Κάπνισμα

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Δεν πρόκειται ποτέ να καπνίσω γιατί ξέρω ότι αν το αρχίσω θα βρίσκω διάφορες δικαιολογίες να μην το σταματήσω. Μπορεί στην τελική να πείσω τον εαυτό μου ότι μου κάνει και καλό. Απαπαπα..

Δεν υπάρχουν καπνιστές που να νομίζουν ότι το κάπνισμα κάνει καλό, λολ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τίτης

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Τίτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 217 μηνύματα.
Εγώ βασικά πήγα να το αρχίσω όταν η πρώην μου (που γουστάρω ακόμα) μου είπε ότι έχει γκόμενο.Είχα κάνει ένα πακέτο εκείνο το βράδι.Την επόμενη μέρα κατάλαβα ότι δεν έχει γκόμενο και με δούλευε,μου ξαναέφτιαξε η διάθεση και δεν ξαναέκανα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Δεν πρόκειται ποτέ να καπνίσω ..
Κι εγώ έτσι έλεγα όταν πήγαινα Α λυκείου, αλλά . . . . . . . . . . . . . .
Λογική είναι η απόφασή σου, αλλά όλοι έχουμε πει κάποιο ΠΟΤέ και δεν το κρατήσαμε. Τα μεγάλα λόγια είναι εύκολα, όμως αλλάζουν οι γνώμες και οι συνθήκες. Γι αυτό: ΠΟΤέ ΜΗ ΛΕ ΠΟΤέ και μακάρι να μην καπνίσεις ποτέ.
Υ.Γ. Κάθε φορά που βγαίνει αυτό το θέμα στην επιφάνεια, δεν μπορώ να μη σκεφτώ την κοπέλα που το άνοιξε πριν 3½ χρόνια και έχει να κάνει ΚΛΙΚ στο ischool από 6/7/2009. Άραγε έχει μείνει σταθερή σε ότι έλεγε τότε, ή . . . . .

. . . . .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Εγώ πάντως μπαίνοντας απο Σεπτέμβρη στην Γ' Λυκείου και όντας 17 ετών ποτέ μου δεν έχω δοκιμάσει, και ελπίζω να παραμείνει έτσι, γιατί είναι εύκολο να απορίπτεις κάτι που δεν ξέρεις ενώ αν ξέρεις τι απορρίπτεις μπορεί να αποδιχθεί πιο δύσκολο. Το γιατί δεν έχω δοκιμάσει είναι μάλλον, γιατί η παρέα μου αποτελείται κατά 70% απο ενεργούς αθλητές οπότε...

Εδώ ένα βίντεο, γιατί να μην καπνίζετε και όχι γιατί να σταματίσετε να καπνίζετε:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Αμα δοκιμασει καποιος 1 φορα,δεν παθαινει καρκινο :hehe::hehe:

Cool bro :smoke:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Μια μαλακία και μισή είναι το τσιγάρο, που σου μειώνει τις αντοχές, σου ξοδεύει λεφτά και σου χαλάει το άρωμα των ρούχων.
Καλύτερα να μην το δοκιμάσετε όσοι δεν το έχετε κάνει.
Οι υπόλοιποι εύχομαι να συνειδητοποιήσουμε σύντομα ότι πρέπει να το κόψουμε.

@Νioniosmeg,

Προφανώς, κανείς δε νομίζει ότι το κάπνισμα του κάνει καλό. Απ' ό,τι φαίνεται, όμως, δε νομίζεται/συνειδητοποιείται και το αντίθετο -εκτός αν αναφερόμαστε σε μαζοχιστές καπνιστές.


Υγ. Θαρρώ -με έχουν πείσει ότι- ταιριάζει με τον καφέ. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Θαρρώ -με έχουν πείσει ότι- ταιριάζει με τον καφέ.
Ταιριάζει το άτιμο. Το λέει και το τραγούδι: Είσαι η λαχτάρα μου, ο καφές και τα τσιγάρα μου.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Προφανώς, κανείς δε νομίζει ότι το κάπνισμα του κάνει καλό. Απ' ό,τι φαίνεται, όμως, δε νομίζεται/συνειδητοποιείται και το αντίθετο -εκτός αν αναφερόμαστε σε μαζοχιστές καπνιστές.

Όλοι οι καπνιστές πιστεύω καταλαβαίνουν ότι είναι κακό, και για την υγεία, και για την τσέπη, κλπ, αλλά απλά θέλουν και το συνεχίζουν, όπως εσύ θέλεις και συνεχίζεις τις μπύρες πχ (αν όχι εσύ, κάποιος άλλος).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 845212

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
.
Υ.Γ. Κάθε φορά που βγαίνει αυτό το θέμα στην επιφάνεια, δεν μπορώ να μη σκεφτώ την κοπέλα που το άνοιξε πριν 3½ χρόνια και έχει να κάνει ΚΛΙΚ στο ischool από 6/7/2009. Άραγε έχει μείνει σταθερή σε ότι έλεγε τότε, ή . . . . .

Δεν ξερω γιατι και αν καταλαβα καλα την σκεψη σου αλλα ψιλοτρομαξα ετσι οπως το ειπες:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Όλοι οι καπνιστές πιστεύω καταλαβαίνουν ότι είναι κακό, και για την υγεία, και για την τσέπη, κλπ, αλλά απλά θέλουν και το συνεχίζουν, όπως εσύ θέλεις και συνεχίζεις τις μπύρες πχ (αν όχι εσύ, κάποιος άλλος).

Όχι, δεν το έχει καταλάβει κανείς.
Αν, χτύπα ξύλο, π.χ., έρθει κανένα εμφραγματάκι, τότε όλοι μας θα δούμε πόσο κακό μας κάνει.
Όλοι λέμε ότι δεν κάνει καλό. Η απειλή, όμως, μοιάζει μακρινή και δε μας ταρακουνά. Αν συνειδητοποιούσαμε τον κίνδυνο, θα το κόβαμε.

Νομίζω κατάλαβες τι θέλω να πω. Μην αναλωνόμαστε επαναλαμβάνοντας τα ίδια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ορεστης12345

Νεοφερμένος

Ο ορεστης12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών Θράκης (Ξάνθη). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
δε ξερω τι λετεε! το τσιγαρο δεν ειναι ωραιο !! αλλα ο ναργιλες ειναι .....εθισμος !!! και γαματος!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 845212

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
δε ξερω τι λετεε! το τσιγαρο δεν ειναι ωραιο !! αλλα ο ναργιλες ειναι .....εθισμος !!! και γαματος!!!!

Βασικα εχω ακουσει οτι βλαπτει την υγεια περισσοτερο απο το τσιγαρο. Δες και αυτο: https://www.medlook.net/article.asp?item_id=3012
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ορεστης12345

Νεοφερμένος

Ο ορεστης12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών Θράκης (Ξάνθη). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
φιλε τα εχω δει αυτα....αλλα κανω πως δεν τα βλεπω παλι γιατι ειναι γαματος!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 845212

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
φιλε τα εχω δει αυτα....αλλα κανω πως δεν τα βλεπω παλι γιατι ειναι γαματος!!!!!!!!

:P:P Καλα ρε μαλακιες σου γραφω και εγω... Εδω λενε για την coca cola, τα κινητα, ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ορεστης12345

Νεοφερμένος

Ο ορεστης12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών Θράκης (Ξάνθη). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
το πας καλα τοτε !!!!εδω τωρα στην παρο τον αναβα μονος μου και αραζα στο μπαλκονι!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
*Ο ναργιλές θεωρείται το πιο υγιεινό είδος καπνίσματος γιατί το φίλτρο είναι το νερό.

Τώρα δεν το καταλαβαίνετε αλλά όταν φτάσετε στα 35 και καπνίζετε σα φουγάρα και σας πει κανένας γιατρός κόψτε το γιατί αλλιώς στα θυμαράκια θα πάτε τότε μόνο ίσως να περάσει η ιδέα ότι τόσα χρόνια τι σκεφτόμουν ο βλάκας. Τώρα οι καπνιστές είναι απλώς δέσμιοι των παθών, έρμαια.

Και η κόκα κόλα είναι εθιστική, λένε ότι γίνεται φορμαλδεύδη μόλις περάσει από το στομάχι, αλλά τουλάχιστον την πίνω μόνη μου, δεν σκοτώνω σιγά και βασανιστικά κάθε 5χρονο που βρίσκεται δίπλα μου στην καφετέρια γιατί "φραπές χωρίς τσιγάρο δεν λέει". Ο χειρότερος φασισμός είναι αυτός που επιβάλλει ο καπνιστής στον μη καπνιστή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
*Ο ναργιλές θεωρείται το πιο υγιεινό είδος καπνίσματος γιατί το φίλτρο είναι το νερό.

Τώρα δεν το καταλαβαίνετε αλλά όταν φτάσετε στα 35 και καπνίζετε σα φουγάρα και σας πει κανένας γιατρός κόψτε το γιατί αλλιώς στα θυμαράκια θα πάτε τότε μόνο ίσως να περάσει η ιδέα ότι τόσα χρόνια τι σκεφτόμουν ο βλάκας. Τώρα οι καπνιστές είναι απλώς δέσμιοι των παθών, έρμαια.

Και η κόκα κόλα είναι εθιστική, λένε ότι γίνεται φολμαλδεύδη μόλις περάσει από το στομάχι, αλλά τουλάχιστον την πίνω μόνη μου, δεν σκοτώνω σιγά και βασανιστικά κάθε 5χρονο που βρίσκεται δίπλα μου στην καφετέρια γιατί "φραπές χωρίς τσιγάρο δεν λέει". Ο χειρότερος φασισμός είναι αυτός που επιβάλλει ο καπνιστής στον μη καπνιστή.

Εγώ κάθομαι έξω στις καφετέρειεεεεεεςςς... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eskl1nd

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ۞_۞ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ίλιον (Αττική). Έχει γράψει 189 μηνύματα.


Το 'χα κοψει , αλλα το αρχισα λογω πανελληνιων παλι.....(χωρις να το χρησιμοποιω για δικαιολογια , απλα το χρειαζομουν απιστευτα τοτε)
Ολο το χειμωνα μεχρι πριν 2 βδομαδες καπνιζα πανω απο 1 πακετο τη μερα.... Τωρα το χω μειωσει σε 5 τη μερα (με 8 αποκορυφωμα) γιατι αρχισα και να γυμναζομαι - τρεξιμο κτλ.:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Εγώ κάθομαι έξω στις καφετέρειεεεεεεςςς... :(
Κι αυτό σημαίνει ότι ο καπνός δεν μπορεί να πάει στο 5χρονο που κάθεται δίπλα;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
καντε χορτο ρεεε! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top