Κάπνισμα

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Θέλεις ειλικρινή απάντηση; ΟΧΙ:)

Δεν μπορεί να σταματήσει αυτό το φαινόμενο, παρά μόνο να ελαττωθεί (ή να αυξηθεί, αναλόγως). Είναι μέρος της νοοτροπίας μας. "Γιατί να πετάξω το τσιγάρο/σκουπίδι μου στον κάδο που είναι 1 μέτρο παραπέρα, ενώ μπορώ απλά να το αφήσω να πέσει κάτω; Άλλωστε, θα το μαζέψουν άλλοι για εμένα:)"
Μα αυτο για μενα ειναι το θεμα. Δε με νοιαζει γιατι καπνιζει εξαλλου κακο δικο του ειναι με νοιαζει αυτο που ειπες.Οτι εχουν βρει το προαυλιο σκουπιδοτοπο:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μαρία_πικραλίδα

Νεοφερμένος

Η μαρία_πικραλίδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
καπνιζω ξερω οτι ειναι μαλακια αλλα δεν μπορω να το κοψω η μαλλον δεν θελω,ολα στο μυαλο ειναι,παντως προσπαθω να το μειωσω =/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mitsos175

Νεοφερμένος

Ο Mitsos175 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Λεπόν, τη θέση μου για το κάπνισμα την έχω ξεκαθαρίσει. Είμαι κατά τους καπνίσματος.

Τα άτομα που καπνίζουν σε δημόσιους χώρους (ακόμη και στον προαύλιο χώρο ενός σχολείου), που συνεπάγεται πέταγμα της κάθε γόπας κάτω (αν δεν υπάρχει τασάκι), τα θεωρώ απαράδεκτα. Αυτό γιατί; :P Βλέπω στο σχολείο μου παιδιά που καπνίζουν στα διαλείμματα. Ποσώς με ενδιαφέρει τι κάνουν με την υγεία τους και την ιδιοσυγκρασία τους, απαιτώ όμως να σέβονται το χώρο του σχολείου και κατ' επέκτασιν εμένα, αλλά και τους εαυτούς τους. Δε νομίζω ότι μας τιμά, ως την επόμενη γενιά, η εικόνα των υπερβολικά πολλών πεταμένων γοπών μέσα στην αυλή του σχολείου. Δεν μπορώ εγώ να περπατάω και να πατάω κάθε 10 εκατοστά κι από μία γόπα...

Σέβομαι τους καπνιστές, φτάνει να σέβονται κι αυτοί εμένα και τους γύρω τους. Κανείς δεν είναι υποχρεωμένος να μαζεύει γόπες, καπνό, συσκευασίες τσιγάρων ή/και καπνού. Θα μου πείτε, και πού θα πετάμε τα τσιγάρα μας;; Πλέον, σχεδόν σε όλες τις πόλεις, υπάρχουν τασάκια δίπλα στους "μίνι" κάδους (πώς λέγονται τα "κρεμασμένα" καλαθάκια των αχρήστων;:P). Αν δεν υπάρχουν, πατάς το αναμένο τσιγάρο ωστε να σβήσει και το πετάς στον κάδο.

Ο καπνιστής, λοιπόν, πρέπει να σέβεται το χώρο που βρίσκεται. Δημόσιος ή μη.
Σαν καπνιστης συμφωνω.

Αλλα να δημιουργηθει-αναμορφωθει καποιος χωρος στα σχολεια για τους καπνιστες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
Σαν καπνιστης συμφωνω.

Αλλα να δημιουργηθει-αναμορφωθει καποιος χωρος στα σχολεια για τους καπνιστες.

αυτο δεν μπορει να γινει επειδη το καπνισμα απαγορευετε στους ανηλικους .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
αυτο δεν μπορει να γινει επειδη το καπνισμα απαγορευετε στους ανηλικους .

Επιτρέπεται όμως στους ενήλικες. Στα σχολεία, πολλοί καπνιστές είναι καθηγητές ή μαθητές άνω των 18. Ένας χώρος για αυτούς θα μπορούσε να γίνει, και άτυπα να χρησιμοποιείται και από τους υπόλοιπους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Επιτρέπεται όμως στους ενήλικες. Στα σχολεία, πολλοί καπνιστές είναι καθηγητές ή μαθητές άνω των 18. Ένας χώρος για αυτούς θα μπορούσε να γίνει, και άτυπα να χρησιμοποιείται και από τους υπόλοιπους.

Το κάπνισμα απαγορεύεται στους δημόσιους χώρους. Period.
Ούτε ο καθηγητής ούτε ο μαθητής επιτρέπεται να καπνίζει εντός του χώρου.
Να πάει αλλού. Period. Δεν είμαι υποχρεωμένη να ρουφάω τον καπνό του διπλανού ούτε να μυρίζω σα τεκές χωρίς να καπνίζω.
period
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
Το κάπνισμα απαγορεύεται στους δημόσιους χώρους. Period.
Ούτε ο καθηγητής ούτε ο μαθητής επιτρέπεται να καπνίζει εντός του χώρου.
Να πάει αλλού. Period. Δεν είμαι υποχρεωμένη να ρουφάω τον καπνό του διπλανού ούτε να μυρίζω σα τεκές χωρίς να καπνίζω.
period
Χαχα, να σε δω τι θα κάνεις στην ΑΣΟΕΕ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Χαχα, να σε δω τι θα κάνεις στην ΑΣΟΕΕ.

Θα πηγαίνω άπλυτη για να μην σκυλοβρωμάνε τα φρεσκολουσμένα μου μαλλιά :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Καλα χθες ανακαλυψα κατι πουρακια σε 5αδες,μολις 2.40.
Καυλα.
:smoke::smoke:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eskl1nd

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ۞_۞ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ίλιον (Αττική). Έχει γράψει 189 μηνύματα.
Θα πηγαίνω άπλυτη για να μην σκυλοβρωμάνε τα φρεσκολουσμένα μου μαλλιά :P

Χαχαχαχα , ελιωσα :D

Να σου πω , στα αλλα που λες με τα periods , μηπως εισαι λιγο απολυτη ρε συ; :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Να σου πω , στα αλλα που λες με τα periods , μηπως εισαι λιγο απολυτη ρε συ; :/:
Εσύ τι ήθελες; Να κάνει δωρεάν μασαζάκι;:P

Ή θα εφαρμόζεται ο νόμος ή θα υπάρχουν κυρώσεις. Τέλος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
Θα πηγαίνω άπλυτη για να μην σκυλοβρωμάνε τα φρεσκολουσμένα μου μαλλιά :P
Δε πα να τα αφήσεις να γίνουν και τζίβες?
Το πολύ-πολύ να βρείς και γκόμενο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerina S

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερίνα Μουρατίδου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καλλιθέα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 207 μηνύματα.
σημερα πηρα ενα πακετο stuyensant γαλαζια (το πιο ελαφρυ νομιζω) και εχω την εντυπωση οτι μοιριζουν σοκολατα ισχυει?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
σημερα πηρα ενα πακετο stuyensant γαλαζια (το πιο ελαφρυ νομιζω) και εχω την εντυπωση οτι μοιριζουν σοκολατα ισχυει?:P

Τα ελαφρύτερα είναι τα styvensant γκρι.
Και όχι δεν μυρίζουν σοκολάτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emmanouelaVAG

Νεοφερμένος

Η Εμμανουέλα Βαγιανού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Σάμος (Σάμος). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
δεν καπνίζω αλλά θα ήθελα να δοκιμάσω!!!! νομίζω ότι θα μου αρέσει!!!!!!!!!! το ξέρω ότι είναι βλαβερώ για την υγεία αλλά θέλω να δοκιμάσω!!!! τι με συμβουλέβετε???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerina 93*

Νεοφερμένος

Η Katerina 93* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Εφόσον ξέρεις οτι ειναι βλαβερό για την υγεία σου , τι σε ελκύει τόσο πια στο να το δοκιμασείς? και πιστευεις οτι θα σου αρέσει κ ολας....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
δεν καπνίζω αλλά θα ήθελα να δοκιμάσω!!!! νομίζω ότι θα μου αρέσει!!!!!!!!!! το ξέρω ότι είναι βλαβερώ για την υγεία αλλά θέλω να δοκιμάσω!!!! τι με συμβουλέβετε???

αλλο το δοκιμαζω αλλο το καπνιζω.

προσωπικα ειμαι υπερ του να δοκιμαζεις. γιατι με την καταπιεση του μην δοκιμασεις μην κανεις το ενα μην κανεις το αλλο καποια στιγμη θα ερθει η επανασταση και εκει τα πραγματα θα ειναι πολυ... ασχημα.

οπως και με το αλκοολ ενα πραγμα! αν το παιδι μεχρι να φτασει τα 18 δεν το αφηνεις καν να δει αλκοολουχο ποτο μετα οταν θα μπορει θα γινεται καθε μερα... λιωμα :P

απλα το να το αρχισεις κανονικα ειναι οντως κακο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerina 93*

Νεοφερμένος

Η Katerina 93* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
αλλο το δοκιμαζω αλλο το καπνιζω.

προσωπικα ειμαι υπερ του να δοκιμαζεις. γιατι με την καταπιεση του μην δοκιμασεις μην κανεις το ενα μην κανεις το αλλο καποια στιγμη θα ερθει η επανασταση και εκει τα πραγματα θα ειναι πολυ... ασχημα.

οπως και με το αλκοολ ενα πραγμα! αν το παιδι μεχρι να φτασει τα 18 δεν το αφηνεις καν να δει αλκοολουχο ποτο μετα οταν θα μπορει θα γινεται καθε μερα... λιωμα :P

απλα το να το αρχισεις κανονικα ειναι οντως κακο

Αυτή η δοκιμή όμως δε ξέρεις που μπορεί να καταλήξει..έχω ακούσει πάρα πολλούς να μου λένε οτι από μια δοκιμή έφτασαν να είναι καπνιστές, ενώ δοκιμάζοντας ένα ποτό δεν έχω ακούσει κανέναν να μου λέει οτι έχει γινει αλκοολικός..Είναι διαφορετικά αυτά τα δυο.. Και κατά τη γνώμη μου δεν είναι σωστό να απασχολούν ένα κοριτσάκι 13 χρόνων τέτοια ζητήματα και να μπαίνει σε τέτοιους πειρασμούς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
αλλο το δοκιμαζω αλλο το καπνιζω.

προσωπικα ειμαι υπερ του να δοκιμαζεις. γιατι με την καταπιεση του μην δοκιμασεις μην κανεις το ενα μην κανεις το αλλο καποια στιγμη θα ερθει η επανασταση και εκει τα πραγματα θα ειναι πολυ... ασχημα.

οπως και με το αλκοολ ενα πραγμα! αν το παιδι μεχρι να φτασει τα 18 δεν το αφηνεις καν να δει αλκοολουχο ποτο μετα οταν θα μπορει θα γινεται καθε μερα... λιωμα :P

απλα το να το αρχισεις κανονικα ειναι οντως κακο
να το δοκιμάζεις στα 18...στα 13??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
ρε γαμω την τυχη μου δεν της ειπα ''πηγαινε αυριο και παρε ενα πακετο τσιγαρα'' :confused:

13 ειναι οντως πολυ μικρη για κατι τετοιο. προσωπικα θεωρω μια ηλικια γυρω στα 17-18 την καλυτερη οπου και εισαι (στην θεωρια παντα) πιο ωριμος ψυχολογικα και ετοιμος σωματικα.

απλα θεωρω λαθος αντιληψεις του τυπου ''μην το δοκιμασεις ποτε'' ή 'εγω δεν θα κανω ποτε' και τετοια.

Οπως επισης δεν μου αρεσει να βλεπω 13χρονα και 14χρονα να κανουν το φουγαρο του τιτανικου ή να γινονται σουρα

η απαντηση ερχεται τωρα γιατι τωρα το ειδα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top