Κακές σχολές 1ου πεδίου

xristina elen

Πολύ δραστήριο μέλος

Η xristina elen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.
μπα ξερω ορθογραφια μν φοβασαι οτι κανω κανω απο βιασυνη στο πληκτρολογιο αλλα ενταξει αλλη φορα αν δω οτι δεν ξερω την ορθογραφια καποιασ λεξησ θα σ ρωτησω!!σεβομαι ολεσ τ αποψεισ οταν αυτεσ προερχονται απο ατομα π εχουν μελετησει τ θεμα πριν πουν καποια γνωμη.αμα εχεισ δει τ προγραμμα σπουδων τ φπψ και τ θεωρεισ αχρηστο οκ!!!σεβαστο απλα οταν η κουβεντα παει στ επιπεδο του απολυτου δεν τ θεωρω σωστο...αυτο ειναι ολο ασ ληξει εδω τ θεμα δεν θα πεσει και τσακωμοσ αλιμονο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Φυσικά και το έχω δει.
Την άποψή μου την γνωρίζεις.

Βuenas noches.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demlogic

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Demlogic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 978 μηνύματα.
βασικα, παρτε αοθ παιδια , γιατι στο 1ο δεν εχει τιποτα που να αξιζει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Αξία=Υποκειμενικότητα=According to who ?
ΑΟΘ= όχι για όλους εφόσον δεν ενδιαφέρονται ΚΑΝ για τις οικονομικές.

Αν κάποιος θέλει να πάει για ψυχολογία να δώσει ντε και καλά ΑΟΘ γιατί.... ;
Τραγελαφικό.
Καληνύχτα σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
εθελοτυφλει οταν καποιοσ παει εκει που θελει? οκ εγω θα παω φπψ δεν θα πατε εσεισ οποτε εγω θα ειμαι η αποτυχημενη οπωσ πιστευετε μν ταραζεστε...πφφφ ελεοσ θεε μ..εσεισ κανετε λεσ κ τ φπψ βγαινει στ πρωτη γραμμη και ισχυριζεται οτι ειναι ΤΟ ΤΜΗΜΑ ποτε δεν εγινε κτ τετοιο...ειναι ενα τμημα π βγαινεισ πε02 δλδ φιλολογοσ...σ οποιον αρεσει...εφοσον τ αναγνωριζει τ υπουργειο τ αλλα ειναι περιττα χτυπηθειτε οι υπολοιποι

Ετσι,κανε οτι γουσταρεις κοπελια.Τα ατομα που εκτοξευδουν μυδρους προς το ΦΠΨ,οχι οτι εχουν και καποια αντικειμενικη αποψη και προσπαθουν και την εκθεσουν καλοπροαιρετα,αλλα κριτικαρουν ασυστολα οτι βρουν μπροστα τους,και αυτο αποτελει κακοηθια.Πολυ καλα εκανες και εβαλες ΦΠΨ:D

Απο την στιγμη που βγαινεις φιλολογος,don't care dude. :smoke:

Αστους να λενε :smoke:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kirdou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Kirdou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,095 μηνύματα.
Yπάρχουν καλύτερες σχολές απο το φπψ αλλά δεν την λές και κακή σχολή.Απο κάτι κοινωνιολογίες,πολιτικές επιστήμες κτλ είναι καλύτερο τμήμα κατά την γνώμη μου.Αν ήταν καθαρό τμήμα Φιλοσοφίας θα ήταν καλύτερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
Μακάρι να μην τριχομοτομούσαν την φιλοσοφική σχολή και να λογίζονταν όλες οι ειδικεύσεις ως ισότιμες...Επίσης μακάρι να μην είχαν ιδρύσει σε κάθε γωνιά της χώρας φιλολογίες-ιστορικά-φιλοσοφίες, που βγάζουν αποφοίτους οι οποίοι δεν πρόκειται να απορροφηθούν τουλάχιστον για μεγάλο χρονικό διάστημα....:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kirdou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Kirdou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,095 μηνύματα.
Δεν γίνεται αλλιώς δυστυχώς.Πώς θα χωρέσουν τόσες επιστήμες σε ένα τμήμα;Κάθε μια έχει τους κλάδους της τα ερευνητικά της πεδία...Πάντως αν υπήρχε ένα κοινό τμήμα και σε όλη την Ελλάδα ήταν δύο-τρία όχι 23 θα ήταν καλύτερα και σε θέματα απορρόφησης και θα είχε και περισσότερο κύρος.
Αλλά οι σχολές παρόλα αυτά είναι ισότιμες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
Δεν γίνεται αλλιώς δυστυχώς.Πώς θα χωρέσουν τόσες επιστήμες σε ένα τμήμα;Κάθε μια έχει τους κλάδους της τα ερευνητικά της πεδία...Πάντως αν υπήρχε ένα κοινό τμήμα και σε όλη την Ελλάδα ήταν δύο-τρία όχι 23 θα ήταν καλύτερα και σε θέματα απορρόφησης και θα είχε και περισσότερο κύρος.
Αλλά οι σχολές παρόλα αυτά είναι ισότιμες
Ναι είναι αλλά οι ιστορικοί και οι σχολές φιλοσοφίας-φιλοσοφίας παιδαγωγικής παντα θεωρούνται κατώτερες από όσους τελειώσει φιλολογία, οποιαδήποτε πόλης κι αν είναι αυτή όσο σημαντικές και ενδιαφέρουσες γνώσεις κι αν προσφέρουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Mr.Blonde

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mr.Blonde αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Το 70% κακες ειναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kirdou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Kirdou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,095 μηνύματα.
Ναι είναι αλλά οι ιστορικοί και οι σχολές φιλοσοφίας-φιλοσοφίας παιδαγωγικής παντα θεωρούνται κατώτερες από όσους τελειώσει φιλολογία, οποιαδήποτε πόλης κι αν είναι αυτή όσο σημαντικές και ενδιαφέρουσες γνώσεις κι αν προσφέρουν
Οι Ιστορικοί και οι Αρχαιολόγοι Evi είναι επιστήμονες.Δουλεύουν σε ερευνητικά κέντρα πολλοί,σε μουσεία,σε υπουργεία κτλ.Κάνε μια βόλτα στο ιντερνετ να δείς βιογραφικά,που δουλεύουν και τι κάνουν.Η φιλολογία κατά 99% παράγει δασκάλους της δευτεροβάθμιας.Αν το όνειρο σου είναι απλά να μπείς σε μια σχολική τάξη...Γενικά δεν παύουν να είναι νεκρές επιστήμες οι κλασικές γλώσσες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Οι Ιστορικοί και οι Αρχαιολόγοι Evi είναι επιστήμονες.Δουλεύουν σε ερευνητικά κέντρα πολλοί,σε μουσεία,σε υπουργεία κτλ.Κάνε μια βόλτα στο ιντερνετ να δείς βιογραφικά,που δουλεύουν και τι κάνουν.Η φιλολογία κατά 99% παράγει δασκάλους της δευτεροβάθμιας.Αν το όνειρο σου είναι απλά να μπείς σε μια σχολική τάξη...

Χμ... Εμένα γιατί αυτό το σχόλιο μου δίνει να καταλάβω ότι κρύβονται πολλά κόμπλεξ πίσω από την οθόνη;

Ένας Φιλόλογος δε μπορεί μόνο να μπει σε τάξεις. Μπορεί να ασχοληθεί με την έρευνα κλπ.

ΔΕ θα μπούμε τώρα στη διαδικασία να συγκρίνουμε την επιστήμη της Ιστ. Αρχ. με αυτή της Φιλολογίας, για να δούμε ποια είναι «καλύτερη». Έλεος!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kirdou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Kirdou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,095 μηνύματα.
Χμ... Εμένα γιατί αυτό το σχόλιο μου δίνει να καταλάβω ότι κρύβονται πολλά κόμπλεξ πίσω από την οθόνη;

Ένας Φιλόλογος δε μπορεί μόνο να μπει σε τάξεις. Μπορεί να ασχοληθεί με την έρευνα κλπ.

ΔΕ θα μπούμε τώρα στη διαδικασία να συγκρίνουμε την επιστήμη της Ιστ. Αρχ. με αυτή της Φιλολογίας, για να δούμε ποια είναι «καλύτερη». Έλεος!!!
Δεν υπάρχει κανένα κόμπλεξ.Θεωρώ πολύ αξιόλογες επιστήμες αυτές που διδάσκονται στη Φιλολογία.Απλά απάντησα στα περί κατώτερων και ανώτερων τμημάτων.Θεωρώ αστείο να θεωρείται κατώτερο τμήμα που βγάζει βυζαντινολόγους,Ιστορικούς της Τέχνης,Μεσαιωνολόγους και λοιπούς ερευνητές που εργάζονται στα κορυφαία ερευνητικά ιδρύματα της χώρας,σε πινακοθήκες κτλ.
Δηλαδή εσένα αν σου προτείνουν να εργαστείς σε ένα μουσείο η σε ένα σχολείο τι θα επιλέξεις;Τι είναι πιο ωραίο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Δεν υπάρχει κανένα κόμπλεξ.Θεωρώ πολύ αξιόλογες επιστήμες αυτές που διδάσκονται στη Φιλολογία.Απλά απάντησα στα περί κατώτερων και ανώτερων τμημάτων.Θεωρώ αστείο να θεωρείται κατώτερο τμήμα που βγάζει βυζαντινολόγους,Ιστορικούς της Τέχνης,Μεσαιωνολόγους και λοιπούς ερευνητές που εργάζονται στα κορυφαία ερευνητικά ιδρύματα της χώρας,σε πινακοθήκες κτλ.

Υποβάθμισες, όμως, το επάγγελμα του Φιλολόγου και είναι προφανές από λέξεις όπως, «απλά», καθώς και από τη σύγκριση που έκανες, καθώς ανέφερες ότι από την Ιστ. Αρχ. βγαίνουν επιστήμονες, ερευνητές, ενώ οι Φιλόλογοι είναι, απλώς, «δασκαλίσκοι».

Προσωπικά, θεωρώ ότι είναι πολύ πιο ενδιαφέρουσα η επιστήμη της γλωσσολογίας, από αυτή της ιστορίας. Είναι πολύ πιο εύκολο να μελετήσεις μόνος σου την ιστορία, παρά τη γλωσσολογία. Η γλωσσολογία, π.χ., είναι πολύ πιο ξεχωριστή. Αυτή, όμως, είναι η δική μου άποψη.

Δηλαδή εσένα αν σου προτείνουν να εργαστείς σε ένα μουσείο η σε ένα σχολείο τι θα επιλέξεις;Τι είναι πιο ωραίο;

Αυτό είναι καθαρά υποκειμενικό. Εγώ θα προτιμούσα το σχολείο. Το θεωρώ πολύ πιο δημιουργικό και αποδοτικό. Ειδικά αν ο καθηγητής αγαπά αυτό που κάνει.
Οι απόψεις, ωστόσο, διαφέρουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kirdou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Kirdou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,095 μηνύματα.
Υποβάθμισες, όμως, το επάγγελμα του Φιλολόγου και είναι προφανές από λέξεις όπως, «απλά», καθώς και από τη σύγκριση που έκανες, καθώς ανέφερες ότι από την Ιστ. Αρχ. βγαίνουν επιστήμονες, ερευνητές, ενώ οι Φιλόλογοι είναι, απλώς, «δασκαλίσκοι».

Προσωπικά, θεωρώ ότι είναι πολύ πιο ενδιαφέρουσα η επιστήμη της γλωσσολογίας, από αυτή της ιστορίας. Είναι πολύ πιο εύκολο να μελετήσεις μόνος σου την ιστορία, παρά τη γλωσσολογία. Η γλωσσολογία, π.χ., είναι πολύ πιο ξεχωριστή. Αυτή, όμως, είναι η δική μου άποψη.



Αυτό είναι καθαρά υποκειμενικό. Εγώ θα προτιμούσα το σχολείο. Το θεωρώ πολύ πιο δημιουργικό και αποδοτικό. Ειδικά αν ο καθηγητής αγαπά αυτό που κάνει.
Οι απόψεις, ωστόσο, διαφέρουν.
Eγώ θα προτιμούσα ένα μουσείο πάντως.Εχω κάνει και την πρακτική μου σε μια γνωστή πινακοθήκη της Αθήνας και ήταν τέλεια!:):inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Eγώ θα προτιμούσα ένα μουσείο πάντως.Εχω κάνει και την πρακτική μου σε μια γνωστή πινακοθήκη της Αθήνας και ήταν τέλεια!:)

Εσύ είσαι Ιστορικός-Αρχαιολόγος, οπότε λογικό μου ακούγεται!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
Οι Ιστορικοί και οι Αρχαιολόγοι Evi είναι επιστήμονες.Δουλεύουν σε ερευνητικά κέντρα πολλοί,σε μουσεία,σε υπουργεία κτλ.Κάνε μια βόλτα στο ιντερνετ να δείς βιογραφικά,που δουλεύουν και τι κάνουν.Η φιλολογία κατά 99% παράγει δασκάλους της δευτεροβάθμιας.Αν το όνειρο σου είναι απλά να μπείς σε μια σχολική τάξη...Γενικά δεν παύουν να είναι νεκρές επιστήμες οι κλασικές γλώσσες
Εγώ δεν είπα ότι το τμήμα ιστορίας-αρχαιολογίας είναι κατώτερο από αυτό της φιλολογίας. Το επέλεξα για να σπουδάσω και αν και ο στόχος μου ήταν τελείως διαφορετικός, κατάλαβα ότι είναι ένα πολύ αξιόλογο τμήμα που προσφέρει σημαντικές γνώσεις. Είπα τι νομίζουν οι περισσότεροι για το τμήμα αυτό, που δεν ξέρουν και τα βλέπουν λίγο επιφανειακά τα πράγματα. Οι ιστορικοί ή οι αρχαιολόγοι μπορούν να απασχοληθούν και σε άλλες εργασίες εκτός από το να γίνουν καθηγητές. Αλλά οι περισσότεροι απόφοιτοι του τμήματος μας έστω στα πρώτα χρόνια της σταδιοδρομίας του, κατά κύριο λόγο επιλέγουν να ασχοληθούν με την εκπαίδευση. Κάποια παιδιά έχουν πράγματι μοναδικό στόχο την εκπαίδευση και δεν πρέπει να τα κατακρίνουμε γι' αυτό. Δηλαδή θέλουν να γίνουν δάσκαλοι, καθηγητές, νηπιαγωγοί κτλ. Και πιστεύω ότι δεν πρέπει ως φοιτητές της φιλοσοφικής σχολής να λέμε ότι είναι νεκρές οι κλασσικές γλώσσες ή ότι η ιστορία είναι άχρηστες γνώσεις. Τα μαθήματα αρχαίων-λατινικών υπάρχουν στο τμήμα ιστορίας- αρχαιολογίας γιατί εξυπηρετούν όχι μόνο όσους θέλουν να γίνουν καθηγητές αλλά και όσους θέλουν να ασχοληθούν με την έρευνα. Ειδικά τους μελλοντικούς αρχαιολόγους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kirdou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Kirdou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,095 μηνύματα.
Δυστυχώς η επικρατούσα άποψη είναι στα φροντιστήρια και στα ιδιαίτερα καταλήγεις ώς αποτυχημένος.Αν διοριστείς δε σε σχολείο είσαι ένας δημόσιος υπάλληλος που απολαμβάνει μακράς διαρκείας διακοπές.Προσωπικά θέλω να κάνω κάτι διαφορετικό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
Δυστυχώς η επικρατούσα άποψη είναι στα φροντιστήρια και στα ιδιαίτερα καταλήγεις ώς αποτυχημένος.Αν διοριστείς δε σε σχολείο είσαι ένας δημόσιος υπάλληλος που απολαμβάνει μακράς διαρκείας διακοπές.Προσωπικά θέλω να κάνω κάτι διαφορετικό

Εύχομαι να το πετύχεις....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristina elen

Πολύ δραστήριο μέλος

Η xristina elen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.
κατωτερεσ και ανωτερεσ σχολεσ?ποιοσ ειναι ρε παιδια τοσο ειδικοσ ωστε να κρινει κατι τετοιο?εχουμε πηξει στουσ φιλολογουσ και πλεον δεν μπαινουν αυτοι π αξιζουν για 10 μορια μπορει και λιγοτερα!!μην τρελαθουμε τωρα!!850000 φιλολογοι στην ελλαδα και ειναι ολοι χρησιμοι?ασ πεσει θεε μου μια αξιολογηση να παρουν οι αχρηστοι ποδι και ασ διαγραφουν οι αιωνιοι φοιτητεσ μπασ και μπαινουν περισσοτερα ατομα π αξιζουν και ειναι προθυμοι να βγαλουν στην ωρα τουσ την σχολη που αγαπανε...και δεν μπορω να ακουω οτι η φιλολογια ειναι κορυφαια απο οποιο τμημα και αν βγεισ...ενταξει αδιαμφισβητητα πολυ καλη σχολη αλλα καποιοσ βγαινει φιλολογοσ με 14.500 πλεον δηλαδη ολη την χρονια να διαβασε συνολικα 50 ωρεσ?? ζητημα και πολλεσ λεω!!η φιλολογια κομοτηνησ για παραδειγμα παρολο περιφερεια βαζει κατω πολλεσ αλλεσ σχολεσ γιατι εχει πολυ καλο προγραμμα σπουδων!!!ακομα και μαθηματα πληροφορικησ!!!!!!!!ενω στ κρητη η φιλολογια ειναι μια μπαρουφα θεωρω...αλλα οχι αφου εβγαλε φιλολογια τερμα δεν χωραει αμφιβολια ειναι τελειοσ και στη δουλεια του και σε επιπεδο γνωσεων ακομα και στην κρητη!!αυτο πιστευουν ολοι πλεον!!!πφφφφφφφφφφφ!!!οκ οτι πειτε!!περα απο ποιεσ θεωρουμε καλεσ η κακεσ σχολεσ που ο καθενασ φυσικα υποστηριζει την γνωμη και σεβαστο αλλα μην μου πειτε τωρ οτι ενασ φροντιστησ θα προτιμησει καποιον που εβγαλε φιλολογια κρητησ απο καποιον που εβγαλε πχ ιστορικο αθηνων η φπ θεσσ/κησ...τοτε εχει προβλημα ο τυποσ.εκτοσ βεβαια και αν αυτοσ απο την κρητη εει κανει προσωπικο διαβασμα και ειναι πολθ καλοσ καθηγητησ.γιατι αυτο δεν μπορουν να τ καταλαβουν μεχρι να σε προσλαβουν.μετα αποδεικνυεισ την αξια σου!!πρωτα κοιτανε το πτυχιο και την σχολη!!!εγω παντωσ σε οσα φροντ ξερω εχουνπροσλαβει φιλολογουσ που τελειωσαν αθηνα η θεσσ/κη,ιστορικουσ και φπ απο τ ιδιεσ πολεισ..αρα μετραει και η φιλοσοφικη που θα πασ οχι μονοτο τμημα...η αθηνα τρωει τη θεσσ/κη η θεσσ/κη τη πατρα και ου το καθ εξησ...μεγαλοσ ανταγωνισμοσ εκει εξω γαμωτο!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top