Κάπνισμα

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
Δηλώνω περήφανα καθαρός 43 μέρες :D σε όσους προσπαθούν καλή δύναμη, η προσπάθεια αξίζει τον κόπο ;)
Άξιζε ο κόπος (μου:angel::P)
Μπράβο ρε! Ρίχτο στο φαι αυτή είναι η συμβουλή μου. Μπορεί να παχύνεις αλλά τουλάχιστον θα κόψεις το τσιγάρο και μετά θα κάνεις δίαιτα 8)
Σκασμός εσύ. Μια χαρά περνάει το παιδί :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jjdjbakos

Νεοφερμένος

Ο jjdjbakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Ωραιος! Συνεχισε ετσι! Και οτι και να γινει μην πεις <<ε, ας κανω ενα τσιγαρο, δεν εγινε και τιποτα>> και μετα το ξανααρχισεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Μπράβο ρε! Ρίχτο στο φαι αυτή είναι η συμβουλή μου. Μπορεί να παχύνεις αλλά τουλάχιστον θα κόψεις το τσιγάρο και μετά θα κάνεις δίαιτα 8)
Βασικά άρχισα γυμναστήριο οπότε τρώω θέλω δε θέλω :P

Ευχαριστώ παιδιά! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsos14

Νεοφερμένος

Ο kotsos14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
παιδια στην ελλαδα υπαρχουν πλεον τα black devil?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης123

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 148 μηνύματα.
σε καπνο σιγουρα, τωρα για πακετο δεν ξερω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kurosaki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kurosaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 286 μηνύματα.
Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω με τίποτα γιατί ενώ όλοι πλέον γνωρίζουν τις επιπτώσεις, υπάρχει τέτοια αύξηση στον αριθμό των καπνιστών. Είμαστε τόσο ηλίθιοι τελικά; Είμαι Α' Λυκείου και τουλάχιστον τα 2/3 της τάξης μου καπνίζουν σε συστηματική βάση. Τους λυπάμαι πραγματικά, διότι τώρα μπορεί να το θεωρούν "μαγκιά" αλλά όταν κάποια στιγμή δουν πάνω τους τα αρνητικά αποτελέσματα θα το μετανιώσουν οικτρά. Πυγμή καθόλου. Ο πατέρας μου που προσπαθεί 10 χρόνια να το κόψει και δεν μπορεί με κανέναν τρόπο μου έδωσε να καταλάβω πόσο επικίνδυνη είναι αυτή η μορφή εθισμού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Κοιτα κάποιοι καπνίζουν λόγω μαγκιάς, αλλοι λογω peer pressure, άλλοι επηρεάζονται, άλλοι έχουν προβλήματα. Και η κατανάλωση αλκοόλ έχει επιτπώσεις αλλά δε βλέπω κανένα να σταμάτησε να πίνει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω με τίποτα γιατί ενώ όλοι πλέον γνωρίζουν τις επιπτώσεις, υπάρχει τέτοια αύξηση στον αριθμό των καπνιστών. Είμαστε τόσο ηλίθιοι τελικά; Είμαι Α' Λυκείου και τουλάχιστον τα 2/3 της τάξης μου καπνίζουν σε συστηματική βάση. Τους λυπάμαι πραγματικά, διότι τώρα μπορεί να το θεωρούν "μαγκιά" αλλά όταν κάποια στιγμή δουν πάνω τους τα αρνητικά αποτελέσματα θα το μετανιώσουν οικτρά. Πυγμή καθόλου. Ο πατέρας μου που προσπαθεί 10 χρόνια να το κόψει και δεν μπορεί με κανέναν τρόπο μου έδωσε να καταλάβω πόσο επικίνδυνη είναι αυτή η μορφή εθισμού.
Συμφωνώ. Κάποια κορίτσια από την παρέα μου καπνίζουν, αλλά προσωπικά, δεν πρόκειται ποτέ να το δοκιμάσω, γιατί πρώτον, το θεωρώ βλακεία, δεύτερον, κάποιοι συγγενείς μου έχουν πεθάνει λόγω του ότι κάπνιζαν και τρίτον, σιγά μην ξοδεύω και λεφτά για να καπνίζω. Δεν προσφέρει απολύτως τίποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Συμφωνώ. Κάποια κορίτσια από την παρέα μου καπνίζουν, αλλά προσωπικά, δεν πρόκειται ποτέ να το δοκιμάσω, γιατί πρώτον, το θεωρώ βλακεία, δεύτερον, κάποιοι συγγενείς μου έχουν πεθάνει λόγω του ότι κάπνιζαν και τρίτον, σιγά μην ξοδεύω και λεφτά για να καπνίζω. Δεν προσφέρει απολύτως τίποτα.
στο οτι προσφερει προσφερει :P επιταχυνει το μεταβολισμο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
στο οτι προσφερει προσφερει :P επιταχυνει το μεταβολισμο :P
Ανεβάζει και τον αιματοκρίτη - μηντοξαναρχισεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
Κοιτα κάποιοι καπνίζουν λόγω μαγκιάς, αλλοι λογω peer pressure, άλλοι επηρεάζονται, άλλοι έχουν προβλήματα. Και η κατανάλωση αλκοόλ έχει επιτπώσεις αλλά δε βλέπω κανένα να σταμάτησε να πίνει...
Μόνο που τα αλκοολούχα, αν καταναλώνονται με μέτρο, κάνουν καλό στην καρδιά, χωρίς να έχουν κάποια αρνητική συνέπεια, όπως το κάπνισμα.
Άλλωστε, για το μέσο ενήλικα ενδείκνυται ένα ποτήρι κρασί ημερησίως. Καλό είναι λίγο "αντισηπτικό":P
Φυσικά, η υπερκατανάλωση είναι πάντα κακή, ακόμη και για το νερό.

Το κάπνισμα, όμως, δεν ανήκει σε αυτή την κατηγορία, καθώς είναι ζημιογόνο από την πρώτη "τζούρα".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Ε ντάξει μια τζούρα μια στο τόσο , πάνω στο κέφι δε λέει κατι. Αλλά δεν είναι κάτι που θα μπορούσα προσωπικά να κάνω σε καθημερινή βάση. Δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
Ε ντάξει μια τζούρα μια στο τόσο , πάνω στο κέφι δε λέει κατι. Αλλά δεν είναι κάτι που θα μπορούσα προσωπικά να κάνω σε καθημερινή βάση. Δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο.

Σιγά ρε hardcore που μου θες και τζουρες. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Σιγά ρε hardcore που μου θες και τζουρες. :P

Συνονόματη σουτ :P Με παρεξήγησες! Hardcore δε με λες ούτε με σφαίρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Ε ντάξει μια τζούρα μια στο τόσο , πάνω στο κέφι δε λέει κατι. Αλλά δεν είναι κάτι που θα μπορούσα προσωπικά να κάνω σε καθημερινή βάση. Δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο.
όλα κάπως έτσι ξεκινάνε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Συμφωνώ. Κάποια κορίτσια από την παρέα μου καπνίζουν, αλλά προσωπικά, δεν πρόκειται ποτέ να το δοκιμάσω, γιατί πρώτον, το θεωρώ βλακεία, δεύτερον, κάποιοι συγγενείς μου έχουν πεθάνει λόγω του ότι κάπνιζαν και τρίτον, σιγά μην ξοδεύω και λεφτά για να καπνίζω. Δεν προσφέρει απολύτως τίποτα.
Ποτέ ε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

steve391242

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Στέφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 146 μηνύματα.
παιδια στην ελλαδα υπαρχουν πλεον τα black devil?

Πριν καμια 20 μερες πηρα απο περιπτερο,οποτε λογικα βγαινουν ακομα πακετα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
με μια τζούρα δεν εθίζεσαι, ούτε με 2 ούτε με 3 ούτε με 15. Εθίζεσαι αν αρχίσεις και το κάνεις συστηματικά ( "έλα τώρα που βγήκαμε ας κάνουμε από ένα"). Το λέω γιατί βλέπω πως πολλοί έχουν χεστεί πανω τους με την ιδέα. Ας δοκιμάσετε και μια φορά να το απομυθοποιήσετε, δε θα πάθετε και τίποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Υπάρχουν άνθρωποι που δεν το δοκιμάζουν καν που είναι το περίεργο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top