Κάπνισμα

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
Tι εννοείς;

Είναι άκυρο να καπνίζεις. Δεν υπάρχει απλά λόγος και είναι χάσιμο χρόνου. Πέρα από υγεία κτλ... Σαν πράξη ενοοώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Eίναι απόλαυση δεν καταλαβαίνω γιατί μερικοί αρνούνται να το δεχτούν. Ένα μέρος καπνιστών το φχαριστιέται πως να το πω. Δεν το βλέπουν ως χάσιμο χρόνου. Πως εσύ (δεν μιλάω συγκεκριμένα) περνάς ευχάριστα την ώρα σου βλέποντας τιβι ξερωγω έτσι εκείνοι καπνίζοντας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Εγώ δεν ξέρω, νιώθω μια επιθυμία να (ξανα)δοκιμάσω, αλλά φοβάμαι μήπως αυτή τη φορά θελήσω να το αρχίσω. Όταν είχα πρωτοδοκιμάσει δε μ' ένοιαζε κιόλας να το αρχίσω, τώρα όμως δεν ξέρω, νομίζω ότι το θέλω. Γενικά είμαι σε περιβάλλον καπνιστών (γονείς, αδελφός, φίλοι, συγγενείς) και πρέπει να με έχει επηρεάσει το γεγονός ότι εισπνέω καπνό όταν είμαι μαζί τους (πάντως σπάνια καπνίζουν δίπλα μου, τους έχω ξεκαθαρίσει ότι δε θέλω αλλά νιώθω μια ευχαρίστηση όταν κατά λάθως εισπνέω καπνό).

Δεν ξέρω πραγματικά. Μέσα μου, βαθιά, δε θέλω να το αρχίσω...Αλλά δε νομίζω να κρατηθώ
και εγω σε τετοιο περιβαλλον μεγαλωνω αλλα δεν εχω δοκιμασει ουτε και θελω..ωρες ωρες ρωταω τους γονεις μου τι ευχαριστηση τους δινει να εισπνεεις τν καπνο και μετα να τν βγαζεις..η απαντηση:''συνηθεια''..δεν βρισκω καποιο νοημα,ασε που μετα βρωμας ολοκληρος:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
Eίναι απόλαυση δεν καταλαβαίνω γιατί μερικοί αρνούνται να το δεχτούν. Ένα μέρος καπνιστών το φχαριστιέται πως να το πω. Δεν το βλέπουν ως χάσιμο χρόνου. Πως εσύ (δεν μιλάω συγκεκριμένα) περνάς ευχάριστα την ώρα σου βλέποντας τιβι ξερωγω έτσι εκείνοι καπνίζοντας.

Αντικειμενικά δεν αρέσει σε κανέναν η γεύση. Όμως αυτή η ευχαρίστηση που λες είναι η νικοτίνη που σε κάνει να εξαρτιέσαι από αυτήν. Έχω κάνει πακέτα και μιλάω έτσι. Όπως και να έχει:
1) Δημιουργεί προβλήματα υγείας
2) Σου χαλάει δόντια - χαμόγελο
3) Βρωμάς από τα μαλλιά μέχρι και το εσώρουχο σου
4) Δεν προσφέρει ουσιαστικά τίποτα παραμόνο την ευχαρίστηση της Νικοτίνης (την οποία την κατανοοώ απόλυτα).

Αν δεν έχεις πρόβλημα να βρωμάς, να ασχημαίνεις (βγάζω την υγεία απέξω) και να εξαρτιέσαι από κάτι χωρίς λόγο, τότε κανένα πρόβλημα από μένα. Δεν μιλάω προσωπικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Για την γεύση είσαι σίγουρος; Ρωτάω βασικά γιατί υπάρχουν για παράδειγμα τα black devil με καπνό που έχει άρωμα βανίλια. Δεν ξέρω για να είμαι ειλικρινής, αλλά για να υπάρχουν τόσες και τόσες εταιρίες δεν θα υπάρχει λόγος; Θέλω να πω η διαφορά του Χ τσιγάρου από το Ψ άλλης εταιρίας δεν βρίσκεται στην/ή και στην γεύση; Δεν ξέρω αν γίνομαι κατανοητή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
Για την γεύση είσαι σίγουρος; Ρωτάω βασικά γιατί υπάρχουν για παράδειγμα τα black devil με καπνό που έχει άρωμα βανίλια. Δεν ξέρω για να είμαι ειλικρινής, αλλά για να υπάρχουν τόσες και τόσες εταιρίες δεν θα υπάρχει λόγος; Θέλω να πω η διαφορά του Χ τσιγάρου από το Ψ άλλης εταιρίας δεν βρίσκεται στην/ή και στην γεύση; Δεν ξέρω αν γίνομαι κατανοητή.

Λίγα τσιγάρα έχουν γεύση, και οκ δεν νομίζω η πλειοψηφία να καπνίζει με γεύσεις (δεν ξέρω κανένα). Η διαφορά υπάρχει στη ποσότητα νικοτίνης και πίσσας. Άλλοι θέλουν βαρύ και άλλοι ελαφρύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki

Δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 732 μηνύματα.
Εγώ δεν ξέρω, νιώθω μια επιθυμία να (ξανα)δοκιμάσω, αλλά φοβάμαι μήπως αυτή τη φορά θελήσω να το αρχίσω. Όταν είχα πρωτοδοκιμάσει δε μ' ένοιαζε κιόλας να το αρχίσω, τώρα όμως δεν ξέρω, νομίζω ότι το θέλω. Γενικά είμαι σε περιβάλλον καπνιστών (γονείς, αδελφός, φίλοι, συγγενείς) και πρέπει να με έχει επηρεάσει το γεγονός ότι εισπνέω καπνό όταν είμαι μαζί τους (πάντως σπάνια καπνίζουν δίπλα μου, τους έχω ξεκαθαρίσει ότι δε θέλω αλλά νιώθω μια ευχαρίστηση όταν κατά λάθως εισπνέω καπνό).

Δεν ξέρω πραγματικά. Μέσα μου, βαθιά, δε θέλω να το αρχίσω...Αλλά δε νομίζω να κρατηθώ

Μην τολμήσεις.:PΜια ιδέα είναι.Όταν λες "δε νομίζω να κρατηθώ",τότε ναι,δε θα κρατηθείς.Δεν πρέπει να το παίρνεις έτσι.Σκέψου σε τι θα σε ωφελήσει το τσιγάρο,αν πραγματικά θες να το ξεκινήσεις,τις συνέπειες που θα ακολουθήσουν,αλλά και τι μου έλεγες περί του θέματος πριν κάτι μήνες.:PΓιατί έτσι και το ξεκινήσεις,μετά έχε γεια,δεν "κόβεται"...:P

Eίναι απόλαυση δεν καταλαβαίνω γιατί μερικοί αρνούνται να το δεχτούν. Ένα μέρος καπνιστών το φχαριστιέται πως να το πω. Δεν το βλέπουν ως χάσιμο χρόνου. Πως εσύ (δεν μιλάω συγκεκριμένα) περνάς ευχάριστα την ώρα σου βλέποντας τιβι ξερωγω έτσι εκείνοι καπνίζοντας.

Κοίτα,εγώ προσωπικά,δεν μπορώ να καταλάβω περί τίνος απόλαυση πρόκειται.Απλά,πιστεύω ότι οι καπνίζοντες,δοκίμασαν μια φορά,ίσως να τους άρεσε,αλλά μετά εθίστηκαν στο τσιγάρο,το οποίο τώρα έχει γίνει μια συνήθεια και συνάμα και απόλαυση.Α,και η τιβί που ανέφερες,όλο και κάτι θα σου προσφέρει,ενώ το τσιγάρο απολύτως τίποτα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Λίγα τσιγάρα έχουν γεύση, και οκ δεν νομίζω η πλειοψηφία να καπνίζει με γεύσεις (δεν ξέρω κανένα). Η διαφορά υπάρχει στη ποσότητα νικοτίνης και πίσσας. Άλλοι θέλουν βαρύ και άλλοι ελαφρύ.

Καλά επειδή εγώ κάνω ναργιλέ τα έχω μπερδέψει κάπως.

Κοίτα,εγώ προσωπικά,δεν μπορώ να καταλάβω περί τίνος απόλαυση πρόκειται.Απλά,πιστεύω ότι οι καπνίζοντες,δοκίμασαν μια φορά,ίσως να τους άρεσε,αλλά μετά εθίστηκαν στο τσιγάρο,το οποίο τώρα έχει γίνει μια συνήθεια και συνάμα και απόλαυση.Α,και η τιβί που ανέφερες,όλο και κάτι θα σου προσφέρει,ενώ το τσιγάρο απολύτως τίποτα.:P

Βρίσκω ηλίθιους τους ανθρώπους που καπνίζουν κάθε ώρα και στιγμή της ημέρας ακριβώς επειδή όπως λες έχουν εθιστεί και το έχουν κάνει συνήθεια. Υπάρχουν όμως και μερικοί που μπορεί να καπνίζουν σε πολύ συγκεκριμένες στιγμές/περιστάσεις της ζωής τους επειδή ακριβώς το θέλουν. Το να μην καταλαβαίνεις πως γίνεται να είναι απόλαυση το τσιγάρο είναι λογικό αν δεν έχεις δοκιμάσει ή αν έχεις δοκιμάσει και δεν σου άρεσε, γούστα είναι αυτά. Αυτό που προσπαθώ να πω είναι ότι το τσιγάρο σε μερικούς ανθρώπους προσφέρει ευχαρίστιση, σε αυτούς που το ελέγχουν και δεν τους ελέγχει υποθέτω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Κοίτα,εγώ προσωπικά,δεν μπορώ να καταλάβω περί τίνος απόλαυση πρόκειται.Απλά,πιστεύω ότι οι καπνίζοντες,δοκίμασαν μια φορά,ίσως να τους άρεσε,αλλά μετά εθίστηκαν στο τσιγάρο,το οποίο τώρα έχει γίνει μια συνήθεια και συνάμα και απόλαυση.Α,και η τιβί που ανέφερες,όλο και κάτι θα σου προσφέρει,ενώ το τσιγάρο απολύτως τίποτα.:P
συμφωνω σε αυτο!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Εγώ δεν ξέρω, νιώθω μια επιθυμία να (ξανα)δοκιμάσω, αλλά φοβάμαι μήπως αυτή τη φορά θελήσω να το αρχίσω. Όταν είχα πρωτοδοκιμάσει δε μ' ένοιαζε κιόλας να το αρχίσω, τώρα όμως δεν ξέρω, νομίζω ότι το θέλω. Γενικά είμαι σε περιβάλλον καπνιστών (γονείς, αδελφός, φίλοι, συγγενείς) και πρέπει να με έχει επηρεάσει το γεγονός ότι εισπνέω καπνό όταν είμαι μαζί τους (πάντως σπάνια καπνίζουν δίπλα μου, τους έχω ξεκαθαρίσει ότι δε θέλω αλλά νιώθω μια ευχαρίστηση όταν κατά λάθως εισπνέω καπνό).

Δεν ξέρω πραγματικά. Μέσα μου, βαθιά, δε θέλω να το αρχίσω...Αλλά δε νομίζω να κρατηθώ

Πριν αρχίσεις, σκέψου αυτό:

.

Σκέψου επίσης ότι θα ενισχύεις κολοσσούς καπνοβιομηχανιών, οι οποίοι εκμεταλλεύονται την ισχύ τους και τους καλλιεργητές.

Σκέψου πως θα βλάπτεις τους γύρω σου.

Και σκέψου και πως το κάπνισμα προκαλεί ανδρική ανικανότητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki

Δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 732 μηνύματα.
Πριν αρχίσεις, σκέψου αυτό:

.

Σκέψου επίσης ότι θα ενισχύεις κολοσσούς καπνοβιομηχανιών, οι οποίοι εκμεταλλεύονται την ισχύ τους και τους καλλιεργητές.

Σκέψου πως θα βλάπτεις τους γύρω σου.

Και σκέψου και πως το κάπνισμα προκαλεί ανδρική ανικανότητα.

Έτσι μπράβο.Πολύ σωστά το έθεσες.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Πριν αρχίσεις, σκέψου αυτό:

.

Σκέψου επίσης ότι θα ενισχύεις κολοσσούς καπνοβιομηχανιών, οι οποίοι εκμεταλλεύονται την ισχύ τους και τους καλλιεργητές.

Σκέψου πως θα βλάπτεις τους γύρω σου.

Και σκέψου και πως το κάπνισμα προκαλεί ανδρική ανικανότητα.
αυτο ισχυει μονο οταν γαμιεσαι στα τσιγαρα (2-3 πακετα την ημερα) μην υπερβαλεις, αμα ο ανθρωπος μπορει να το ελενξει και να κανει μερικα την ημερα/εβδομαδα/μηνα δεν θα παθει τιποτα, το ιδιο ισχυει και με το αλλο τσιγαρο και με το ναργιλε, αρκει να μην εθιστεις ειναι το θεμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
αυτο ισχυει μονο οταν γαμιεσαι στα τσιγαρα (2-3 πακετα την ημερα) μην υπερβαλεις, αμα ο ανθρωπος μπορει να το ελενξει και να κανει μερικα την ημερα/εβδομαδα/μηνα δεν θα παθει τιποτα, το ιδιο ισχυει και με το αλλο τσιγαρο και με το ναργιλε, αρκει να μην εθιστεις ειναι το θεμα

Αν δεν σε ενδιαφέρει που βρωμάς, έτσι είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Αν δεν σε ενδιαφέρει που βρωμάς, έτσι είναι.
Ολοι οι φιλοι μου καπνιζουν κανω δεν κανω βρωμαω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
Ολοι οι φιλοι μου καπνιζουν κανω δεν κανω βρωμαω

αχχαχα Σωστό και αυτό. Εντάξει είσαι γκαντέμης. Δεν είναι για όλους έτσι όμως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Nαι και βασικά αυτά τα ακραία εμένα προσωπικά δεν με αγγίζουν. Περισσότερο θα με ευαισθητοποιούσε να μου πεις ότι οι αντοχές μου θα αρχίσουν να φθίνουν ή ότι θα χαλάω χρήματα σε πακέτα. (για τον κρουκ πηγαινε)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Πριν αρχίσεις, σκέψου αυτό:

.

Σκέψου επίσης ότι θα ενισχύεις κολοσσούς καπνοβιομηχανιών, οι οποίοι εκμεταλλεύονται την ισχύ τους και τους καλλιεργητές.

Σκέψου πως θα βλάπτεις τους γύρω σου.

Και σκέψου και πως το κάπνισμα προκαλεί ανδρική ανικανότητα.

Αυτά είναι που με κρατάνε ακόμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
Nαι και βασικά αυτά τα ακραία εμένα προσωπικά δεν με αγγίζουν. Περισσότερο θα με ευαισθητοποιούσε να μου πεις ότι οι αντοχές μου θα αρχίσουν να φθίνουν ή ότι θα χαλάω χρήματα σε πακέτα.

Έλα ντε!Γιατί τα λεφτά δεν είναι λόγος; Πεταμένα λεφτά! Και τώρα με τους φόρους του Κωστάκη...να δεις πόσο θα έχει το κάθε τσιγάρο.... Το βλέπω 20 λεπτά το ένα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Το "ή θα χαλάω χρήματα σε πακέτα" δεν φαίνεται; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top