Ιδιαίτερα με τον καθηγητή του σχολείου;

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
Εγώ που κάνω ιδιαίτερα με καθηγητή του σχολείου, θα ένιωθα πολύ παράξενα (και ίσως ένοχα) αν αυτός μου έδειχνε κάποια συμπάθεια. Αλλά επειδή είναι τίμιος άνθρωπος στην τάξη είμαστε όλοι ίσοι στο μαθημά του, ιδιαίτερα ξε-ιδιαίτερα...

Πάντως μερικές φορές η κατάσταση φτάνει και στο άλλο άκρο, δηλαδή να είσαι όλη την ώρα στην τσίτα μη σε πιάσει και αδιάβαστο ή σε ρωτήσει κάτι και κόλλησες, οπότε ξεφτίλα :S

Φέτος πάντως είπα στον καθηγητή αν γίνεται να αποφύγει τα τμήματα που είμαι...:S

και εγώ το ίδιο,αλλά έτυχε και είχα τον καθηγητή στην προηγούμενη τάξη που δεν έκανα μαζί του ιδιαίτερα οπότε οκ:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria1025

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η maria1025 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Εγω θα πω την αποψη μου και δεν ξερω ισως καποιοι διαφωνησουν.
Δεν βρισκω κατι επιληψιμο. Γιατι δηλαδη; Εαν εχεις ενα καθηγηταρα στο σχολειο που ξερεις οτι θα μπορουσε να σου προσφερει πολλα περισσοτερα στο ιδιαιτερα, γιατι οχι; Μη ξεχναμε οτι οι συνθηκες στο σχολικο περιβαλλον οχι μονο δεν ειναι ιδανικες για εναν καθηγητη να αποδωσει το 100% του, αλλα συχνα αποτρεπτικες. Προς Θεου δεν προωθω την παραπαιδεια, αλλα αυτη τη στιγμη μιλαμε για ενα συκεκριμενο ερωτημα. Τωρα αν το γενικευσουμε φυσικα και δεν θα επρεπε να υπηρχαν καν τα ιδιαιτερα, γεγονος που προυποθετει την ευρυθμη λειτουργια του σχολειου. Τελοσπαντων, εγω αυτο τον ψευτοσυντηρητισμο με τους καθηγητες του σχολειου και τα ιδιατερα δεν το καταλαβαινω πραγματικα. Τι να βρεις αυτον τι εναν αλλον..

Και μη μου πειτε στερουν την δουλεια απο αλλους. Για τους διπλοθεσιτες στα φροντηστηρια τι εχετε να πειτε;

Υ.Γ. Γαμωτο, αηδιαζω που μιλαω για την Παιδεια λες και ειναι και γω δεν ξερω τι...
Οπου μπαινει το χρημα στη μεση γινεται εμποριο...Ακομα και ετσι ομως ΕΥΤΥΧΩΣ υπαρχουν αξιολογοι ανθρωποι στον χωρο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Είμαι σίγουρος πως καποιοι απο εσάς το κάνουν. Πώς νοιωθετε μες τη τάξη ?

Παρόλο που είναι παράνομο, πιστευτε πως είναι και άδικο?

Ποιά είναι η άποψή σας πάνω στο θέμα??

Ένα έχω να πω... Ίου... Η απόλυτη ξεφτύλα και κοροϊδία... Πραγματικά...
Όλα τα ιδιαίτερα είναι παράνομα, δεν έχει τόσο σχέση με αυτό, όσο με το ότι πρόκειται για έναν καθηγητή, που σου κάνει μάθημα στην τάξη...
Πώς γίνεται αυτός ο καθηγητής, να σε προχωράει στο φροντιστήριο, και μετά να σε εξετάζει στο σχολείο?
Πώς θα γίνεται η προετοιμασία για ένα διαγώνισμά του? Το βρίσκω γελοίο...

Καταρχάς, υπάρχει άλλη σχέση με τον καθηγητή του ιδιαίτερου, είναι πιο κοντά στα παιδιά με τα οποία κάνει μάθημα. Προφανώς και είναι άδικο για τα υπόλοιπα παδιά... Καθόλου σωστό... Διαφωνώ κάθετα.
Δε θα το έκανα ποτέ... Γιατί πολύ απλά δε θα αισθανόμουν άνετα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
δε μου χει τυχει αλλα ισως στην αρχη να ενιωθα αμηχανα...παντως ειναι παρανομο:nono:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mord79

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αnνa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 169 μηνύματα.
εκτος απο παρανομο, ειναι και ακρως αντισυναδελφικο και αδικο για τους υπολοιπους μαθητες. Το τελευταιο σε περιπτωσεις που στο ιδιαιτερο μαθημα κανει καλυτερο μαθημα απο οτι στην ταξη αφου εκει πληρωνεται, με το παραπανω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Παρανομο ειναι γενικά να προσφέρει υπηρεσίες ενας δημόσιος υπάλληλος και δη χωρίς να το δηλώνει στην εφορία, αλλά δεν βλέπω να πειράζει κανέναν. Κι εγώ έχω κάνει ιδιαίτερα με καθηγητή σχολείου, όχι του δικού μου βέβαια, αλλά αυτό δεν αλλάζει και πολλά.
-----------------------------------------
εκτος απο παρανομο, ειναι και ακρως αντισυναδελφικο και αδικο για τους υπολοιπους μαθητες. Το τελευταιο σε περιπτωσεις που στο ιδιαιτερο μαθημα κανει καλυτερο μαθημα απο οτι στην ταξη αφου εκει πληρωνεται, με το παραπανω.

Γιατί ειναι άδικο; Εσύ θέλεις και μπορεις να τον πληρώσεις και το κάνεις. Δε νομιζω οτι αυτο εμπλέκει με οποιονδήποτε τρόπο τους αλλους μαθητές απο τη στιγμή που ο καθηγητής δεν μπλέκει το ιδιαίτερο με την τάξη του. Καλύτερο μάθημα στο ιδιαίτερο κάνει γιατι δουλεύει με ένα άτομο κι όχι με 25. Δε νομίζω ότι ένας καλός καθηγητής θα διαχωρίσει ποτέ τη δουλειά που κανει στο σχολείο απ'αυτή που κάνει στο ιδιαίτερο με βάση την αμοιβή και το λέω αυτό γιατι έχω γνωρίσει στη ζωή μου δεκάδες καθηγητές όλων των ειδών.
-----------------------------------------
Να τονίσω επίσης οτι ενας καλός κι ευσυνείδητος καθηγητής θα επιλέξει να μην αναλάβει το τμήμα στο οποίο υπάρχουν μαθητές του από ιδιαίτερα. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mord79

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αnνa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 169 μηνύματα.
Πρωτον ειναι αδικο γιατι δεν εχουν ολοι την οικονομικη δυνατοτητα να το κανουν. Και εφοσον στις πανελληνιες ουσιαστικα τα παιδια ανταγωνιζοται μεταξυ τους, επιβαλλεται ολοι να εχουν τα ιδια εφοδια.
Δευτερον σε πολλες περιπτωσεις οι καθηγητες επαναπαυονται και δεν προσφερουν οσα μπορουν στην ταξη αφου εχουν και το ιδιαιτερο που πληρονονται αφενος καλυτερα και αφετερου αν θελουν να συνεχισουν να το κανουν πρεπει να ναι καλοι σ' αυτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cel

Δραστήριο μέλος

Ο χρηστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 665 μηνύματα.
Πρωτον ειναι αδικο γιατι δεν εχουν ολοι την οικονομικη δυνατοτητα να το κανουν. Και εφοσον στις πανελληνιες ουσιαστικα τα παιδια ανταγωνιζοται μεταξυ τους, επιβαλλεται ολοι να εχουν τα ιδια εφοδια.
Δευτερον σε πολλες περιπτωσεις οι καθηγητες επαναπαυονται και δεν προσφερουν οσα μπορουν στην ταξη αφου εχουν και το ιδιαιτερο που πληρονονται αφενος καλυτερα και αφετερου αν θελουν να συνεχισουν να το κανουν πρεπει να ναι καλοι σ' αυτο.

Εδω κανεις λαθος.Οταν διαγωνιζεσαι δεν σημαινει οτι δεν ειναι δικαιο να εχει καποια βοηθεια προετοιμασιας και ας διαφερει απο ανθρωπο σε ανθρωπο.Παρε παρδειγμα του αγωνε στιβου.Ολοι εχουν προπονητη αλλα δεν εχουν τον ιδιο,παρ ολα αυτα δεν θεωρειτε αδικο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mord79

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αnνa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 169 μηνύματα.
Εδω κανεις λαθος.Οταν διαγωνιζεσαι δεν σημαινει οτι δεν ειναι δικαιο να εχει καποια βοηθεια προετοιμασιας και ας διαφερει απο ανθρωπο σε ανθρωπο.Παρε παρδειγμα του αγωνε στιβου.Ολοι εχουν προπονητη αλλα δεν εχουν τον ιδιο,παρ ολα αυτα δεν θεωρειτε αδικο

επισης ολοι εχουν καθηγητη αλλα δεν εχουν τον ιδιο
αλλα οι αθλητες απαγορευεται να παρουν αναβολικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cel

Δραστήριο μέλος

Ο χρηστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 665 μηνύματα.
επισης ολοι εχουν καθηγητη αλλα δεν εχουν τον ιδιο
αλλα οι αθλητες απαγορευεται να παρουν αναβολικα

Ναι και εσυ απαγορευται να εχεις τις λυσεις στις πανελληνιες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mord79

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αnνa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 169 μηνύματα.
βασικα νομιζω οτι η αναλογια φροντηστηριο/ιδιαιτερο - αναβολικα στεκει καλυτερα απο το λυσεις στης πανελληνιες - αναβολικα :P

αφου αν ξερεις τις λυσεις μπορεις ανετα να γραψεις 20, ενω παιρνοντας αναβολικα δεν ειναι σιγουρο οτι θα κερδισεις

και αυτο συμβαινει γιατι καποιος αλλος μπορει επισης να εχει παρει αναβολικα, η καποιος να ειναι απλα καλυτερος απο σενα, ντοπαρισμενος ή μη.

βεβαια θα μου πεις οτι αν και αλλοι ειχαν τις λυσεις στις πανελληνιες και μπορουσαν να γραψουν 20 το ιδιο ευκολα με σενα τοτε η αξια του βαθμου θα επεφτε αφου η εισαγωγη στις σχολες γινεται ανταγωνιστικα :P

καλα ξεφυγα

τελος παντων το θεμα ειναι οτι πιστευω, οτι για να λειτουργησει το ολο συστημα αξιοκρατικα θα πρεπει ολοι να εχουν τα ιδια εφοδια, και η τυχον επιπλεον "βοηθεια" να γινεται μεσα στα πλαισια της δωρεαν παρεχομενης εκπαιδευσης - βλ. ενισχυτικη - οπου ΟΛΟΙ εχουν προσβαση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
Πρωτον ειναι αδικο γιατι δεν εχουν ολοι την οικονομικη δυνατοτητα να το κανουν. Και εφοσον στις πανελληνιες ουσιαστικα τα παιδια ανταγωνιζοται μεταξυ τους, επιβαλλεται ολοι να εχουν τα ιδια εφοδια.
Δευτερον σε πολλες περιπτωσεις οι καθηγητες επαναπαυονται και δεν προσφερουν οσα μπορουν στην ταξη αφου εχουν και το ιδιαιτερο που πληρονονται αφενος καλυτερα και αφετερου αν θελουν να συνεχισουν να το κανουν πρεπει να ναι καλοι σ' αυτο.

δεν το καταλαβα αυτο.δηλαδη αμα καποιος ειναι ευπορος δε θα κανει ιδιατερο για να ειναι στο ιδιο επιπεδο με τους αλλους?:nono::lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mord79

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αnνa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 169 μηνύματα.
ε, θα κανει απλα δε θα ναι δικαιο για τους αλλους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

seize the day

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η seize the day αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 280 μηνύματα.
Mάλλον η ερώτηση μου είναι λίγο αφελής,αλλά αδυνατώ να καταλάβω το λόγο που κάποιος κάνει ιδιαίτερα με τον καθηγητή που έχει στο δημόσιο σχολείο.Δηλαδή ο εν λόγω καθηγητής κάνει διαφορετικό μάθημα στο ιδιαίτερο,απ' ότι στο σχολείο,απλά και μόνο επειδή πληρώνεται αδρά;Ρωτάω,έχοντας υπ' όψιν συγκεκριμένο παράδειγμα.Επιλήψιμο δεν το βρίσκω,ελαφρώς βλακώδες κι αναξιοκρατικό μου φαίνεται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειρηνάκι

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ειρηνάκι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Mάλλον η ερώτηση μου είναι λίγο αφελής,αλλά αδυνατώ να καταλάβω το λόγο που κάποιος κάνει ιδιαίτερα με τον καθηγητή που έχει στο δημόσιο σχολείο.Δηλαδή ο εν λόγω καθηγητής κάνει διαφορετικό μάθημα στο ιδιαίτερο,απ' ότι στο σχολείο,απλά και μόνο επειδή πληρώνεται αδρά;Ρωτάω,έχοντας υπ' όψιν συγκεκριμένο παράδειγμα.Επιλήψιμο δεν το βρίσκω,ελαφρώς βλακώδες κι αναξιοκρατικό μου φαίνεται...
+100:no1:
Κ εγώ στην τάξη μου έχω τέτοιο παράδειγμα..ένας συμμαθητής μου κάνει ιδιαίτερα με το μαθηματικό!εε οκ,δεν μπορώ να πω ότι τον αντιμετωπίζει τελείως διαφορετικά από εμάς τους υπόλοιπους,όμως πολλές φορές φαίνεται οτι κάτι παίζεται..όχι πάντα,αλλά μερικές φορές!!πάντως δεν αξίζει να ασχολούμαστε με τέτοια θέματα,γιατί ζήτω που καήκαμε!!:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

seize the day

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η seize the day αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 280 μηνύματα.
Δεν εννούσα ακριβώς αυτό...Προσωπικά,δε με αφορά,αν ο καθηγητής έχει μια κάποια σχέση με τον μαθητή.Απλά,μου φαίνεται παράξενο που ορισμένοι καθηγητές αδιαφορούν παντελώς για το μάθημα στο Δημόσιο,ενώ στο ιδιαίτερο αλλάζουν τακτική,ειδικά όταν υπάρχουν περιπτώσεις παιδιών που δεν κάνουν φροντιστήριο-ιδιαίτερο στο Λύκειο και ιδιαίτερα στη Γ'.Γιατί να αλλοιώνεται έτσι το μάθημα,μέσω όλης αυτής της απαξίωσης;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domenica7

Πολύ δραστήριο μέλος

Η domenica7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 1,056 μηνύματα.
Προσωπικά θεωρώ κατάντια για ένα καθηγητή που είναι διορισμένος να κάνει ιδιαίτερα και δη σε μαθητές του.Για μένα είναι σαν να παραδέχεται οτι ''ναι ρε παιδιά δε σας κάνω βολικό μάθημα μες στη τάξη γιατί το δημοσιουπαλληλικι καλά κρατά και δω που τα λέμε σκασίλα μου όσοι μάθατε μάθατε... Σιγά μη κάτσω για 1000 ψωροευρω να μου βγει η παναγία για να σας ξεστραβώσω...αλλά αν μου τα σκάσετε ένας ένας θα σας κάνω φωστήρες.''

Γνώμη μου.
Και αν με το καλό καταφερω να γίνω καθηγήτρια προτιμώ να πεινάσω παρά να καταδεχτώ να κανω αυτό το ξεφτιλίκι.Αν έχω το χρόνο να βοηθήσω όποια κ όσα παιδιά θέλουν αφιλοκερδώς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
δεν το καταλαβα αυτο.δηλαδη αμα καποιος ειναι ευπορος δε θα κανει ιδιατερο για να ειναι στο ιδιο επιπεδο με τους αλλους?:nono::lol:

Ας κάνει ιδιαίτερο... Αρκεί το ιδιαίτερο να μην είναι με καθηγητή του σχολείου του, και καθηγητή του, συγκεκριμένα...

Μα δε θα σας ενοχλούσε κάτι τέτοιο? Δε θα αισθανόσταστε άβολα?
Πώς γίνεται να σου κάνει μάθημα κάποιος σε δημόσιο λχ, σχολείο, το πρωί και το απόγευμα να τον πληρώνεις τα 15ρικα ευρώ την ώρα, για να σε προχωράει, ώστε να είσαι καλύτερος για το δικό του μάθημα? Να σε προετοιμάζει για το δικό του διαγώνισμα...
Ε όχι ρε παιδιά, λίγη αξιοπρέπεια εκ μέρους και των δύο πλευρών, δε βλάπτει.
Είναι σκέτη κοροϊδία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
Μακαρι να μπορουσα να μαθω τα ονοματα οσων κανουν ιδιαιτερο και μαθημα στο σχολειο ταυτοχρονα, και να τους καρφωσω!

Στο γυμνασιο μας ειχαν διωξει καθηγητη γι αυτο το λογο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
παντού τα ίδια γίνονται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top