Καλοκαίρι πριν τις πανελλήνιες, τι κάνω;

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
καλοκαιρι πριν τις πανελληνιες μονο σεξ αντε και θαλασσα .
Το σίγουρο είναι ότι ειδικά το καλοκαίρι πριν τις πανελλήνιες μόνο μαύρισμα δεν πήρα από το μηδαμινό που παίρνω. Τι Ιούλης τι Φλεβάρης ίδιο χρώμα. Αυτό είναι σίγουρο αν κάνετε μαθήματα 9-1 :P

Α παιδιά όσο πλησιάζουν οι πανελλήνιες κομμένο το σεξ ε, τα κορίτσια ειδικά. Το πολύ άγχος για τις εξετάσεις φέρνει καθυστέρηση και άμα αυτό συμπέσει και σου ρχονται υποψίες ...άγχοοος μετάααα ουυυυ, οπότε αφήστε το μετά το Φλεβάρη :P

δεν ξέρετε πόσες συμμαθήτριες καθησύχαζα στα διαλείμματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gkizella

Νεοφερμένος

Η gkizella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Εγώ έκανα μαθήματα από τις 13 ιούνη εώς τέλος ιούλη. από κει και πέρα μπάνια όλο τον αύγουστο και ξανα δίαβασα κατά τις 25 του αυγούστου. Η αλήθεια είναι ότι μέχρι τα χριστούγεννα δεν πολύ διάβαζα. μετά όμως στρώθηκα. και εγραψα 19 300. πιστεύω ότι δεν υπάρχουν συμβουλές και συνταγές επιτυχίας για τις πανελλήνιες ο καθένας το βρίσκει μόνος του αυτό που του ταιρίαζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Το σίγουρο είναι ότι ειδικά το καλοκαίρι πριν τις πανελλήνιες μόνο μαύρισμα δεν πήρα από το μηδαμινό που παίρνω. Τι Ιούλης τι Φλεβάρης ίδιο χρώμα. Αυτό είναι σίγουρο αν κάνετε μαθήματα 9-1 :P

Α παιδιά όσο πλησιάζουν οι πανελλήνιες κομμένο το σεξ ε, τα κορίτσια ειδικά. Το πολύ άγχος για τις εξετάσεις φέρνει καθυστέρηση και άμα αυτό συμπέσει και σου ρχονται υποψίες ...άγχοοος μετάααα ουυυυ, οπότε αφήστε το μετά το Φλεβάρη :P

δεν ξέρετε πόσες συμμαθήτριες καθησύχαζα στα διαλείμματα

Καλος μυθος και αυτος...οχι σεξ,οχι σεξ,οχι εξω,οχι μεσα οχι τηλεοραση οχι οχι οχι...ΟΧΙ ΣΤΟ ΟΧΙ.ΣΟΒΑΡΕΥΤΕΙΤΕ :)
Αμα εχεις μια λογικη εξηγηση,που οδηγει στον εξορθολογισμο του μυθου,the stage is yours.Οχι κατι αλλο,αλλα αυτα πολυ κυκλοφορουν ειδικα απο τα φροντιστηρια,και τζαμπα τρομαζουν κοσμο.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Έφη35891

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έφη35891 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 356 μηνύματα.
Ύπνος (12ωρα), μπάνια (πρωί-απόγευμα), φαΐ (don't worry τα χάνουμε μετά τα κιλάκια), κάψιμο (τηλεόραση,ίντερνετ και γενικότερα όπου θες :p)
Επαναλήψεις από 15Αύγουστο και μετά....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Καλος μυθος και αυτος...οχι σεξ,οχι σεξ,οχι εξω,οχι μεσα οχι τηλεοραση οχι οχι οχι...ΟΧΙ ΣΤΟ ΟΧΙ.ΣΟΒΑΡΕΥΤΕΙΤΕ :)
Αμα εχεις μια λογικη εξηγηση,που οδηγει στον εξορθολογισμο του μυθου,the stage is yours.Οχι κατι αλλο,αλλα αυτα πολυ κυκλοφορουν ειδικα απο τα φροντιστηρια,και τζαμπα τρομαζουν κοσμο.:)

Μα δεν νομίζω φίλτατε Χάουζ να υπονόησα κάτι τέτοιο στο μήνυμά μου. Την χρονιά που πέρασε και κάθε ΣΚ έβγαινα τα βράδια και τον ντόκτορ με το τάντρις έβλεπα και τα γλυκά μου τα έφτιαχνα. Απλώς υπογράμμισα ότι 1 μήνα πριν γράψεις πανελλήνιες δεν είναι και το ιδανικό για να "ξεπαρθενευτείς" στην περίπτωση των κοριτσιών γιατί όπως θα γνωρίζεις το άγχος προκαλεί καθυστέρηση και σχεδόν το 90% των κοριτσιών νομίζει ότι είναι έγκυος. Νομίζω ότι το μυαλό τη χρονιά αυτή πρέπει να είναι συγκεντρωμένο και όχι να μετρά πόσες μέρες πέρασαν από την προγραμματισμένη περίοδο. Αλλά δεν ελπίζω να καταλάβεις, αγόρι είσαι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Theoritikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Theoritikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
κάθεσαι και ξεκουράζεσαι γιατι απ το τέλος Αυγούστου μέχρι τον Ιούνιο δεν θα σταματήσεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iratus

Δραστήριο μέλος

Ο Iratus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 418 μηνύματα.
Ότι έκανες και τα άλλα καλοκαίρια.Ας σταματήσουν τα κωλοφροντιστήρια να φοβίζουν γονείς και παιδιά επιτέλους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
Eντύπωση 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MetalChest

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 480 μηνύματα.
ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΕΙΣ, αλλά να μην αφήσεις κενά. Βγαίνουν και τα δυο με μέθοδο! Εγώ είχα θερινά μέχρι 20κατι Ιουλίου, μετά άραξα χωρίς τύψεις και μετά κατά τις 18-20 Αυγούστου άρχισα ένα τριωράκι το πρωί και ενα τριωράκι το απόγευμα! Χαλαρά, όμως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Προπανελλήνιο καλοκαίρι; Χμ... Καλή φάση. :P.
Νομίζω ότι υπάρχουν περιθώρια να γίνουν όλα. Εγώ ξεκίνησα 12 Ιούλη τα μαθήματα, διάβαζα 4-5 ώρες καθημερινά, πήγαινα για μπάνιο- έχοντας πάντα τα λατινικά μαζί μου, έβγαινα για καφέ το βράδυ, και, γενικώς, μέχρι να αρχίσουν τα σχολεία, δεν κουράστηκα (?) καθόλου.
Έχουμε μυθοποιήσει τις εξετάσεις αυτές. Ok. Με συστηματικό διάβασμα και όρεξη τα καταφέρνεις πολύ καλά. Δεν είναι ανάγκη να λιώσετε καλοκαιριάτικα, και να χάσετε επαφή με τον έξω κόσμο.
Μέχρι το opening να τα κάνετε όλα με μέτρο. Μετά φτάστε στην υπερβολή. Δεν πειράζει τότε. Αν έχετε υψηλούς στόχους, είναι απολύτως φυσιολογικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Και στο θεμα μας:Τα καλοκαιρινα υποτιθεται οτι σσε βαζουν στο κλιμα των εξετασεων,γιατι τον Σεπτεμβρη,με την εναρξη της χρονιας,θα πεσουν ολα μαζεμενα.Αλλα σε καμια περιπτωση το να μην κανει κανιε καλοκαιρινα δεν ειναι καταδικαστικο για την μετεπειτα πορεια του.Εγω,οταν εκανα καλοκαιρινα,ελεγα τις τελευταιες μερες: χ ( 5,4,3,2,1...) μερες ειναι δεν παει στον (......).Δηλαδη ασε που καταπονεισαι ψυχολογικα μες το καλοκαιρι.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

salalala

Νεοφερμένος

Η παναγιώτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γαλάτσι (Αττική). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
το καλύτερο που έχετε να κάνετε είναι να ξεκουραστείτε 15 μέρες και μετα να αρχισετε το διαβασμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εύα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Όποιος έχει ξεκινήσει προετοιμασία από τη Β λυκείου μπορεί να λύσει καμία δύσκολη άσκηση από κανένα βοήθημα ή από αυτά που κυκλοφορούν στο ίντερνετ στα μαθηματικά κατ ή στη φυσική κατ. πάνω στην ύλη που έχει διδαχθεί στην προετοιμασία!Δεν προτείνω κανένα φοβερό διάβασμα απλά να δει καμία περίεργη περίπτωση που ίσως να μην του περνούσε από το μυαλό η λύση της.
*Η συμβουλή μου είναι προαιρετική, για όποιον έχει την όρεξη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
παιδιά, θέλω βοήθεια..
Ο μαθηματικός μου είπε να κάτσω να λύσω όλες τις ασκήσεις που έχουμε κάνει και να τις μάθω τέλεια. Είναι περίπου 350. Λέει ότι πρέπει να μάθω τέλεια το κομμάτι αυτό γιατί μετά δεν υπάρχει περιθώριο...Έχω αγχωθεί πολύ...Είμαι πολύ κουρασμένη, έτσι όπως το πάω δε θα κάτσω καθόλου...Τι να κάνω; Πώς να οργανωθώ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Ξεκουράσου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sydney96

Δραστήριο μέλος

Η Βάσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 748 μηνύματα.
παιδιά, θέλω βοήθεια..
Ο μαθηματικός μου είπε να κάτσω να λύσω όλες τις ασκήσεις που έχουμε κάνει και να τις μάθω τέλεια. Είναι περίπου 350. Λέει ότι πρέπει να μάθω τέλεια το κομμάτι αυτό γιατί μετά δεν υπάρχει περιθώριο...Έχω αγχωθεί πολύ...Είμαι πολύ κουρασμένη, έτσι όπως το πάω δε θα κάτσω καθόλου...Τι να κάνω; Πώς να οργανωθώ;

Τι εννοεί(ς) όταν λες ότι δε θα υπάρχει περιθώριο;Υπάρχουν άτομα που δεν έχουν κάνει τίποτα από την ύλη της γ' λυκείου;Αυτά δηλαδή τι θα κάνουν;Θα αποτύχουν σίγουρα;Δε νομίζω...
Κάνε ότι πιστεύεις εσύ ότι είναι καλύτερο.Αν πιστεύεις ότι θα σε κουράσουν άσε τον μαθηματικό σου να λέει.Έχεις και άλλα 5 μαθήματα να κοιτάξεις.Δε θα τα φτύσεις από τώρα μόνο με τα μαθηματικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
παιδιά, θέλω βοήθεια..
Ο μαθηματικός μου είπε να κάτσω να λύσω όλες τις ασκήσεις που έχουμε κάνει και να τις μάθω τέλεια. Είναι περίπου 350. Λέει ότι πρέπει να μάθω τέλεια το κομμάτι αυτό γιατί μετά δεν υπάρχει περιθώριο...Έχω αγχωθεί πολύ...Είμαι πολύ κουρασμένη, έτσι όπως το πάω δε θα κάτσω καθόλου...Τι να κάνω; Πώς να οργανωθώ;

Συγγνώμη,αλλά 350 ασκήσεις με θέμα τί;
Γιατί φαντάζομαι μέχρι τώρα να έχεις βγάλει μιγαδικούς,άντε και τις συναρτήσεις.
Είναι πάρα πολλές...
Βέβαια άμα σου τις έχει βάλει μέχρι τέλος καλοκαιριού,δεν είναι τόσο τρομακτικό.Κάνεις 10 την ημέρα και είσαι κομπλέ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
παιδιά, θέλω βοήθεια..
Ο μαθηματικός μου είπε να κάτσω να λύσω όλες τις ασκήσεις που έχουμε κάνει και να τις μάθω τέλεια. Είναι περίπου 350. Λέει ότι πρέπει να μάθω τέλεια το κομμάτι αυτό γιατί μετά δεν υπάρχει περιθώριο...Έχω αγχωθεί πολύ...Είμαι πολύ κουρασμένη, έτσι όπως το πάω δε θα κάτσω καθόλου...Τι να κάνω; Πώς να οργανωθώ;

Aμου ότι σου λενε οι φροντίστες και ακολούθησε τις οδηγίες τους όσο μπορείς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
Συγγνώμη,αλλά 350 ασκήσεις με θέμα τί;
έχω κάνει μιγαδικούς, συναρτήσεις και όρια.
μου τις έχει βάλει μέχρι 2 Σεπτεμβρίου...
Τι εννοεί(ς) όταν λες ότι δε θα υπάρχει περιθώριο;Υπάρχουν άτομα που δεν έχουν κάνει τίποτα από την ύλη της γ' λυκείου;Αυτά δηλαδή τι θα κάνουν;Θα αποτύχουν σίγουρα;Δε νομίζω...
δεν θα υπάρχει περιθώριο λέει γιατί θα τα ξαναδούμε το Γενάρη στην επανάληψη...
πάντως σκέφτομαι να ξεκουραστώ 15 μερούλες και τις υπόλοιπες κανενα διωράκι διάβασμα...Αλλά μου κάνει εντύπωση τόση πίεση...Λες και έχει να κάνει με άλογα που όσο τα ντοπάρεις, τόσο καλύτερα θα πάνε...Σαν να μην έχει να κάνει με ανθρώπους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top