Κάπνισμα

dscls

Νεοφερμένος

Ο dscls αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Πέρα απο αυτά που λέτε το έχω μειώσει πλέον το κάπνισμα πολύ εως αρκετά...απο 1 πακέτο που κάπνιζα την μέρα έχω πέσει στα 2-3 τσιγάρα την μέρα εδω και 3 μέρες!!!!!!!

Εγώ κάνω 1-2 ΤΟ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ την ημέρα και όχι κάθε μέρα... Έτσι για τη γεύση κάθε τόσο... Η καλύτερη δουλειά! :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PAOKARA_Kilkis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 1,073 μηνύματα.
Εγω άρχισα να παίζω και μπαλίτσα κάθε απόγευμα να αθλούμαστε και λίγο...τέλος το κάπνισμα ρεεεεε!!!(πλακίτσα) :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
ελεος τι σας αρεσει στο καπνισμα? Το ξερετε οτι αυτοκτονείτε? δειτε και κανα ντοκιμαντερ!!!
-----------------------------------------
[ame]https://www.youtube.com/watch?v=PoJR-RiitN8[/ame]
-----------------------------------------
[ame]https://www.youtube.com/watch?v=b84PiSjhpp4&feature=related[/ame] και ευτυχως δεν ειναι απο 1/1/2010,αλλα απο1/7/09...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Με εκνευρίζουν τα άτομα που είναι τόσο απόλυτα....οκ βρε παιδί μου να έχεις μια τέτοια άποψη όμως να έχεις δοκιμάσει ώστε να είναι εμπεριστατομένη. Ξέρω οτι το κάπνισμα βλάπτει...ας το αρνηθείς όμως πρώτα να ξέρεις τι είναι. Αυτή την άποψη έχω για όλα τα πράγματα. Έτσι μου έλεγε και η κολλητή μου, οτι το σιχαίνετε και οτι ποτέ δεν το έχει δοκιμάσει και τώρα είναι καπνίστρια. Απλά αναθεώρησε την άποψη της.

Νομίζω ότι δεν είναι ανάγκη να δοκιμάσεις το τσιγάρο για να πεις ότι δε σου αρέσει. Η μυρωδιά του είναι αρκετή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
Εμενα μου αρκουν τα αποτελεσματα του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dmzk

Δραστήριο μέλος

Ο Dmzk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 451 μηνύματα.
Με εκνευρίζουν τα άτομα που είναι τόσο απόλυτα....οκ βρε παιδί μου να έχεις μια τέτοια άποψη όμως να έχεις δοκιμάσει ώστε να είναι εμπεριστατομένη. Ξέρω οτι το κάπνισμα βλάπτει...ας το αρνηθείς όμως πρώτα να ξέρεις τι είναι. Αυτή την άποψη έχω για όλα τα πράγματα. Έτσι μου έλεγε και η κολλητή μου, οτι το σιχαίνετε και οτι ποτέ δεν το έχει δοκιμάσει και τώρα είναι καπνίστρια. Απλά αναθεώρησε την άποψη της.
Να σε ρωτησω Γιατι να μπω στον πειρασμο να δοκιμασω κατι απο το οποιο δεν θα κερδισω απολυτως τιποτα;Αν με βοηθουσε σε κατι γιατι οχι; Αλλα αφου δεν κανει τιποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mechanicarts

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λάζαρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Μέγαρα (Αττική). Έχει γράψει 350 μηνύματα.
Παιδιά να ρωτήσω, υπάρχει κάποια έρευνα που να λέει πόσο σταμάτησε το κάπνισμα από τότε που άρχισαν τα μηνύματα στα πακέτα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sadie Moody

Νεοφερμένος

Η Sadie Moody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 110 μηνύματα.
Νομίζω γύρω στο καθόλου ^^ χαχα
Κι εγώ καπνίζω. Και δεν με βλέπω να το κόβω any time soon -.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eftychialou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eftychialou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Νομίζω ότι δεν είναι ανάγκη να δοκιμάσεις το τσιγάρο για να πεις ότι δε σου αρέσει. Η μυρωδιά του είναι αρκετή.

και εγώ που κάνω κανένα που και που ο καπνός με ενοχλεί...ακόμα και την κολλητή μου που είναι καπνίστρια

Να σε ρωτησω Γιατι να μπω στον πειρασμο να δοκιμασω κατι απο το οποιο δεν θα κερδισω απολυτως τιποτα;Αν με βοηθουσε σε κατι γιατι οχι; Αλλα αφου δεν κανει τιποτα.

Στον πειρασμό? άρα φοβάσαι μήπως σου αρέσει..απλά μην είσαι απόλυτος αυτό εννοούσα με την εμπεριστατωμένη άποψη..;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dmzk

Δραστήριο μέλος

Ο Dmzk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 451 μηνύματα.
και εγώ που κάνω κανένα που και που ο καπνός με ενοχλεί...ακόμα και την κολλητή μου που είναι καπνίστρια



Στον πειρασμό? άρα φοβάσαι μήπως σου αρέσει..απλά μην είσαι απόλυτος αυτό εννοούσα με την εμπεριστατωμένη άποψη..;)
Με τον ιδιο τροπο γιατι να μην κοψω το χερι μου ; Γιατι να μην παω με καποιον που εχει AIDS να δω πως νιωθει ; Σε αυτες τις περιπτωσεις επικρατει η λογικη και το πως μπορεις να βοηθησεις τον ευατο και το περιβαλλον σου αλλιως παρασυρεσαι στο γκρεμο μαζι τους.Αλλα οπως και να το κανουμε δεν γενικευω τιποτα ο καθενας εχει τις αποψεις του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jfire

Δραστήριο μέλος

Ο Jfire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 402 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 30,167 μηνύματα.
Εγώ τον καπνό δεν τον αντέχω και δεν νομίζω ότι πρέπει να γίνει κατανοητό. Πρέπει να σεβόμαστε και αυτούς που δεν καπνίζουν. Και αν λάβουμε υπόψιν ότι υπάρχουν και παιδιά...δεν μπορείς να τους επιβάλλεις το παθητικό κάπνισμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
και εγώ που κάνω κανένα που και που ο καπνός με ενοχλεί...ακόμα και την κολλητή μου που είναι καπνίστρια)

Ακόμη κι έτσι, δε θέλω να γίνομαι ενόχληση για τους άλλους.
Και δεν καταλαβαίνω πώς θα είναι δυνατόν να μου αρέσει. Αυτό θα γίνει μόνον μετά τον εθισμό μου στη νικοτίνη. Θέμα συνήθειας είναι. Οπότε προτιμώ από την αρχή να απέχω από τα τσιγάρα όπως ο διάβολος από το λιβάνι. Ίσως θεωρούμαι κάπως ιδιότροπος ή και εκκεντρικός για αυτή μου τη στάση.

Εγώ τον καπνό δεν τον αντέχω και δεν νομίζω ότι πρέπει να γίνει κατανοητό. Πρέπει να σεβόμαστε και αυτούς που δεν καπνίζουν. Και αν λάβουμε υπόψιν ότι υπάρχουν και παιδιά...δεν μπορείς να τους επιβάλλεις το παθητικό κάπνισμα.

Υπάρχουν και άλλοι άνθρωποι, εκτός από τα παιδιά, που υποχρεώνονται να μυρίζουν αυτή τη μπόχα.

Επιτρέπεται να είναι καθηγητής μέσα στην τάξη και να βρωμάνε τα ρούχα του τσιγαρίλα, με αποτέλεσμα να κρούβεσαι με το που περνά από μπροστά σου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mission possible

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο mission possible αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 826 μηνύματα.
ετσι...να υποστηριζουμε και τα δικαιωματα του θυματος, οχι μονο του θυτη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Αρκεί θύματα να εννοείς τους μη καπνίζοντες ή τους παθητικούς καπνιστές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsis1

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 421 μηνύματα.
Κάτι άσχετο και σχετικό μαζί,από το βιβλίο Η ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΑΓΡΙΩΣ ΑΠΙΘΑΝΗ-Μαργαρίτα Καραπάνου:
Προτιμώ να είμαι θύμα παρά θύτης.Αλλά μονάχα αυτές οι δύο επιλογές υπάρχουν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Αυτό όμως δεν μπορούν να το καταλάβουν (το να προτιμούν να είναι θύματα παρά θύτες) οι θύτες σίγουρα!
Επιλογές μπορεί να υπάρχουν και άλλες αρκεί να προτείνονται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsis1

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 421 μηνύματα.
Αυτό όμως δεν μπορούν να το καταλάβουν οι θύτες σίγουρα!
Επιλογές μπορεί να υπάρχουν και άλλες αρκεί να προτείνονται.

Κοίτα το καταλαβαίνουν αλλά προφανώς το τσιγάρο τους έχει πάρει τα μυαλά.Πού αποθέματα λογικής σκέψης:PΌχι ότι συμπεριφέρονται όλοι έτσι,αλλά η πλειοψηφία(γενίκευση,ίσως εύστοχη,μα διόλου αποδεδειγμένη,παρά μόνο εμπειρικά,που πιθανώς θα ταν καλύτερο να την αποφύγουμε)τέτοια εικόνα αποδίδει.

[off]Το απόφθεγμα γενικότερα μου αρέσει...Γούστα είναι αυτά...[off]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sadie Moody

Νεοφερμένος

Η Sadie Moody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 110 μηνύματα.
ετσι...να υποστηριζουμε και τα δικαιωματα του θυματος, οχι μονο του θυτη.

Οι καπνιστές είναι και αυτοί άνθρωποι. Το γεγονός ότι διαθέτουν μία κακή συνήθεια δεν σημαίνει ότι θα πρέπει να περιθωριοποιηθούν ή να υποστούν κοινωνική κατακραυγή και ακραίους χαρακτηρισμούς σαν αυτόν του "θύτη" γι' αυτό. Θεωρώ ότι η νέα νομοθεσία είναι άδικη ως προς αυτό - ναι μεν εξασφαλίζει την προστασία της υγείας των μη καπνιστών, αλλά παράλληλα υποχρεώνει τους καπνιστές να μην μπορούν να απολαύσουν την έξοδό τους. Τώρα βέβαια, κάποιος θα μου πει "αυτό που μετράει περισσότερο είναι η υγεία και όχι η καλοπέραση". Συμφωνώ, αλλά δεν νομίζω ότι θα πρέπει το ένα να αναιρεί το άλλο. Τα δικαιώματα του ενός ξεκινούν εκεί που τελειώνουν του άλλου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Μα γι' αυτό ακριβώς πρέπει να προστατεύονται και οι μη καπνιστές. Αν εμένα μου έρθει να αναπνέω αμπούλες με αέριο της μουστάρδας (αραιωμένο, λέω τώρα, μην πάθω και τίποτα:P), σημαίνει ότι είναι θεμιτό να πετάω τέτοιες όπου βρω;

Και οι μη καπνιστές χαρακτηρίζονται "ξενέρωτοι" ή "αντικοινωνικοί", όταν αποφεύγουν χώρους με τσιγάρο.

Οι καπνιστές είναι θύτες χωρίς να το συνειδητοποιούν. Δεν είναι τόσο θέμα υγείας, είναι θέμα άσχημης μυρωδιάς.

Υπάρχουν πολλά παραθυράκια στο νόμο που ωφελούν τους καπνιστές...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top