Κάπνισμα

vickydask

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vickydask αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
Εγω παντως και μονο με τη μυρωδια του ηλεκτρονικου τσιγαρου αηδιαζω και η γευση θυμιζει περισσοτερο ναργιλε. Ο αδερφος μου παντως που δοκιμασε να το κοψει δεν τον βοηθησε. Επισης οταν ειπα πριν καπνισμα με ¨μετρο" εννοουσα οτι ο μεσος ορος τσιγαρων που καπνιζω καθημερινα ειναι μονο 3. Ειναι βασικα μερες που δεν κανω κανενα και αλλες που το παρακανω.

ειναι καθαρα ψυχολογικο! απλα οταν εισαι σκατα με το τσιγαρο τουλαχιστον αφηνεις την αναγκη για νικοτινη και νιωθεις καπως καλυτερα!

το ηλεκτρονικο εχω ακουσει οτι κανει δουλεια

και ειναι τροπος για να ξεφυγει το μυαλο?

Καθαριζει το μυαλο και χαλαρωνεις. Εσυ μπορει να πηγαινεις να παιζεις τεννις. Ο καθενας οτι μπορει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.
ούτε τσιγάρο, ούτε ναργιλέ , ούτε τίποτα άλλο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Ο ναργιλες ειναι ωραια φαση;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δώρα K

Νεοφερμένος

Η Δώρα K αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Σύρος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Εγώ ξεκίνησα 1η λυκείου στη μέση της χρονιάς και ξεκίνησα να καπνίζω περιστασιακά, μετά πήρα δικό μου πακέτο δοκίμασα και ναργιλέ. Πέρασε και το καλοκαίρι με περιστασιακό κάπνισμα και χωρίς καθόλου ναργιλέ (πολύ δυνατός ρε παιδί μου αν και ωραία φάση). Τώρα είμαι σε φάση που το ελαττώνω και όταν τελείωσω το πακέτο που έχω τώρα θα το ελαττώσω ακόμα περισσότερο και ελπίζω πως θα το κόψω σιγά σιγά. Γενικά δεν κρίνω τους μη καπνιστές αν και είναι αλήθεια πως δεν καταλαβαίνουν πραγματικά τι εστί κάπνισμα και τσιγάρο. Ο καθένας κάνει ό,τι θέλει. Πιστεύω πως αν υπάρχει μέτρο δεν βλάπτει και τόσο. Γιατί άλλο να κάνεις 1-3 τσιγάρα την μέρα και αν και άλλο να κάνεις πακέτα. Ας μην είμαστε απόλυτοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*StarFalLeN*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης (Ξάνθη) και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Ο ναργιλες ειναι ωραια φαση;)
ΤΟ ΝΙΩΘΕΙΣ!!

Παιδιά το τσιγάρο είναι ένα μεγάλο λάθος . Πολλοί λένε << Ε, ένα την ημέρα μωρέ>> ... Ανοησίες , τι 1 τι 100. Δε θέλω ούτε να δοκιμάσω .- κάθετος. Αυτό βέβαια δε σημαίνει πως τα παιδιά που καπνίζουν θα πρέπει να αποφεύγονται... γιατί το έχω ακούσει κι αυτό:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Στο στρατο καπνιζα σαν τον αραπη. Δυο πακετα την ημερα για 4-5 μηνες. Μετα το περιορισα πολυ σε 3 τσιγαρα την ημερα μεχρι να απολυθω και με το που απολυθηκα το εκοψα μαχαιρι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*StarFalLeN*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης (Ξάνθη) και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Στο στρατο καπνιζα σαν τον αραπη. Δυο πακετα την ημερα για 4-5 μηνες. Μετα το περιορισα πολυ σε 3 τσιγαρα την ημερα μεχρι να απολυθω και με το που απολυθηκα το εκοψα μαχαιρι.
Μόνο έτσι ρε συ. Μαχαίρι ή τίποτα. Και ο πατέρας μου τα ίδια , ευτυχώς τον έβαλα να υποσχεθεί και στα γενέθλια του το έκοψε μαχαίρι:clapup::clapup::clapup:. Είναι να το πάρεις απόφαση
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kιkή

Νεοφερμένος

Η kιkή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Αυτό βέβαια δε σημαίνει πως τα παιδιά που καπνίζουν θα πρέπει να αποφεύγονται... γιατί το έχω ακούσει κι αυτό:mad:
Ξερεις ποσα παιδια μου ζητουσαν τσιγαρο να δοκιμασουν, μετα σταματησαν να μου μιλανε γιατι υποτιθεται ημουν κακη επιρροη και τωρα καπνιζουν περισσοτερα τσιγαρα την ημερα απο μενα??:P χαχαχα! Αυτοι που λενε κατι τετοια, στο τελος τα βιωνουν οι ιδιοι, τουλαχιστον ετσι βλεπω μεχρι τωρα.


Μόνο έτσι ρε συ. Μαχαίρι ή τίποτα. Και ο πατέρας μου τα ίδια , ευτυχώς τον έβαλα να υποσχεθεί και στα γενέθλια του το έκοψε μαχαίρι:clapup::clapup::clapup:. Είναι να το πάρεις απόφαση
:)

Κι ο πατερας μου το εκοψε μαχαιρι, για δυο χρονια δεν το εβαζε στο στομα του. Τωρα ομως το αρχισε παλι γιατι ταχα μου εβαλε κιλα. Τι να πεις, αν δεν θελει ο ανθρωπος...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
ισως να ειναι ρατσιστικο αλλα δν μου αρεσουν κα9ολου αυτοι που καπνιζουν... :\
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
ισως να ειναι ρατσιστικο αλλα δν μου αρεσουν κα9ολου αυτοι που καπνιζουν... :\
και μενα το ιδιο για τα κοριτσια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hurricane

Διάσημο μέλος

Η supergirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,573 μηνύματα.
δεν καπνίζω, και είμαι τρανταχτή υποστηρίκτρια του anti-smoking :Ρ κάθε χρόνο έπαιρνα μέρος στους διαγωνισμούς ζωγραφικής, κόμικς κλπ για την παγκόσμια μέρα κατά του καπνίσματος... μια φορά κέρδισα κιόλας ένα τέλειο ταξίδι. (άντε μετά από αυτό να πας να καπνίσεις. δεν σου βαρά η καρδιά :Ρ)
ας μην αρχίσω να μιλάω και για αυτό όμως γιατί θα το χάσω πια, έχω κουραστεί με τους ατέλειωτους διαλόγους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickydask

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vickydask αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
ισως να ειναι ρατσιστικο αλλα δν μου αρεσουν κα9ολου αυτοι που καπνιζουν... :\

και μενα το ιδιο για τα κοριτσια...

Αχ τι καλοι. Βασικα νομιζω οτι κατα βαθος δεν ειστε και τοσο καθετοι. Εννοω στην πραξη. Αλλα νταξει αποστασιοποιειστε το δυνατον περισσοτερο απτο τσιγαρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Αχ τι καλοι. Βασικα νομιζω οτι κατα βαθος δεν ειστε και τοσο καθετοι. Εννοω στην πραξη. Αλλα νταξει αποστασιοποιειστε το δυνατον περισσοτερο απτο τσιγαρο.
προσωπικα δεν εχω φιλησει ποτε κοπελα που να καπνιζει και ειναι η αληθεια οτι με απωθει εντελως αρα δεν νομιζω να το κανω:P ξερω ακουγεται ρατσιστικο αλλα ετσι ειναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickydask

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vickydask αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
προσωπικα δεν εχω φιλησει ποτε κοπελα που να καπνιζει και ειναι η αληθεια οτι με απωθει εντελως αρα δεν νομιζω να το κανω:P ξερω ακουγεται ρατσιστικο αλλα ετσι ειναι

Αρα μιλας θεωρητικα αγαπητε john. Καλυτερα ειναι να δοκιμασεις πρωτα και μετα να εισαι τοσο απολυτος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Αρα μιλας θεωρητικα αγαπητε john. Καλυτερα ειναι να δοκιμασεις πρωτα και μετα να εισαι τοσο απολυτος.
μα δεν μπορω καν να αναπνεω τον καπνο τι να δοκιμασω?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
μα δεν μπορω καν να αναπνεω τον καπνο τι να δοκιμασω?:P
Είναι κάτι το οποίο συνηθίζεται. Δεν είχα καπνίσει ποτέ και ένας πρώην μου κάπνιζε. Αυτό που λένε είναι σαν να γλύφεις τασάκι δεν ισχυεί καθόλου. Έχει μία λίγο πικρή γεύση που μετά από λίγο φεύγει και είναι μια χαρά. Πραγματικά, αν σου αρέσει πολύ κάποια σιγά μην κάτσεις να σκεφτείς ότι αα αυτή η κοπέλα καπνίζει, δεν γίνεται να κάνω κάτι μαζί της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickydask

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vickydask αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
μα δεν μπορω καν να αναπνεω τον καπνο τι να δοκιμασω?:P

Καλα δηλαδη οι καπνιστριες εχεισ την εντυπωση οτι πανε τραβανε μια τζουρα και μετα φασωνουν τον αντικαπνιστη? Οχι βεβαια γνωριζω πολλα ατομα που διπλα στον αλλο προσπαθουν να μη καπνιζουν.

Ειναι σα να μου λες δεν τρωω αυτο το φαγητο γιατι νομιζω οτι δε θα μου αρεσει. Η μαμα ομως τι λεει? "Δοκιμασε πρωτα και μετα κανε οτι θες"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Καλα δηλαδη οι καπνιστριες εχεισ την εντυπωση οτι πανε τραβανε μια τζουρα και μετα φασωνουν τον αντικαπνιστη? Οχι βεβαια γνωριζω πολλα ατομα που διπλα στον αλλο προσπαθουν να μη καπνιζουν.

Ειναι σα να μου λες δεν τρωω αυτο το φαγητο γιατι νομιζω οτι δε θα μου αρεσει. Η μαμα ομως τι λεει? "Δοκιμασε πρωτα και μετα κανε οτι θες"
ενταξει ξεκαθαρισα οτι απεναντι σε αυτο το θεμα ειμαι τερμα ρατσιστης...και μονο που θα μυριζει φτανει..τωρα αυτο με τη μαμα ασχολιαστο:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Ειναι σα να μου λες δεν τρωω αυτο το φαγητο γιατι νομιζω οτι δε θα μου αρεσει. Η μαμα ομως τι λεει? "Δοκιμασε πρωτα και μετα κανε οτι θες"

Άλλο το φαγητό όμως κι άλλο το τσιγάρο...

Ειδικά αν δεν έχει ο άλλος καν την περιέργεια να δοκιμάσει, γιατί να το κάνει;; Σόρρυ κιόλας, αλλά δεν χάνει και καμιά τέλεια γεύση...:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Άλλο το φαγητό όμως κι άλλο το τσιγάρο...

Ειδικά αν δεν έχει ο άλλος καν την περιέργεια να δοκιμάσει, γιατί να το κάνει;; Σόρρυ κιόλας, αλλά δεν χάνει και καμιά τέλεια γεύση...:whistle:
καλα τωρα θα συγκρινουμε το φαγητο με το τσιγαρο? μονο αυτα που εχω δει σημερα στο τσατ φτανουν δεν μπορω και αλλα χαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top