Κάπνισμα

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Εγώ έχω παρατηρήσει πως τις περισσότερες φορές, απο γονείς καπνιστές τα παιδιά δεν καπνίζουν, ενώ απο μη καπνιστές συνήθως το αρχίζουν.
Αν κάνω λάθος διορθώστε με:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Από πόσο χρονών καπνίζεις ρε συ; :P
Από τα γιαννοφάσκια του.
Άφηστε με το κάθε τρολλ εδώ μέσα.
Σκεφτείτε και γράψτε πιο πετυχημένα τρολλ.:P

Η μόνη περίπτωση που μπορώ να σκεφτώ είναι να κάπνιζε πχ α γυμνασίου αλλιώς πως; :P
Νταξυ κουλό όπως και να χει :P
Ναι.
Αν είναι από τα 13χρονα που προσπαθούν να πουλήσουν μούρη.:P

Μπα, ξέρω πολλά παιδιά απο 5η-6η δημοτικού ξεκίνησαν το κάπνισμα ;)
Μου κάνεις πλάκα τώρα.:|
Εγώ έχω παρατηρήσει πως τις περισσότερες φορές, απο γονείς καπνιστές τα παιδιά δεν καπνίζουν, ενώ απο μη καπνιστές συνήθως το αρχίζουν.
Αν κάνω λάθος διορθώστε με:P
Ισχύει.
Για την ώρα ε.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
Εγώ έχω παρατηρήσει πως τις περισσότερες φορές, απο γονείς καπνιστές τα παιδιά δεν καπνίζουν, ενώ απο μη καπνιστές συνήθως το αρχίζουν.
Αν κάνω λάθος διορθώστε με:P

εγώ πάλι κάπου είχα διαβάσει πως το 80% των παιδιών που είχαν γονείς κάπνιστες , το άρχισαν πριν τα 18.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.

Στην γ' γυμνασίου στα πλαίσια της αγωγής υγείας (έτσι δεν το λέγανε; ) είχα κάνει εργασία για το πόσο βλαβερό είναι το κάπνισμα και την παρουσίασα σα διάλεξη σε όλο το σχολείο στην αίθουσα πολλαπλών. (Κάπου έχω φυλάξει και το pp).
Αν θυμάμαι καλά, στο e-steki κάπου υπάρχει θέμα για καπνιστές. Θα ψάξω να το βρω.


Όχι καλή μου, δεν είσαι χαζή. Απλά, καλό είναι να μη λέμε μεγάλα λόγια γιατί ίσως κάποτε διαψεύσουμε τον εαυτό μας. Κι εγώ, εκτός από το κάπνισμα, φέρνω στο μυαλό μου 3-4 πράγματα για τα οποία είχα πει το βαρύγουπο "ΕΓώ ΠΟΤέ ΔΕΝ ΘΑ..." και όμως τα έκανα.


Φίλε μου, σίγουρα το ξέρεις το τραγούδι "όσοι με το χάρο γίναν φίλοι, με τσιγάρο φεύγουνε στα χείλη". Επίσης, θα ξέρεις και το άλλο "Ζωή εστερημένη, δε λέγεται ζωή".
(Την εικόνα την έχω αφίσα στο δωμάτιό μου)

Υ.Γ. Ένα μήνα από κινητό δεν μπορούσα να βάλω εικόνες. Τώρα θα βγάλω το άχτι μου.

Αν δε έχεις δοκιμάσει κάτι δε σου στερείται γιατί δε το έχεις ζήσει ποτέ

Συνεπώς ο καλύτερος τρόπος να κοψεις το κάπνισμα είναι να μη το αρχίσεις ποτέ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Alma Libre:
Εγώ έχω παρατηρήσει πως τις περισσότερες φορές, απο γονείς καπνιστές τα παιδιά δεν καπνίζουν, ενώ απο μη καπνιστές συνήθως το αρχίζουν.
Αν κάνω λάθος διορθώστε με:P
Εγώ δεν είμαι έτσι:P

Οι γονείς μου δεν καπνίζουν, so do I:happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Εγώ δεν είμαι έτσι:P

Οι γονείς μου δεν καπνίζουν, so do I:happy:

είπα τις περισσότερες φορές,όχι πάντα:P

εγώ πάλι κάπου είχα διαβάσει πως το 80% των παιδιών που είχαν γονείς κάπνιστες , το άρχισαν πριν τα 18.

τι να σου πω,όσοι ξέρω με γονιούς καπνιστές δεν καπνίζουν,εκτός απο 2-3 εξαιρέσεις που μου έρχονται στο μυαλό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Εγώ έχω παρατηρήσει πως τις περισσότερες φορές, απο γονείς καπνιστές τα παιδιά δεν καπνίζουν, ενώ απο μη καπνιστές συνήθως το αρχίζουν.
Αν κάνω λάθος διορθώστε με:P

Τα περισσότερα δεν ξέρω, πάντως αρκετά παιδιά καπνιστών δεν καπνίζουν (και μιλάμε να έχουν φτάσει 30-40 χρονών γιατί εντάξει αλλιώς δεν μπορείς να κρίνεις).
Πάντως πιστεύω οι περισσότεροι έχουν τουλάχιστον έναν γονιό που κάπνιζε/καπνίζει οπότε λίγο δύσκολο να βρεις ποσοστό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Τώρα τι σχέσει έχει ο Σολωμού με το κάπνισμα δε ξέρω :P





φίλε μου αν δεις την φώτο το παλικάρι κάπνιζε ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
φίλε μου αν δεις την φώτο το παλικάρι κάπνιζε ....

Το ξέρω, αλλά πραγματικά, που τη σκέφτηκε αυτή τη φώτο; Δηλαδή όταν σου λένε για «Κάπνισμα», στο μυαλό ο Σολωμού σου έρχεται; :P
Πάντως καλά έκανε που την έβαλε, για να μάθουν πολλοί που δε γνωρίζουν τι έγινε τότε :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Το ξέρω, αλλά πραγματικά, που τη σκέφτηκε αυτή τη φώτο; Δηλαδή όταν σου λένε για «Κάπνισμα», στο μυαλό ο Σολωμού σου έρχεται; :P
Πάντως καλά έκανε που την έβαλε, για να μάθουν πολλοί που δε γνωρίζουν τι έγινε τότε :)
Τα ελληνικά κανάλια αντί να να προβάλουν σειρές σαν και αυτή προβάλουν Τουρκικα για να έχουμε την ψευδαίσθηση πως είμαστε φίλοι με τους Τούρκους.

Ο Dias ίσως έβαλε την φωτογραφία γιατί ίσως θεωρεί το καπνισμα μαγκιά :hmm: καλύτρα να περιμενουμε ο ίδιος να απαντήσει και ας μην κανουμε ευποθέσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Στην γ' γυμνασίου στα πλαίσια της αγωγής υγείας (έτσι δεν το λέγανε; ) είχα κάνει εργασία για το πόσο βλαβερό είναι το κάπνισμα και την παρουσίασα σα διάλεξη σε όλο το σχολείο στην αίθουσα πολλαπλών. (Κάπου έχω φυλάξει και το pp).
Αν θυμάμαι καλά, στο e-steki κάπου υπάρχει θέμα για καπνιστές. Θα ψάξω να το βρω.


Όχι καλή μου, δεν είσαι χαζή. Απλά, καλό είναι να μη λέμε μεγάλα λόγια γιατί ίσως κάποτε διαψεύσουμε τον εαυτό μας. Κι εγώ, εκτός από το κάπνισμα, φέρνω στο μυαλό μου 3-4 πράγματα για τα οποία είχα πει το βαρύγουπο "ΕΓώ ΠΟΤέ ΔΕΝ ΘΑ..." και όμως τα έκανα.


Φίλε μου, σίγουρα το ξέρεις το τραγούδι "όσοι με το χάρο γίναν φίλοι, με τσιγάρο φεύγουνε στα χείλη". Επίσης, θα ξέρεις και το άλλο "Ζωή εστερημένη, δε λέγεται ζωή".
(Την εικόνα την έχω αφίσα στο δωμάτιό μου)

Υ.Γ. Ένα μήνα από κινητό δεν μπορούσα να βάλω εικόνες. Τώρα θα βγάλω το άχτι μου.
Αυτό το ισχυρίζεσαι ως καπνιστής για να πεις ότι "μια ζωή την έχουμε" ή αναφέρεσαι στους μη καπνιστές θέλοντας να πεις "καπνίστε, η ζωή είναι μικρή για να στερήστε τέτοιες απολαύσεις";
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GiannosFloyd

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GiannosFloyd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πόρτο Λάγος (Ξάνθη). Έχει γράψει 147 μηνύματα.
Έχω κάνει τουλάχιστον 20 τσιγάρα εώς τωρα, για διάφορους λογους(επικίνδυνη περιέργεια,ορισμένες στιγμές που πραγματικα ένιωσα ότι θα ταίριαζε κ.α) αλλα ευτυχώς δεν το έχω συνηθίσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orange crush

Δραστήριο μέλος

Η orange crush αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 518 μηνύματα.
Η μόνη φορά που "δοκίμασα" ήταν όταν ήμουν 7 ή 8 και με μια φίλη μου πήραμε ένα τσιγάρο από τις μανάδες μας ... δε θυμάμαι καν πώς ήταν ....πλέον κανείς από τους δικούς μου δεν καπνίζει και δε σκοπεύω ούτε εγώ να καπνίσω , γιατί δε βλέπω το λόγο να χαλάσω τα πνευμόνια μου....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ραστώνη

Νεοφερμένος

Η Ραστώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Δεν δοκίμασα ποτέ και δεν σκοπεύω.Το βρίσκω ανούσιο και αυτοκαταστροφικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dannaros

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο daniel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 1,391 μηνύματα.
Δεν δοκίμασα ποτέ και δεν σκοπεύω.Το βρίσκω ανούσιο και αυτοκαταστροφικό.
Τα 3Α θα έλεγα εγώ.
ανούσιο
αυτοκαταστροφικό
ανοικονομικό:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ραστώνη

Νεοφερμένος

Η Ραστώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Τα 3Α θα έλεγα εγώ.
ανούσιο
αυτοκαταστροφικό
ανοικονομικό:D

Αμ αυτό που το πας?Για τέτοια είμαστε τώρα? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

George2013

Νεοφερμένος

Ο George2013 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Εγώ πάλι καπνίζω περιστασιακά εδω και 5-6 χρονια...αν είμαι με παρέα κάνω και 10 τσιγάρα σε 1 ώρα.Μόνος μου αντε 2-3 το βράδυ και όχι κάθε μέρα.Για παράδειγμα έχω να κάνω 14 μέρες,όμως εδώ και 2-3 μέρες μου έχει έρθει τρελλη όρεξη αλλά λόγω οικονομικών δεν αγοράζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolaos p.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nikolaos p. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Μην ξεχνάτε οτι το κάπνισμα βλάπτει σοβαρά και την τσέπη!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top