Κάπνισμα

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Μπορούν να διαμορφώσουν τους χώρους..Και το κράτος για να βοηθήσει και για να "προωθησει" τον νόμο θα μπορεί να δίνει επιδοτήσεις στους μαγαζάτορες για να διαμορφώνουν τους χώρους...Δεν είναι μια καλή μέση λύση?
Εχουν και οι αυθαιρεσιες τα ορια τους , νοειται να δωσει το κρατος λεφτα σε ιδιωτικες επιχειρησεις για να εξυπηρετησει τον νομο περι καπνισματος ?
Δηλαδη προτεινεις το κεφαλαιο που απορρεει απο την δουλεια του κοσμακη να παει σε ιδιωτες για την αλλαγη δομης των μαγαζιων για να ευνοησει τους καπνίζοντες ,που στο κατω κατω μπορουν να το κανουν και αλλου.Πως θα γινει αυτη διανομη , απο τις δημοσιες υπηρεσιες , ποιες θα ηταν οι προυποθεσεις που θα πρεπει να πληρει ενα μαγαζι για ενα τετοιο μετασχηματισμο.Για να αποφευχθει αυτο το χαος της διανομης για το θεμα της (πλασματικης) κρισης ο καραμαλης εδωσε τα 27δισ στις τραπεζες και οχι σε επιχειρησεις.
Αν νομιζεις οτι τετοιου ειδους επιδοτησεις ειναι κατι διαφορετικο απο ανυποστατες θα σου συνιστουσα να κοιταξεις την υπαρχουσα δομη του οικονομικου συστηματος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Πάντως αυτό με το 1142 είναι ρουφιανιά κατα τη γνώμη μου...Έλεος δηλαδη οι αντικαπνιστές θα γίνουν "Αρτέμης Μάτσας" στιλ? Το πιο γελείο μέτρο που έχω ακουσει....Πραγματικά το κράτος δεν βλέπει τα χάλια του? Εδώ δεν εφαρμόζονται πολλοι βασίκοι νόμοι θα εφαρμοστεί αυτός? =S

Το κράτος δε θα δει τα χάλια του, αν δε δουν πρώτα τα δικά τους οι πολίτες.

'Εισαι υπερβολίκος...Αρχικά δικαιωμά μου και όλων άλλωστε ειναι να καπνίζουμε οπως έσενα να μη καπνίζεις...Εγώ δεν εχω δεί κανέναν άνθρωπο να φυσάει τον καπνό στην μούρη κάποιου άλλου (έλεος) και εξάλλου πλέον με τοοοοσα που εισπνέουμε ο καπνός είναι το λιγότερο...Είναι και αυτος παραγοντας αλλα λέω..

Δε σημαίνει ότι επειδή υπάρχουν κι άλλα, αυτό δεν πρέπει να το περιορίσουμε. Στο κάτω-κάτω, είναι και το πιο ενοχλητικό.

Τι θέμα εξαερισμού, εδώ αν ανάψει κάποιος τσιγάρο στα 5 μέτρα μακριά μου και σε ανοιχτό χώρο, το μυρίζω και με ενοχλεί, σε κλειστό χώρο δεν υπάρχει καμία περίπτωση να μη με ενοχλήσει.

Ακριβώς. Και άμα τους το πεις, σε λένε και υπερβολικό.

δεν ξέρω για τους μερικούς εγώ για μένα μιλάω...Θα κάνω μια περίληψη μπας και το εμπεδώσετε...ΟΚ δεν μου αρέσει ο νόμος,εκφράζω την άποψη μου αλλα δεν παύω να το σέβομαι..βασικά θέλω δεν θέλω το σέβομαι γιατι τρώω και την προστιμάρα οπότε...

Ναι, αλλά δεν είναι όλοι σαν κι εσένα. Μπορεί η τηλεόραση να λέει ότι στα polls οι περισσότεροι καπνιστές λένε ότι σκοπεύουν να σεβαστούν το νόμο, αλλά για να τους δω στην πραγματικότητα. Εσύ τρως μια προστιμάρα, για να μου πληρώσεις εμένα την ιατρική περίθαλψη, όταν από τα ντουβάνια καπνού που τρώγω εγώ και οι υπόλοιποι που εισπνέουν τον καπνό πάμε στο νοσοκομείο από κάποια πάθηση του αναπνευστικού ή της καρδιάς. Και θα έπρεπε να δίνονται και χρήματα απευθείας στους μη καπνιστές που λερώνονται τα ρούχα τους, γιατί σπαταλούν επιπλέον νερό και απορρυπαντικό για να πλύνουν τα βρωσμένα ρούχα (δε φεύγει η καπνίλα από όλα τα υφάσματα αν τα αερίσεις, το έχω δοκιμάσει).

Φυσικά και δεν θα το σβήσει κανείς δεν το θεωρώ λογικό αλλα όλοι ετσι κάνουν και όντως δεν υπάρχει σεβασμός αλλα εγω κολλάω σε αυτό το 1142..προτιμώ τους χώρους για καπνιστές και μη καπνιστές

Δεν είναι όμως αυτό κάτι το εκβιαστικό; Όταν σε μια παρέα είναι 5 άτομα και οι 2 ή 3 καπνίζουν, οι άλλοι, για να μη χαλάσουν την παρέα, θα πάνε στο χώρο καπνιζόντων και θα ντουβανιαστούν. Γιατί οι άλλοι θα παραπονιούνται ότι είναι ξενέρωτοι και ότι σιγά, δεν απολαμβάνουν το φαΐ χωρίς τσιγάρο.

Όντως υπάρχουν και τα ηλήθια άτομα που για να μη χάσουν ένα τσιγάρο σε ντουμανιάζουν....πιστεύω οτι οι ειδικοί χώροι είναι οτι καλύτερο..και αυτό εχει εφαρμοστεί σε κάποιες καφετέριες για παράδειγμα στα starbucks
-----------------------------------------

Μπορούν να διαμορφώσουν τους χώρους..Και το κράτος για να βοηθήσει και για να "προωθησει" τον νόμο θα μπορεί να δίνει επιδοτήσεις στους μαγαζάτορες για να διαμορφώνουν τους χώρους...Δεν είναι μια καλή μέση λύση?

Και γιατί να πληρώσει ο μη καπνιστής για να μπορεί ο καπνιστής να καπνίζει όπου γουστάρει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos the great

Νεοφερμένος

Ο Nikos the great αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Δεν έχω καπνίσει ποτέ, ούτε είμαι παθητικός καπνιστής, αφού κανένας στην οικογένεια μου δεν καπνίζει και δεν έχω φίλους για να εισπνέω τον καπνό τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
τυχερος εισαι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dscls

Νεοφερμένος

Ο dscls αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Μια ερώτηση... ΌΠΟΙΟΣ ξέρει ας απαντήσει... Το πακέτο BLACK DEVIL SPECIAL FLAVOUR είναι η βανίλια σωστά; Γιατί πρίν λίγες μέρες πήρα και ενώ τα BD φίλων είχαν έντονη και υπέροχη μυρωδιά και γεύση βανίλιας που την αναγνώριζες από χιλιόμετρα, αυτά ούτε δείγμα βανίλιας... Μόνο το πακέτο μύριζε και αυτά λίγο πάνω τους... Όταν τα ανάβω τπτ δε μυρίζει... Α και από γεύση... Μπόχα... Τι παίζει;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PGeorge4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο PGeorge4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 1,740 μηνύματα.
Μια ερώτηση... ΌΠΟΙΟΣ ξέρει ας απαντήσει... Το πακέτο BLACK DEVIL SPECIAL FLAVOUR είναι η βανίλια σωστά; Γιατί πρίν λίγες μέρες πήρα και ενώ τα BD φίλων είχαν έντονη και υπέροχη μυρωδιά και γεύση βανίλιας που την αναγνώριζες από χιλιόμετρα, αυτά ούτε δείγμα βανίλιας... Μόνο το πακέτο μύριζε και αυτά λίγο πάνω τους... Όταν τα ανάβω τπτ δε μυρίζει... Α και από γεύση... Μπόχα... Τι παίζει;;;

Δεν ξερω ενας φιλος μου καπνιζει black devil , ναι οντως η μυρωδια της βανιλιας ειναι υπεροχη(και οταν ειναι αναμενο) αν και δεν καπνιζω , παντος αμα καπνιζεις συχνα black devil τον καρκινο τον εχεις σιγουρο ετσι ακουω :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Searcher

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Σιχαίνομαι το κάπνισμα...ποτέ μου δεν έχω καπνίσει και ούτε πρόκειται...κανείς στην οικογένειά μου δεν καπνίζει...Ευτυχώς δηλαδή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eftychialou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eftychialou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Σιχαίνομαι το κάπνισμα...ποτέ μου δεν έχω καπνίσει και ούτε πρόκειται...κανείς στην οικογένειά μου δεν καπνίζει...Ευτυχώς δηλαδή...

Με εκνευρίζουν τα άτομα που είναι τόσο απόλυτα....οκ βρε παιδί μου να έχεις μια τέτοια άποψη όμως να έχεις δοκιμάσει ώστε να είναι εμπεριστατομένη. Ξέρω οτι το κάπνισμα βλάπτει...ας το αρνηθείς όμως πρώτα να ξέρεις τι είναι. Αυτή την άποψη έχω για όλα τα πράγματα. Έτσι μου έλεγε και η κολλητή μου, οτι το σιχαίνετε και οτι ποτέ δεν το έχει δοκιμάσει και τώρα είναι καπνίστρια. Απλά αναθεώρησε την άποψη της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PGeorge4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο PGeorge4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 1,740 μηνύματα.
απο την στιγμη που ειναι εθιστικο η αποψη δοκιμασε και μετα πες δεν υφιστατε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eftychialou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eftychialou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
απο την στιγμη που ειναι εθιστικο η αποψη δοκιμασε και μετα πες δεν υφιστατε

Θα συμφωνούσα αλλά το να εθιστείς με το τσιγάρο παίρνει μήνες και όποιον θες ρώτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Goseithor

Διάσημο μέλος

Ο Νότα στο Διάστημα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
:nono:όχι βέβαια!!!!!έχω δοκιμάσει αλλά είναι απαίσιο!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Θα συμφωνούσα αλλά το να εθιστείς με το τσιγάρο παίρνει μήνες και όποιον θες ρώτα.
εγω καπνιζα για μηνες και δεν εθιστηκα , αλλωστε ουτε με ηρωινη δεν εθιζεσαι στις πρωτες δοκιμες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eftychialou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eftychialou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
εγω καπνιζα για μηνες και δεν εθιστηκα , αλλωστε ουτε με ηρωινη δεν εθιζεσαι στις πρωτες δοκιμες

Σωστά με το τσιγάρο δεν εθίζεσαι εύκολα αλλά όσο αναφορά τα ναρκωντικά...δεν είναι ανάγκη να κάνεις καμιά δοκιμή με αυτά. Το τσιγάρο για να το γευτείς με όλη την σημασία της γεύσης πρέπει να κάνεις τουλάχιστον ένα, όχι απλά τζούρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Μια ερώτηση... ΌΠΟΙΟΣ ξέρει ας απαντήσει... Το πακέτο BLACK DEVIL SPECIAL FLAVOUR είναι η βανίλια σωστά; Γιατί πρίν λίγες μέρες πήρα και ενώ τα BD φίλων είχαν έντονη και υπέροχη μυρωδιά και γεύση βανίλιας που την αναγνώριζες από χιλιόμετρα, αυτά ούτε δείγμα βανίλιας... Μόνο το πακέτο μύριζε και αυτά λίγο πάνω τους... Όταν τα ανάβω τπτ δε μυρίζει... Α και από γεύση... Μπόχα... Τι παίζει;;;

Δεν ξερω ενας φιλος μου καπνιζει black devil , ναι οντως η μυρωδια της βανιλιας ειναι υπεροχη(και οταν ειναι αναμενο) αν και δεν καπνιζω , παντος αμα καπνιζεις συχνα black devil τον καρκινο τον εχεις σιγουρο ετσι ακουω :p

Τα black, τα απλά black γιατί εσύ έχεις κοτσάρει και το special flavour και δεν έχω ιδέα αν λέμε για τα ίδια, τα κόψανε έτσι; Απαγορεύτηκαν γιατί ήτανε όπως λέει κι ο ΠΓιώργος ο καρκίνος προσωποποιημένος. Οπότε δεν μπορούμε να ξέρουμε αν έχει στεγνώσει ο καπνός, για να μην έχουν κι ωραία γεύση. =/

ps. Μιλάω για το πακέτο, για τον καπνό δεν γνωρίζω τι παίζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dscls

Νεοφερμένος

Ο dscls αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Όχι! Κυκλοφορούνε κανονικά και πάλι εδώ και καιρό ;) Πολλοί φίλοι και γνωστοί μου κάνουνε! Ναι τα απλά είναι τα Special Flavour. Είναι αυτά με τη βανίλια αλλά το θέμα είναι ότι αυτά που πήρα ενώ αρχικά μύριζαν πολύ (μέσα στο πακέτο και μοσκοβόλαγε όλο το δωμάτιο χωρίς να έχω ανάψει. Ξαφνικά όταν άναψα το πρώτο (την επόμενη μέρα) ούτε αυτά μύριζαν πολύ (μυρίζουν κάπως διαφορετικά τώρα) αλλά ούτε δείγμα βανίλιας έχουν όταν καίγονται... Τι γίνεται με τα αρωματικά τσιγάρα; :S
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PGeorge4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο PGeorge4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 1,740 μηνύματα.
Τα black, τα απλά black γιατί εσύ έχεις κοτσάρει και το special flavour και δεν έχω ιδέα αν λέμε για τα ίδια, τα κόψανε έτσι; Απαγορεύτηκαν γιατί ήτανε όπως λέει κι ο ΠΓιώργος ο καρκίνος προσωποποιημένος. Οπότε δεν μπορούμε να ξέρουμε αν έχει στεγνώσει ο καπνός, για να μην έχουν κι ωραία γεύση. =/

ps. Μιλάω για το πακέτο, για τον καπνό δεν γνωρίζω τι παίζει.

Ποτε απογορευτηκε :hmm: ?
Δεν νομιζω , ακομα καπνιζει :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PAOKARA_Kilkis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 1,073 μηνύματα.
Πέρα απο αυτά που λέτε το έχω μειώσει πλέον το κάπνισμα πολύ εως αρκετά...απο 1 πακέτο που κάπνιζα την μέρα έχω πέσει στα 2-3 τσιγάρα την μέρα εδω και 3 μέρες!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PGeorge4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο PGeorge4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 1,740 μηνύματα.
Πέρα απο αυτά που λέτε το έχω μειώσει πλέον το κάπνισμα πολύ εως αρκετά...απο 1 πακέτο που κάπνιζα την μέρα έχω πέσει στα 2-3 τσιγάρα την μέρα εδω και 3 μέρες!!!!!!!

:bravo:
Τι το θες το τσιγαρο , Παοκ η μεγαλυτερη μαστουρα :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
:!:

Πάρε καπνό παλικάρι (dscls), νομίζω πως έχει και πιο έντονη γεύση/αρώμα.
Τώρα άμα το πακέτο το πουλάνε-το σταματάνε-το ξαναπουλάνε, καλό δεν θα 'ναι. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PGeorge4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο PGeorge4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 1,740 μηνύματα.
:!:

Πάρε καπνό παλικάρι (dscls), νομίζω πως έχει και πιο έντονη γεύση/αρώμα.
Τώρα άμα το πακέτο το πουλάνε-το σταματάνε-το ξαναπουλάνε, καλό δεν θα 'ναι. :P

Nαι ο φιλος μου καπνο εχει και μυριζει ομορφα :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top