Καλό, μη φανταστικο, παιχνίδι στρατηγικής;

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Ξέρει κανείς κάποιο καλό και μερακλήδικο παιχνίδι στρατηγικής για PC, που να τρέχει σε ΧΡ ; Θα προτιμούσα πραγματικού χρόνου, μη φανταστικό και όσο περισσότερο ρεαλιστικό και αληθοφανές. Παρακαλώ όχι τα παρακάτω, τα έχω.

Age of empires 3 & expansions
Blitzkrieg 2
Company of Heroes: Opposing Fronts
Axis & Allies
Theatre of War
όλη η σειρά Total War
όλα τα civilization (να 'ξερα και πώς γράφεται)


Ευχαριστώ για το χρόνο που διαθέσατε :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Το Hearts of Iron μπορείς να τσεκάρεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
θα το κοιτάξω :no1:

χμμμ μερακλήδικο μου φαίνεται...


καμιά άλλη προτασούλα; Ψάχνω τρόπο να ξοδέψω τα λεφτά από τα κάλαντα σε ενοικιάσεις :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Είναι ρεαλιστικό μέχρι αηδίας, απλά δεν είναι στο στυλ των Age of Empires ας πούμε που βλέπεις μια μια τις μονάδες και τις μετακινείς, είναι λίγο πιο high level η προσέγγιση :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koufontinas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο koufontinas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 149 μηνύματα.
Δοκιμασε Command&Conquer Generals μαζι με το expansion.
Ψιλοπαλιο αλλα πολυ καλο κατα την αποψη μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
δε νομίζω, το c&c δεν είναι του γούστου μου , ευχαριστω πάντως...:)
-----------------------------------------
Είναι ρεαλιστικό μέχρι αηδίας, απλά δεν είναι στο στυλ των Age of Empires ας πούμε που βλέπεις μια μια τις μονάδες και τις μετακινείς, είναι λίγο πιο high level η προσέγγιση :P


Eίδα ένα βίντεο τώρα και μεράκλωσα πραγματικά, προαισθάνομαι λιώσιμο επιπέδου medieval 2 total war και πάνω :p

Xίλια ευχαριστώ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Εμένα δεν μου αρέσει ιδιαίτερα, αλλά ένας φίλος μου είναι τρελός με το συγκεκριμένο παιχνίδι οπότε σίγουρα προσφέρεται για λιώσιμο :P
Παρακαλώ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
εσύ φαίνεσαι, είσαι πιο πολύ της γραφικής αναπαράστασης, θες χειροπιαστό πράμα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Liakouras

Δραστήριο μέλος

Ο Liakouras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 410 μηνύματα.
Παλιό,σχετικά καλό,οχι ιδιαιέτερα δύσκολο αλλά με πάρα πολλές tutorials και ωραία γραφικά θα έλεγα.Kαι το όνομα αυτού...Preatorians.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zip_unzip

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο zip_unzip αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 354 μηνύματα.
Το Praetorians, σε καμία περίπτωση, δεν έχει καλά γραφικά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
δεν ξέρω αν το καταλάβατε, αλλά βρήκα ήδη παιχνιδάρα, ευχαριστώ πάντως :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zip_unzip

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο zip_unzip αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 354 μηνύματα.
Ποιό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
δες το πρώτο ποστ του ανάρκι στο τόπικ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Επίσης το Europa Universalis III, με τα expansions Napoleon' s Ambition & In nomine:bye:.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PIL

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 847 μηνύματα.
Τα C&C είναι παιχνιδάρες!!!!:no1:Αναφέρομαι στο 1ο command&conquer(σε ηλικία 6 ετών το έπαιξα),red alert 1&2+yuri's revenge(αυτό παίξ΄το,είναι η αποθέωση του gaming),Tiberian Sun και το Tiberium Wars που παίζω 3 μέρες τώρα τα σπάει!!!

Γι'αυτό με έχουν χάσει από προσώπου γης όλοι:D


Αν βέβαια είσαι δύσπιστος,πάρε το rise of nations και το expansion του(thrones&patriots) και καλό κάψιμο μέχρι τις 7 του Γενάρη:lol:Εγώ όταν το έπαιξα στην ηλικία σου,έπαιζα 4 μέρες επί 15-16 ώρες καθημερινά:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koufontinas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο koufontinas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 149 μηνύματα.
Τα C&C είναι παιχνιδάρες!!!!:no1:Αναφέρομαι στο 1ο command&conquer(σε ηλικία 6 ετών το έπαιξα),red alert 1&2+yuri's revenge(αυτό παίξ΄το,είναι η αποθέωση του gaming)

Το red alert 2 ειναι οντος ΤΟ παιχνιδι στρατηγικης, απο τα κορυφαια του ειδους και φυσικα διαχρονικοτατο. Ουσιαστικα δεν μπορεις να πεις οτι ξερεις απο παιχνιδια στρατηγικης αν δεν το εχεις παιξει. Κατ'εμε μαζι με το Total war ειναι το κορυφαιο δυδιμο σε οτι αφορα RTS.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Τα C&C είναι παιχνιδάρες!!!!:no1:Αναφέρομαι στο 1ο command&conquer(σε ηλικία 6 ετών το έπαιξα),red alert 1&2+yuri's revenge(αυτό παίξ΄το,είναι η αποθέωση του gaming),Tiberian Sun και το Tiberium Wars που παίζω 3 μέρες τώρα τα σπάει!!!

Γι'αυτό με έχουν χάσει από προσώπου γης όλοι:D


Αν βέβαια είσαι δύσπιστος,πάρε το rise of nations και το expansion του(thrones&patriots) και καλό κάψιμο μέχρι τις 7 του Γενάρη:lol:Εγώ όταν το έπαιξα στην ηλικία σου,έπαιζα 4 μέρες επί 15-16 ώρες καθημερινά:jumpy:

Δ'κος μ' είσ' 'συ :P

Θα δοκιμάσω το ρεντ αλερτ και θα κοιτάξω το ράισ οφ νέισονς :no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

agiostimotheos

Δραστήριο μέλος

Ο agiostimotheos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 562 μηνύματα.
Empire Earth ολη η σειρα αλλα συγκεκριμενα το Ι ειναι πολυ καλο (κατα την γνωμη μου ανωρετο απο το ΙΙ)
Τα TOTAL WAR που ανεφερες ειναι οντως κορυφαια!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
την έχω καταβρεί με το hearts of iron 2 , η ελλάδα παγκόσμια πυρηνική δύναμη εν έτει 1945 μέχρι στιγμής (:p)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GATE 7

Νεοφερμένος

Ο GATE 7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
το rise of nations ειναι παιχνιδαρα:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top