Κάπνισμα

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
Σόρρυ κιόλας, αλλά δεν χάνει και καμιά τέλεια γεύση...:whistle:
Δεν είπε κανείς ότι είναι τέλεια η γεύση. Αλλά αφ'ενός αν δεν το έχεις δοκιμάσει δεν μπορείς να κρίνεις και αφ'ετέρου όπως και να το κάνουμε δεν νομίζω ότι είναι ένα από τα χαρακτηριστικά που θα σε κάνουν να μην θέλεις τον άλλον. Στο κάτω κάτω μπορείς να ζητήσεις να μην καπνίζει μπροστά σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Δεν είπε κανείς ότι είναι τέλεια η γεύση. Αλλά αφ'ενός αν δεν το έχεις δοκιμάσει δεν μπορείς να κρίνεις και αφ'ετέρου όπως και να το κάνουμε δεν νομίζω ότι είναι ένα από τα χαρακτηριστικά που θα σε κάνουν να μην θέλεις τον άλλον. Στο κάτω κάτω μπορείς να ζητήσεις να μην καπνίζει μπροστά σου.

Κι όμως, έχει ακουστεί και ότι έχει τέλεια γεύση το τσιγάρο...

Ε, οκ προφανώς και δεν είναι λόγος να μην θες κάποιον/α το ότι καπνίζει...

Προφανώς και δεν μπορείς να κρίνεις την γεύση αν δεν το έχεις δοκιμάσει... Πρέπει πρώτα να το συνηθίσεις κιόλας πριν κρίνεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Δεν είπε κανείς ότι είναι τέλεια η γεύση. Αλλά αφ'ενός αν δεν το έχεις δοκιμάσει δεν μπορείς να κρίνεις και αφ'ετέρου όπως και να το κάνουμε δεν νομίζω ότι είναι ένα από τα χαρακτηριστικά που θα σε κάνουν να μην θέλεις τον άλλον. Στο κάτω κάτω μπορείς να ζητήσεις να μην καπνίζει μπροστά σου.
ο καθενας βαζει διαφορετικα χαρακτηριστικα για να κρινει τον απεναντι του..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickydask

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vickydask αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
Άλλο το φαγητό όμως κι άλλο το τσιγάρο...

Ειδικά αν δεν έχει ο άλλος καν την περιέργεια να δοκιμάσει, γιατί να το κάνει;; Σόρρυ κιόλας, αλλά δεν χάνει και καμιά τέλεια γεύση...:whistle:

καλα τωρα θα συγκρινουμε το φαγητο με το τσιγαρο? μονο αυτα που εχω δει σημερα στο τσατ φτανουν δεν μπορω και αλλα χαχα

Λυπαμαι αλλα αν δεν διαβαζετε ή ξεχνατε γρηγορα τα προηγουμενα ποστ και μπερδευεστε δε φταιω εγω. Εγω μιλουσα για την απεχθεια προς τους καπνιστες και στην επαφη μαζι τους. Αν δε δοκιμασεις ειπα να ερθεις πιο κοντα με ενα τετοιο ατομο δεν μπορεις να συκοφαντεις την αναπνοη του πχ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Λυπαμαι αλλα αν δεν διαβαζεται ή ξεχνατε γρηγορα τα προηγουμενα ποστ και μπερδευεστε δε φταιω εγω. Εγω μιλουσα για την απεχθεια προς τους καπνιστες και στην επαφη μαζι τους. Αν δε δοκιμασεις ειπα να ερθεις πιο κοντα με ενα τετοιο ατομο δεν μπορεις να συκοφαντεις την αναπνοη του πχ.

guilty as charged :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Κι ο πατερας μου το εκοψε μαχαιρι, για δυο χρονια δεν το εβαζε στο στομα του. Τωρα ομως το αρχισε παλι γιατι ταχα μου εβαλε κιλα. Τι να πεις, αν δεν θελει ο ανθρωπος...:P

Εμένα το έκοψε για περίπου μια δεκαετία,καθώς όταν ήμουν πιτσιρίκι μαρτυρίες λένε πως δεν τον άφηνα να με πλησιάσει, ούτε καν να με φιλήσει για καληνύχτα και του φώναζα "Φύγε, βρωμάς" :loltooth:.
Το ξανάρχισε βέβαια πριν ένα-δύο χρόνια και δεν μπήκα καν στον κόπο να του πω κάτι. Δική του είναι η ζωή κι όλο αυτό το μπίρι - μπίρι για το κάπνισμα δεν νομίζω πως αλλάζει κάτι, απλώς εκνευρίζει τον καπνιστή και από αντίδραση των ωθεί στην ακριβώς αντίθετη κατευθυνση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
o κα9ενας ειναι ελευ9ερος να κανει οτι 9ελει..τωρα αν καποιοι δν καταλαβαινουν οτι το καπνισμα κανει κακο στην υγεια τους κακο του κεφαλιου του! εμενα ο μπαμπας μου καπνιζε για 30 χρονια απο 2 πακετα την ημερα.. ειχα νευριασει αφανταστα γτ κατεσρεφε τον ευατο του και δν το καταλαβαινε... τον πααρνω μια μερα με το καλο και του εδειξα φωτογραφιες πως ειναι τα πνευμονια ενος καπνιστη και τη επιρροη εχει σε εμας που αναπνεουμε ττο τσιγαρο... μετα απο 2 βδομαδεσ το κοψε μαχαιρι... ειναι αναλογα στον αν9ρωπο μην λεμε βλακειες... αλλος το κοβει γοταν καταλαβει το λα9ος του ενω αλλος πρεπει να του βγει πρωτα η ψυχη και μετα το χουι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Άντρες κόψτε το κάπνισμα

Οι άνδρες που κατάφεραν να κόψουν το κάπνισμα, βελτίωσαν τη σεξουαλική υγεία τους περισσότερο από όσους το ξανάρχισαν μετά από μια παροδική διακοπή.
Αυτό, σύμφωνα με μια νέα επιστημονική έρευνα που δείχνει ότι πάντα υπάρχουν περιθώρια βελτίωσης, ακόμα και για όσους δεν θεωρούν ανησυχητικές τις επιδόσεις τους.
Οι ερευνητές, με επικεφαλής τον Κρίστοφερ Χάρτε του Συστήματος Υγείας της Βοστώνης, που δημοσίευσαν τη σχετική μελέτη στο βρετανικό περιοδικό ουρολογίας "British Journal of Urology International", σύμφωνα με το πρακτορείο Ρόιτερ, διευκρίνισαν ότι αν και η έρευνά τους δεν πρέπει να θεωρείται ότι κατέληξε σε οριστικά συμπεράσματα πάνω στο ζήτημα, παρόλα αυτά θα πρέπει να ληφθεί υπόψη από τους άνδρες ανεξαρτήτως ηλικίας, ακόμα και από τους πιο νέους, που θεωρούν συνήθως ότι έχουν μπροστά τους αρκετό χρόνο μέχρι να ανησυχήσουν για τέτοια θέματα.
Οι ερευνητές πειραματίστηκαν με 65 άνδρες, που δεν αντιμετώπιζαν κάποιο σεξουαλικό πρόβλημα και οι οποίοι έκοψαν επί οκτώ εβδομάδες το τσιγάρο. Τους έδειξαν στο εργαστήριο -πριν και μετά το κόψιμο του καπνίσματος- "τολμηρά" φιλμ και, την ίδια στιγμή, μετρούσαν σε ποιο βαθμό διεγείρονταν σεξουαλικά οι εθελοντές. Παράλληλα, κατέγραφαν τις σεξουαλικές επιδόσεις των ανδρών εκτός του εργαστηρίου.
Μέχρι το τέλος της μελέτης, 20 άνδρες συνέχιζαν να μην καπνίζουν, ενώ οι υπόλοιποι 45 το είχαν ξαναρχίσει. Όσοι το είχαν κόψει, εμφάνιζαν -τουλάχιστον στο εργαστήριο- καλύτερες επιδόσεις, όσον αφορά τη στύση τους, ενώ και η διέγερσή τους έφθανε ταχύτερα στο αποκορύφωμα. Από την άλλη, πάντως, δεν έδειχναν κάποια ιδιαίτερη βελτίωση στις πραγματικές σεξουαλικές σχέσεις τους εκτός εργαστηρίου. Οι ερευνητές εκτιμούν ότι πιθανώς η βελτίωση που παρατηρείται στο εργαστήριο (κατά την παρακολούθηση των "πικάντικων" ταινιών) χρειάζεται περισσότερο χρόνο για να "μεταφραστεί" σε καλύτερες επιδόσεις στην κρεβατοκάμαρα.
Το κάπνισμα έχει συσχετιστεί με διάφορα προβλήματα υγείας, όπως ο καρκίνος και η καρδιοπάθεια, αλλά η νέα έρευνα, όπως είπε ο Χάρτε, δίνει ένα νέο επιχείρημα σε όσους σκέφτονται να το κόψουν αλλά διστάζουν. Προηγούμενες μελέτες έχουν δείξει ότι οι μακρόχρονοι καπνιστές έχουν διπλάσια πιθανότητα να εμφανίσουν σεξουαλική ανικανότητα σε σχέση με τους μη καπνιστές. "Ακόμα και οι άνδρες που δεν έχουν διαγνωστεί κλινικά με στυτική δυσλειτουργία, μπορούν να επωφεληθούν από το κόψιμο του καπνίσματος", όπως είπε ο Χάρτε

Πηγη:https://www.foititatsi.gr/enimerosi/loveasex/2070-2011-09-16-09-12-55
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ets32kate

Νεοφερμένος

Η Katerina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Δεν καπνιζω και δεν σκοπευω να το αρχιζω τωρα! Πιστευω οτι ειναι ΧΑΖΟ να αρχισει καποιος το καπνισμα, ενω ξερει τις συνεπειες και ειναι τοσο καλα ενημερωμενος στις μερες μας. Το καπνισμα ειναι σχεδον το ιδιο βλαβερο με τα ναρκωτικα, γιατι αν τα συγκρινετε θα δειτε πως εχουν ελαχιστες διαφορες.
Ειναι και τα δυο κακα για το ανθρωπινο οργανισμο και περιεχουν ναρκωτικη και εθιστικη ουσια, επισης βλαβερη για τον ανθρωπο!
Συμφωνα με εγκυρες πληροφοριες, ενας ανθρωπος που καπνιζει αυξανει τις πιθανοτητες για καρκινο των πνευμονων!
Προσωπικα, δε θα διακυνδινευα τη ζωη μου, για μια κακια συνηθεια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kιkή

Νεοφερμένος

Η kιkή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Εμένα το έκοψε για περίπου μια δεκαετία,καθώς όταν ήμουν πιτσιρίκι μαρτυρίες λένε πως δεν τον άφηνα να με πλησιάσει, ούτε καν να με φιλήσει για καληνύχτα και του φώναζα "Φύγε, βρωμάς" :loltooth:.

Κι εγω το ιδιο εκανα και στη μαμα και στον πατερα μου! Τους ελεγα να μην καπνιζουν γιατι βρωμαει το σπιτι! Γι'αυτο το λογο δεν περιμεναν ποτε να καπνισω, αλλα δυστυχως τους απογοητευσα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 018946

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν συμφερει εχει παει 5 ευρω το πακετο.Κριση εχουμε οχι και να ξοδευουμε τα λεφτα μας σε μαλακιες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Δεν συμφερει εχει παει 5 ευρω το πακετο.Κριση εχουμε οχι και να ξοδευουμε τα λεφτα μας σε μαλακιες.
Χαχαχ good try. Οι καπνιστές δεν σκέφτονται καθόλου έτσι σε πληροφορώ. Χρειάζεσαι στιβαρότερα επιχειρήματα για να τους μεταπείσεις :P :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kossal

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Δεν συμφερει εχει παει 5 ευρω το πακετο.Κριση εχουμε οχι και να ξοδευουμε τα λεφτα μας σε μαλακιες.

Συμφωνώ απόλυτα. 5 ευρώ το πακέτο; Θα τρελαθούμε ρε; Τι καπνίζουμε; Χρυσό; Δεν συμφέρει.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickydask

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vickydask αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
Δεν συμφερει εχει παει 5 ευρω το πακετο.Κριση εχουμε οχι και να ξοδευουμε τα λεφτα μας σε μαλακιες.

Πρεπει να ναι πακετο πολυτελειας γιατι εγω ξερω οτι ενας καπνος που στο κατω κατω βγαζει αρκετα περισσοτερα απο 20 τσιγαρα (ενα πακετο) να κανει γυρω 4.50 Ε. Καλυτερα να γυρισουμε στα επιχειρηματα με τον καρκινο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Συμφωνώ απόλυτα. 5 ευρώ το πακέτο; Θα τρελαθούμε ρε; Τι καπνίζουμε; Χρυσό; Δεν συμφέρει.:P
και 3 ευρω να ειναι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 3,123 μηνύματα.
Πρεπει να ναι πακετο πολυτελειας γιατι εγω ξερω οτι ενας καπνος που στο κατω κατω βγαζει αρκετα περισσοτερα απο 20 τσιγαρα (ενα πακετο) να κανει γυρω 4.50 Ε. Καλυτερα να γυρισουμε στα επιχειρηματα με τον καρκινο.
4 συγκεκριμενα, και με τα συμπραγκαλα, συνολο μπορει και 4.90 στην καλυτερη περιπτωση..
Και μπορει να βγαλει και 50 τσιγαρα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickydask

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vickydask αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
4 συγκεκριμενα, και με τα συμπραγκαλα, συνολο μπορει και 4.90 στην καλυτερη περιπτωση..
Και μπορει να βγαλει και 50 τσιγαρα..

50? πολλα λες. Καλα αν τα τσιγαρα τα κανεις στιλακι και χρησιμοποεις το extra slim φιλτρακι ισως..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stefania_☭

Νεοφερμένος

Η Στεφανία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυκά Νερά (Αττική). Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Ρε παιδιά εμένα ένας καπνός μου βγάζει πάνω από 50 τσιγάρα. Κάνω slim φιλτράκια και χαρτάκια rizzla γαλάζιο των 50.. Πολλές φορές για έναν καπνό χρειάζομαι 1 πακέτο χαρτάκια και κάτι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickydask

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vickydask αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
Ρε παιδιά εμένα ένας καπνός μου βγάζει πάνω από 50 τσιγάρα. Κάνω slim φιλτράκια και χαρτάκια rizzla γαλάζιο των 50.. Πολλές φορές για έναν καπνό χρειάζομαι 1 πακέτο χαρτάκια και κάτι..

εμενα ρε με πρασινα χαρτακια και χοντρο φιλτρακι τα 50 με τιποτα δε τα φτανει.. Δεν εχω κατσει ποτε να μετρησω αλλα νταξ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top