Κάπνισμα

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Συμφωνώ,είναι πολύ υπερβολικό.Προσωπικά είμαι ενάντια στο κάπνισμα και πιστεύω ότι μπορεί να βλάψει κάποιον άνθρωπο σε σημείο να του κάνει κακό..Αλλά όχι να τον σκοτώσει..

Ο,τι ειπε η Λενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
διαφωνω. μπορει να υπηρχε προδιαθεση. πολλα μπορει. το καπνισα επιβαρυνε, σιγουρα. δεν μπορουμε να ξερουμε αν το παιδι θα πεθαινε αν δεν καπνιζε ή οχι. ισως ειναι σπανιο, αλλα δεν μπορειτε να θεωρειτε οτι ειναι απιθανο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
Eιπε οτι ηταν καραφλος, αρα μηπως ειχε κανενα καρκινο(πνευμονα) και τα μαλλια του ειχαν πεσει απο τις χημειοθεραπειες;
Ετσι ειχε γινει με τον θειο μου. Μεσα σε 4 μηνες πεθανε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Eιπε οτι ηταν καραφλος, αρα μηπως ειχε κανενα καρκινο(πνευμονα) και τα μαλλια του ειχαν πεσει απο τις χημειοθεραπειες;
Ετσι ειχε γινει με τον θειο μου. Μεσα σε 4 μηνες πεθανε.

μα απο αυτο πεθανε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
Α καρκινο ειχε τελικα;
Οκ το ειδα:p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mefistofelis

Δραστήριο μέλος

Ο Mefistofelis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 433 μηνύματα.
Καπνίζετε???Τι γνωμη εχετε για το τσιγάρο...?Θα δοκιμάζαρε ποτε αν δεν καπνιζετε ήδη.....?Γενικότερα πείτε τη γνώμη σας γι αυτο τελοσπαντων................:bye:

Καπνιζω σαν αραπης, δε με νοιαζει το ξερω οτι θα παω στην κολαση. Πιο πολυ μ'αρεσει να καπνιζω οταν κανω την αναγκη μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
Καπνιζω σαν αραπης, δε με νοιαζει το ξερω οτι θα παω στην κολαση. Πιο πολυ μ'αρεσει να καπνιζω οταν κανω την αναγκη μου.

;;;Απο το τσιγαρο θα πας στην κολαση;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rock_Sugar

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαριάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 176 μηνύματα.
Κι εμένα οι γονείς μου μού είχαν δώσει να δοκιμάσω. Ποτέ δεν πήρα, τα τσιγάρα τους βρώμαγαν μέχρι αηδίας. Κατά τη γνώμη μου καλά έκαναν, βλέπω κάτι άλλα παιδιά που τους λένε μη το ένα μη το άλλο και πάνε και το κάνουν απο αντίδραση.

Εν τέλει, δοκίμασα από μια φίλη μου, όχι επειδή μου έδωσε, ούτε επειδή με επηρέασε, αλλά επειδή μου άρεσε πολύ το άρωμα του καπνού (old holborn πορτοκαλί :P). Πέρισυ το καλοκαίρι έγινε αυτό, δεν έχω καπνίσει ποτέ συστηματικά. Άντε το πιο συχνό να ήταν μια φορά τη βδομάδα. Και μου αρέσει το νέο μέτρο, η μυρωδιά του καπνού στα μαλλιά μου την ώρα που πέφτω για ύπνο είναι εκνευριστική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Όταν καπνίζει κάποιος, τα ρούχα μου και τα μαλλιά μου μυρίζουν απαίσια! Άλλος ένας λόγος για τον οποίο σιχαίνομαι το τσιγάρο. Ειδικά όταν μαζεύεται το συγγενολόι και είμαστε σε κλειστό χώρο...Άστα να πάνε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnykim

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Εγώ δεν καπνίζω και δεν έχω δοκιμάσει ποτέ.Καλά μια φορά είχα κάνει μια "ρουφιξιά" ισα ισα για να αρχίζει να καιγεται το τσιγάρο.Χρειαζόμασταν τη στάχτη για ένα παιχνίδι και κανείς δεν κάπνιζε :p

Γενικά παντως απο την οικογένεια μονο η αδελφή μου καπνίζει και φυσικά έξω εννοείται..:p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos127

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 211 μηνύματα.
Το τσιγάρο το απεχθάνομαι πραγματικά και δυστυχώς πολλές φορές γίνομαι παθητικός καπνιστής :( Αυτό που θέλω να δω είναι αν θα τηρήσουν οι Έλληνες καπνιστές τα μέτρα του κράτους σχετικά με το κάπνισμα σε δημόσιους χώρους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnykim

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Απο 1η Ιουλιού θα απαγορεύεται ετσι ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos127

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 211 μηνύματα.
Ναι, έτσι λένε.. :) Βέβαια εκτιμώ οτι θα περάσει αρκετός καιρός μέχρι να προσαρμοστούν στο νέο μετρο οι καπνιστες. Παντως έχω ακούσει και για γερά πρόστιμα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fosa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Fosa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 276 μηνύματα.
Σε λίγο θα μας βάζουν πρόστιμα κ που αναπνέουμε έλεος.Την είδε τώρα το κράτος και βάζει αβέρτα πρόστιμα μπας κ βγάλει κανα φράγκο.Αι σταδιαλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
Σε λίγο θα μας βάζουν πρόστιμα κ που αναπνέουμε έλεος.Την είδε τώρα το κράτος και βάζει αβέρτα πρόστιμα μπας κ βγάλει κανα φράγκο.Αι σταδιαλα.
Ακριβως:no1:
Και κατι αλλο τους αντικαπνιστες-παθητικους καπνιστες τους καταλαβαινω αλλα και αυτοι τους καπνιστες δεν τους καταλαβαινουν??
Οσο ειναι παρανομο τοσο θα τους τρωει να καπνισουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 715 μηνύματα.
Σε λίγο θα μας βάζουν πρόστιμα κ που αναπνέουμε έλεος.Την είδε τώρα το κράτος και βάζει αβέρτα πρόστιμα μπας κ βγάλει κανα φράγκο.Αι σταδιαλα.
θα συμφωνησω.δεν τους φτανει ο προϋπολογισμος και λενε κατσε να βγαλουμε το λαδι του κοσμακι με φορους για το καπνισμα.το φανταζομαι,θα εχουν και μηχανημα.επ εσυ για φυσα εδω να δουμε καπνιζεις,θα εχει και ειδικη ενδειξη για μαριχουανα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Σε λίγο θα μας βάζουν πρόστιμα κ που αναπνέουμε έλεος.Την είδε τώρα το κράτος και βάζει αβέρτα πρόστιμα μπας κ βγάλει κανα φράγκο.Αι σταδιαλα.

Όταν ρουφάγαμε τον καπνό και δεν μιλάγαμε, καλά ήταν. Δεν είχατε πρόβλημα. Τώρα να σας δω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PAOKARA_Kilkis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 1,073 μηνύματα.
Το θέμα είναι τα λεφτά απο τα πρόστιμα κτλ να μην πάνε σε τσέπες κάποιων όπως γίνεται συνήθως...αλλά σε έργα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
ναι, στον μεγαλο ανεμιστηρα που σχεδιαζεται για να καθαριζει τους αιθερες
-----------------------------------------
Ακριβως:no1:
Και κατι αλλο τους αντικαπνιστες-παθητικους καπνιστες τους καταλαβαινω αλλα και αυτοι τους καπνιστες δεν τους καταλαβαινουν??
Οσο ειναι παρανομο τοσο θα τους τρωει να καπνισουν...

ρε γαμωτο. καπνισε ειτε σπιτι σου, ειτε σε εναν χωρο που δεν ενοχλεις καποιον. ναι θα υπαρχουν ειδικα διαμορφωμενοι χωροι για τους καπνιστες (ελπιζω) με καλο εξαερισμο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
ναι θα υπαρχουν ειδικα διαμορφωμενοι χωροι για τους καπνιστες (ελπιζω) με καλο εξαερισμο
για να δουμε αν θα υπαρχουν....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top