Κατατακτήριες ΠΤΠΕ Ρεθύμνου

DENVER

Νεοφερμένος

Ο DENVER αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα !
Έχει δώσει κανείς κατατακτήριες για το παιδαγωγικό τμήμα προσχολικής εκπαίδευσης του Πανεπιστημίου Κρήτης στο Ρέθυμνο? Αν ναι, πήγε σε κάποιο φροντιστήριο ? Επίσης δίνουν πολλοί για το συγκεκριμένο τμήμα κάθε χρόνο?
 

sophiex97

Νεοφερμένος

Η sophiex97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Παιδαγωγικό Προσχολικής Εκπαίδευσης Κρήτης. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Εγώ έδωσα τώρα τον Μάιο. Αρχικά μας είπαν ότι είχαν δηλώσει 60 ατομα, ήρθαν τα 15 αλλά στην πορεία μείναμε 14. Τα θέματα ήταν μέτριας δυσκολίας ΕΚΤΟΣ από γλώσσα και λογοτεχνία που κατά τη γνώμη μου - και των περισσότερων- ήταν 2 θέματα εκτός ύλης. Βέβαια αυτό ποτέ δεν ειπώθηκε για να πάρουμε κάποια απάντηση. Προσωπικά δεν πήγα σε κάποιο φροντηστηριο και να ήθελα δεν νομίζω ότι υπάρχει Κρήτη τουλάχιστον. Εαν χρειάζεσαι παραπάνω πληροφορίες πες μου 😊
 

Gelaki

Νεοφερμένος

Η Gelaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπερα κ εγω εδωσα τον Μαιο,Σοφια περασες?
 

sophiex97

Νεοφερμένος

Η sophiex97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Παιδαγωγικό Προσχολικής Εκπαίδευσης Κρήτης. Έχει γράψει 23 μηνύματα.

Gelaki

Νεοφερμένος

Η Gelaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Κ εγωωω...Μπραβο συγχαρητηρια,παλευω τωρα να βγαλω ακρη με τα μαθηματα που θα δηλωσουμε κ να δω που θα βρουμε σημειωσεις για την εξεταστικη Σεπτεμβριου,εσυ εκανες τιποτα?
 

sophiex97

Νεοφερμένος

Η sophiex97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Παιδαγωγικό Προσχολικής Εκπαίδευσης Κρήτης. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Και σε εσένα! Εγώ δήλωσα μαθήματα αλλά δεν νομίζω να τα δώσω.
 

Natassa.91

Νεοφερμένος

Η Natassa.91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπερα,ενδιαφερομαι κι εγω να δωσω κατατακτηριες τον Δεκεμβριο. Υπαρχουν μηπως σημειωσεις για τα μαθηματα; Και μηπως εχετε θεματα προηγουμενων ετων κατατακτηριων;

Ευχαριστω εκ των προτερων.
 

sophiex97

Νεοφερμένος

Η sophiex97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Παιδαγωγικό Προσχολικής Εκπαίδευσης Κρήτης. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Σημειωσεις ίσως βρεις εαν ψάξεις στο ίντερνετ. Θέματα παλιότερων ετών δεν υπάρχουν σίγουρα.
 

Soze

Νεοφερμένος

Ο Soze αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Σημειωσεις ίσως βρεις εαν ψάξεις στο ίντερνετ. Θέματα παλιότερων ετών δεν υπάρχουν σίγουρα.
Δυστυχως ειναι λιγο δυσκολο να βρεθουν σημειωσεις. Μηπως θυμαστε καποιο απο τα θεματα, σε οποιοδηποτε μαθημα; Εχω βρει καποια θεματα απο παλιοτερες εξεταστικες τα οποια φαινονται σχετικα ευκολα, για καποιον που εχει προετοιμαστει σωστα.Απλα δεν ξερω αν στις κατατακτηριες μπαινουν παρομοια ή αν το επιπεδο δυσκολιας ειναι πιο υψηλο
 
Τελευταία επεξεργασία:

martsie

Νεοφερμένος

Η martsie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα σας!!!
Θέλω να δώσω κατατακτήριες εξετάσεις στο παιδαγωγικό τμήμα προσχολικής εκπαίδευσης στο Πανεπιστήμιο Κρήτης στο Ρέθυμνο. Μπαίνω στο site της σχολής και δεν βρισκω κάποια σχετική ανάρτηση, ούτε το πρόγραμμα, ούτε για να κάνω αίτηση. Μήπως θα σας ήταν εύκολο να με καθοδηγήσετε;;

Σας ευχαριστώ πολύ!!
Μαρκέλλα
 

Iwanna123

Νεοφερμένος

Η Iwanna123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα! Συνήθως μέχρι πόσα μαθήματα ανά γνωρίζονται?
 
Τελευταία επεξεργασία:

sophiex97

Νεοφερμένος

Η sophiex97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Παιδαγωγικό Προσχολικής Εκπαίδευσης Κρήτης. Έχει γράψει 23 μηνύματα.

Nikoletta-

Νεοφερμένος

Η Nikoletta- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπερα κ εγω εδωσα τον Μαιο,Σοφια περασες?
Επικοινωνήστε μαζί μου στο ptde8411@edc.uoc.gr τελειώνω το 1ο έτος. Οτιδήποτε έχω απο σημειώσεις ευχαρίστως να σας το στείλω
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Δυστυχως ειναι λιγο δυσκολο να βρεθουν σημειωσεις. Μηπως θυμαστε καποιο απο τα θεματα, σε οποιοδηποτε μαθημα; Εχω βρει καποια θεματα απο παλιοτερες εξεταστικες τα οποια φαινονται σχετικα ευκολα, για καποιον που εχει προετοιμαστει σωστα.Απλα δεν ξερω αν στις κατατακτηριες μπαινουν παρομοια ή αν το επιπεδο δυσκολιας ειναι πιο υψηλο
Στείλτε μου μνμ στο ptde8411@edc.uoc.gr έχω μαζέψει κάποιες σημειώσεις πολύ ευχαρίστως να σας τις στείλω!
 

Kalliopap

Νεοφερμένος

Η Kalliopap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Πτυχιούχος του τμήματος Οργάνωσης & Διαχείρισης Αθλητισμού Πελοποννήσου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπέρα και απο εμένα,

σκέφτομαι πολυ σοβαρά να δώσω κατατακτήριες τον δεκεμβρη, απλά έχω δεύτερες σκέψεις για το αν αξίζει.. ειμαι 25 χρονών και εχω τελείωσει αθλητικό management αλλά πάντα μέσα μου ήξερα οτι θελω να ασχοληθώ με τα παιδιά...ποια η γνώμη σας ;; να το κάνω;;
 

sophiex97

Νεοφερμένος

Η sophiex97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Παιδαγωγικό Προσχολικής Εκπαίδευσης Κρήτης. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Καλησπέρα και απο εμένα,

σκέφτομαι πολυ σοβαρά να δώσω κατατακτήριες τον δεκεμβρη, απλά έχω δεύτερες σκέψεις για το αν αξίζει.. ειμαι 25 χρονών και εχω τελείωσει αθλητικό management αλλά πάντα μέσα μου ήξερα οτι θελω να ασχοληθώ με τα παιδιά...ποια η γνώμη σας ;; να το κάνω;;
Καλησπέρα, εαν το θες δεν βρίσκω γιατί να μη το προσπαθήσεις.
 

Kalliopap

Νεοφερμένος

Η Kalliopap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Πτυχιούχος του τμήματος Οργάνωσης & Διαχείρισης Αθλητισμού Πελοποννήσου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπέρα, εαν το θες δεν βρίσκω γιατί να μη το προσπαθήσεις.
καλημέρα και ευχαριστώ για την απάντηση. ναι αυτο σκεφτομαι και εγω..ξέρετε αν αναγνωρίζονται μαθήματα και με ποιο κριτήριο;
 

sophiex97

Νεοφερμένος

Η sophiex97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Παιδαγωγικό Προσχολικής Εκπαίδευσης Κρήτης. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Αναγνωριζονται μέχρι 9 μαθήματα και ο τίτλος πρέπει να είναι ίδιος ή παρόμοιος
 

iropere

Νεοφερμένος

Η iropere αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Επικοινωνήστε μαζί μου στο ptde8411@edc.uoc.gr τελειώνω το 1ο έτος. Οτιδήποτε έχω απο σημειώσεις ευχαρίστως να σας το στείλω
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Στείλτε μου μνμ στο ptde8411@edc.uoc.gr έχω μαζέψει κάποιες σημειώσεις πολύ ευχαρίστως να σας τις στείλω!
Θα ήθελα και εγώ να λάβω μέρος στις κατατακτήριες εξετάσεις στο παιδαγωγικό τμήμα προσχολικής εκπαίδευσης στο Πανεπιστήμιο Κρήτης. Εχετε κάποιες σημειώσεις στην :
Αναπτυξιακή Ψυχολογία ΕΝδεικτικά αναφέρεται στην ύλη

Η σύγχρονη Ψυχολογία. Η σύγχρονη Αναπτυξιακή Ψυχολογία.

Θεωρητικές κατευθύνσεις στην Αναπτυξιακή Ψυχολογία. Παραδοσιακές και σύγχρονες θεωρίες ανάπτυξης.

Έννοια και γνωρίσματα της ψυχικής ανάπτυξης.

Στάδια και ηλικίες της ψυχικής ανάπτυξης.

Παράγοντες της ψυχικής ανάπτυξης: κληρονομικότητα και περιβάλλον.

Γνωστική ανάπτυξη του βρέφους, του νηπίου, του παιδιού της σχολικής ηλικίας και του εφήβου: Ανάπτυξη αισθήσεων, κινήσεων, παιχνιδιού, αντίληψης (χώρου, χρόνου, μορφών), νοημοσύνης, γλώσσας, φαντασίας και μνήμης.

Συναισθηματική, κοινωνική και ηθική ανάπτυξη του βρέφους, του νηπίου, του παιδιού της σχολικής ηλικίας και του εφήβου.
 

annetaki

Νεοφερμένος

Η annetaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα! Γνωρίζετε αν γίνεται αναβαθμολόγηση στις κατατακτήριες;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top