Κάπνισμα

PGeorge4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο PGeorge4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 1,740 μηνύματα.
μαλιστα μερικοι εχουν και ιατρικο προβλημα με τον καπνο . Πλησιαζει η πρωτη ιουλιου....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

οΟοNantiAoOo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ναντια-βασουλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 903 μηνύματα.
βλεπω ολλουσ τουσ ελληνεσ να αγανακτουν.......:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Kαι μόνο που οσμίζομαι τον απεχθή και ειδεχθή καπνό που βγαίνει από τα καπνισμένα πνευμόνια και από την άκρη του τσιγάρου, μου φτάνει. Δεν είμαι αντικαπνιστής με την έννοια ότι θέλω να απαγορευθούν τα τσιγάρα εντελώς, αλλά με την έννοια ότι δε θέλω να βλέπω καθόλου τσιγάρα μπροστά μου (και κατά το 99% των περιπτώσεων, όταν τα βλέπω, τα μυρίζομαι κιόλας...).

Ε καλά για ότι αφορά εσένα και τη μύτη σου, δε μου πέφτει λόγος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Ας αγανακτήσουν. Δε θα πάθουν τίποτα. Και δεν είναι όλοι, ας μη τους βάζουμε όλους στο ίδιο τσουβάλι. Μακάρι να εφαρμοστεί.
-----------------------------------------
Ε καλά για ότι αφορά εσένα και τη μύτη σου, δε μου πέφτει λόγος.

Α:P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Kαι μόνο που οσμίζομαι τον απεχθή και ειδεχθή καπνό που βγαίνει από τα καπνισμένα πνευμόνια και από την άκρη του τσιγάρου, μου φτάνει. Δεν είμαι αντικαπνιστής με την έννοια ότι θέλω να απαγορευθούν τα τσιγάρα εντελώς, αλλά με την έννοια ότι δε θέλω να βλέπω καθόλου τσιγάρα μπροστά μου (και κατά το 99% των περιπτώσεων, όταν τα βλέπω, τα μυρίζομαι κιόλας...).
Και σβηστα, οχι αναμμενα; Τετοια μυτη δεν εχω ουτε εγω. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Σβηστά όχι, δε τα μυρίζω, εκτός κι αν είναι γόπες. Αλλά και πάλι μου κόβουν την όρεξη, γιατί μου θυμίζουν την κανονική μυρωδιά του καπνού. Μακριά κι αγαπημένοι:P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Το καλοκαίρι με τη ζέστη μου προκαλούν αηδία ακόμα και σβηστά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

agiostimotheos

Δραστήριο μέλος

Ο agiostimotheos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 562 μηνύματα.
Εγώ πάντως, το να λέει κάποιος ότι είναι αντικαπνιστής χωρίς να έχει δοκιμάσει (και δεν εννοώ μία τζούρα, ούτε ένα τσιγάρο), το θεωρώ χαζομάρα.

(δεν πάει στον gaspar, γενικά)

Ναι και ναρκωτικά αν δεν πάρεις δεν μπορείς να είσαι ενάντια.
Ούτε αν δεν σκοτώσεις άνθρωπο μπορείς να λες ότι κατακρίνεις τις δολοφονίες.





Η απαγόρευση του τσιγάρου είναι κόλπο των κυβερνήσεων για να γλιτώνουν τα έξοδα από την ιατρική περίθαλψη.

Μπορείς να χτυπίσεις και εσύ το κράτος κάνε ένα μπάφο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

madster95

Νεοφερμένος

Ο Panos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 103 μηνύματα.
Εγω αν και γενικότερα ειμαι κατα του καπνισματος,μια φορα που μου δωθηκε η ευκαιρια το δοκιμασα...Ηθελα να το δοκιμασω για να εχω καποια γνωμη..Και αυτη η γνωμη ειναι οτι δεν ειναι και τπτ ιδιαιτερο..Μια ανουσια βλακεια!
Και εχωντας και γνωση των επιπτωσεων(μανα πνευμονολογο)συνεχιζω να ειμαι κατα του καπνισματος!

P.S.
να δω τι θα κανετε απο 1 ιουλιου εσεις οι καπνιστες....μπουαχαχα:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

οΟοNantiAoOo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ναντια-βασουλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 903 μηνύματα.
θα πηγαινουν σε παραδοσιακα καφενεια που δε θα απαγορευεται:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

G!Ot@K/

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η giota αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 137 μηνύματα.
εγω εξακολουθω ν τ σιχαινομαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JimCoun

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 110 μηνύματα.
Παιδιά αυτοί που καπνίζουν είναι χαμένοι στον κόσμο τους. Είχα κάποτε ένα φίλο που ήταν πολύ καλό παιδί. Άρχισε να καπνίζει όμως και έγινε άλλος άνθρωπος. Έγινε επιθετικός, και κακότροπος. Μόνο κάτι δήθεν μάγκες κάνουν παρέα μαζί του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Μάλλον άρχισε να καπνίζει επειδή άλλαξε, δεν άλλαξε επειδή άρχισε να καπνίζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mechanicarts

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λάζαρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Μέγαρα (Αττική). Έχει γράψει 350 μηνύματα.
Μάλλον άρχισε να καπνίζει επειδή άλλαξε, δεν άλλαξε επειδή άρχισε να καπνίζει.

Δεν συμφωνώ. Και με την κολλητή μου το ίδιο έγινε.

Έπιασε νέες φιλίες και δεν ερχόταν μαζί μας στο διάλειμμα αλλά πήγαινε στο "καπνιστήριο" (ένας διάδρομος πίσω απο το σχολείο), έβγαινε με τις νέες τις παρέες αντί για μας και γενικά είχε αλλάξει πολλά.

Το γκόμενό της τον βρήκε σε μια έξοδο με τους νέους της φίλους. Μας παράτησε τελείως μιας και έβγαινε τη μία με το γκόμενο, την άλλη με "τους άλλους της φίλους".

Τελικά άρχισε και να παραπονιέται λέγοντας πως δεν της δίνουμε σημασία, για αυτό και βρήκε άλλη παρέα. Δεν ήταν έτσι. Απλά δε την καλύπταμε πια σαν φίλοι υποθέτω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Δεν συμφωνώ. Και με την κολλητή μου το ίδιο έγινε.

Έπιασε νέες φιλίες και δεν ερχόταν μαζί μας στο διάλειμμα αλλά πήγαινε στο "καπνιστήριο" (ένας διάδρομος πίσω απο το σχολείο), έβγαινε με τις νέες τις παρέες αντί για μας και γενικά είχε αλλάξει πολλά.

Το γκόμενό της τον βρήκε σε μια έξοδο με τους νέους της φίλους. Μας παράτησε τελείως μιας και έβγαινε τη μία με το γκόμενο, την άλλη με "τους άλλους της φίλους".

Τελικά άρχισε και να παραπονιέται λέγοντας πως δεν της δίνουμε σημασία, για αυτό και βρήκε άλλη παρέα. Δεν ήταν έτσι. Απλά δε την καλύπταμε πια σαν φίλοι υποθέτω.

η κολλητη σου δεν ειναι ολοι οι ανθρωποι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

.:aLeX:.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο. :aLeX:. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 232 μηνύματα.
Δεν συμφωνώ. Και με την κολλητή μου το ίδιο έγινε.

Έπιασε νέες φιλίες και δεν ερχόταν μαζί μας στο διάλειμμα αλλά πήγαινε στο "καπνιστήριο" (ένας διάδρομος πίσω απο το σχολείο), έβγαινε με τις νέες τις παρέες αντί για μας και γενικά είχε αλλάξει πολλά.

Το γκόμενό της τον βρήκε σε μια έξοδο με τους νέους της φίλους. Μας παράτησε τελείως μιας και έβγαινε τη μία με το γκόμενο, την άλλη με "τους άλλους της φίλους".

Τελικά άρχισε και να παραπονιέται λέγοντας πως δεν της δίνουμε σημασία, για αυτό και βρήκε άλλη παρέα. Δεν ήταν έτσι. Απλά δε την καλύπταμε πια σαν φίλοι υποθέτω.

Εσωτερικα, συμβαινει πρωτα αυτο που λεει ο Anarki...
Οι εξωτερικες συνεπειες μετα ειναι αυτες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mechanicarts

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λάζαρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Μέγαρα (Αττική). Έχει γράψει 350 μηνύματα.
η κολλητη σου δεν ειναι ολοι οι ανθρωποι.

Πάντως όταν ο άνθρωπος αρχίζει το κάπνισμα αλλάζει. Και παρέες, και συνήθειες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Μα ανάποδα πάει, δεν μπορεί το τσιγάρο να σε αλλάξει σαν άνθρωπο. Ίσως αν το ξεκινήσεις ξαφνικά να γίνεις αποδεκτός σε άλλου είδους παρέες, οκ, αλλά δεν νομίζω να είναι ο κανόνας αυτός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Πάντως όταν ο άνθρωπος αρχίζει το κάπνισμα αλλάζει. Και παρέες, και συνήθειες.

εχω πολλους φιλους που δεν αλλαξαν παρεες.
ετσι και αλλιως, αυτο ειναι χαρακτηριστικο του ανθρωπου και οχι του καπνισματος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mechanicarts

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λάζαρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Μέγαρα (Αττική). Έχει γράψει 350 μηνύματα.
Μα ανάποδα πάει, δεν μπορεί το τσιγάρο να σε αλλάξει σαν άνθρωπο. Ίσως αν το ξεκινήσεις ξαφνικά να γίνεις αποδεκτός σε άλλου είδους παρέες, οκ, αλλά δεν νομίζω να είναι ο κανόνας αυτός.

εχω πολλους φιλους που δεν αλλαξαν παρεες.
ετσι και αλλιως, αυτο ειναι χαρακτηριστικο του ανθρωπου και οχι του καπνισματος

Τότε η κοπελιά έψαχνε δικαιολογία για να μας χέσει...:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top