Κάπνισμα

Fosa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Fosa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 276 μηνύματα.
Μπορείς να βρεις 32546363473467 καλύτερους τρόπους να ξοδεύεις τα λεφτά σ από το να τα δίνεις για να παίρνεις zippo...χωρίς να καπνίζεις κιόλας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ε, εντάξει, άλλοι συλλέγουν γραμματόσημα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mitsos_312

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mitsos_312 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Ε, εντάξει, άλλοι συλλέγουν γραμματόσημα...

Συμφωνώ με το φοσακλή!!!Τι με λεςκαι συ ρε μιβ!Ενας ζιπο κανει 20 ευρά μίνιμουμ!Πόσα φράγκα έχεις γμτ και τα δίνεις και για ζίππο???Τουλάχιστον φούμαρε να πεις ότι έχει και κάποιο νόημα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ε, εντάξει, είπα εγώ οτι αγοράζω κάθε μέρα; Γούστα είναι αυτά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

@Maraki@

Νεοφερμένος

Η @Maraki@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Εγώ με τη σειρά μου, στα χρόνια του γυμνασίου είχα πάρει ένα βραβείο αντικαπνιστή, καθώς είχα γράψει ένα τραγούδι κατά του καπνίσματος σε έναν μαθητικό διαγωνισμό.

Όταν πέρασα στη σχολή μου, όμως απογοητευμένη που άφησα την πόλη μου και τους αγαπημένους μου ανθρώπους, ένα βράδυ και μη έχοντας να κάνω κάτι άλλο, κατέβηκα και πήρα ένα πακέτο. Θυμάμαι ακόμη τη γεύση τους και τη ζαλάδα που ένιωσα...ένα παράξενο μούδιασμα...σήμερα απλά καπνίζω κατά διαστήματα. Όταν νιώθω οτι το χρειάζομαι. Δε θα κάνω πολλά...αλλά αυτά που θα κάνω θα τα ευχαριστηθώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Παιδιά άσχετο, αν και δεν καπνίζω, έχω αρχίσει να γίνω συλλέκτης zippo. Και τους δοκίμαζα χτες και κάποιοι είχαν παραπάνω φλόγα απ'οσο θα πρεπε. Το αίτιο σαφώς είναι το περισσότερο φυτίλι. Και δοκίμασα τη βίδα από κάτω στο μαξιλάρι του γεμίσματος αλλά δεν γυρνάει. Ξέρει κανείς πως ρυθμίζεται το φυτίλι;

Έχω κι εγώ έναν zippo. Είναι μαύρος με μία κόκκινη γραμμή και σε μικρό μέγεθος. Βασικά έχω κι εγώ απορίες περί φιτιλιού. Ψάξε εδώ, ίσως βρεις κάτι: www.zippo.com
-----------------------------------------
Συμφωνώ με το φοσακλή!!!Τι με λεςκαι συ ρε μιβ!Ενας ζιπο κανει 20 ευρά μίνιμουμ!Πόσα φράγκα έχεις γμτ και τα δίνεις και για ζίππο???Τουλάχιστον φούμαρε να πεις ότι έχει και κάποιο νόημα!

Γιατί ρε οι συλλογές από κομπολόγια τι διαφορά έχουν;
-----------------------------------------
Αυτόν έχω: https://builderdepot.com/browse.ihtml?step=5&prodstoreid=3512&id=1457&pid=279501
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

abracadabra!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η abracadabra! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 135 μηνύματα.
Έλεος πια μ'αυτό το νέο κύμα anti-smoking. Κατανοώ, απόλυτα, είμαι καπνίστρια, αλλά κα-τα-λα-βαί-νω. Όχι όμως και θάψιμο των καπνιστών! Εγώ πάντα ρωτώ την παρέα μου (αν και οι περισσότεροι είναι καπνιστές), και πάντα γυρίζω σχεδόν 180 μοίρες για να φυσήσω τον καπνό.

Τώρα ναι, έχω γνωρίσει ανθρώπους που τον φυσάνε μες τη μούρη σου. Ούτε εγώ το δέχομαι αυτό, είναι έλλειψη σεβασμού!

Αυτά όμως. Δε θα απαγορεύσουμε και το κάπνισμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Όντως..
Μπορούμε να καταλαβουμε από μόνοι μας ότι οι νέοι δε καπνίζουν μόνο,πίνουν αλκοόλ και κάουν ναρκωτικά.
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τόσος ντόρος,όχι ότι καπνίζω αλλα υπάρχουν τόσοι άλλοι χειρότεροι τρόποι οι νέοι να χαλάνε την υγεια τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Έλεος πια μ'αυτό το νέο κύμα anti-smoking. Κατανοώ, απόλυτα, είμαι καπνίστρια, αλλά κα-τα-λα-βαί-νω. Όχι όμως και θάψιμο των καπνιστών! Εγώ πάντα ρωτώ την παρέα μου (αν και οι περισσότεροι είναι καπνιστές), και πάντα γυρίζω σχεδόν 180 μοίρες για να φυσήσω τον καπνό.

Τώρα ναι, έχω γνωρίσει ανθρώπους που τον φυσάνε μες τη μούρη σου. Ούτε εγώ το δέχομαι αυτό, είναι έλλειψη σεβασμού!

Αυτά όμως. Δε θα απαγορεύσουμε και το κάπνισμα.

γιατι απαγορευσαν τον μπαφο τοτε; δεν ειναι ναρκωτικο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

abracadabra!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η abracadabra! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 135 μηνύματα.
γιατι απαγορευσαν τον μπαφο τοτε; δεν ειναι ναρκωτικο

μπάφος δεν είναι τσιγάρο μαριχουάνας; διόρθωσέ με, δεν μένω Ελλάδα.

σ'αυτή την περίπτωση δε νομίζω να τίθεται θέμα σύγκρισης τσιγάρου (κανονικού) :p / μαριχουάνας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Έλεος πια μ'αυτό το νέο κύμα anti-smoking. Κατανοώ, απόλυτα, είμαι καπνίστρια, αλλά κα-τα-λα-βαί-νω. Όχι όμως και θάψιμο των καπνιστών! Εγώ πάντα ρωτώ την παρέα μου (αν και οι περισσότεροι είναι καπνιστές), και πάντα γυρίζω σχεδόν 180 μοίρες για να φυσήσω τον καπνό.

Τώρα ναι, έχω γνωρίσει ανθρώπους που τον φυσάνε μες τη μούρη σου. Ούτε εγώ το δέχομαι αυτό, είναι έλλειψη σεβασμού!

Αυτά όμως. Δε θα απαγορεύσουμε και το κάπνισμα.

Κύμα anti-smoking όχι για να απαγορεύσεις στον άλλο να καπνίζει, αλλά επειδή δεν έχω διάθεση να μυρίσω ούτε νανογραμμάριο νικοτίνης και ξέρω γω τί άλλης ουσίας βγαίνει από το τσιγάρο. Ο καθένας ας καπνίζει, αλλά όταν δεν ενοχλεί κανέναν, δηλαδή όταν είναι σπίτι του και όταν στο σπίτι του είτε καπνίζουν και οι άλλοι είτε μένει μόνος του. Είτε σε ανοιχτούς χώρους, όπου δεν είναι μη καπνίζοντες κοντά.
-----------------------------------------
*μυρίζω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

irenegate7

Νεοφερμένος

Η ειρηνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
εγω δεν καπνιζω και ουτε σκοπευω να το κανω γιατι πολυ απλα πιστευω οτι δεν μου προσφερει απολυτωσ τπτ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

abracadabra!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η abracadabra! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 135 μηνύματα.
Είτε σε ανοιχτούς χώρους, όπου δεν είναι μη καπνίζοντες κοντά.

Για πόσα μέτρα απόσταση μιλάμε; :P

Όχι σοβαρά. Πόσο θεωρείς το 'κοντά'; Έχει σημασία.
Σε ανοιχτό χώρο όταν ο άλλος είναι έστω και 1 μ μακριά δεν πειράζει τίποτα !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
μπάφος δεν είναι τσιγάρο μαριχουάνας; διόρθωσέ με, δεν μένω Ελλάδα.

σ'αυτή την περίπτωση δε νομίζω να τίθεται θέμα σύγκρισης τσιγάρου (κανονικού) :p / μαριχουάνας.

γιατι οχι;
-----------------------------------------
Για πόσα μέτρα απόσταση μιλάμε; :P

Όχι σοβαρά. Πόσο θεωρείς το 'κοντά'; Έχει σημασία.
Σε ανοιχτό χώρο όταν ο άλλος είναι έστω και 1 μ μακριά δεν πειράζει τίποτα !

γινομαι ψιλοσκατα οταν αναπνεω καπνο. επισης εχω παρατηρησει οτι ερεθιζεται το δερμα μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Για πόσα μέτρα απόσταση μιλάμε; :P

Όχι σοβαρά. Πόσο θεωρείς το 'κοντά'; Έχει σημασία.
Σε ανοιχτό χώρο όταν ο άλλος είναι έστω και 1 μ μακριά δεν πειράζει τίποτα !

Τόση ώστε να μην έχει πρόβλημα ο άλλος. Παίζει σημασία και η κατεύθυνση του ανέμου. Για μένα πάντως σε κατάσταση νηνεμίας, τα 3 μέτρα δεν είναι αρκετά:P. To αν πειράζει, έχει να κάνει με το αν το μυρίζει ο άλλος. Εγώ δυστυχώς ή ευτυχώς έχω αρκετά ευαίσθητη όσφρηση, οπότε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

abracadabra!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η abracadabra! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 135 μηνύματα.
Τόση ώστε να μην έχει πρόβλημα ο άλλος. Παίζει σημασία και η κατεύθυνση του ανέμου. Για μένα πάντως σε κατάσταση νηνεμίας, τα 3 μέτρα δεν είναι αρκετά:P. To αν πειράζει, έχει να κάνει με το αν το μυρίζει ο άλλος. Εγώ δυστυχώς ή ευτυχώς έχω αρκετά ευαίσθητη όσφρηση, οπότε...


3 ???

Eλπίζω να καταλαβαίνεις ότι μια τέτοια απαίτηση σ'ένα ανοιχτό χώρο είναι υπερβολική... :P ΝΑΙ όντως εξαρτάται από την κατεύθυνση του ανέμου. Σε κατάσταση νηνεμίας χρειάζεσαι 3; Εδώ πρέπει κι εσύ να καταλάβεις ότι δεν τα έχουμε όλα δικά μας και όλοι κάνουμε συμβιβασμούς. Οι δημόσιοι χώροι είναι για όλους. <3


fasdag δεν έχω δοκιμάσει ποτέ μου μαριχουάνα. Πάντως σίγουρα τα αποτελέσματά τους δεν συγκρίνονται και μιλώ για το μαστούρωμα. Προσωπικά όμως πιστεύω ότι όοολα τα ναρκωτικά πρεπει να νομιμοποιηθούν. Βλέπε Ολλανδία, έχει μικρότερο αριθμό χρηστών - αναλογικά - από εδώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Δεν είναι καθόλου υπερβολική... Έχω κάθε δικαίωμα να μην καπνίζω και να μην μυρίζω τον απαίσιο και ενοχλητικό για τα ρουθούνια μου καπνό που βγαίνει από τα τσιγάρα των καπνιστών. Και οι καπνιστές, σαφώς, έχουν το δικαίωμα να καπνίζουν, αλλά εφόσον δεν ενοχλούν τους άλλους - το να καπνίζουν, όσα μέτρα μακριά να είναι, και να μυρίζω τον καπνό τους, είναι εν ολίγοις φασιστικό. Οι δημόσιοι χώροι είναι για όλους, και γι' αυτό ακριβώς δεν έχουν δικαίωμα κάποιοι να λερώνουν τον αέρα τους. Δε τους απαγορεύει κανείς να καπνίζουν, αλλά όταν είναι on their own, σε καπνιστήριο ή με άλλους καπνιστές. Ο συμβιβασμός είναι ότι ο καθένας σέβεται τα δικαιώματα του άλλου. Εγώ όμως δεν κάνω τίποτα που να ενοχλεί τον καπνιστή, σε αντίθεση με τον ίδιο.

Με συγχωρείς για τον κάπως καυστικό τόνο μου, αλλά η αγανάκτησή μου απευθύνεται στην αηδιαστική μυρωδιά του καπνού και όχι σε σένα προσωπικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

phanis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο phanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
εχω καπνισει και απο τα κανονικα και απο τα "αλλα" και απλα δεν βρηκα κατι που να μου αρεσει σε αυτα και ετσι δεν συνεχισα περαιτερω
ναργιλε απο την αλλη καπνιζω συχνα πυκνα με σχεδον παντα γευση μηλο :jumpy:
παντως πιστευω πως ο καθενας μας πρεπει να δοκιμασει για να απομυθοποιησει και αυτο το κομματι και να δει πως δεν ειναι και κατι το τοσο φοβερο βεβαια πρεπει να εχει και στο νου του τις συνεπειες εαν σκοπευει να αρχισει το καπνισμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalamatianh

Νεοφερμένος

Η Έλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Μεσσήνη (Μεσσηνία). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Καπνιζω εδω και 3 χρονια, ειλικρινα μου αρεσει τρελλα γιαυτο και δεν εχω δοκιμασει να το κοψω!!!Βεβαια οι δικοι μοθ το εμαθαν προσφατα και μια φρικη την παθανε !!!αντε να ερθει καλοκαιρι γιατι το βραδυ στο μπαλκονι κανει τρελλλλο ψοφοκρυο.....;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PGeorge4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο PGeorge4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 1,740 μηνύματα.
Συμφωνώ με το φοσακλή!!!Τι με λεςκαι συ ρε μιβ!Ενας ζιπο κανει 20 ευρά μίνιμουμ!Πόσα φράγκα έχεις γμτ και τα δίνεις και για ζίππο???Τουλάχιστον φούμαρε να πεις ότι έχει και κάποιο νόημα!
Και εγω δεν καπνίζω και εχω zippo
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top