Ιδιαίτερα ή Φροντιστήριο;

chocolatecookie

Νεοφερμένος

Η chocolatecookie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Ήθελα να το σχολιάσω αυτό. Μην κοιτάς μόνο πόσοι μπαίνουν ιατρική. Σε αυτό που πήγαινα στην φουρνιά μου δεν πέρασε κανείς ιατρική. Όμως από τα ~10 άτομα θετικής που μασταν εκεί οι 3 πιάναμε ιατρική και επιλέξαμε πολυτεχνείο/σθε. Δεν έχουν όρεξη όλοι οι θετικοί για ιατρικές, κι ας θεωρείται κατεύθυνση ιατρικής.
Σαφέστατα και δεν επιλέγουν όλοι οι υποψήφιοι της θετικής την ιατρική.Απλά,αναφέρω πως προτιμώ κάποιο φροντιστήριο με επιτυχία στις ιατρικές,για περισσότερη ''ασφάλεια',' αν θέλεις.Επίσης,δεν λειτουργούν όλα τα φροντιστήρια με τρόπο ανάλογο,με εκείνον που παρουσίασες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Αν πας σε "μεγάλο" φροντιστήριο, με όνομα, τότε φαντάζομαι πως οι καθηγητές δεν θα ναι πρόθυμοι να σε βοηθήσουν εκτός των προβλεπόμενων ωρών. Γι αυτό πάνε σε πιο μικρό. Το πιο σημαντικό άλλωστε είναι να χεις συμμαθητές με όρεξη για διάβασμα, άμα οι μισοί λουφάρουν μετά δεν γίνεται καλή δουλειά στο φροντιστήριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Ιδιαίτερο... Ή φροντιστήριο με ολιγομελή τμήματα ( όχι πάνω από τέσσερα άτομα εννοώ). Στα μικρά τμήματα και ιδιαίτερα στο ιδιαίτερο μάθημα οι μαθητές μπορούν να πηγαίνουν περισσότερο με τον δικό τους ρυθμό, να λύσουν περισσότερες ασκήσεις σε ένα κεφάλαιο ή ένα φαινόμενο στο οποίο δυσκολεύονται και φυσικά αν πρόκειται κυρίως για ξένες γλώσσες, με το ιδιαίτερο αν κάποιος κάνει αρκετές ώρες την βδομάδα μπορεί να δώσει πιο νωρίς για κάποιο πτυχίο από ότι κάποιος ο οποίος φοιτεί σε ένα σχετικά μεγάλο φροντιστήριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Προσωπικά,ποτέ δεν μπορώ να πάω με τους ρυθμούς των πολλών ειδικά στα μαθήματα. Άλλοτε γιατί περνάω τη βαρεμάρα μου και δεν έχω διάθεση να διαβάσω, και άλλοτε βγάζοντας τεράστιες ποσότητες ύλης. Προφανές ήταν πως θα επέλεγα το ιδιαίτερο. Μόνο στην Έκθεση κάνω με άλλα δύο αγόρια για να αποφεύγεται η μονοτονία και να μαθαίνω τα πάντα σχετικά με ποδόσφαιρο και διάφορα άλλα.:look::redface:
Γενικά,χώρια του ότι στην πόλη μου δεν έχω ιδιαίτερη εμπιστοσύνη στα φροντιστήρια,θεωρώ πως σου φορτώνουν ώρες τις οποίες πολλές φορές ΔΕΝ χρειάζεσαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

SnowLover

Νεοφερμένος

Ο SnowLover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Ρε παιδια.Αυτοι που μιλαν για ολιγομελή τμηματα με 3 και 4 άτομα..Ποιο φροντιστήριο κάνει τέτοια τμήματα;;;Τον ρωτήσατε τον ανθρωπο με το φροντιστήριο αν βγαζει τιποτα με τα 4 άτομα;;;Ουτε τον καθηγητη που κάνει μάθημα δεν βγαζει:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Ρε παιδια.Αυτοι που μιλαν για ολιγομελή τμηματα με 3 και 4 άτομα..Ποιο φροντιστήριο κάνει τέτοια τμήματα;;;Τον ρωτήσατε τον ανθρωπο με το φροντιστήριο αν βγαζει τιποτα με τα 4 άτομα;;;Ουτε τον καθηγητη που κάνει μάθημα δεν βγαζει:confused:

Στη φυσική αρχικά ήμασταν 3 άτομα στο τμήμα,τα πηγαίναμε τέλεια. Μετά επειδή όντως δεν γινόταν,γίναμε 6 :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SnowLover

Νεοφερμένος

Ο SnowLover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Στη φυσική αρχικά ήμασταν 3 άτομα στο τμήμα,τα πηγαίναμε τέλεια. Μετά επειδή όντως δεν γινόταν,γίναμε 6 :(

Σίγουρα δεν γίνεται με 3 παιδιά σε ενα τμημα.Απο την άλλη πόσες αίθουσες έχει ενα φροντιστήριο για να κάνει μαθημα;;;Πως θα βγαλει προγραμμα αν εχει σε καθε τμημα 3 παιδιά;;Και εξι παιδιά λίγα είναι μην στενοχωριέσαι.:)

Απο οτι εχω διαπιστώσει οι καθηγητες που κανουν μάθημα στα ιδιαίτερα είναι εκεινοι οι οποίοι δεν μπορεσαν να διοριστούν για τον α ή β λόγο ή δεν κατάφεραν να ανοίξουν κάποιο φροντιστήριο. Και μην μου πείτε οτι βγαζουν περισσότερα απο το να δουλευαν ως ιδιοκτήτες ή ως καθηγητές σε κάποιο φροντιστήριο.Εκει θα είχαν σταθερή δουλειά και δεν θα εψαχναν για ιδιαίτερα..Επισης η γνωμη μου είναι οτι ο φυσικος δεν μπορει να κάνει και χημεια και μαθηματικα και οτι αλλο του κατέβει στο κεφάλι..Είναι φυσικός.ΤΕΛΟΣ.Για αυτο υπάρχουν και ξεχωριστα τμηματα στο Πανεπιστήμιο.Αλλο χημικος και αλλο μαθηματικος(αυτο συμβαινει στα ιδιαίτερα.Στα φροντιστηρια δεν παίρνουν χημικους για μαθηματικα η για οποιοδήποτε αλλο).Τελος ιδιαίτερα μπορει να κανει και ο αποφοιτος που μολις εχει τελειώσει την σχολη του και να διδάξει χωρις εμπειρία ή καποιος αλλος που εκλεισε το φροντιστηριο που δεν πηγαινε καλα και γενικα οποιοσδήποτε που έχει αναγκη απο χρήματα..Για αυτο προσοχη.Βεβαια καθε κανονας εχει και τις εξαιρέσεις του.Δεν είναι ολοι ετσι αλλα η πλειονότητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κομνηνός

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,681 μηνύματα.
ο φυσικος σιγουρα μπορει να κανει και μαθηματικα
καθοτι χωρις μαθηματικα δεν πας πουθενα στην φυσικη..δεν ειναι απλα συμπληρωμα στην σχολη τους τα μαθηματικα
ο μαθηματικος ομως δεν μπορει να κανει φυσικη.δεν νομιζω

τωρα για χημεια δεν ξερω,λογικα οχι.αν και υποθετω επειδη διδασκονται ως ενα βαθμο και χημεια δεν θα εχουν ιδιαιτερο προβλημα με αυτην του σχολειου(εξαλλου και η χημεια κλαδος της φυσικης δεν ηταν,απλα περισσεψε η υλη και η γνωση εκει καιεγινε ξεχωριστη σχολη )ωστοσο προφανως εδω η επιλογη ενος χημικου ειναι πιο λογικη


κατα τα αλλα γνωριζω φυσικο που δεν ηθελε να διοριστει στο δημοσιο αν και περνουσε καθοτι εβγαζε πολυ περισσοτερα στα ιδιαιτερα(τελικως του φαγανε τα αυτια και υποχωρησε)


και για να απαντησω στο νημα,υποθετω ειναι περισσοτερα τα θετικα των ιδιαιτερων και αυτονοητα.

εν τελει ομως ολα ξεκινανε και καταληγουν στον μαθητη...ειτε επιλεξει φροντιστηριο ειτε ιδαιτερα ειτε τιποτα απο τα δυο(π.χ βιβλια με ασκησεις κ.λπ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

SnowLover

Νεοφερμένος

Ο SnowLover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
ο φυσικος σιγουρα μπορει να κανει και μαθηματικα
καθοτι χωρις μαθηματικα δεν πας πουθενα στην φυσικη..δεν ειναι απλα συμπληρωμα στην σχολη τους τα μαθηματικα
ο μαθηματικος ομως δεν μπορει να κανει φυσικη.δεν νομιζω

τωρα για χημεια δεν ξερω,λογικα οχι.αν και υποθετω επειδη διδασκονται ως ενα βαθμο και χημεια δεν θα εχουν ιδιαιτερο προβλημα με αυτην του σχολειου(εξαλλου και η χημεια κλαδος της φυσικης δεν ηταν,απλα περισσεψε η υλη και η γνωση εκει καιεγινε ξεχωριστη σχολη )ωστοσο προφανως εδω η επιλογη ενος χημικου ειναι πιο λογικη


κατα τα αλλα γνωριζω φυσικο που δεν ηθελε να διοριστει στο δημοσιο αν και περνουσε καθοτι εβγαζε πολυ περισσοτερα στα ιδιαιτερα(τελικως του φαγανε τα αυτια και υποχωρησε)


και για να απαντησω στο νημα,υποθετω ειναι περισσοτερα τα θετικα των ιδιαιτερων και αυτονοητα.

εν τελει ομως ολα ξεκινανε και καταληγουν στον μαθητη...ειτε επιλεξει φροντιστηριο ειτε ιδαιτερα ειτε τιποτα απο τα δυο(π.χ βιβλια με ασκησεις κ.λπ)

ΑΝ διαβαζει ο μαθητης θα παει καλα.Αν δεν διαβαζει ειτε ιδιαίτερο κανει είτε φροντιστήριο τα ιδια χαλια θα είναι;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Καλύτερα είναι να κάνω ιδιαίτερα στο σπίτι η φροντιστήριο ?
Να κάνω full πρόγραμμα μόνο μαθήματα κατευθύνσεις?(Θετική Κατεύθυνση )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

panosedessa

Δραστήριο μέλος

Ο panosedessa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 482 μηνύματα.
καταρχην δε μας ειπες τι ταξη εισαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σωτηρης7

Νεοφερμένος

Ο Σωτηρης7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
kalytera να κατσεις να διαβασεις μονος σου εγω μονος μου διαβασα και τους εκανα ολους πελατες στο στεκι και οχι μονο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgosan

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Αυτο εξαρτάται απο τον χαρακτήρα σου.
Το καθένα εχει και τα πλεονέκτηματα του.Στο φροντιστήριο για παράδειγμα θα ακούσεις και τις απορίες αλλων, θα δεις διαφορετικες λυσεις μιας ασκησης,θα σου βγει πιο οικονομικά.Το ιδιαίτερο θα ειναι επικεντρωμενο μονο σε εσενα και θα κάνεις πιο ανετα ερωτήσεις.
Οτι και απο τα δυο και αν επιλεξεις σημασία έχει να ειναι πραγματικά καλος ο καθηγητής σου, να εχει μεταδοτικοτητα, γνωσεις και όρεξη.Δεν ειναι πολλοι αυτοι οι καθηγητές...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
καταρχην δε μας ειπες τι ταξη εισαι

Β Λυκείου θα πάω, άπλα κάνω αυτες τις ερώτησης για να είμαι προετοιμασμένος για το καλοκαίρι μην καθομε και ρωτάω τοτε

Αυτο εξαρτάται απο τον χαρακτήρα σου.
Το καθένα εχει και τα πλεονέκτηματα του.Στο φροντιστήριο για παράδειγμα θα ακούσεις και τις απορίες αλλων, θα δεις διαφορετικες λυσεις μιας ασκησης,θα σου βγει πιο οικονομικά.Το ιδιαίτερο θα ειναι επικεντρωμενο μονο σε εσενα και θα κάνεις πιο ανετα ερωτήσεις.
Οτι και απο τα δυο και αν επιλεξεις σημασία έχει να ειναι πραγματικά καλος ο καθηγητής σου, να εχει μεταδοτικοτητα, γνωσεις και όρεξη.Δεν ειναι πολλοι αυτοι οι καθηγητές...

Εσύ τι θα επέλεγες?
και ειναι σωστο αυτο που λεω να κανω ιδιαιτερα μονο μαθηματα κατεύθυνσης?

kalytera να κατσεις να διαβασεις μονος σου εγω μονος μου διαβασα και τους εκανα ολους πελατες στο στεκι και οχι μονο

Θελω να περασω οδοντιατρικη , και επιδη ειναι πολλη υψηλα τα μορια θελω σιγουρη επιτυχία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

giorgosan

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Η επιτυχία σου δεν εξαρτάται απο τα ιδιαίτερα ή το φροντιστήριο. Απο εσενα εξαρτάται, ουτως η άλλως δεν ειναι λίγα τα παιδιά που πιάνουν υψηλοβαθμες σχολές χωρις εξωτερικη βοηθεια.
Εγω διάλεξα φροντιστήριο γιατι ειχα κανει λιγα ιδιαίτερα σε προηγούμενες τάξεις και ειδα πως δεν μου ταιριάζαν, δεν υπηρχε κινητρο.Να σου πω πως άλλαξα και φροντιστήριο (εκανα καλοκαιρινά και έφυγα )διοτι υπήρχαν καθηγητές που δεν εκαναν καλα τη δουλεια τους.
Όπως σου ειπα εξαρτάται απο εσενα.Αν θέλεις στειλε μου ΠΜ για το αν έχεις κανει ποτε σου ιδιαίτερα ή φροντιστήριο και την εμπειρία που ειχες,σε ποια περιοχή μενεις(μηπως ξερω κανα καλο φροντιστήριο), αν έχεις τις βασεις που χρειάζεσαι(αντικείμενικα) και τι τάξη θα πας μήπως και σε βοηθήσω στο δίλημμα σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Iδιαίτερα με πολύ προσεκτική επιλογή καθηγητών. Τα group φροντιστηρίων είναι χαμένος χρόνος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Η επιτυχία σου δεν εξαρτάται απο τα ιδιαίτερα ή το φροντιστήριο. Απο εσενα εξαρτάται, ουτως η άλλως δεν ειναι λίγα τα παιδιά που πιάνουν υψηλοβαθμες σχολές χωρις εξωτερικη βοηθεια.
Εγω διάλεξα φροντιστήριο γιατι ειχα κανει λιγα ιδιαίτερα σε προηγούμενες τάξεις και ειδα πως δεν μου ταιριάζαν, δεν υπηρχε κινητρο.Να σου πω πως άλλαξα και φροντιστήριο (εκανα καλοκαιρινά και έφυγα )διοτι υπήρχαν καθηγητές που δεν εκαναν καλα τη δουλεια τους.
Όπως σου ειπα εξαρτάται απο εσενα.Αν θέλεις στειλε μου ΠΜ για το αν έχεις κανει ποτε σου ιδιαίτερα ή φροντιστήριο και την εμπειρία που ειχες,σε ποια περιοχή μενεις(μηπως ξερω κανα καλο φροντιστήριο), αν έχεις τις βασεις που χρειάζεσαι(αντικείμενικα) και τι τάξη θα πας μήπως και σε βοηθήσω στο δίλημμα σου.

Ειμαι β λυκειου , αν ξερεις κανα καλο φροντιστήριο για Ηρακλειο πεσ μου, Θε ελεγα οτι θα κανω μονο φυσικη ιδιαιτερα ,( χημεία έχουμε καθηγητή με μεταπτυχιακά απο αγγλία )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgosan

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Ειμαι β λυκειου , αν ξερεις κανα καλο φροντιστήριο για Ηρακλειο πεσ μου, Θε ελεγα οτι θα κανω μονο φυσικη ιδιαιτερα ,( χημεία έχουμε καθηγητή με μεταπτυχιακά απο αγγλία )

Δεν ξέρω κανένα φροντιστήριο στην περιοχή σου.Από την στιγμή που τώρα θα πας β λυκείου έχεις πολύ χρόνο να βρεις ποιοι καθηγητές δεν σου αρέσουν και να πράξεις ανάλογα.

Iδιαίτερα με πολύ προσεκτική επιλογή καθηγητών. Τα group φροντιστηρίων είναι χαμένος χρόνος.

Τα group φροντιστηρίων είναι χαμένος χρόνος στην περίπτωση που ο καθηγητής δεν είναι καλός-όπως και στα ιδιαίτερα άλλωστε- ή αν το επίπεδο των μαθητών ειναι διαφορετικό.
Οπότε θα το έθετα ως εξής : Iδιαίτερα με πολύ προσεκτική επιλογή καθηγητών ή group με πολύ προσεκτική επιλογή καθηγητών και ίδιο επίπεδο συμμαθητών.Σε αντίθετη περίπτωση είναι χαμένος χρόνος :)
Όπως και να χει σημαντικότερη είναι η δικιά σου προσπάθεια.Και τον καλύτερο καθηγητή να έχεις αν εσύ δεν θέλεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
( χημεία έχουμε καθηγητή με μεταπτυχιακά απο αγγλία )
Το ότι κάποιος έχει μεταπτυχιακό, δεν συνεπάγεται ότι θα είναι οπωσδήποτε και καλός καθηγητής.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trafalgar

Νεοφερμένος

Ο Trafalgar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Ιδιαίτερα για "αδύναμους" μαθητές, φροντιστήριο για "δυνατούς".
Οι πρώτοι έχουν ανάγκη να κατανοήσουν τη φιλοσοφία του μαθήματος.
Οι δε τελευταίοι έχουν ανάγκη ένα ανταγωνιστικό περιβάλλον (4-5 ατόμων το ιδανικό) για να βελτιώνονται συνεχώς.
Μπορεί και για κάποιον να είναι καλύτερος ο συνδυασμός. Καθαρά υποκειμενική η άποψή μου με βάση την εμπειρία μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top