Γενικό -  Ιδιαίτερα και φροντιστήριο

selc

Δραστήριο μέλος

Η selc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
θεωρω οτι ειναι καλυτερο οι γονεις να της αναφερουν αυτο το ζητημα με το οικονομικο,αλλα ακομα δεν εχω καταφερει να τους πεισω:confused: κυριως γιατι δεν μου εχουν εμπιστοσυνη(μαλλον δικαιως,εαν κρινω απο το παρελθον) και πιστευουν οτι με το να κανω πολλες ωρες ιδιαιτερα,κατι θα μου μεινει στο τελος..:worry:

θες οι γονείς? οι γονείς?
αν και είσαι μεγάλη να τα κανονίζεις και μόνη σου εφόσον εσένα αφορούν!
τα ιδιαίτερα όντως μπορούν να σε βοηθήσουν περισσότερο από κάθε φροντιστήριο π.χ (αναγκαίο κακό)
αλλά είσαι σίγουρη πως θα διαβάζεις? όπως είπες πιστεύεις ότι το μεγαλύτερο μερίδιο ευθύνης το έχει ο μαθητής.
Αν ξέρεις ότι θα στρωθείς φέτος κάνε ότι νομίζεις για σένα καλύτερο,μια χρονιά είναι:)
καλή επιτυχία :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
Καλά, υπάρχει κανείς που θα έδινε 150 ευρώ την ώρα για ένα μάθημα? :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pupilloscope

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Σουβλειμαν ο Μεγαλομπεκρης. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ραπτόπουλο (Ευρυτανία). Έχει γράψει 813 μηνύματα.
Παιδια νταξει 70-90 ναι ειναι τραβηγμενο οκ αλλα μπορει μια στις τοσες να βρεθεις κανας μ@λ@κ@ς.150 ευρω με τιποτα.Αποκλειεται!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Athr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 238 μηνύματα.
Και ολα τα θεματα να ηξεραν πανω απο 40 δεν θα τους εδινα.. Εγω δινω 20$ το μεγαλυτερο σ ενα μαθημα και 10 σ ολα τα αλλα και κανω με εξαιρετους καθηγητες.. Ηδη με τα 20 ευρω με ενοχλει καπως γιατι τα θεωρω παρα πολλα.. ειδικα αμα εδινα κ αυτες τις τιμες που βλεπω θα ειχα 2πλασιο αγχος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zxc

Νεοφερμένος

Η zxc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
θες οι γονείς? οι γονείς?
αν και είσαι μεγάλη να τα κανονίζεις και μόνη σου εφόσον εσένα αφορούν!
τα ιδιαίτερα όντως μπορούν να σε βοηθήσουν περισσότερο από κάθε φροντιστήριο π.χ (αναγκαίο κακό)
αλλά είσαι σίγουρη πως θα διαβάζεις? όπως είπες πιστεύεις ότι το μεγαλύτερο μερίδιο ευθύνης το έχει ο μαθητής.
Αν ξέρεις ότι θα στρωθείς φέτος κάνε ότι νομίζεις για σένα καλύτερο,μια χρονιά είναι:)
καλή επιτυχία :D
ναι,αλλα φαντασου να της πω οτι για οικονομικους λογους προτιμω να κανουμε μεχρι 7 ωρες π.χ την εβδομαδα για τα 4 μαθηματα και μετα οι γονεις μου να της λενε οτι δεν υπαρχει θεμα με το οικονομικο κλπ..ωραια συννενοηση θα εχουμε:P
εγω ειμαι αποφασισμενη να διαβασω φετος,εξαλλου η αποφαση να ξαναδωσω ηταν 100% δικη μου και ενω ειχα κι αλλες επιλογες,οπως για παραδειμα να παω Αγγλια ή να γραφτω σε ενα ιδιωτικο πανεπιστημιο στην Αθηνα,επελεξα τις πανελληνιες.Και τις 2 φορες που εδωσα δεν προσπαθησα σχεδον καθολου(συγκεντρωσα τη δευτερη φορα 11.600 μορια μονο) και ουσιαστικα τα χρηματα για τα ιδιαιτερα εκεινες τις χρονιες πηγαν χαμενα(δικη μου η ευθυνη βεβαια,οσο καλος και χρυσος να ναι ο καθηγητης,εαν δεν εχεις ορεξη για διαβασμα,δεν γινεται τιποτα) γιατι περασα σε ενα ΤΕΙ που δεν με ενδιεφερε το αντικειμενο του και επιπλεον,δεν ειχε σοβαρες επαγγελματικες προοπτικες.
Ευχαριστω:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ELISAVET

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η λίζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Καλησπέρα!! Λοιπόν θα σου πω πόσες ώρες έκανα εγώ και τι πλήρωνα. Αρχαία : 2 ωρες άγνωστο μαζί με άλλη μια κοπέλα ( κάπου στο Μαρτιο εβαλα μια επιπλέον κάθε 15 μέρες μόνη μου) και γνωστό 1.5 ώρα(μαζί με άλλες 2).Λατινικά 2 ωρες Τιμή 15 ευρώ η ώρα. ( Να σημειωθεί πως οτανν ξεκινησα αγνωστο μονη πληρωνα 30 την ωρα.)
Με την αλλη καθηγητρια π ηταν και βαθμολογητρια, Ιστορία 1.5 ώρα,Λογοτεχνία 1.5 και Εκθεση 2. Τιμή: 20 η ωρα και εκανα και μόνη μου.
Βιολογία μαζί με αλλη μια κοπελα 2 ωριτσες (πληρες ξεπατωμα) 15 ευρω η ωρα.
Αυτά βέβαια με τις τιμές εξαρτώνται πολύ απο την περιοχή(αν εχει ανταγωνισμο κλπ). Εσυ τωρα που ξαναδινεις,κατανοείς οτι έχεις το πλεονέκτημα του χρόνου (αν δεν εργαζεσαι) πράγμα που για μενα ειναι πολυ σημαντικό. όπως και να έχει δωστα όλα και εύχομαι τα καλύτερα. Ό,τι χρειαστείς στείλε μου πμ. ;-)
Υ.Γ.επειδή διάβασα πως θα διαβασεις μόνη ιστορία και βιολογία να ξέρεις οτι χρειάζονται πολλή επανάληψη για να τα εμπεδώσεις.Ζητα απο τηνν καθηγητρια σου να σ φερει να λυνεις πηγες, η βιολογία έχει κάποιες ασκήσεις χαμηλής δυσκολίας και συγκεκριμένης μεθοδολογίας. Να το εχεις υποψη σου για να λυσεις και τετοιες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariavol

Νεοφερμένος

Η mariavol αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 13 μηνύματα.
εγώ έκανα 2 ώρες αρχαία 2 ώρες λατινικά με 13Ε την ώρα 2 ώρες έκθεση και λογοτεχνία με 20Ε την ώρα.Ιστορία απλώς μου έβαζε ένα κεφάλαιο να το διαβάσω μέσα σε δύο βδομάδες και έγγραφα διαγώνισμα......;););)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggeliki!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η aggeliki! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 137 μηνύματα.
οι τιμες αυτες δεν εχουν πεσει καθολου λογω οικονομικης κρισης;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
Καλησπέρα!! Λοιπόν θα σου πω πόσες ώρες έκανα εγώ και τι πλήρωνα. Αρχαία : 2 ωρες άγνωστο μαζί με άλλη μια κοπέλα ( κάπου στο Μαρτιο εβαλα μια επιπλέον κάθε 15 μέρες μόνη μου) και γνωστό 1.5 ώρα(μαζί με άλλες 2).Λατινικά 2 ωρες Τιμή 15 ευρώ η ώρα. ( Να σημειωθεί πως οτανν ξεκινησα αγνωστο μονη πληρωνα 30 την ωρα.)
Με την αλλη καθηγητρια π ηταν και βαθμολογητρια, Ιστορία 1.5 ώρα,Λογοτεχνία 1.5 και Εκθεση 2. Τιμή: 20 η ωρα και εκανα και μόνη μου.
Βιολογία μαζί με αλλη μια κοπελα 2 ωριτσες (πληρες ξεπατωμα) 15 ευρω η ωρα.
Αυτά βέβαια με τις τιμές εξαρτώνται πολύ απο την περιοχή(αν εχει ανταγωνισμο κλπ). Εσυ τωρα που ξαναδινεις,κατανοείς οτι έχεις το πλεονέκτημα του χρόνου (αν δεν εργαζεσαι) πράγμα που για μενα ειναι πολυ σημαντικό. όπως και να έχει δωστα όλα και εύχομαι τα καλύτερα. Ό,τι χρειαστείς στείλε μου πμ. ;-)
Υ.Γ.επειδή διάβασα πως θα διαβασεις μόνη ιστορία και βιολογία να ξέρεις οτι χρειάζονται πολλή επανάληψη για να τα εμπεδώσεις.Ζητα απο τηνν καθηγητρια σου να σ φερει να λυνεις πηγες, η βιολογία έχει κάποιες ασκήσεις χαμηλής δυσκολίας και συγκεκριμένης μεθοδολογίας. Να το εχεις υποψη σου για να λυσεις και τετοιες.

Η αισχροκέρδεια προσωποποιημένη στο ανωτέρω κείμενο.:eek:
Έκανα ιδιαίτερο (ήτοι, εντελώς μόνος μου), με πολύ έμπειρη καθηγήτρια στα: γνωστό, άγνωστο (από Μάρτη και μετά έκανα άγνωστο), ιστορία, λογοτεχνία, λατινικά - με 10 ευρώ την ώρα. Έκανα κι έκθεση μόνο 6 μαθήματα όλη τη χρονιά, στην ίδια καθηγήτρια. Βιολογία δεν έκανα πουθενά, συναδέλφισσα.:)

Συνολικά, όλη τη χρονιά (Ιούλιο 2011 - Μάιο 2012), ξοδέψαμε περίπου 1.200 ευρώ στα μαθήματά μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AmandaM

Νεοφερμένος

Η AmandaM αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Γεια σας παιδια! Ας πω και εγω την γνωμη μου! Λοιπον, ειμαι τελειοφοιτη κλασικης φιλολογιας και εχω εμπειρια 4 ετων!Κανω ιδιαιτερα σε ολα τα θεωρητικα μαθηματα και εννοειται πως τα ποσα αυτα που αναφερατε εχουν πεσει αρκετα λογω οικονομικης κρισης! Εγω ειχα αρκετες επιτυχιες στις πανελλαδικες και για αυτο μου ετυχαν πολλα παιδια! Αυτο ομως που εχει σημασια ειναι να βρεις καθηγητρια που να εχετε χημεια και να μπορει να τα εξηγησει σωστα! Με σωστο διαβασμα και με την βοηθεια της σωστης καθηγητριας ολα γινονται! Ειδα παιδι την πρωτη φορα να βγαζει 11.000 μορια και την δευτερη να περναει Νομικη Αθηνας! Ολα αυτα ισχυουν βεβαια με συστηματικο διαβασμα, επιμονη και υπομονη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chrysenia195

Νεοφερμένος

Η chrysenia195 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
γεια σας! ειμαι μαθητρια Β λυκειου θεωρητικης κατευθυνσης και θα ηθελα αν μπορει καποιος να με βοηθησει στο τι θα μπορουσα να κανω την επομενη χρονια! βλεποντας ολα οσα συμβαινουν με τα φροντιστηρια αρχιζω και αναρωτιεμαι αν μονο η κοπελα π μου κανει ιδιαιτερα ειναι αρκετη για να με κανει να περασω αγγλικη φιλολογια θεσσαλονικης οπου ειναι σχολη με αρκετα μορια! η αληθεια ειναι πως ειχα καποια κενα τα οποια με την βοηθεια της κοπελας φετος καταφερα να καλυψω αλλα μονο σε γραμματικη! στο συντακτικο εχω ακομα αρκετη δουλεια! δεν ξερω αν ειναι απαραιτητη ολη η πιεση που ασκουν τα φροντιστηρια και αν θα πρεπει με τον τροπο μ να ενθαρυννω μια τετοια κατασταση..να σημειωθει οτι αν και δεν διαβαζα αρκετα τοσα χρονια εχω πολυ ορεξη και εχω βαλει ως στοχο να περασω! αν μπορει καποιος ας μου απαντησει για να παρω μια ακομα γνωμη επι του θεματος..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
αν αρχισω ογοτεχνια κα γνωστο τελη αυγοστου λετε να προλαβω να βγαλω την υλη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος Υψηλάντης

Νεοφερμένος

Ο Τάσος Υψηλάντης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Εγώ στο φροντιστήριο κάνω 4 ώρες αρχαία ( από μια ώρα άγνωστο,γνωστό,γραμματική,συντακτικό) 2 ώρες λατινικά 1 ώρα ιστορία 2 ώρες μαθηματικά και 1 ώρα έκθεση -θερινό πρόγραμμα- .
Το χειμερινό πρόγραμμα,απ'όσο γνωρίζω, θα είναι 5 ώρες αρχαία (δεν γνωρίζω πως θα διανείμουν τις ώρες) 2 ώρες ιστορία 2 ώρες λατινικά 1 ώρα λογοτεχνία 2 ώρες έκθεση 2 ώρες Μαθηματικά Γ.Π και 2 ώρες ΑΟΘ!! :) :) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Είναι πολλές 16 ώρες... Δε θα έχετε αρκετό χρόνο για διάβασμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_catalonia_

Δραστήριο μέλος

Η _catalonia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 428 μηνύματα.
αν αρχισω ογοτεχνια κα γνωστο τελη αυγοστου λετε να προλαβω να βγαλω την υλη;
Η λογοτεχνια βγαινει ευκολα σαν υλη! Εγω ξεκινησα τελη αυγουστου και τον Ιανουαριο την ειχα βγαλει!(με μια ωρα την εβδομαδα).Αρχαια αν θελεις ξεκινα λιγο πιο μπροστα τις εισαγωγες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
Η λογοτεχνια βγαινει ευκολα σαν υλη! Εγω ξεκινησα τελη αυγουστου και τον Ιανουαριο την ειχα βγαλει!(με μια ωρα την εβδομαδα).Αρχαια αν θελεις ξεκινα λιγο πιο μπροστα τις εισαγωγες!
εσυ αρχαια ποτε ειχες αρχισει;
αν αρχισω τελη αυγουστου , λετε να μην προλαβω;
προτεινεις να αρχισω να διαβαζω νωριτερα απο το φροντιστηριο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_catalonia_

Δραστήριο μέλος

Η _catalonia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 428 μηνύματα.
εσυ αρχαια ποτε ειχες αρχισει;
αν αρχισω τελη αυγουστου , λετε να μην προλαβω;
προτεινεις να αρχισω να διαβαζω νωριτερα απο το φροντιστηριο;
Εγω αρχαια ξεκινησα μετα το 15αυγουστο και εκανα 1 ωρα την εβδομαδα γνωστο! Τελειωσα την υλη τελη Φεβρουαριου! Αν θα κανεις παραπανω απο 1 ωρα την εβδομαδα γνωστο,τοτε και αρχες Σεπτεμβριου να ξεκινησεις δεν θα εχεις προβλημα! Απλα ,επειδη η εισαγωγη ειναι κατι που δεν χρειαζεται να στο εξηγησουν θα μπορουσες να διαβασεις λιγο μονος σου και να βγαλεις καποιες σελιδες(περισσοτερο για να μην αγχωθεις) και ετσι θα τα αφομοιωσεις και καλυτερα! Καλη σου επιτυχια!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
Εγω αρχαια ξεκινησα μετα το 15αυγουστο και εκανα 1 ωρα την εβδομαδα γνωστο! Τελειωσα την υλη τελη Φεβρουαριου! Αν θα κανεις παραπανω απο 1 ωρα την εβδομαδα γνωστο,τοτε και αρχες Σεπτεμβριου να ξεκινησεις δεν θα εχεις προβλημα! Απλα ,επειδη η εισαγωγη ειναι κατι που δεν χρειαζεται να στο εξηγησουν θα μπορουσες να διαβασεις λιγο μονος σου και να βγαλεις καποιες σελιδες(περισσοτερο για να μην αγχωθεις) και ετσι θα τα αφομοιωσεις και καλυτερα! Καλη σου επιτυχια!!

απο που προτεινεις να αρχισω στην εισαγωγη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos_T

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Nikos_T αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 329 μηνύματα.
απο που προτεινεις να αρχισω στην εισαγωγη;

Ε από την αρχή ξεκίνα. Σωκρατική αμφισβήτηση, διαλεκτική, μαιευτική κλπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top