γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,500 μηνύματα.
έδωσα για δεύτερη χρονιά για Ιατρική αλλά δυστυχώς δεν τα έχω καταφέρει ... πιάνω σίγουρα το Χημικό ... σκέφτομαι τις κατατακτήριες και βρίσκομαι σε δίλλημα μεταξύ Χημικού και Νοσηλευτικής
Μπρος γκρεμος και πισω ρεμα.
Αν πας νοσηλευτικη επειδη δεν κανεις για νοσηλευτρια εισαι καμμενη αν δεν μπεις ιατρικη. Αν μπεις ομως ιατρικη κερδιζεις 4 εξαμηνα και η σχολη γινεται 4 χρονια απο 6.
Αν πας χημικο και δωσεις ιατρικη δεν κερδιζεις 4 εξαμηνα αλλα αμα δεν μπεις ιατρικη οκ καλη και μουρατη δουλεια και η χημικος
 

X. K.

Νεοφερμένος

Η X. K. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Μπρος γκρεμος και πισω ρεμα.
Αν πας νοσηλευτικη επειδη δεν κανεις για νοσηλευτρια εισαι καμμενη αν δεν μπεις ιατρικη. Αν μπεις ομως ιατρικη κερδιζεις 4 εξαμηνα και η σχολη γινεται 4 χρονια απο 6.
Αν πας χημικο και δωσεις ιατρικη δεν κερδιζεις 4 εξαμηνα αλλα αμα δεν μπεις ιατρικη οκ καλη και μουρατη δουλεια και η χημικος
γνωρίζετε μήπως από που ίσως να μου είναι πιο εύκολη η προετοιμασία των κατατακτηρίων;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,500 μηνύματα.

Eustace

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eustace αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 172 μηνύματα.
Γεια σας, μπορεί κάποιος να μου πει άμα οι κατατακτήριες για Ιατρική είναι εφικτές από το Χημικό. Διότι ακούω ότι οι περισσότεροι πάνε από το Βιολογικό στην Ιατρική
Αν πιανεις νοσηλευτικη να πας εκει για πολλους λογους.
1ον με τις κατατακτηριες θα μπεις σε προχωρημένο εξαμηνο (για την αθηνα νομιζω ειναι το 3ο) ενω ως χημικος μπαινεις στο 1ο.
2ον θα μπορεις να εργαζεσαι και ταυτοχρονα να σπουδαζεις (εχω διαβασει οτι πολλοι νοσηλευτες σπουδασαν ιατρικη με αυτον τον τροπο)
Οσο για τα μαθηματα των κατατακτηριων, δεν θα σου πω οτι θα μπορεσεις να ανταποκριθεις πιο ευκολα ως νοσηλευτης απ οτι ως χημικος. Πιστευω το ιδιο ειναι.
 

roud

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η roud αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Βιοϊατρικών Επιστημών ΠΑΔΑ. Έχει γράψει 274 μηνύματα.
Μπρος γκρεμος και πισω ρεμα.
Αν πας νοσηλευτικη επειδη δεν κανεις για νοσηλευτρια εισαι καμμενη αν δεν μπεις ιατρικη. Αν μπεις ομως ιατρικη κερδιζεις 4 εξαμηνα και η σχολη γινεται 4 χρονια απο 6.
Αν πας χημικο και δωσεις ιατρικη δεν κερδιζεις 4 εξαμηνα αλλα αμα δεν μπεις ιατρικη οκ καλη και μουρατη δουλεια και η χημικος
Δεν νομίζω να ισχύει για την νοσηλευτική
Για οδοντιατρική ξέρω ότι μπαίνεις 5ο εξάμηνο
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,500 μηνύματα.
Δεν νομίζω να ισχύει για την νοσηλευτική
Για οδοντιατρική ξέρω ότι μπαίνεις 5ο εξάμηνο
Την Ιατρικη αθηνων που ειχα διαβασει αυτο ελεγε, να εκανα λαθος? απο νοσηλευτικη σε ποιο μπαινεις?
 

Eustace

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eustace αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 172 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,500 μηνύματα.

Eustace

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eustace αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 172 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,500 μηνύματα.

X. K.

Νεοφερμένος

Η X. K. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Αν πιανεις νοσηλευτικη να πας εκει για πολλους λογους.
1ον με τις κατατακτηριες θα μπεις σε προχωρημένο εξαμηνο (για την αθηνα νομιζω ειναι το 3ο) ενω ως χημικος μπαινεις στο 1ο.
2ον θα μπορεις να εργαζεσαι και ταυτοχρονα να σπουδαζεις (εχω διαβασει οτι πολλοι νοσηλευτες σπουδασαν ιατρικη με αυτον τον τροπο)
Οσο για τα μαθηματα των κατατακτηριων, δεν θα σου πω οτι θα μπορεσεις να ανταποκριθεις πιο ευκολα ως νοσηλευτης απ οτι ως χημικος. Πιστευω το ιδιο ειναι.
σας ευχαριστώ πολύ για την απάντηση... με αγχώνει λίγο η αποκατάσταση της νοσηλευτικής σε περίπτωση που δεν επιλέξω να συνεχίσω παρακάτω ενώ το χημικό ίσως μου δώσει παραπάνω επιλογές
 

roud

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η roud αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Βιοϊατρικών Επιστημών ΠΑΔΑ. Έχει γράψει 274 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,500 μηνύματα.

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,887 μηνύματα.
Νοσηλευτική, και μάλιστα πανεπιστημιακή, έχεις το επιπλέον καλό ότι εάν ισοβαθμίσεις στην τελευταία θέση, θα πάρουν εσένα αντί για τους υπόλοιπους, λόγω συνάφειας μαθημάτων.

Μην το γελάτε, στη χρονιά μου ισοβάθμισαν 3 νοσηλεύτριες, και πήραν αυτήν που είχε τελειώσει ΕΚΠΑ.

Επίσης στη Θεσσαλονίκη σε βάζουν στο Β' εξάμηνο όποια σχολή και αν έχεις τελειώσει (πλην οδοντιατρικής προφανώς). Απλά μπορεί να σου αναγνωρίσουν κάποια μαθήματα.
 

Eustace

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eustace αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 172 μηνύματα.
Νοσηλευτική, και μάλιστα πανεπιστημιακή, έχεις το επιπλέον καλό ότι εάν ισοβαθμίσεις στην τελευταία θέση, θα πάρουν εσένα αντί για τους υπόλοιπους, λόγω συνάφειας μαθημάτων.

Μην το γελάτε, στη χρονιά μου ισοβάθμισαν 3 νοσηλεύτριες, και πήραν αυτήν που είχε τελειώσει ΕΚΠΑ.

Επίσης στη Θεσσαλονίκη σε βάζουν στο Β' εξάμηνο όποια σχολή και αν έχεις τελειώσει (πλην οδοντιατρικής προφανώς). Απλά μπορεί να σου αναγνωρίσουν κάποια μαθήματα.
Με κληρωση γινεται πια, αλλα πισω απο κλειστες πορτες
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

χμ... υπαρχουν διαφορες αποψεις , θα το ψαξω το βραδυ να ξερουμε , το φορουμ αυτο ειναι κατ εξοχην ιατρικο.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

σας ευχαριστώ πολύ για την απάντηση... με αγχώνει λίγο η αποκατάσταση της νοσηλευτικής σε περίπτωση που δεν επιλέξω να συνεχίσω παρακάτω ενώ το χημικό ίσως μου δώσει παραπάνω επιλογές
Αναλογα τις προτεραιότητες του καθενός
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ε ναι , εμενα παντως ετσι και μου πουν, αλλαξε πανες στην γιαγια ακομα θα τρεχω. Μηπως ειμαι παραξενος?
Νομιζω οι νοσηλευτες μπορουν να εξειδικευτουν. Δεν νομιζω να βαζουν τους ιδιους που αλλαζουν πανες και μεσα σε χειρουργεια. Αν και νομιζω το πρωτο ειναι δουλειά των αποκλειστικων (χωρις να ειμαι σιγουρη)
 

Συνημμένα

  • Γενικές Oδηγίες Κατατακτηρίων εξετάσεων.pdf
    367.1 KB · Εμφανίσεις: 138
Τελευταία επεξεργασία:

NickMD

Νεοφερμένος

Ο NickMD αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Με κληρωση γινεται πια, αλλα πισω απο κλειστες πορτες
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Αναλογα τις προτεραιότητες του καθενός
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Νομιζω οι νοσηλευτες μπορουν να εξειδικευτουν. Δεν νομιζω να βαζουν τους ιδιους που αλλαζουν πανες και μεσα σε χειρουργεια. Αν και νομιζω το πρωτο ειναι δουλειά των αποκλειστικων (χωρις να ειμαι σιγουρη)
Η δουλειά είναι στάνταρ δεν αλλάζει και είναι η φροντίδα του νοσηλευομενου της κλινικής. Τώρα αν θα δίνει επιπλέον εργαλεία σε χειρουργό ή θα βάζει τα φάρμακα του παθολόγου αυτό εξαρτάται απο το ποστο που έχει επιλέξει ο καθένας. Πιο αναλυτικά να μιλήσει κάποιος νοσηλευτης(εν ενέργεια οχι φοιτητης)για την εμπειρία του και οι λοιποί να αφήσουμε τις εικασίες και τα νομίσματα. 😷
 

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,887 μηνύματα.
Με κληρωση γινεται πια, αλλα πισω απο κλειστες πορτες
Το αναφέρει σε αυτό που ανέβασες:

"Αν υπάρχουν περισσότεροι υποψήφιοι με την ίδια συνολική βαθμολογία, -για την αποφυγή της υπέρβασης- λαμβάνεται υπόψη η κατοχή πτυχίου Σχολής/Τμήματος με συναφή μαθήματα με την Ιατρική Σχολή όπως αυτά ορίζονται από τα αντίστοιχα προγράμματα σπουδών. Σύμφωνα με την από 12.04.2019 απόφαση Συνέλευσης της Ιατρικής Σχολής για τις περιπτώσεις ισοβαθμίας, επιτυχόντων πτυχιούχων Α.Ε.Ι. των Σχολών/Τμημάτων: Νοσηλευτικής, Κτηνιατρικής, Βιολογίας, Μοριακής Βιολογίας & Γενετικής, Φαρμακευτικής, Βιοχημείας & Βιοτεχνολογίας, θα τηρείται η ανωτέρω σειρά η οποία καθορίστηκε κατόπιν εξετάσεως της συνάφειας, ως προς τα μαθήματα που διδάχθηκαν για τη λήψη πτυχίου σύμφωνα με τα προγράμματα σπουδών και βάσει αυτών καθορίστηκε η ανωτέρω σειρά. Αν ο αριθμός των συναφών μαθημάτων είναι ίδιος μεταξύ των ισοβαθμούντων υποψηφίων, γίνεται κλήρωση μεταξύ των ισοδύναμων υποψηφίων"
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,657 μηνύματα.
κληρωση για εισαγωγη στο πανεπιστημιο λες και ειναι big brother.μιλαμε για ξεφτιλα.το γεγονος να τους περνανε τους ισαβαθμουντες ολους ουτε ως σκεψη φανταζομαι.στη κληρωση θα ειναι το λαδωμα του λαδωματος
 

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,887 μηνύματα.
κληρωση για εισαγωγη στο πανεπιστημιο λες και ειναι big brother.μιλαμε για ξεφτιλα.το γεγονος να τους περνανε τους ισαβαθμουντες ολους ουτε ως σκεψη φανταζομαι.στη κληρωση θα ειναι το λαδωμα του λαδωματος
απο ιατρικές, μόνο στην Πάτρα πέρασαν όλους τους ισοβαθμήσαντες! Που είναι και το σωστό!
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top