Κάπνισμα

taratata

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ηρώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 159 μηνύματα.
ναι,δυστυχώς καπνίζω...
Αλλά όχι από μαγκιά ή ότι άλλο...
Πέρασα μια δύσκολη φάση με άγχος στεναχώριες...έφτασα να χάνω τα μαλλιά μου...Έχασα τον εαυτό μου,έκανα να χαμογελάσω 2 μήνες(και ακόμα το παλεύω) και το τσιγάρο μου φάνηκε μια "λύση"...
Βλακεία μου,το ξέρω,αλλά δεν είμαι και πολύ καλά:( και θέλω κάπου να ξεσπάσω...

Λέω κάθε μέρα να το κόψω αλλά θες δεν μπορώ;θες δεν θέλω;θες δεν με νοιάζει;...δεν το κόβω...

αυτά...
δεν μου λέει κανείς τίποτα γιατί δεν το ξέρουν...
μόνο η κολλητή μου το ξέρει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

george_k214

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 338 μηνύματα.
Έχω δοκιμάσει ορισμένες φορές,δε μπορώ να πω οτι μου άρεσε και λαμβάνοντας υπ'οψιν και το πόσο κακό προκαλεί στον οργανισμό δεν το άρχισα.Απορία-πιστεύετε οτι θα εφαρμοστεί το νέο μέτρο κατα του καπνίσματος σε δημόσιους χώρους?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Πάντως όταν ο άνθρωπος αρχίζει το κάπνισμα αλλάζει. Και παρέες, και συνήθειες.

Όχι ρε τι λες τώρα. Εγώ πάντως κανέναν δεν ξέρω που να το έκανε αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
Μάλλον άρχισε να καπνίζει επειδή άλλαξε, δεν άλλαξε επειδή άρχισε να καπνίζει.

Ειπες μεγαλη κουβεντα τωρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

phanis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο phanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΠΝΙΣΜΑ δεν σας προσφερει τιποτα αντιθετως εχει παρα πολλες επιπτωσεις στην υγεια σας
και οσο πιο μικροι το αρχισετε τοσο το χειροτερο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
Τωρα κατι ειπες...Εδω τα ιδια τα κουτια το λενε απεξω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mechanicarts

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λάζαρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Μέγαρα (Αττική). Έχει γράψει 350 μηνύματα.
Ξέρω κοπέλα καπνίστρια που κάνει συλλογή από αυτά που λένε τα κουτάκια :D
Τις προάλλες με ρώταγε: "έχεις τον καρκίνο?" :lol::lol::lol::lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

agiostimotheos

Δραστήριο μέλος

Ο agiostimotheos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 562 μηνύματα.
Εγώ είχα κάνει μια δουλεία σε ένα σπίτι με τον πατέρα μου και ο ιδιοκτήτης είχε σε μια βιβλιοθήκη μόνο πακέτα τσιγάρων και τίποτα άλλο. Τα κρατάω μου είχε πεί για να υπολογίζω πόσα λεπτα εχω χάσει από την ζωή μου ( 10 τσιγάρα είναι μείον 10 λεπτά ζωής λέγανε)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalamatianh

Νεοφερμένος

Η Έλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Μεσσήνη (Μεσσηνία). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Παιδια το θεμα ειναι ενα !!!! Αν σεβονται το καπνιστη και ο καπνιστης οφειλει να σεβαστει και τουσ αλλουσ!!κανεισ δεν σε πιεσζει να το ξεκινησεις ουτε εαν πεισ<<δεν θελω να καπνισω >> 8α σε κανει κανεισ περα!δικαιωμα σου ειναι ! ομωσ απο τη στιγμη που δεν το εχεισ δοκιμασει πως μπορεις να ξερεισ οτι δεν σου αρεσει ???τεσπα!!!οποιοσ δεν καπνιζει ειναι ο μαγκασ και μεγαλυτερος μαγκας ειναι αυτοσ ποθ καπνιζε και καταφερε να το κοψει !!!σωστα ???(αν και εγω καπνιζω και μονο καποιες λιγεσ φορεσ δοκιμασα να το κοψω δεν τα καταφερα γιατι δεν ειχα υπομονη και συνεχωσ εβρισκα δικαιολογιες για να καπνισω!!!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Διάβασα ότι κάποιοι καπνιστές διαλέγουν κυρίως τα πακέτα που γράφουν ότι το κάπνισμα κάνει κακό στους γύρω τους και όχι στους ίδιους...:mad: Και εγωισμός, και αναισθησία, και στρουθοκαμηλισμός...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Μόνο που στο περίπτερο σου δίνουν όποιο πακέτο πιάσει το χέρι τους, δεν σε αφήνουν και να διαλέξεις. :fss:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Ε, όλοι από το περίπτερο αγοράζουν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Εδώ πουλάνε μόνο τα περίπτερα και κάτι ψιλικά. Αλλά σε κανένα από τα δύο δεν μπορείς να διαλέξεις, ζητάς και σου δίνουν. Σε μαγαζί με είδη καπνιστών δεν έχω μπει για να ξέρω τι παίζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Μα ούτε κι εγώ, απλώς σε ένα περιοδικό σήμερα είχε έναν έμπορο τσιγάρων, λέει, και το έλεγε αυτό:P.

Κάνανε λέει και καπνιστικό κόμμα με το όνομα ΚΟΤΕΣ:P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
Διάβασα ότι κάποιοι καπνιστές διαλέγουν κυρίως τα πακέτα που γράφουν ότι το κάπνισμα κάνει κακό στους γύρω τους και όχι στους ίδιους...:mad: Και εγωισμός, και αναισθησία, και στρουθοκαμηλισμός...

Και εγω το διαβασα αυτο στο ΒΗΜΑgazino.
Eπισης διαβασα μια συνεντευξη ενος πανω στο θεμα που με εξοργισε.
-----------------------------------------
Μα ούτε κι εγώ, απλώς σε ένα περιοδικό σήμερα είχε έναν έμπορο τσιγάρων, λέει, και το έλεγε αυτό:P.

Κάνανε λέει και καπνιστικό κόμμα με το όνομα ΚΟΤΕΣ:P.

Για αυτον λεω και εγω!
Ειδες τι ειπε οτι θα εκανε αν ηταν πρωθυπουργος; Θα καταργουσε το στρατο...Τι να πεις τωρα;

Αλλα αφου ολοκληρος γιατρος(σελ.43) καπνιζει πριν μπει στο χειρουργειο, αφου βγει και πριν απο οτι κανει, πως να τον εμπιστευτεις; Ποιος μου λεει εμενα οτι δεν εχει συνεχως το μυαλο τους στο τσιγαρο και οχι στον ασθενη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Ε, κοίτα, ο γιατρός μια χαρά μπορεί να καπνίζει, αρκεί να κάνει σωστά τη δουλειά του και με τον καπνό του τσιγάρου να μην ενοχλεί ΚΑΝΕΝΑΝ άλλο. Και πολλές φορές οι καπνιστές έχουν την εντύπωση ότι οι γύρω τους δεν ενοχλούνται (σε αυτό φταίνει και οι ίδιοι οι γύρω τους πολλές φορές, καθότι για λόγους ευγένειας λένε ψέματα ότι δεν ενοχλούνται), ενώ στην πραγματικότητα και η παραμικρή υποψία καπνού αρκεί για να σου χαλάσει τη διάθεση.

Ναι, στο ΒΗΜΑgazino.:) Πάντως, σε αυτό με το στρατό έχει κάποιο point, αλλά στις παρούσες συνθήκες, δε θα μπορούσε να το κάνει. Θα μπορούσε όμως τα βήματα προς την αποστρατιωτικοποίηση να μπουν ψηλότερα στην πολιτική ατζέντα. Αλλά αυτό που με ενόχλησε περισσότερο από αυτά που είπε ο συγκεκριμένος οπαδός των ΚΟΤΕΣ είναι η δυσαρέσκειά του απέναντι στο γεγονός ότι στη Βουλή απαγορεύεται να καπνίζουν. Δεν κατάλαβα κύριε; Τί θέλατε; Να καπνίζετε στη Βουλή; Κάνετε λόγο για καταπάτηση των ελευθεριών σας και καταστρατήγηση της δημοκρατίας με την απαγόρευση του καπνίσματος; Με ποια λογική πρέπει να τρώνε οι υπόλοιποι βουλευτές το δικό σας το βρωμοκαπνό -που από την άλλη τους αξίζει, αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία, εξάλλου, να μη τους βάζουμε και όλους στον ίδιο σάκο-; Κι αν με διαβάζετε αυτήν εδώ τη στιγμή, δε θέλω να νομίζετε πως σας αντιπαθώ ως άνθρωπο από τον οξύ μου τόνο και μόνο. Μπορεί ως άνθρωπος να είστε προοδευτικός. Αλλά η πρόοδος πρέπει αν σταματά όταν πάει να γίνει ασυδοσία. Δε γίνεται, επειδή εσείς θέλετε να έχετε την ελευθερία να καπνίζετε, να καταταστρατηγείτε την ελευθερία των άλλων να αναπνέουν καθαρό αέρα και να μην έχουν καθόλου επιπλοκές στην υγεία τους εξαιτίας της ανόσιας πρακτικής του καπνίσματος σε κοινόχρηστους χώρους. Κάτι είπατε για το ότι κάμποσες χιλιάδες ψηφοφόροι ψήφισαν φέτος το κόμμα των Ελλήνων κυνηγών. Αυτοί σκοτώνουν, είπατε, υπονοώντας ότι εσείς δε σκοτώνετε. Ε, λοιπόν, κάνετε πολύ μεγάλο λάθος, και αυτή τη στιγμή, όσοι φουμάρουν τον καπνό τους στους άλλους γίνονται, εμμέσως, φονιάδες.
΄
Α, καλά, σιγά μη μας διαβάζει αυτός...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
Ε, κοίτα, ο γιατρός μια χαρά μπορεί να καπνίζει, αρκεί να κάνει σωστά τη δουλειά του και με τον καπνό του τσιγάρου να μην ενοχλεί ΚΑΝΕΝΑΝ άλλο. Και πολλές φορές οι καπνιστές έχουν την εντύπωση ότι οι γύρω τους δεν ενοχλούνται (σε αυτό φταίνει και οι ίδιοι οι γύρω τους πολλές φορές, καθότι για λόγους ευγένειας λένε ψέματα ότι δεν ενοχλούνται), ενώ στην πραγματικότητα και η παραμικρή υποψία καπνού αρκεί για να σου χαλάσει τη διάθεση.

Ναι, στο ΒΗΜΑgazino.:) Πάντως, σε αυτό με το στρατό έχει κάποιο point, αλλά στις παρούσες συνθήκες, δε θα μπορούσε να το κάνει. Θα μπορούσε όμως τα βήματα προς την αποστρατιωτικοποίηση να μπουν ψηλότερα στην πολιτική ατζέντα. Αλλά αυτό που με ενόχλησε περισσότερο από αυτά που είπε ο συγκεκριμένος οπαδός των ΚΟΤΕΣ είναι η δυσαρέσκειά του απέναντι στο γεγονός ότι στη Βουλή απαγορεύεται να καπνίζουν. Δεν κατάλαβα κύριε; Τί θέλατε; Να καπνίζετε στη Βουλή; Κάνετε λόγο για καταπάτηση των ελευθεριών σας και καταστρατήγηση της δημοκρατίας με την απαγόρευση του καπνίσματος; Με ποια λογική πρέπει να τρώνε οι υπόλοιποι βουλευτές το δικό σας το βρωμοκαπνό -που από την άλλη τους αξίζει, αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία, εξάλλου, να μη τους βάζουμε και όλους στον ίδιο σάκο-; Κι αν με διαβάζετε αυτήν εδώ τη στιγμή, δε θέλω να νομίζετε πως σας αντιπαθώ ως άνθρωπο από τον οξύ μου τόνο και μόνο. Μπορεί ως άνθρωπος να είστε προοδευτικός. Αλλά η πρόοδος πρέπει αν σταματά όταν πάει να γίνει ασυδοσία. Δε γίνεται, επειδή εσείς θέλετε να έχετε την ελευθερία να καπνίζετε, να καταταστρατηγείτε την ελευθερία των άλλων να αναπνέουν καθαρό αέρα και να μην έχουν καθόλου επιπλοκές στην υγεία τους εξαιτίας της ανόσιας πρακτικής του καπνίσματος σε κοινόχρηστους χώρους. Κάτι είπατε για το ότι κάμποσες χιλιάδες ψηφοφόροι ψήφισαν φέτος το κόμμα των Ελλήνων κυνηγών. Αυτοί σκοτώνουν, είπατε, υπονοώντας ότι εσείς δε σκοτώνετε. Ε, λοιπόν, κάνετε πολύ μεγάλο λάθος, και αυτή τη στιγμή, όσοι φουμάρουν τον καπνό τους στους άλλους γίνονται, εμμέσως, φονιάδες.
΄
Α, καλά, σιγά μη μας διαβάζει αυτός...:P

Αυτο κι αν ηταν! Ε βεβαια μην καταπιεστει ο Κ.Λουβρος.
Επισης λεει πως στα γραφεια του κομματος του θα καπνιζουν ολοι και ενω δεν θελει να αποκλεισει κανεναν, το κανει! Που ειναι ο σεβασμος;
Και μετα αυτα τα ατομα ζητανε και ψηφους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

G!Ot@K/

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η giota αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 137 μηνύματα.
τι σημαινει ΚΟΤΕΣ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Καπνιστικές Ομάδες για την Τέχνη και την Εικαστική Συγκρότηση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Το σιχαίνομαι το κάπνισμα, πραγματικά. Η ίδια μου η μάνα μου έδωσε να δοκιμάσω μετά από παρότρυνση του πατέρα μου. Είναι πραγματικά αηδία. Το χειρότερο είναι πως οι περισσότεροι που καπνίζουν, το κάνουν για μαγκιά ή επειδή το κάνει ένας φίλος τους. Έτσι εθίζονται, χωρίς να το καταλάβουν. Μια συμμαθήτριά μου λέει πως το άρχισε για μαγκιά και τώρα δεν μπορεί να το κόψει (μα.... είναι βέβαια αυτό), αλλά τουλάχιστον παραδέχεται γιατί το άρχισε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top