Κατατακτήριες για το Παιδαγωγικό Τμήμα Δημοτικής Εκπαίδευσης Βόλου και Ιωαννίνων

VouDou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Κυπαρισσία (Μεσσηνία). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Γνωρίζετε αν καποιος που μπήκε με πανελλήνιες για δεύτερο πτυχίο αν δικαιούται αναγνώριση μαθημάτων και ποια είναι η διαδικασία;
Δικαιούσαι και η διαδικασία είναι η ίδια (σχετική αίτηση προς τη γραμματεία του τμήματος με τα μαθήματα που πιστεύεις ότι αξίζεις για αναγνώριση, παραθέτοντας τον οδηγό σπουδών με το περίγραμμα ύλης πρώτου και δεύτερου τμήματος/πτυχίου).

Ο νόμος που θα κάνεις μνεία στη σχετική σου αίτηση είναι ο 4115/2013 (ΦΕΚ 24Α), άρθρο 35. Αφορά και με το 10% (6-4) από τις πανελλήνιες (δηλαδή, δεν έχεις πτυχίο ΑΕΙ).
 

sasou

Νεοφερμένος

Η sasou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Δεν με κουράζεις.
Δεν ισχύει δελτίο εισιτηρίου, δεν έχεις έκπτωση σε ΜΜΜ.
Έχω δώσει κατατακτήριες, ναι.
Αυτό που ρωτάς για τις ώρες κλπ εξαρτάται από το προγραμμα διδασκαλίας της σχολής

Δεν με κουράζεις.
Δεν ισχύει δελτίο εισιτηρίου, δεν έχεις έκπτωση σε ΜΜΜ.
Έχω δώσει κατατακτήριες, ναι.
Αυτό που ρωτάς για τις ώρες κλπ εξαρτάται από το προγραμμα διδασκαλίας της σχολής
Πιστεύεις ότι είναι εφικτό να περάσω με κατατακτήριες αν προετοιμαστώ μόνο σύμφωνα με τη βιβλιογραφία που προτείνει το τμήμα;Ή θα ήταν καλύτερα να προετοιμαστώ για πανελλαδικές (τα αρχαία με προβληματίζουν έντονα...);
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,622 μηνύματα.
Μαλιστα... ευχαριστω για τις απαντησεις.
Προμοσιον λοιπον και ενθαρυνση η εισαγωγη των κατακτηριουχων στο 2 ετος ΠΤΔΕ βολου. Εχουμε και 3 μαθηματα περασμενα στα 10 που δωσαμε για να μπουμε και ισως μας αναγνωρισουν και αλλα 7 , οποτε κομπλε. Και αν δεν τα αναγνωρισουν ? κανενα προβλημα , για δασκαλος πας εξυπνο παιδι εισαι θα τα καταφερεις, λιγα λιγα.
Επειτα το 2ο πτυχιο θελει και ενθαρυνση του τυπου αντε τελειωνε να πας να δουλεψεις.
Το τμημα ξερει βεβαια παραπανω απο μενα και κανει το καλυτερο αλλα σκεπτομαι αμα το παρει μυρωδια η κεραμεως και με στειλει και εμενα στο 10ο εξαμηνο με 60 χρωστουμενα? Τι θα κανω ρε παιδια πως θα τα περασω?

Τελικα το συστημα ζηκου δεν εχει πλεον εφαρμογη στις μερες μας.

 

sasou

Νεοφερμένος

Η sasou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
συνηθως μπαινεις τριτο εξαμηνο με εξαιρεση αν προερχεσαι απο τει που μπαινεις πρωτο εξαμηνο.σαν πασο δεν ισχυει η εκπτωση στα μμμ και επισης απο το 2018 και επειτα εχεις το δικαιωμα να παιρνεις βιβλια απο ευδοξο.σου αναγνωριζονται τα μαθηματα που δωσες για να μπεις και οτι εχεις απο το προηγουμενο πτυχιο.επισης,προφανως χρωστας απο πρωτο και δευτερο εξαμηνο.επισης,επειδη το χω δει κατα καιρους αυτη την ερωτηση εχεις το δικαιωμα να δωσεις κατατακτηριες ακομα και το σεπτεμβρη να τελειωσεις απο την πρωτη σχολη το δεκεμβριο κανονικα και ας μην εχεις ορκιστει.αυτο που προσκομιζεις ειναι το πιστοποιητικο περατωσης σπουδων το οποιο μεχρι τις 15/11 120% θα το εχεις παραλαβει με τη λογικη οτι η εξεταστικη τελειωνει τελη σεπτεμβρη.το λεω αυτο γτ εχω δει πολλα παραμυθια πολλες φορες γραμματειες να κοβουνε αιτησεις που δε δινουνε αντιγραφα πτυχιου.επισης,μην διανοηθεις να πας να προσκομισεις κανα πλαστο πτυχιο προκειμενου να δωσεις.ελεγχονται διεξοδικα με ειδικη φορμουλα και οι παραβατες τιμωρουνται αυστηροτατα και με προστιμα και με ποινικες συνεπειες
χαχα, κάνουν και τέτοια; δεν είχα σκοπό, αλήθεια. προέρχομαι από τει, και μάλιστα από τμήμα χωρίς καμία απολύτως συνάφεια, οπότε κανένα μάθημα δεν πρόκειται να μου αναγνωριστεί. Μετά το μήνυμά σου, φλερτάρω έντονα και με τις πανελλήνιες. Το μόνο που κερδίζω με τις κατατακτήριες είναι χρόνος (μιας και με τις κατατακτήριες, αν κατάλαβα καλά μπαίνω εαρινό εξάμηνο κι έχω δικαίωμα να δώσω και στην εξεταστική του Σεπτεμβρίου, ενώ με τις πανελλήνιες θα ξεκινήσω από του χρόνου να 'μαστε καλά!)
Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σου και για τις πληροφορίες!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Μηπως ξερει καποιος να μου εξηγησει ποιο ειναι το νοημα να με γραφουν στο 3ο εξαμηνο με εισοδο απο κατατακτηριες και να χρωστω τα μαθηματα του 1ου και 2ου εξαμηνου? Κουφο δεν ειναι?
Αν κρίνω από το πρώτο μου πτυχίο (τει βέβαια), σε κάθε εξάμηνο έχεις δικαίωμα να δηλώσεις ένα σύνολο ωρών. Το άθροισμα από τις ώρες των μαθημάτων του εξαμήνου που φοιτάς είναι μικρότερο από τις ώρες που μπορείς να πάρεις. Οπότε, εκτός από τα μαθήματα του γ' εξαμήνου, μπορείς να δηλώσεις και να εξεταστείς και σε μαθήματα του α' και του β' εξαμήνου και να τελειώσεις στην ώρα σου. Ας με διορθώσει κάποιος αν κάνω λάθος.
 
Τελευταία επεξεργασία:

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,622 μηνύματα.
χαχα, κάνουν και τέτοια; δεν είχα σκοπό, αλήθεια. προέρχομαι από τει, και μάλιστα από τμήμα χωρίς καμία απολύτως συνάφεια, οπότε κανένα μάθημα δεν πρόκειται να μου αναγνωριστεί. Μετά το μήνυμά σου, φλερτάρω έντονα και με τις πανελλήνιες. Το μόνο που κερδίζω με τις κατατακτήριες είναι χρόνος (μιας και με τις κατατακτήριες, αν κατάλαβα καλά μπαίνω εαρινό εξάμηνο κι έχω δικαίωμα να δώσω και στην εξεταστική του Σεπτεμβρίου, ενώ με τις πανελλήνιες θα ξεκινήσω από του χρόνου να 'μαστε καλά!)
Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σου και για τις πληροφορίες!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Αν κρίνω από το πρώτο μου πτυχίο (τει βέβαια), σε κάθε εξάμηνο έχεις δικαίωμα να δηλώσεις ένα σύνολο ωρών. Το άθροισμα από τις ώρες των μαθημάτων του εξαμήνου που φοιτάς είναι μικρότερο από τις ώρες που μπορείς να πάρεις. Οπότε, εκτός από τα μαθήματα του γ' εξαμήνου, μπορείς να δηλώσεις και να εξεταστείς και σε μαθήματα του α' και του β' εξαμήνου και να τελειώσεις στην ώρα σου. Ας με διορθώσει κάποιος αν κάνω λάθος.
Τι να σου πω sasou? υπαρχουν διαφορα συστηματα ανα σχολη που μπορεις να φορτώσεις χρωστουμενα .
 

sasou

Νεοφερμένος

Η sasou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Τι να σου πω sasou? υπαρχουν διαφορα συστηματα ανα σχολη που μπορεις να φορτώσεις χρωστουμενα .
όλο το δέυτερο σκέλος ήταν απάντηση σε ερώτημα άλλου χρήστη...είμαι καινούρια βλέπεις στο ischool και την έκανα την πατατιά μου!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Μαλιστα... ευχαριστω για τις απαντησεις.
Προμοσιον λοιπον και ενθαρυνση η εισαγωγη των κατακτηριουχων στο 2 ετος ΠΤΔΕ βολου. Εχουμε και 3 μαθηματα περασμενα στα 10 που δωσαμε για να μπουμε και ισως μας αναγνωρισουν και αλλα 7 , οποτε κομπλε. Και αν δεν τα αναγνωρισουν ? κανενα προβλημα , για δασκαλος πας εξυπνο παιδι εισαι θα τα καταφερεις, λιγα λιγα.
Επειτα το 2ο πτυχιο θελει και ενθαρυνση του τυπου αντε τελειωνε να πας να δουλεψεις.
Το τμημα ξερει βεβαια παραπανω απο μενα και κανει το καλυτερο αλλα σκεπτομαι αμα το παρει μυρωδια η κεραμεως και με στειλει και εμενα στο 10ο εξαμηνο με 60 χρωστουμενα? Τι θα κανω ρε παιδια πως θα τα περασω?

Τελικα το συστημα ζηκου δεν εχει πλεον εφαρμογη στις μερες μας.

χαχα!
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,746 μηνύματα.
χααχαχ δεν ειπα οτι κανουνε και τετοια αλλα επειδη ο ελληνας ειναι πονηρος απλα σου λεω μην πας και προσκομισεις κανα μαιμου πτυχιο οπως αυτα που χουν και δουλευουν βουλή ή δημοσιο.υπαρχει εξονυχιστικος ελεγχος
 

Alexecon1991

Δραστήριο μέλος

Ο Alexecon1991 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 402 μηνύματα.
Πανελλήνιες για να χεις πιο πολλές επιλογές με κατατακτήριες δίνεις μόνο σε ένα τμήμα...
 

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,892 μηνύματα.
Πανελληνιες* κι απο εμενα, καθως εχεις την επιλογη διαφορων τμηματων αντι ενος.
Ο ενας χρονος που "κερδιζεις" με τις κατατακτηριες, γινεται ευκολα ενα και δυο χρονια πισω, εαν δεν περασεις με την πρωτη (πολυ πιθανο για μισο χρονο προετοιμασια μονο)

*Τσεκαρε να δεις εαν το τμημα που σε ενδιαφερει εχει ανακοινωσει επιτυχοντες κατατακτηριων προηγουμενων ετων και δες τις βαθμολογιες τους.
Εαν υπαρχουν κενες θεσεις ή ελαχιστος αριθμος αιτησεων ή, τελος, χαμηλες βαθμολογιες κοντα στη βαση, σημαινει οτι ο ανταγωνισμος ειναι μικρος. Σε αυτη την περιπτωση, σε συμφερει να δωσεις κατατακτηριες. Σε καθε αλλη πανελληνιες.
 

Αναστασία197

Νεοφερμένος

Η Αναστασία197 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Διδακτορικός. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Πιστεύεις ότι είναι εφικτό να περάσω με κατατακτήριες αν προετοιμαστώ μόνο σύμφωνα με τη βιβλιογραφία που προτείνει το τμήμα;Ή θα ήταν καλύτερα να προετοιμαστώ για πανελλαδικές (τα αρχαία με προβληματίζουν έντονα...);
Κοίτα, προσωπικά είχα διαβάσει την βιβλιογραφία του τμήματος μόνο. Αν αντέχεις να διαβάσεις για πανελλήνιες δοκίμασε το. Επειδή είχα περασει άσχημη φάση με το άγχος στις πανελλήνιες, δεν θα το δοκίμαζα. Κάνε αίτηση για κατατακτήριες, αν θελεις, σε 2 ή 3 παρόμοια τμήματα, που να έχουν πάνω κάτω την ίδια εξεταστεα υλη, και, αν βολέψουν οι ημερομηνίες, δώσε και στα 3. Ή, αν το αντέχεις, προετοιμάσου για κατατακτήριες σε ένα τμήμα και ταυτόχρονα κάνε και προετοιμασια πανελληνιων, ώστε να έχεις ένα plan b.
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.
Για παιδαγωγικά εχω ακούσει ότι εισάγονται πολυ εύκολα στα επαρχιακά τμήματα.
Αν εισαι απο βολο ή ιωάννινα για μενα προσπάθησε το με κατατακτήριες.
Φυσικά μπορείς να βρεις και στατιστικά των προηγούμενων ετών για το τι ισχύει γιατι πλεον ίσως αλλαξε κατι.
 

sasou

Νεοφερμένος

Η sasou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
χααχαχ δεν ειπα οτι κανουνε και τετοια αλλα επειδη ο ελληνας ειναι πονηρος απλα σου λεω μην πας και προσκομισεις κανα μαιμου πτυχιο οπως αυτα που χουν και δουλευουν βουλή ή δημοσιο.υπαρχει εξονυχιστικος ελεγχος
Δεν έχεις άδικο, θυμάμαι συγγενικό μου πρόσωπο ήταν διευθυντής σε ΙΕΚ και του είχαν προσκομίσει πλαστό πτυχίο για θέση εκπαιδευτικού. Το κατάλαβε 20 χρόνια πριν, τώρα δεν θα το καταλάβουν;
Δεν έχω σκοπό πάντως, με το απλό και φτωχό πτυχίο μου από το ΤΕΙ σκοπεύω να δώσω.
Σ ευχαριστώ για τις πληροφορίες, να είσαι καλά!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Πανελλήνιες για να χεις πιο πολλές επιλογές με κατατακτήριες δίνεις μόνο σε ένα τμήμα...
τα αρχαία σκέφτομαι μόνο, πάνε χρόνια από τότε που έδωσα. Εκείνο το άγνωστο, εφιάλτης...χαχα!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Πανελληνιες* κι απο εμενα, καθως εχεις την επιλογη διαφορων τμηματων αντι ενος.
Ο ενας χρονος που "κερδιζεις" με τις κατατακτηριες, γινεται ευκολα ενα και δυο χρονια πισω, εαν δεν περασεις με την πρωτη (πολυ πιθανο για μισο χρονο προετοιμασια μονο)

*Τσεκαρε να δεις εαν το τμημα που σε ενδιαφερει εχει ανακοινωσει επιτυχοντες κατατακτηριων προηγουμενων ετων και δες τις βαθμολογιες τους.
Εαν υπαρχουν κενες θεσεις ή ελαχιστος αριθμος αιτησεων ή, τελος, χαμηλες βαθμολογιες κοντα στη βαση, σημαινει οτι ο ανταγωνισμος ειναι μικρος. Σε αυτη την περιπτωση, σε συμφερει να δωσεις κατατακτηριες. Σε καθε αλλη πανελληνιες.
πολύ καλή ιδέα!δεν το είχα σκεφτεί.σ ευχαριστώ!!!

Κοίτα, προσωπικά είχα διαβάσει την βιβλιογραφία του τμήματος μόνο. Αν αντέχεις να διαβάσεις για πανελλήνιες δοκίμασε το. Επειδή είχα περασει άσχημη φάση με το άγχος στις πανελλήνιες, δεν θα το δοκίμαζα. Κάνε αίτηση για κατατακτήριες, αν θελεις, σε 2 ή 3 παρόμοια τμήματα, που να έχουν πάνω κάτω την ίδια εξεταστεα υλη, και, αν βολέψουν οι ημερομηνίες, δώσε και στα 3. Ή, αν το αντέχεις, προετοιμάσου για κατατακτήριες σε ένα τμήμα και ταυτόχρονα κάνε και προετοιμασια πανελληνιων, ώστε να έχεις ένα plan b.
Δυστυχώς δεν νομίζω ότι προλαβαίνω να διαβάσω κάτι παραπάνω από τη βιβλιογραφία, γιατί στην ύλη έχει γεωμετρία και άλγεβρα, τις οποίες πρέπει να δουλέψω αρκετά για να περάσω...
Στην τελευταία σου πρόταση προσανατολίζομαι. Κι εμένα δεν είναι η καλύτερή μου να δώσω πανελλήνιες (14 μαθήματα έδωσα τότε...) και να ξαναδιαβάσω αρχαία, αλλά νομίζω ότι είμαι έτοιμη να το κάνω. Ή τώρα ή ποτέ!
Σε υπερευχαριστώ για τις απαντήσεις σου!Καλή σταδιοδρομία να έχεις!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Πανελλήνιες για να χεις πιο πολλές επιλογές με κατατακτήριες δίνεις μόνο σε ένα τμήμα...
Η αλήθεια είναι ότι για ένα ενδιαφέρομαι. Σ ευχαριστώ πάντως!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Για παιδαγωγικά εχω ακούσει ότι εισάγονται πολυ εύκολα στα επαρχιακά τμήματα.
Αν εισαι απο βολο ή ιωάννινα για μενα προσπάθησε το με κατατακτήριες.
Φυσικά μπορείς να βρεις και στατιστικά των προηγούμενων ετών για το τι ισχύει γιατι πλεον ίσως αλλαξε κατι.
Μακάρι! σ ευχαριστώ πολύ!
 
Τελευταία επεξεργασία:

sasou

Νεοφερμένος

Η sasou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Κοίτα, προσωπικά είχα διαβάσει την βιβλιογραφία του τμήματος μόνο. Αν αντέχεις να διαβάσεις για πανελλήνιες δοκίμασε το. Επειδή είχα περασει άσχημη φάση με το άγχος στις πανελλήνιες, δεν θα το δοκίμαζα. Κάνε αίτηση για κατατακτήριες, αν θελεις, σε 2 ή 3 παρόμοια τμήματα, που να έχουν πάνω κάτω την ίδια εξεταστεα υλη, και, αν βολέψουν οι ημερομηνίες, δώσε και στα 3. Ή, αν το αντέχεις, προετοιμάσου για κατατακτήριες σε ένα τμήμα και ταυτόχρονα κάνε και προετοιμασια πανελληνιων, ώστε να έχεις ένα plan b.
Να μαι πάλι...να σε ρωτήσω κάτι τελευταίο(αλήθεια λέω), τα βιβλία για τις κατατακτήριες τα αγόρασες ή τα βρήκες κάπου;
 

Alexecon1991

Δραστήριο μέλος

Ο Alexecon1991 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 402 μηνύματα.
Εγώ που έδωσα φέτος διάβασα μόνο γνωστό αρχαία και έγραψα 14
 

Αναστασία197

Νεοφερμένος

Η Αναστασία197 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Διδακτορικός. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Να μαι πάλι...να σε ρωτήσω κάτι τελευταίο(αλήθεια λέω), τα βιβλία για τις κατατακτήριες τα αγόρασες ή τα βρήκες κάπου;
Ρώτησε ο, τι θέλεις 😊. Το βιβλίο για το ένα μάθημα το ειχα αγοράσει πολυ πριν αποφασίσω για κατατακτήριες , γιατι με ενδιεφερε. Για το δευτερο μάθημα το ειχα δανειστεί από την βιβλιοθήκη του ΑΠΘ. Για το τρίτο το έβγαλα φωτοτυπίες. Αν γνωρίζεις κάποιον φοιτητή στα τμήματα αυτά ή κάποιον που αποφοίτησε πρόσφατα, ζήτησε του να σου τα δανείσει.
 

chochoru

Νεοφερμένος

Η chochoru αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Κοίτα, προσωπικά είχα διαβάσει την βιβλιογραφία του τμήματος μόνο. Αν αντέχεις να διαβάσεις για πανελλήνιες δοκίμασε το. Επειδή είχα περασει άσχημη φάση με το άγχος στις πανελλήνιες, δεν θα το δοκίμαζα. Κάνε αίτηση για κατατακτήριες, αν θελεις, σε 2 ή 3 παρόμοια τμήματα, που να έχουν πάνω κάτω την ίδια εξεταστεα υλη, και, αν βολέψουν οι ημερομηνίες, δώσε και στα 3. Ή, αν το αντέχεις, προετοιμάσου για κατατακτήριες σε ένα τμήμα και ταυτόχρονα κάνε και προετοιμασια πανελληνιων, ώστε να έχεις ένα plan b.
Είναι αρκετό το διάστημα από τώρα ως τον Δεκέμβριο για την προετοιμασια για κατατακτήριες? Εγώ έκανα το plan b που αναφέρεις αλλά τελικά δεν κατάφερα να δώσω κατατακτήριες. Βέβαια παίζουν πολλά ρόλο και κάθε περίπτωση είναι ξεχωριστή
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,746 μηνύματα.
Δεν έχεις άδικο, θυμάμαι συγγενικό μου πρόσωπο ήταν διευθυντής σε ΙΕΚ και του είχαν προσκομίσει πλαστό πτυχίο για θέση εκπαιδευτικού. Το κατάλαβε 20 χρόνια πριν, τώρα δεν θα το καταλάβουν;
Δεν έχω σκοπό πάντως, με το απλό και φτωχό πτυχίο μου από το ΤΕΙ σκοπεύω να δώσω.
Σ ευχαριστώ για τις πληροφορίες, να είσαι καλά!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


τα αρχαία σκέφτομαι μόνο, πάνε χρόνια από τότε που έδωσα. Εκείνο το άγνωστο, εφιάλτης...χαχα!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


πολύ καλή ιδέα!δεν το είχα σκεφτεί.σ ευχαριστώ!!!


Δυστυχώς δεν νομίζω ότι προλαβαίνω να διαβάσω κάτι παραπάνω από τη βιβλιογραφία, γιατί στην ύλη έχει γεωμετρία και άλγεβρα, τις οποίες πρέπει να δουλέψω αρκετά για να περάσω...
Στην τελευταία σου πρόταση προσανατολίζομαι. Κι εμένα δεν είναι η καλύτερή μου να δώσω πανελλήνιες (14 μαθήματα έδωσα τότε...) και να ξαναδιαβάσω αρχαία, αλλά νομίζω ότι είμαι έτοιμη να το κάνω. Ή τώρα ή ποτέ!
Σε υπερευχαριστώ για τις απαντήσεις σου!Καλή σταδιοδρομία να έχεις!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Η αλήθεια είναι ότι για ένα ενδιαφέρομαι. Σ ευχαριστώ πάντως!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Μακάρι! σ ευχαριστώ πολύ!
ενδιαφερον!!πως τον τσακωσε εν ετει 2000 με μηδενικη τεχνολογικη υποδομη οτι το πτυχιο ηταν μαιμου??πηγε για γνησιοτητα υπογραφης?
 

Αναστασία197

Νεοφερμένος

Η Αναστασία197 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Διδακτορικός. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Είναι αρκετό το διάστημα από τώρα ως τον Δεκέμβριο για την προετοιμασια για κατατακτήριες? Εγώ έκανα το plan b που αναφέρεις αλλά τελικά δεν κατάφερα να δώσω κατατακτήριες. Βέβαια παίζουν πολλά ρόλο και κάθε περίπτωση είναι ξεχωριστή
Κοίτα, το plan b αυτό το έκανε μια φίλη μου, όχι εγώ. Μόνο κατατακτήριες έδωσα. Τώρα για το χρονικό διάστημα, εξαρτάται από την δουλειά σου, τις υποχρεώσεις σου κλπ και από το σε ποια σχολή στοχευεις
 

sasou

Νεοφερμένος

Η sasou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Ρώτησε ο, τι θέλεις 😊. Το βιβλίο για το ένα μάθημα το ειχα αγοράσει πολυ πριν αποφασίσω για κατατακτήριες , γιατι με ενδιεφερε. Για το δευτερο μάθημα το ειχα δανειστεί από την βιβλιοθήκη του ΑΠΘ. Για το τρίτο το έβγαλα φωτοτυπίες. Αν γνωρίζεις κάποιον φοιτητή στα τμήματα αυτά ή κάποιον που αποφοίτησε πρόσφατα, ζήτησε του να σου τα δανείσει
Κοίτα, το plan b αυτό το έκανε μια φίλη μου, όχι εγώ. Μόνο κατατακτήριες έδωσα. Τώρα για το χρονικό διάστημα, εξαρτάται από την δουλειά σου, τις υποχρεώσεις σου κλπ και από το σε ποια σχολή στοχευεις

Εγώ που έδωσα φέτος διάβασα μόνο γνωστό αρχαία και έγραψα 14
Μακάρι αν τελικά χρειαστεί να δώσω να τα πάω κι εγώ τόσο καλά χωρίς άγνωστο...
Καλή σταδιοδρομία σου εύχομαι κι ευχαριστώ για το μήνυμα!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Καλή σταδιοδρομία σου εύχομαι κι ευχαριστώ για το μήνυμα!

Ρώτησε ο, τι θέλεις 😊. Το βιβλίο για το ένα μάθημα το ειχα αγοράσει πολυ πριν αποφασίσω για κατατακτήριες , γιατι με ενδιεφερε. Για το δευτερο μάθημα το ειχα δανειστεί από την βιβλιοθήκη του ΑΠΘ. Για το τρίτο το έβγαλα φωτοτυπίες. Αν γνωρίζεις κάποιον φοιτητή στα τμήματα αυτά ή κάποιον που αποφοίτησε πρόσφατα, ζήτησε του να σου τα δανείσει.
Δυστυχώς είμαι σε άλλη πόλη από το πανεπιστήμιο . Βρήκα όμως κάποια στη δημοτική βιβλιοθήκη και κάποια στο Ιόνιο πανεπιστήμιο. Δυστυχώς δεν ξέρω κανέναν που να τελείωσε πρόσφατα. Με τα θεωρητικά κάτι γίνεται, μαθηματικά δε βρίσκω τίποτα. Και είναι και το χειρότερο μάθημα για μενα, δεν τα αγαπώ ιδιαίτερα και μάλιστα έχω λιγάκι απογοητευτεί, γιατί φοβάμαι ότι δεν θα μπορώ να λύσω τις ασκήσεις . Ας ελπίσουμε να τα καταφέρω...
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

ενδιαφερον!!πως τον τσακωσε εν ετει 2000 με μηδενικη τεχνολογικη υποδομη οτι το πτυχιο ηταν μαιμου??πηγε για γνησιοτητα υπογραφης?
Είδες; Πρόσεξε μια μικρή λεπτομέρεια (μια γραμμούλα αν θυμάμαι καλά-αετίσιο μάτι ε;;;)) και είχε δικαίωμα να επιβεβαιώσει υπηρεσιακά με το ίδρυμα. Έστειλε στο ΤΕΙ και τον ενημέρωσαν αμέσως ότι δεν υπήρξε ποτέ φοιτητής με αυτά τα στοιχεία και δεν εκδόθηκε ποτέ το εν λόγω πτυχίο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top