Καλύτερο φροντιστήριο στην Αθήνα;

daphne.ch

Νεοφερμένος

Η daphne.ch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
ποσους μαθητες ειχε συνολικα το φροντ στη γ

Δεν ξερω ακριβως, γιατι ειχε και πολλους αποφοιτους(που δινανε 2η φορα), αλλα στο περιπου συνολικα πρεπει να ειχε καπου στα 250 παιδια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

mic97

Νεοφερμένος

Ο mic97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
ρε παιδια, καμια κριτικη για την εκπαιδευση ??? :P :P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vikam18

Δραστήριο μέλος

Ο vikam18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 784 μηνύματα.
Προσωπικά θεωρω οτι τα φροντιστήρια ειναι περιττά αν κάποιος εχει διάθεση για διάβασμα . Αν παρόλα αυτα θέλετε να νοωθετε πιο άνετα σε οποίο φροντιστήριο και να πάτε κανει καλη δουλεια . Τα φροντιστήρια σε βοηθάνε κυριως ψυχολογικά ! Δυστυχώς υπαρχουν ακόμα ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Προσωπικά θεωρω οτι τα φροντιστήρια ειναι περιττά αν κάποιος εχει διάθεση για διάβασμα . Αν παρόλα αυτα θέλετε να νοωθετε πιο άνετα σε οποίο φροντιστήριο και να πάτε κανει καλη δουλεια . Τα φροντιστήρια σε βοηθάνε κυριως ψυχολογικά ! Δυστυχώς υπαρχουν ακόμα ..

Κάνεις λάθος. Πανελλήνιες δίνουμε δε πάμε σε επιστημονικό διαγωνισμό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marggrit

Νεοφερμένος

Η μαργαρίτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Διόνυσος (Αττική). Έχει γράψει 72 μηνύματα.
για την εκπαιδευση ποια η γνωμη σας?? Και στην εκπαιδευση γραφης τεστ προσομοιωσης σχεδον καθε βδομαδα...

οι δύο φυσικοί από τους τρεις που δουλεύουν τώρα στο σχολείο μου δίδασκαν παλιά στην εκπαίδευση... τοπ καθηγητές και οι δύο!
το ξέρω οτι δεν αποτελεί κριτήριο για το πως θα είναι τώρα αλλά νομίζω οτι διαλέγουν με μεγάλη προσοχή καθηγητές.
τα τμήματα είναι 8 ατομά το πολύ και η δουλεια απ οτι ξέρω από φίλες μου της θεωρητικής είναι αξιοπρεπέστατη. Για θεωρητική έχω ακούσει να λένε οτι είναι καλύτερο και από την ωθηση, βέβαια δεν ξέρω αν είναι αξιόπιστο αυτό (δηλαδή μου το είπε μαθητής που θα πάει οπότε δεν είναι εγγυημένο...) ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vikam18

Δραστήριο μέλος

Ο vikam18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 784 μηνύματα.
Κάνεις λάθος. Πανελλήνιες δίνουμε δε πάμε σε επιστημονικό διαγωνισμό.

Έδωσα πανελλήνιες και εγω ξέρεις ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andrespan12345

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο andrespan12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 346 μηνύματα.
Προσωπικά θεωρω οτι τα φροντιστήρια ειναι περιττά αν κάποιος εχει διάθεση για διάβασμα . Αν παρόλα αυτα θέλετε να νοωθετε πιο άνετα σε οποίο φροντιστήριο και να πάτε κανει καλη δουλεια . Τα φροντιστήρια σε βοηθάνε κυριως ψυχολογικά ! Δυστυχώς υπαρχουν ακόμα ..

πρεπει να μαθουμε να μην τα βλεπουμε ολα απο την δικη μας πλευρα.δεν εχουν ολοι τις ιδιες δυνατοτητες .εσυ δεν εκανες κανενα φροντιστηριο?αν εκανες,θα εκανες σιγουρα σε καποιο μαθημα που οι δυνατοτητες σου ηταν περιορισμενες.παντως,ειτε κανεις ειτε οχι φροντηστηριο χωρις διαθεση για διαβασμα δεν κανεις τιποτα.μα και ΤΟ μυαλο να εχεις,χρειαζεσαι αυτον που θα σε καθοδηγησει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Έδωσα πανελλήνιες και εγω ξέρεις ;)

Εξήγησε μου πως γίνεται ένας μαθητής να δώσει πανελλήνιες μόνος του. Αυτό έκανες εσύ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vikam18

Δραστήριο μέλος

Ο vikam18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 784 μηνύματα.
Εξήγησε μου πως γίνεται ένας μαθητής να δώσει πανελλήνιες μόνος του. Αυτό έκανες εσύ?

Αγοράζεις σωστά βοηθήματα με τα οποία ασχολείσαι αρκετές ώρες την μερα , προσεχείς στο σχολείο σου και ψάχνεσαι μόνος είτε απο το διαδίκτυο είτε απο την μαθηματικη εταιρία που ανεβάζει θέματα πολυ καλα κτλ Προσωπικά πήγαινα φροντιστήριο κανονικα μιας και οι γονείς μου δν με άφησαν να μην παω . Προσωπικά με κουρασαν πολυ τα φροντ με αποτέλεσμα να διαβάζω πολυ λιγότερο απο οσο ήθελα . Εν τέλη έγραψα 18,952 και ένας πολυ καλός φίλος που πέρασε ημμυ ΕΜΠ με 19,156 δεν έκανε φροντιστήριο ουτε στιγμή . Την άποψη μου λέω . Φυσικα δεν αμφιβάλλω οτι ίσως κάνω λάθος !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αγοράζεις σωστά βοηθήματα με τα οποία ασχολείσαι αρκετές ώρες την μερα , προσεχείς στο σχολείο σου και ψάχνεσαι μόνος είτε απο το διαδίκτυο είτε απο την μαθηματικη εταιρία που ανεβάζει θέματα πολυ καλα κτλ Προσωπικά πήγαινα φροντιστήριο κανονικα μιας και οι γονείς μου δν με άφησαν να μην παω . Προσωπικά με κουρασαν πολυ τα φροντ με αποτέλεσμα να διαβάζω πολυ λιγότερο απο οσο ήθελα . Εν τέλη έγραψα 18,952 και ένας πολυ καλός φίλος που πέρασε ημμυ ΕΜΠ με 19,156 δεν έκανε φροντιστήριο ουτε στιγμή . Την άποψη μου λέω . Φυσικα δεν αμφιβάλλω οτι ίσως κάνω λάθος !

Το 100% προσωπικό διάβασμα απαιτεί πολύ υψηλή ωριμότητα, θέληση, επιμονή και εμπειρία. Είμαι σίγουρος πως όσοι κατάφεραν να γράψουν χωρίς φροντιστήρια ή ιδιαίτερα,όπως ο φίλος σου, είναι συγκεκριμένες περιπτώσεις παιδιών που πραγματικά ξεχωρίζουν. Θεωρώ παράλογο να απαιτείς από ένα παιδί 17 χρονών να έχει τέτοια επιμέλεια και θέληση πόσο μάλλον στην Ελλάδα. Επίσης στο ελληνικό εκπαιδευτικό σύστημα της παπαγαλίας δε μπορείς να πείσεις κάποιον να διαβάζει τη θεωρία πριν από τις ασκήσεις( :whatever:).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Αγνωστο

Δραστήριο μέλος

Η Αγνωστο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 461 μηνύματα.
Με αυτά που διάβασα στο παρόν thread κινδυνεύω να ακολουθήσω το δρόμο που χάραξε ο Οιδίποδας! :P
Παιδιά, οι καιροί είναι χαλεποί και πιστεύω πως δε χρειάζεται να σας επισημάνει κάποιος τρίτος την οικονομική δυσπραγία που πλέον μας επηρεάζει όλους. Κατανοώ το άγχος και την ανασφάλειά σας, ωστόσο θεωρώ ανεπίτρεπτο να προφασίζεστε τις όποιες φοβίες σας διολισθαίνοντας σε υπερβολές. Πέρα από την προσωπική σας σταδιοδρομία, δε θα πρέπει να λησμονείτε πως στην παρούσα φάση επιβαρύνετε οικονομικά σε μεγάλο βαθμό τους γονείς σας, των οποίων οι οικονομικές απολαβές έχουν μειωθεί δραματικά (εκτός αν είστε υιοί και θυγατέρες Βαρδινογιάννη και ΣΙΑ, οπότε αγνοήστε τα ανωτέρω :P ). Εφόσον κρίνετε, λοιπόν, ότι χρειάζεστε βοήθεια, αναζητήστε την αντιστεκόμενοι σε ψευδεπίγραφες εγγυήσεις περί επιτυχίας από "φροντιστηριακούς κολοσσούς". Σε τελική ανάλυση, αν σας περισσεύουν χρήματα, κάντε ιδιαίτερα μαθήματα που είναι και εξατομικευμένα! Η έκβαση της φετινής σας προσπάθειας θα είναι συνισταμένη πολλών παραμέτρων, από τις οποίες το σπουδαιότερο ρόλο θα διαδραματίσει ο ατομικός σας μόχθος. Δυνατά, οργανωμένα και όλα θα πάνε καλά! ;)

Υ.Γ. Κι εγώ είχα μπει σε ανάλογο τρυπάκι. Μέχρι που είχα βρει ένα φροντιστήριο, του οποίου οι αίθουσες δεν είχαν αρίθμηση, αλλά ονόματα του τύπου "αίθουσα Καβάφη", " αίθουσα Μαρία Κάλλας" κτλ. :hehe::hehe: Τελικά μια χαρά τα πήγα και χωρίς το Μαράκι. :P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mikachu

Νεοφερμένος

Η Mikachu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Εννοείς το Θετικό στην πλατεία Κάνιγγος;(εγώ σε αυτό πάω)



Ξέρετε πόσο κοστίζει η Ώθηση μηνιαία;



αστα..πηγαινα και στο σχολειο και στο φροντιστηριο της....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marggrit

Νεοφερμένος

Η μαργαρίτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Διόνυσος (Αττική). Έχει γράψει 72 μηνύματα.
Εξήγησε μου πως γίνεται ένας μαθητής να δώσει πανελλήνιες μόνος του. Αυτό έκανες εσύ?
δεν πρέπει να θεωρούμε ότι το να μην κάνεις φροντηστήριο σημαίνει οτι δίνεις μόνος σου. Το σχολείο ΈΧΕΙ σημασία ειδικά αν έχεις τύχει σε καλούς καθηγητές.Ναι, είναι πολύ δυσκολο να ετοιμαστεί χωρίς φροντηστήριο ή ιδιαίτερο, ο κάθε μαθητής αλλά σε κάποιους μπορεί να ταιριάζει. Εγώ, δεν έκανα στη β΄λυκείου τίποτα και σε μερικούς φαινόταν υπερβολικό! (αυτό μου φάνηκε ακραίο...:confused:) στη γ΄τα πράγματα είναι λίγο πιο δύσκολα. εγώ επέλεξα τα ιδιαίτερα για να μπορέσω να βάλω πολύ περιορισμένες ώρες μαθήματα τα απογεύματα.
Θα δώσω τρομερή βάση στο σχολείο ίσως σε κάποια μαθήματα οι καθηγητές μου να είναι και καλύτεροι απ'οτι στο σπίτι.
Αλλά σε καμία περίπτωση δεν πρέπει να αποκλείουμε την περίπτωση ότι κάποιος μπορεί να ετοιμαστέι και χωρίς εξωσχολική βοήθεια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andrespan12345

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο andrespan12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 346 μηνύματα.
υπαρχουν ατομα που πανε φροντιστηρια 6 χρονια και πατωνουν και ατομα που πανε ενα χρονο και γραφουν 18.ενας φιλος μου που εχει τη χειροτερη αποψη για τα φροντιστηρια ξεκινησε απο οκτωβρη γ λυκειου( επειδη ο χημικος του σχολειου δεν παρεδιδε,αλλα εκανε ΄΄επαναληψη΄΄)στα 4 απο τα 6 -δεν εκανε μαθηματικα μεχρι το μαρτη-και εβγαλε 17500
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Ε καλα...Αυτα ειναι εξαιρεσεις....Και εγω ξερω παιδια που εκαναν 3 χρονια φροντιστηριο και ανταποκριθηκαν μια χαρα, χωρις να κουραστουν ιδιαιτερα....Ξερω και αλλα που νομιζαν οτι θα τα καταφερουν μονοι τους(απο επιλογη, οχι απο οικονομικους λογους), τρελαθηκαν στο προσωπικο διαβασμα και μολις αποφασισαν οτι θα ξαναδωσουν του χρονου, με φροντιστηριο αυτη τη φορα....
Δε μπορεις να πεις οτι τα καταφερνουν ολοι χωρις φροντιστηρια....Στο δικο μου σχολειο ας πουμε ολη τη χρονια μονο μαθηματικα κατ καναμε μαθημα, τιποτα αλλο....Πως θα τα καταφερνε καποιος μονος του ετσι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κατερω

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η κατερω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Βλέπω τα λινκς με τους φετινούς επιτυχόντες και... : Χριστέ μου τόσοι πολλοί γράψανε πάνω απο μένα τη θετικής;;... Τι Πάτρα να ελπίζω με 18500, Ιατρική να ελπίζω!!!!! (Σορρυ για το :offtopic: )

Τωρα on topic, και εγω σε ενα εδω κοντα πηγαινα, μια χαρα όλα. Το πως με βολεψε που ηταν τοσο κοντα δε λεγεται! Ξεκιναγε 8 παρα 10 το μαθημα, 8 εφευγα απο το σπιτι :P Οχι πλακα κανω, αλλα οντως κερδιζεις χρονο για ξεκουραση κυριως..
Τωρα αν θα ειχα παει λιγο καλυτερα αν ημουν αλλου (στα γνωστα του κεντρου πχ)
κανεις δε το ξερει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nat1995

Νεοφερμένος

Η Νατάσσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Συγγνώμη αν υπάρχει ήδη αυτό το θέμα!! Θα ήθελα να μάθω αν ξέρετε κάποιο καλό φροντιστήριο στο Κέντρο (Ομόνοια, Πλατεία Κάνιγγος). Πήγα στον "Στόχο", εντυπωσιάστηκα με τις παροχές και πιστεύω ότι είναι πολύ αξιόλογο φροντιστήριο αλλά η κυρία διευθυντού μου άφησε πολύ κακή εντύπωση και δεν θέλω να ξαναπατήσω το πόδι μου εκεί :redface:
Αν ξέρετε κάποιο άλλο πείτε μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Κοίταξε το "ΣΠΟΥΔΗ' και τον "ΗΡΑΚΛΕΙΤΟ"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nat1995

Νεοφερμένος

Η Νατάσσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Ενταξει! Σ'ευχαριστω πολυ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γνώμη μου είναι να τα δεις όλα και να αποφασίσεις μετά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top