Καλύτερο φροντιστήριο στην Αθήνα;

boss.

Δραστήριο μέλος

Ο boss. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Μύκονος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 784 μηνύματα.
Το ότι τα μισά παιδιά στην Ωθηση είναι απο ιδιωτικά σχολεία, ήταν κάτι το οποίο το ξέραμε.
Το θέμα είναι ότι τα υπόλοιπα μισά είναι απο ΔΗΜΟΣΙΑ σχολεία και τα πάνε εξίσου καλα.

Στην Ώθηση μπαίνεις σε τμήματα (το καλοκαίρι) του επιπέδου σου και μέσω της επίδοσής στου στα διαγωνίσματα το χειμώνα (που είναι το τελικό σου τμήμα) σε αλλάζουν ξανά.
Είναι απαιτητικό φροντιστήριο, έχει πολύ καλούς καθηγητές, έχει πολύ καλή οργάνωση και γι'αυτο έχει υψηλά ποσοστά επιτυχίας σαφώς!



Όσο για τα ποιοτικά χαρακτηριστικά μίλησα πιο πάνω.
Τι σημαίνει είναι προκλητικό;
Όποιος τα έχει, τα δίνει!
Και κάποια παιδιά πάνε απο τον παιδικό σταθμό σε ιδιωτικά σχολεία ξερω γω.
Υπαρχουν παιδια που πανε και ιδιωτικο σχολειο και φροντιστηριο και κανουν ιδιαιτερα.
Υπαρχουν αλλα παιδια που ουτε καν σε συνοικιακο φροντιστηριο δεν μπορουνε να πανε.

Δεν μπορω να πω κάτι.

Εγω παντως γνωρισα πολλα παιδια στα "μεγαλα" φροντιστηρια, που μεχρι β λυκειου δεν πηγαιναν φροντιστηριο και γ λυκειου πηγαν σε ενα καλο και ακριβο φροντιστηριο. That's it!

σε ολα τα φροντηστηρια τα τμηματα ειναι ομοιογενη!
νταξει, μου φαινεται ηλιθιο, να δωσεις πολλα λεφτα, για υπηρεσιες που αξιζουν αρκετα λιγοτερο!
μεσα στην τιμη που πληρωνεις, ενα μεγαλο ποσοστο, ειναι και τα της διαφημισης! εσυ τα σπουδαζεις, δεν θα στα πω εγω!:P
τεσπα, ο καθενας κανει (στ συγκεκριμενη περιπτωση, εκανε) τις επιλογες του!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
ρε παιδια ομως η ωθηση θελει και 700 το μηνα....δλδ ελεος ..οσο καλο φροντιστηριο κι αν ειναι δε μπορει να ζηταει τοσα πολλα ...οποιος τα εχει ας τα δωσει!
Ηρακλειτος πιο φτηνα και εξισου καλα νμζ συμφωνα με εναν φιλο μου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,384 μηνύματα.
ρε παιδια ομως η ωθηση θελει και 700 το μηνα.

Δε μιλάς σοβαρά να φανταστώ. Καθηγητές πανεπιστημίου διδάσκουν εκεί; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

silverdog

Δραστήριο μέλος

Ο silverdog αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 550 μηνύματα.
Η ωθηση εχει το ονομα,με ειχανε βγαλει φωτογραφιες μαζι με κατι αλλα παιδια για τα διαφημιστικα φυλλαδια της πανω στο σχολειο που ανοιξε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro che 7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 1,859 μηνύματα.
ρε παιδια ομως η ωθηση θελει και 700 το μηνα....δλδ ελεος ..οσο καλο φροντιστηριο κι αν ειναι δε μπορει να ζηταει τοσα πολλα ...οποιος τα εχει ας τα δωσει!
Ηρακλειτος πιο φτηνα και εξισου καλα νμζ συμφωνα με εναν φιλο μου..

σοβαρά έχει 700 ευρώ? ή εννοείς απλά ότι είναι πολύ ακριβό? γιατί 700 ευρώ μου φαίνεται προκλητικά πολύ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cosmopolitan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η cosmopolitan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αίγιο (Αχαΐα). Έχει γράψει 397 μηνύματα.
σοβαρά έχει 700 ευρώ? ή εννοείς απλά ότι είναι πολύ ακριβό? γιατί 700 ευρώ μου φαίνεται προκλητικά πολύ
μου φαινεται εξωφρενικα μεγαλο ποσο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Για τα 7 πανελληνίως εξεταζόμενα μαθήματα (δηλαδη εκθεση μαθ κατ φυσ κατ αοδε αεππ μαθ γεν αοθ) το συνολικό ποσό που έδινες μέχρι πρόπερσυ τουλάχιστον ήταν : 6.800€ (do the math)
Βέβαια, είχες 10% έκπτωση αν τα έδινες μετρητοίς.

σε ολα τα φροντηστηρια τα τμηματα ειναι ομοιογενη!
νταξει, μου φαινεται ηλιθιο, να δωσεις πολλα λεφτα, για υπηρεσιες που αξιζουν αρκετα λιγοτερο!
μεσα στην τιμη που πληρωνεις, ενα μεγαλο ποσοστο, ειναι και τα της διαφημισης! εσυ τα σπουδαζεις, δεν θα στα πω εγω!:P
τεσπα, ο καθενας κανει (στ συγκεκριμενη περιπτωση, εκανε) τις επιλογες του!

Στην Ώθηση επειδή τα άτομα ξεπερνούν τα 350 κάθε χρονιά μπαίνεις σε τμήματα ΑΚΡΙΒΩΣ του επιπέδου σου.
Κανείς δεν είπε ότι δεν είναι πολλά τα λεφτά.
Όσο για τις προσφερόμενες υπηρεσίες μάλλον δεν τις ξέρεις όλες και δεν θελω να μπω σε λεπτομέρειες γιατί θα λετε ότι είμαι ζώο και κάνω διαφήμιση.
Πάντως μόνο και μόνο τα λειτουργικά έξοδα του φροντιστηρίου αυτό είναι πάρα πολλά.
Πληρώνει ΠΟΣΟΥΣ καθηγητές και προσωπικό (γραμματεία,καθαρίστριες κτλπ)
Έχει ΤΕΣΣΕΡΑ κτήρια γεμάτο με αίθουσες. (φαντάσου πόσα ρεύματα κτλπ)
Προς το τέλος της χρονιάς μπορείς να συμβουλευτείς και ειδικό στο ΣΕΠ (διχως να πληρωσεις κατι παραπανω)
---
Βασικά μόνο και μόνο οι επιτυχίες του συγκεκριμένου φροντιστηρίου είναι ΔΙΑΦΗΜΗΣΗ.
Εξάλλου, δεν διαθέτουν πολλά λεφτά σε διαφήμηση (πχ. στη τηλεόραση,ραδιόφωνο) αλλά σε φυλλάδια (που το κάνουν ακόμα και τα συνοικιακά φροντιστήρια).

Ο καθένας σαφώς και κάνει τις επιλογές του και σε καμία περίπτωση δεν θα πρέπει να είναι κατακριτέες.
Πάντως, δεν ισχύει οτι στην Ώθηση πάνε μόνο οι λεφτάδες. Και έχω πολλά αντεπιχειρήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Alejandro che 7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 1,859 μηνύματα.
Για τα 7 πανελληνίως εξεταζόμενα μαθήματα (δηλαδη εκθεση μαθ κατ φυσ κατ αοδε αεππ μαθ γεν αοθ) το συνολικό ποσό που έδινες μέχρι πρόπερσυ τουλάχιστον ήταν : 6.800€ (do the math)
Βέβαια, έχεις 10% έκπτωση αν τα δώσεις μετρητοίς.

αν δίνεις 6 μαθήματα; Για τη β' λυκείου πόσο είναι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
αν δίνεις 6 μαθήματα; Για τη β' λυκείου πόσο είναι;

Δεν ξέρω καθόλου.
Πρέπει να πας να το συζητήσεις εκεί :)
Πάντως είναι σαφώς αρκετά λιγότερα για Β λυκείου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
Δε μιλάς σοβαρά να φανταστώ. Καθηγητές πανεπιστημίου διδάσκουν εκεί; :confused:

σοβαρά έχει 700 ευρώ? ή εννοείς απλά ότι είναι πολύ ακριβό? γιατί 700 ευρώ μου φαίνεται προκλητικά πολύ

μου φαινεται εξωφρενικα μεγαλο ποσο
ειχα επικοινωνησει μαζι τους στη β'λυκειου για χειμερινα για θεωρητικη..και εγω οταν το ακουσα επαθα ενα εγκεφαλικο και τους ειπα στο τελος : bye bye my love..:bye:
και επειδη το ειχαν ψαξει και φιλες μου την ιδια αντιδραση με εσας και εμας ειχαν!
περσι λοιπον αυτο ισχυε δε ξερω για φετος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
αν δίνεις 6 μαθήματα; Για τη β' λυκείου πόσο είναι;
εσυ αφου μενεις πατησια σιτι θα σου προτεινα ηρακλειτο , ποιος ο λογος να ξενιτευεσαι μεχρι το μαρουσι και να δινεις +350 ευρω πάνω?
θα σαι και στα εξαρχεια <3 :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
εσυ αφου μενεις πατησια σιτι θα σου προτεινα ηρακλειτο , ποιος ο λογος να ξενιτευεσαι μεχρι το μαρουσι και να δινεις +350 ευρω πάνω?
θα σαι και στα εξαρχεια <3 :clapup:

Ναι, γιατι στον Ηρακλειο δεν πληρωνεις πολλα λεφτα..... (μπούρδες!)
Δεν είναι +350€ παραπάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
Ναι, γιατι στον Ηρακλειο δεν πληρωνεις πολλα λεφτα..... (μπούρδες!)
Δεν είναι +350€ παραπάνω.
φιλος μου που παει μου χει πει οτι τριτη λυκειου εδωσε γυρω στο 400αρι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro che 7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 1,859 μηνύματα.
εσυ αφου μενεις πατησια σιτι θα σου προτεινα ηρακλειτο , ποιος ο λογος να ξενιτευεσαι μεχρι το μαρουσι και να δινεις +350 ευρω πάνω?
θα σαι και στα εξαρχεια <3 :clapup:

εγώ πηγαίνω στο θετικό στην κάνιγγος μου το εχει συστήσει γνωστή μου από τη μαθηματική εταιρία που γνωρίζει τους καθηγητές. Είναι και αυτό σχετικά ακριβό 370 ευρώ το μήνα για β' λυκείου(όχι και σαν την ώθηση βέβαια :D). Εγώ πληροφοριακά ρωτούσα για την ώθηση μήπως άξιζε για του χρόνου αλλά δε το βλέπω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
700€; το γραφω και γελαω!!:P
Το μαξ που πρεπει να δινετε σε φροντιστηρια ειναι 350€ εκτος κι αν εκει στην ωθηση κανουν μαθημα ο Αλμπερτ,ο Αρχιμηδης κ.ο.κ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
φιλος μου που παει μου χει πει οτι τριτη λυκειου εδωσε γυρω στο 400αρι...

Καλά επειδή είχα παει και είχα ρωτήσει, ΔΕΝ είναι 400€. (εδώ το συνοικιακό μου φροντ ζήταγε 450€ και ηταν ειδικη τιμη γιατι και η αδερφη μου πηγε σε αυτο και ο αδερφος μου θα αρχιζε σε αυτο)
Αλλα ΟΚ.

Αλεξανδρε, αν εισαι ευχαριστημενος με το φροντιστηριο σου τοτε δε χρειαζεται να πας σε άλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
εγώ πηγαίνω στο θετικό στην κάνιγγος μου το εχει συστήσει γνωστή μου από τη μαθηματική εταιρία που γνωρίζει τους καθηγητές. Είναι και αυτό σχετικά ακριβό 370 ευρώ το μήνα για β' λυκείου(όχι και σαν την ώθηση βέβαια :D). Εγώ πληροφοριακά ρωτούσα για την ώθηση μήπως άξιζε για του χρόνου αλλά δε το βλέπω
πολυ καλο και το θετικο !!! εγω πηγαινα στοχο στην κανιγκος (θεωρητικη)ολα της κανιγκος τοσο κοστιζουν και ειναι ολα αξιοπιστα!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
Καλά επειδή είχα παει και είχα ρωτήσει, ΔΕΝ είναι 400€. (εδώ το συνοικιακό μου φροντ ζήταγε 450€ και ηταν ειδικη τιμη γιατι και η αδερφη μου πηγε σε αυτο και ο αδερφος μου θα αρχιζε σε αυτο)
Αλλα ΟΚ.

Αλεξανδρε, αν εισαι ευχαριστημενος με το φροντιστηριο σου τοτε δε χρειαζεται να πας σε άλλο.
δλδ εσυ λες οτι ειναι παραπανω απο 400? το πολυ να ναι 450 αλλα δεν επιμενω γτ τωρα απλως διαδιδω τι μου εχουν πει και δεν εχω ρωτησει η ιδια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
πολυ καλο και το θετικο !!! εγω πηγαινα στοχο στην κανιγκος (θεωρητικη)ολα της κανιγκος τοσο κοστιζουν και ειναι ολα αξιοπιστα!;)

Μαζί με ΑΟΘ ακόμα και τα συνοικιακά παίρνουν 400€++ για Γ'Λυκειου.
Μην λεμε βλακειες.
Εσυ πόσο πλήρωνες στον στόχο (6 μαθήματα) Γ λυκείου;

ΠΡΟΦΑΝΩΣ, δεν έδινε +ΑΟΘ όπως εγώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
Μαζί με ΑΟΘ ακόμα και τα συνοικιακά παίρνουν 400€++ για Γ'Λυκειου.
Μην λεμε βλακειες.
Εσυ πόσο πλήρωνες στον στόχο (6 μαθήματα) Γ λυκείου;

ΠΡΟΦΑΝΩΣ, δεν έδινε +ΑΟΘ όπως εγώ.
εγω περσι 6 μαθηματα με διαγωνισματα κλπ εδινα 390ευρω!!!
και φιλη μου σε συνοικιακο σε γαλατσι 490! και η ποιοτητα φροντιστηριου με το δικο μου καμια σχεση!:/:
νμζ πως τα κεντρικα εχουν ριξει τιμες γτ εχουν μεγαλη πελατεια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top