναρχισμό που πριν από 30 χρόνια στην Ελλάδα δεν ήξεραν τι πάει να πει τηλεόραση. Καλύτερα απολιτίκ παρά αρλουμπιστής και διχασμένη προσωπικότητα. Όλες οι ιδεολογίες ξεκινάνε με αγώνες και πράσινες γκαμήλες και μετά καταλήγουν σε εξουσίες των μαζών και του όχλου. Γιατί έτσι πρέπει. Όσο υπάρχουν τέτοιες λογικές και όχλος πρέπει να εξουσιάζεται. Κανένας όχλος δεν μπορεί να σταθεί ακέφαλος, χωρίς ποιμένα.

Πωπω ρε nPb τι πρόβλημα έχεις με το ότι το παιδί είναι δίγλωσσο; Το έχει πει τουλάχιστον δέκα φορές εδώ μέσα. Τι κομπλεξική συμπεριφορά δημοτικού είναι αυτή;

Τα υπόλοιπα που λες δείχνουν πως δεν έχεις ιδέα για τι πράγμα γράφει ο Crowley. (πχ ΕΣΣΔ = λενινισμός-σταλινισμός, όχι αναρχία)


Α, και btw, εδώ που βρίσκεσαι, είναι επειδή κάτι χρόνια τώρα διάφορες ιδεολογίες επηρέασαν ή διαμόρφωσαν τον κόσμο...
Που θα ήταν η ανθρωπότητα αν όλοι ήταν αδιάφοροι και χωρίς γνώση; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
βλέπω έχεις πολύ δημοκρατικές απόψεις. ''οι αποψεις που δέν συμφωνούν με την δική μου είναι κωλοτρυπίδες!!''

Dude,μπορούν να ισχύουν δύο πράγματα:ή πραγματικά δεν καταλαβαίνεις τι διαβάζεις,ή είσαι what-Goebbels-would-have-been-if-he-had-hit-his-head-on-a-table's-corner-as-a-child και καυλ*νεις με το να φτιάχνεις straw men και να τους γ*μάς τη μάνα,δεν εξηγείται αλλιώς.It would be funny αν χρησιμοποιούσαμε την κβαντομηχανική approach,ότι you exist in both states μέχρι ν'ανοίξουμε το κουτί,lolz.

πιό πιθανό έιναι να κατακτήσεις την γή και το σύμπαν ολόκληρο, παρά να εφαρμοστεί ποτέ ο αναρχισμός όπως τον έχεις στο μυαλό σου.
https://www.e-steki.gr/κοινωνία/ο-τέλειος-άνθρωπος-του-αναρχισμού-76131/

ενα τόπικ γεμάτο κοτσάνες που περιμένει τα φώτα σου

Το e-steki θα μου έτρωγε πολύ περισσότερο χρόνο απ'το ischool,οπότε δεν αναρτώ εκεί.Κοιτώντας μόνο την πρώτη δημοσιεύση,that states ότι η ύπαρξη μιας αναρχικής κοινωνίας προϋποθέτει "τέλειους" πολίτες,έχω απλά να απαντήσω όχι,αυτό θα ήταν απλά ηλίθιο.Αλλά όπως και να 'χει,δεν υπάρχει νόημα στο να ξεκινήσουμε και πάλι συζήτηση για μια τέτοια κοινωνία,καθώς όσες φορές του έχουμε κάνει you withdraw yourself abruptly,after having stated the same unsupported claims,οπότε είναι μάλλον pointless.I'm sorry,cupcake.

Τουλάχιστον οι άνθρωποι του καναπέ δεν κουράζουν με βαρύγδουπες εκφράσεις μισοεγγλέζικες αλαμπουρνέζικες το ακροατήριο χωρίς νόημα. Σαν να έχουν ανάγκη την επιβράβευση και επιδειξιομανία της κακιάς ώρας.

Είναι τουλάχιστον θλιβερό να βλέπω φοιτητές των θετικών επιστημών να αγνοούν τους κανόνες της Λογικής και να το ρίχνουν με τέτοια ευκολία στα ad hominem.Θέλω να ελπίζω ότι η άρνηση του ορθολογισμού που συνιστά ένα τέτοιο logical fallacy είναι προϊόν κεκτημένης ταχύτητας,ή στη χειρότερη άγνοιας,και όχι κομπλεξισμού.Ελπίζω στα επόμενα σχόλια που θα ανταλλάξουμε εδώ,αν επιθυμείς να συνεχίσεις τη συζήτηση,να είναι σε καλύτερο επίπεδο.

Εσύ γιατί πρέπει κατ' ανάγκη να θεωρείσαι σωστός; Επειδή σπουδάζεις ιατρική; Επειδή έβγαλες 19.999 μόρια; Επειδή έχεις μισοδιαβάζει και ερμηνεύεις κατά όπως σε συμφέρει κάποια εξώφυλλα; Επειδή πουλάς πνεύμα επιστημονικό και δεν ξέρω εγώ τι; Σώπα ρε φίλε, τι μας λες. :worry:

Νομίζω ότι εξ'ορισμού,απ'τη στιγμή που υιοθετούμε κάποιες συγκεκριμένες θέσεις,αυτό συνεπάγεται το ότι αυτές θεωρούμε και τις πιο λογικές.Δεν απαίτησα από κανέναν,ούτε και θα το ήθελα,να πιστέψει τα όσα λέω,as if I was the Pope.Γι'αυτό το λόγο όταν διατυπώνω μια θέση μου,την αιτιολογώ όσο πληρέστερα μπορώ και παραθέτω αναλυτικά τη λογική πορεία που με οδήγησε στο συγκεκριμένο συμπέρασμα και ό,τι επιχειρήματα έχω,αφήνοντας στους υπόλοιπους να κρίνουν κατά πόσο τους καλύπτουν ή όχι και ανάλογα να δεχτούν ή να απορρίψουν αυτό που λέω.
Btw,θα ήταν πολύ καλύτερο να άφηνες τα αυθαίρετα συμπεράσματα και τα straw men.Μίλησα εγώ ποτέ για βαθμούς ή για τη σχολή μου?Gimme a break,dude.

Κατέβα και λίγο...Γιατί αν ίσχυαν όσα ευαγγελίζεσαι με θρησκοληπτικό πάθος, μάλλον θα ήσουν σε κανένα κελί αλυσοδεμένος και κρεμασμένος από το ταβάνι (όπως στην Σοβιετική Ρωσία,...κτλ).

You know,you enter a forum & you are like "I'll have a few debates,agree with some at certain points,disagree with others,maybe there will be people with completely different opinions than me,maybe there will be some misunderstandings...",αλλά ως εκεί.Βλέπεις όμως μετά ορισμένα σχόλια,που ή απλά είναι χαζά,ή γραμμένα deliberately έτσι,οπότε και αγγίζουν τα όρια της εμπάθειας.Διαφορετικά δε θα έγραφε κανείς τα παραπάνω.I mean,νομίζω δεν υπάρχει αναρχικός που να μη διαχωρίζει τη θέση του,σε επίπεδο θεωρητικό και πρακτικό,απ'τις θέσεις του authoritarian κομμουνισμού.Είναι γνωστή άλλωστε η κόντρα του ΚΚΕ με τον αντιεξουσιαστικό χώρο,καθώς μας θεωρεί ως σύνολο προβοκάτορες.Μην ξεχνάς ότι η ΕΣΣΔ ήταν σε ανοιχτό conflict με τον αναρχικό χώρο και τις αναρχικές ιδέες (banning των Σόβιετς από τον Λένιν,καταστολή της εξέγερσης της Κροστάνδης,σύγκρουση με τον Μάχνο κλπ).Έχω αναφέρει άπειρες φορές την αντίθεσή μου με τέτοια καθεστώτα,τα οποία εξισώνω,όπως και οι περισσότεροι αναρχικοί,με τη ναζιστική Γερμανία.Πάω μάλιστα και ένα βήμα παραπέρα,having clarified ότι θεωρώ εν γένει τον κομμουνισμό (κρατικό ή μη),αποτυχημένο οικονομικό σύστημα.Σε άλλα threads έχω ξεκαθαρίσει ότι αποδέχομαι τις έννοιες του κέρδους και του ανταγωνισμού,που είναι και ο πυρήνας του καπιταλισμού,οπότε αν ήθελες σώνει και καλά να με βάλεις στο ένα άκρο (αν και το να θεωρείς ότι είμαι ή το ένα ή το άλλο είναι false dilemma),then I guess I would be defined as an "anarchocapitalist",rather than an "anarchocommunist".Πάρε και ένα μικρό δείγμα για τη γνώμη μου για τον μαρξισμό-λενινισμό εδώ (τα βιντέακια που έχω ποστάρει δες).

Οι άνθρωποι με νοοτροπία καναπέ και συμπεριφορά "αναρχικού" και ρομαντικού επαναστάτη καπιταληστή (χλιδάτο τρόπο ζωής και μάχες υπέρ των φτωχών και αδικημένων) έφεραν την Ελλάδα στον πάτο.

Δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος που στέκομαι σ'αυτό το ad hominem,απλά επειδή το βρίσκω τελείως ειρωνικό να κάνω εγώ υπόδειξη σ'έναν μαθηματικό να μην κάνει αυθαίρετες γενικεύσεις και να χρησιμοποιεί στατιστικές,και όχι vice versa.For the record πάντως,επειδή δε με ξέρεις κιόλας,το διαμέρισμα που νοικιάζω δεν έχει θέρμανση,ούτε καν ζεστό νερό.Με κόβεις για χλιδάτο?


Μάθανε και τα Ελληνάκια για αναρχισμό που πριν από 30 χρόνια στην Ελλάδα δεν ήξεραν τι πάει να πει τηλεόραση.

Η ιστορία του αναρχικού κινήματος του Ελλαδικού χώρου.

Καλύτερα απολιτίκ παρά αρλουμπιστής και διχασμένη προσωπικότητα. Όλες οι ιδεολογίες ξεκινάνε με αγώνες και πράσινες γκαμήλες και μετά καταλήγουν σε εξουσίες των μαζών και του όχλου. Γιατί έτσι πρέπει. Όσο υπάρχουν τέτοιες λογικές και όχλος πρέπει να εξουσιάζεται. Κανένας όχλος δεν μπορεί να σταθεί ακέφαλος, χωρίς ποιμένα.

Ελπίζω όταν διαβάσεις το σχόλιό μου να έχεις ηρεμήσει και να καταλάβεις ότι μ'αυτό μόνο να γελάσω μπορώ,καθώς μου θυμίζεις το ανέκδοτο με τη γυναίκα που είχε περίοδο,που της έλεγε ο άντρας της "Γιατί έφτιαξες δύο φαγητά σήμερα?" και αυτή του απαντούσε "Γιατί έτσι!" και hopefully να γελάσεις και εσύ μ'αυτό που έγραψες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
Άδειασε η Υπατία

Άδειασε το κτίριο της Υπατίας αφού οι 200 μετανάστες απεργοί πείνας αναχώρησαν για την Κρήτη και οι άλλοι 50 που έμεναν στην Αθήνα πηγαίνουν στα σπίτια τους. Στο μεταξύ, ένταση επικράτησε κατά τη διαδικασία αποχώρησης, όταν ένας μετανάστης περιλούστηκε με κηροζίνη, διαμαρτυρόμενος για τα έγγραφα που του εξασφάλισε η πολιτεία.


Το περιστατικό σημειώθηκε όταν κάποιοι μετανάστες έσκισαν τα χαρτιά τους λέγοντας πως αυτό δεν είναι νομιμοποίηση. Ένας μετανάστης περιλούστηκε με κηροζίνη που πήρε από τη σόμπα που χρησιμοποιούσαν και αποπειράθηκε να αυτοπυρποληθεί.

Τελικά το περιστατικό έληξε. Οι μετανάστες μάζεψαν τα προσωπικά τους αντικείμενα σε σακούλες σκουπιδιών και επιβιβάστηκαν στα λεωφορεία.

https://www.enet.gr/?i=news.el.ellada&id=259440
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Πάντως όπως λέγεται από ιατρούς που τους κάνανε εξετάσεις οι απεργοί πείνας σιτίζονταν.................................
Όλη η ιστορία ήταν μια απάτη.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Πάντως όπως λέγεται από ιατρούς που τους κάνανε εξετάσεις οι απεργοί πείνας σιτίζονταν.................................
Όλη η ιστορία ήταν μια απάτη.....

λέγεται;
πηγούλα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
λέγεται;
πηγούλα;
Αρκεί ο λόγος του Fockou δεν χρειάζεται πηγή

Μαν μπες μέσα στη μπανιέρα που είναι γεμάτη με νερό και προσπάθησε να πνιγείς. Δεν θα μπορέσεις. Για ορισμένα πράγματα δεν χρειάζεται πηγή.... Το έχω γράψει πολλές φορές σε αυτό το thread και το παρακάτω link με επιβεβαιώνει.
https://www.ellinonenosis.gr/2011-01-24-14-32-12/196----realnews-l----r-----.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pop corn

Πολύ δραστήριο μέλος

Η pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Αρκεί ο λόγος του Fockou δεν χρειάζεται πηγή

Μαν μπες μέσα στη μπανιέρα που είναι γεμάτη με νερό και προσπάθησε να πνιγείς. Δεν θα μπορέσεις. Για ορισμένα πράγματα δεν χρειάζεται πηγή.... Το έχω γράψει πολλές φορές σε αυτό το thread και το παρακάτω link με επιβεβαιώνει.
https://www.ellinonenosis.gr/2011-01-24-14-32-12/196----realnews-l----r-----.html
Ω! Ειδικά στο μεταναστευτικό τα φιλοχρυσαυγήτικα sites είναι ιδιαίτερα αξιόπιστα...:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Ω! Ειδικά στο μεταναστευτικό τα φιλοχρυσαυγήτικα sites είναι ιδιαίτερα αξιόπιστα...:confused:

Την είδηση την έβγαλε η real news με όνομα γιατρού που το υποστηρίζει. Το φιλοχρυσαυγητικο blog έκανε μια αναδημοσίευση.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
E Καλα τωρα καθε φυλλαδα θα βγαινει να λεει οτι μαλακια της ερχεται,δεν ειναι θεμα, δεν περιμεναν τους μεταναστες για να το κανουν, σε καθε θεμα το ιδιο γινεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pop corn

Πολύ δραστήριο μέλος

Η pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Η Real News είναι του Χατζηνικολάου. Όσο να 'ναι παίζει κι αυτό το ρόλο του. :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Και η Real News δεξιά είναι.Τέσπα,δε θα βγάλουμε άκρη,γιατί δεν υπάρχει και κανείς ανεξάρτητος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top