Κάπνισμα

NicolasM

Νεοφερμένος

Ο NicolasM αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vikam18

Δραστήριο μέλος

Ο vikam18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 784 μηνύματα.
μια ζωη την εχουμε μαγκες . ασ ρισκαρουμε για την μιση !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dannaros

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο daniel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 1,391 μηνύματα.
μια ζωη την εχουμε μαγκες . ασ ρισκαρουμε για την μιση !
νόμιζα ότι την λέξη ρίσκο την χρησιμοποιείς μόνο όταν έχεις κάτι να κερδίσεις.
ακόμα και η απόλαυση ή οι "αγχολυτικές δράσεις" του που περιγράφετε, οφείλονται στην ίδια τη νικοτίνη που σας κάνει να νιώθετε χάλια όταν λείπει, και πρέπει να την πάρετε για να νιώσετε μια ανακούφιση, χαρά ή απόλαυση που βγήκατε από τον λάκκο (για να ξαναπέσετε πιο ύστερα). Αυτοί που δεν καπνίζουν είναι συνεχώς εκτός του λάκκου. Για να βγεις από τον λάκκο πρέπει να κόψεις το κάπνισμα για μία βδομάδα ίσως και δέκα μέρες (ώστε να μην νιώθεις πλέον την σωματική του ανάγκη) και όχι να διακόψετε σταδιακά το κάπνισμα όπως μας έχουν προπαγανδίσει, ή να καπνίζετε light που το μόνο που κάνουν είναι να σας βασανίζουν περισσότερο.

Για αυτούς που γουστάρουν να χορεύουν διαβάστε εδώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kiriazispao4ever

Δραστήριο μέλος

Ο kiriazispao4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Απο μαρκες τσιγαρων ποια προτιματε?ποια ειναι η οικονομικοτερη?και οσοι ειστε καπνιστες...οικονομικα εχετε στερηθει πολλες φορες πραγματα? Θεωρειτε ειναι εφικτο να κανει κανεις 10 τ
σιγαρα την εβδομαδα μαχ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
Απο μαρκες τσιγαρων ποια προτιματε?ποια ειναι η οικονομικοτερη?και οσοι ειστε καπνιστες...οικονομικα εχετε στερηθει πολλες φορες πραγματα? Θεωρειτε ειναι εφικτο να κανει κανεις 10 τ
σιγαρα την εβδομαδα μαχ?

Αν πίνεις έναν καφέ/ημέρα, και αν, για παράδειγμα, αρκείσαι στο ένα τσιγάρο/καφέ, και δε θες να καπνίσεις άλλο μέσα στην ημέρα (μετά το φαγητό, ή οποιαδήποτε άλλη στιγμή), τότε είναι εφικτό. :P
Συνήθως, τα πιο φθηνά τσιγάρα είναι σαν σανός. Δεν καπνίζονται. Αν είναι να καπνίσεις, κάν' το «σωστά» (ατυχής η έκφραση, ξέρω). Γενικά, μην ψάχνεσαι χωρίς λόγο με το συγκεκριμένο θέμα. Είναι βάσανο αν θελήσεις κάποια στιγμή να το κόψεις. Και, σίγουρα, θα στερηθείς, είτε από το περίσσευμα, είτε από έξοδο - αναλόγως των δυνατοτήτων σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
Θεωρειτε ειναι εφικτο να κανει κανεις 10 τ
σιγαρα την εβδομαδα μαχ?

ARE YOU KIDDIN' MEEE? dude, ασεε πρωτα να γινει εφικτο να κανουμε μαχ. 10 τη μερα και μετα βλεπουμε για τη βδομαδα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Έχω δοκιμάσει...Δε τρελάθηκα.Δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο.Ναι μεν καμία φορά όταν είμαι έξω το βράδυ αργά μου έρχεται πάλι στο μυαλό να κάνω.Αλλά με το που το ανάβω και κάνω μία τζούρα το σβήνω.Δεν ειναι κάτι που θα μπορούσα να κάνω συστηματικά για όλη μου τη ζωή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nepythys

Νεοφερμένος

Ο Nepythys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Κάπνιζα για 6 χρόνια και πρόσφατα το έκοψα, έχω πάνω από 3 μήνες να καπνίσω και συνεχίζω χωρίς κανένα πρόβλημα. Κατά μέσο όρο έκανα 8 - 13 τσιγάρα τη μέρα. Πλέον κανένα, κόπηκε μαχαίρι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Θεωρειτε ειναι εφικτο να κανει κανεις 10 τσιγαρα την εβδομαδα μαχ?
Ναι καλά. Παληκάρι μου, καλύτερα μην το αρχίσεις καθόλου. Διαφορετικά, όσα max και να βάλεις, σιγά μην τα κρατήσεις. Πολύ γρήγορα θα φτάσεις και τα 2 πακέτα τη μέρα. Να ξέρεις ότι το όριο του τσιγάρου είναι το [FONT=&quot]+∞[/FONT]. Αν σου αρέσει κάπνισε, να συνειδητοποιήσεις όμως το ρίσκο που θα πάρεις. Η επιλογή δική σου.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Απο μαρκες τσιγαρων ποια προτιματε?ποια ειναι η οικονομικοτερη?και οσοι ειστε καπνιστες...οικονομικα εχετε στερηθει πολλες φορες πραγματα? Θεωρειτε ειναι εφικτο να κανει κανεις 10 τ
σιγαρα την εβδομαδα μαχ?
Winston Κόκκινο σκληρό 100s. Και υπέροχη ποιότητα και υπέροχη τιμή (3,30€ 20τσιγαρα το πακετο) (οποιος προτιμα το 25αρι με 23 τσιγαρα στα 3,80€ ειναι κουτος :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
βασικα δεν συμφερουν και ιδιαιτερα τα βιομηχανικα καλυτερα να μαθει να στριβει να παρει καπνο και end of story
ααν το αρχισει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Winston Κόκκινο σκληρό 100s. Και υπέροχη ποιότητα και υπέροχη τιμή (3,30€ 20τσιγαρα το πακετο) (οποιος προτιμα το 25αρι με 23 τσιγαρα στα 3,80€ ειναι κουτος :P )
Get back to your pokéball, εσύ:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sein1

Νεοφερμένος

Ο sein1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Καπνιζω απο 1η γυμνασιου. Μου αρεσει το καπνισμα και καπνιζω ακομα για τον εαυτο μου και οχι για το τι θα πουν οι αλλοι. Ειμαι εθισμενος δυστυχως ομως ποτε δεν ειπα σοβαρα να το κοψω οποτε δεν ξερω τι παιζει με το θεμα αυτο. Ελπιζω μονο να μην την πληρωσω μεγαλωνοντας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Καπνιζω απο 1η γυμνασιου. Μου αρεσει το καπνισμα και καπνιζω ακομα για τον εαυτο μου και οχι για το τι θα πουν οι αλλοι. Ειμαι εθισμενος δυστυχως ομως ποτε δεν ειπα σοβαρα να το κοψω οποτε δεν ξερω τι παιζει με το θεμα αυτο. Ελπιζω μονο να μην την πληρωσω μεγαλωνοντας
από την 4η δημοτικού έπρεπε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fani93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Fani93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 228 μηνύματα.
Εγω που δεν εχω καπνισει ΠΟΤΕ, (ναι ναι, ουτε καν απο περιεργεια) κερδιζω κανα επαθλο; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Καπνιζω απο 1η γυμνασιου. Μου αρεσει το καπνισμα και καπνιζω ακομα για τον εαυτο μου και οχι για το τι θα πουν οι αλλοι. Ειμαι εθισμενος δυστυχως ομως ποτε δεν ειπα σοβαρα να το κοψω οποτε δεν ξερω τι παιζει με το θεμα αυτο. Ελπιζω μονο να μην την πληρωσω μεγαλωνοντας

Έχεις δύο επιλογές:

Ή το κόβεις από μόνος σου όσο έχεις καιρό ή μετά από χρόνια στο κόβουν οι γιατροί. Εσύ αποφασίζεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Εγω που δεν εχω καπνισει ΠΟΤΕ, (ναι ναι, ουτε καν απο περιεργεια) κερδιζω κανα επαθλο; :P
https://www.rhodes.aegean.gr/sxedia/grafdaskalou/anatomy/sub1/respiration/lungs1.jpg
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Εγω που δεν εχω καπνισει ΠΟΤΕ, (ναι ναι, ουτε καν απο περιεργεια) κερδιζω κανα επαθλο; :P

Το 'χεις κερδίσει ήδη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Καλά μην ορκίζεσαι με το καυσαέριο που εισπνέουμε καθημερινά και το παθητικό κάπνισμα δεν έχουμε και τους τέλεια υγιής πνεύμονες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Εγώ μόνο πάνω σε πολύ καλά μεθύσια...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top