Κάπνισμα

johnakos21

Νεοφερμένος

Ο johnakos21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
(Απάντηση σε αρχικό μήνυμα)

καλυτερα να πεθαινα :nono:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mitsos_312

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mitsos_312 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Εσύ θα μπορούσες ανετα να φορέσεις μπλούζα καπνιστικής εκστρατείας :D

Eνώ εσύ πίσω θα πήγαινες...Δίπλα δίπλα θαμασταν στις πορείες υπέρ του τσιγάρου!!!Ο διδάσκαλος και ο μαθητής!!!

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Εγώ έχω δοκιμάσει. Και ένα έχω να πω: Είναι μία σκέτη αηδία. Καταρχάς είναι άγευστο και σου αφήνει μία αντιαισθητική "ευωδία" από τον καπνό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Άλλοι το γουστάρουν αυτό..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
ναι επειδη κατατασοντε σε εναν κυκλο οχι οτι ειναι ωραιο... μαθετε να τα ξεχοριζεται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Από την 1η Ιουλίου του τρέχοντος, απαγορεύεται το κάπνισμα σε όλους τους κλειστούς ή καλλυμένους ιδιωτικούς και δημόσιους χώρους, οπότε αναγκαστικά κάποιοι θα το κόψουν. Καλό θα τους κάνει. Άτομα που το έκοψαν κατάλαβαν μετά το όλο θέμα, δε νομίζω ότι μπορείς να κρίνεις αντικειμενικά και τόσο πολύ αν είσαι καπνιστής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
δεν πιστευω οτι θα εφαρμοστη τοσο πιστα αυτος ο νομος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Στο χέρι του καθενός είναι. Μπορεί το ίδιο να έλεγαν και για το νέο ΚΟΚ, αλλά μόλις είδαν τα 300αρια και τα 700αρια να πέφτουν καμπάνα, εφαρμόστηκε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giwrgos

Νεοφερμένος

Ο Giwrgos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 68 μηνύματα.
Παιδια εγώ μεχρι στιγμής καπνίζω μονο ναργιλε, το τσιγαρο δεν μαρεσει, απλα θα ήθελα να ρωτησω τα πουρακια και ο ναργιλες κανουν το ίδιο κακό! Όσο χαζο και να φαινεται σκεφτομαι να αρχισω τα πουρακια! Ο ναργιλες μου προκαλει μια χαλαρωσει χωρις να με εθιζει θα μου προσφερει το ιδιο το πουρακι! Απλα αυτο δεν εχω καταλαβει, λογικα δεν εχει πισσα οποτε δεν κανει το ιδιο μιας και ειναι καθαρος καπνος! Ας απαντησουν αυτη που γνωριζουν παρακαλω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
το πουρο ειναι βαρη αν δεν εχει κανει τιποτα αλλο, αλλα εχει ωραια γευση, παρολα αυτα ειναι ακριβο για καποιον που δεν εχει ισοδημα. ναργιλε εκανα μονο για χαβαλε, το καλο ειναι οτι με 5 ευρο καθεσε οσο θες και να καπνιζεις. ενα θα σου πω, τιποτα απο τα δυο να μην σου γινει συνηθειο, μην εξαρτασε.

@miv Οντος μπορει να γινει και ετσι, αν και δεν νομιζω να'ρχεται η αστηνομια σε καθα καφενιο για να ψαχνει παρανομους... στον δρομο εινια αλιος τα πραγματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giwrgos

Νεοφερμένος

Ο Giwrgos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 68 μηνύματα.
το πουρο ειναι βαρη αν δεν εχει κανει τιποτα αλλο, αλλα εχει ωραια γευση, παρολα αυτα ειναι ακριβο για καποιον που δεν εχει ισοδημα. ναργιλε εκανα μονο για χαβαλε, το καλο ειναι οτι με 5 ευρο καθεσε οσο θες και να καπνιζεις. ενα θα σου πω, τιποτα απο τα δυο να μην σου γινει συνηθειο, μην εξαρτασε.

@miv Οντος μπορει να γινει και ετσι, αν και δεν νομιζω να'ρχεται η αστηνομια σε καθα καφενιο για να ψαχνει παρανομους... στον δρομο εινια αλιος τα πραγματα
Δεν μιλαω για πουρα αλλα για πουρακια, δεν εχω προβληματα με την εξαρτηση μαρεσει κατι να γινεται κοματι μου εστω και κακο αρεκι να μου αρεσει πραγματικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fosa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Fosa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 276 μηνύματα.
Στο χέρι του καθενός είναι. Μπορεί το ίδιο να έλεγαν και για το νέο ΚΟΚ, αλλά μόλις είδαν τα 300αρια και τα 700αρια να πέφτουν καμπάνα, εφαρμόστηκε.
Δεν είδα κανένα 300άρι.Είδα μόνο να σε γράφουν για κράνος συνοδηγού επειδή καταλάβαιναν κ οι ίδιοι οι μπάτσοι ότι τα πρόστιμα είναι τεράστια.Πρόστιμο μέχρι κ στο κάπνισμα.Έλεος.Οικονομική κρίση υποτίθεται κ εμείς να πληρώνουμε σαν να μην υπάρχει αύριο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Εμένα ναργιλές,πουράκια,τσιγάρα κτλ το ίδιο μου κάνουν....
Εφόσον έχουν να κάνουν με καπνό τα αποφεύγω:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Δεν είδα κανένα 300άρι.Είδα μόνο να σε γράφουν για κράνος συνοδηγού επειδή καταλάβαιναν κ οι ίδιοι οι μπάτσοι ότι τα πρόστιμα είναι τεράστια.Πρόστιμο μέχρι κ στο κάπνισμα.Έλεος.Οικονομική κρίση υποτίθεται κ εμείς να πληρώνουμε σαν να μην υπάρχει αύριο...


Συμμόρφωση με τη νομοθεσία τότε για να μην έχουμε τσάμπα διαρροές. 350 είναι τα περισσότερα πρόστιμα (700 για κόκκινο φανάρι μόνο νομίζω), άσχετα που οι περισσότεροι πλήρωναν 175. Υπάρχει ρύθμιση που λέει ότι αν τα πληρώσεις στο δεκαήμερο, σου χαρίζουν τα μισά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mitsos_312

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mitsos_312 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Δεν είδα κανένα 300άρι.Είδα μόνο να σε γράφουν για κράνος συνοδηγού επειδή καταλάβαιναν κ οι ίδιοι οι μπάτσοι ότι τα πρόστιμα είναι τεράστια.Πρόστιμο μέχρι κ στο κάπνισμα.Έλεος.Οικονομική κρίση υποτίθεται κ εμείς να πληρώνουμε σαν να μην υπάρχει αύριο...

Τα πρόστιμα λογικα θα τα τρων τα μαγαζιά που επιτρέπουν το καπνισμα ρε μλκ όχι οι καπνιστές!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giwrgos

Νεοφερμένος

Ο Giwrgos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 68 μηνύματα.
Εμένα ναργιλές,πουράκια,τσιγάρα κτλ το ίδιο μου κάνουν....
Εφόσον έχουν να κάνουν με καπνό τα αποφεύγω:P
Δεν διαφωνώ αλλα ο ναργιλες ειναι αποδεδειγμενος οτι δεν κάνει το ιδιο κακο με το τσιγαρο και θελώ να ξερω αν τα side effects του να καπνιζει κανεις πιπα ή πουρακια ειναι το ιδιο ή και χειροτερο! Μαρεσει να καπνιζω, γιατι χαλαρωνω και μπορω να σκεφτω καποια θεματα πιο ηρεμα και γενικοτερα βρισκομαι σε μια ηρεμια, αλλα το εχω συνδιασει είτε με παρεα είτε για χαλαρωσει και ετσι δεν καπνιζω συνεχεια! Btw το τσιγαρο δεν μαρεσει! :xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Δεν μιλαω για πουρα αλλα για πουρακια, δεν εχω προβληματα με την εξαρτηση μαρεσει κατι να γινεται κοματι μου εστω και κακο αρεκι να μου αρεσει πραγματικα.
ναι ρε, εχουνε διαφορα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Παιδιά άσχετο, αν και δεν καπνίζω, έχω αρχίσει να γίνω συλλέκτης zippo. Και τους δοκίμαζα χτες και κάποιοι είχαν παραπάνω φλόγα απ'οσο θα πρεπε. Το αίτιο σαφώς είναι το περισσότερο φυτίλι. Και δοκίμασα τη βίδα από κάτω στο μαξιλάρι του γεμίσματος αλλά δεν γυρνάει. Ξέρει κανείς πως ρυθμίζεται το φυτίλι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Τί είναι αυτό;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
αναπτήρας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top