Ιατρική Αλεξανδρούπολης

dalebarbie

Νεοφερμένος

Ο dalebarbie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 66 μηνύματα.
Εγώ θα σου πρότεινα πιο κοντά στο σπίτι σου αν θες όμως σίγουρα να δεις πρώτη φορά πτώμα και να μάθεις σίγουρα όχι πάτρα όχι οτι έχει σημασία αλλά αν θες οπωσδήποτε πτώμα μην πας πάτρα ....επίσης εγώ από αυτά που έχω ακούσει δεν θα σου πρότεινα Λάρισα με τίποτα... κάθε πανεπιστήμιο έχει τα καλά και τα κακά του πχ αθήνα είναι χάος στα εργαστήρια αλλά έχει καλύτερες κλινικές κρήτη έχουν την καλύτερη έρευνα ΔΠΘ θα σου μάθουν κλινικά skills από το τριτο έτος με εφημερίες κλπ και θεσσαλονίκη πολύ καλή είναι και ιωάννινα ...βασικά μπορείς να βρείς γιατρό να έχει τελειώσει Αθήνα και επειδή δεν ενδιαφέρεται να μην είναι καλός και κάποιον που να έχει τελειώσει βουλγαρία και να είναι κορυφή μόνο και μόνο επειδή του αρέσει.. και ενδιαφέρεται -μου έχει τύχει -Επίσης μην ξεχνάμε ότι δεν κτίζει η σχολή τον γιατρό αλλά το νοσοκομείο που έχεις κάνει ειδικότητα πχ μπορεί κάποιος να πάει να κάνει ειδκότητα καρδιολογίας στο τελευταίο χωριό της Αγγλίας και να μην έχει δει πολλά περιστατικά και άλλος στον ευαγγελισμό και να σκίζει ..Τέλος , θα σου πω κάτι που δεν θα το πιστεύεις στις ΗΠΑ(που έχει τι πιο δύσκολες εξετάσεις-USMLE ) και στην Αγγλία οι περισσότεροι ξένοι ειδικευόμενοι είναι Ινδοί , Σύριοι κλπ και θεωρούνται φοβεροί γιατροί και αυτοί τρώνε τις θέσεις των ευρωπαίων- φαντάσου αν έλεγες στον Ελληνάρα ότι στην ινδία βγάζουν καλύτερους γιατρούς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

StellakosMac

Νεοφερμένος

Ο StellakosMac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Κλινικά Skills?? Οι Ινδοί μας τρώνε και τις εργασιακές θέσεις τώρα. Φαντάσου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Αυτό που αναφέρεις για τις ΗΠΑ και την Αγγλία είναι Ινδοί και γενικότερα Ασιάτες δεύτερης γενιάς που γεννήθηκαν σε αυτές τις χώρες, δεν έρχονται απο την Ινδία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Και από την Ινδία να ερχονταν δεν καταλαβαίνω από που κι ως που ήταν δικές του οι θέσεις και του τις φάγανε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Tέλος , θα σου πω κάτι που δεν θα το πιστεύεις στις ΗΠΑ(που έχει τι πιο δύσκολες εξετάσεις-USMLE ) και στην Αγγλία οι περισσότεροι ξένοι ειδικευόμενοι είναι Ινδοί , Σύριοι κλπ και θεωρούνται φοβεροί γιατροί και αυτοί τρώνε τις θέσεις των ευρωπαίων- φαντάσου αν έλεγες στον Ελληνάρα ότι στην ινδία βγάζουν καλύτερους γιατρούς...

Ολο μαλακίες λες. Κανείς δεν τρώει τις θέσεις κανενός. Οσοι αξίζουν αυτές τις θέσεις ας τις πάρουν. Τι σημασία έχει αν είναι από την Ανατολή ή την Δύση;

Τέτοιοι γιατροί τελικά υπάρχουν... Εσύ αν έχεις έναν ΕΛΛΗΝΑ ασθενή και έναν άλλο διαφορετικής εθνικότητας (πχ Ινδό) και μπορούσες να σώσεις μόνον τον έναν, σίγουρα θα επέλεγες τον πρώτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dalebarbie

Νεοφερμένος

Ο dalebarbie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 66 μηνύματα.
Ολο μαλακίες λες. Κανείς δεν τρώει τις θέσεις κανενός. Οσοι αξίζουν αυτές τις θέσεις ας τις πάρουν. Τι σημασία έχει αν είναι από την Ανατολή ή την Δύση;

Τέτοιοι γιατροί τελικά υπάρχουν... Εσύ αν έχεις έναν ΕΛΛΗΝΑ ασθενή και έναν άλλο διαφορετικής εθνικότητας (πχ Ινδό) και μπορούσες να σώσεις μόνον τον έναν, σίγουρα θα επέλεγες τον πρώτο.

Ισα ισα τι δεν καταλαβαίνεις ; αυτό λέω ότι οι έλληνες νομιζουν οτι ειναι οι καλύτεροι γιατροί ενώ στην ουσία δνε ισχύει και ότι πάνε στο εξωτερικό και τελικά εκεί τρώνε τα μούτρα τους- μην κοιτας γερμανια που παίρνουν έλληνες (χαμηλοί μισθοί) επειδή οι γερμανοί πάνε ΗΠΑ ...Και ίσα ίσα εξέφρασα τον θαυμασμό μου προς τους Ασιατες και τους Ινδους που ειναι μυαλα !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ισα ισα τι δεν καταλαβαίνεις ; αυτό λέω ότι οι έλληνες νομιζουν οτι ειναι οι καλύτεροι γιατροί ενώ στην ουσία δνε ισχύει και ότι πάνε στο εξωτερικό και τελικά εκεί τρώνε τα μούτρα τους- μην κοιτας γερμανια που παίρνουν έλληνες (χαμηλοί μισθοί) επειδή οι γερμανοί πάνε ΗΠΑ ...Και ίσα ίσα εξέφρασα τον θαυμασμό μου προς τους Ασιατες και τους Ινδους που ειναι μυαλα !!!

Εγώ στο bold έδωσα έμφαση:

Τέλος , θα σου πω κάτι που δεν θα το πιστεύεις στις ΗΠΑ(που έχει τι πιο δύσκολες εξετάσεις-USMLE ) και στην Αγγλία οι περισσότεροι ξένοι ειδικευόμενοι είναι Ινδοί , Σύριοι κλπ και θεωρούνται φοβεροί γιατροί και αυτοί τρώνε τις θέσεις των ευρωπαίων- φαντάσου αν έλεγες στον Ελληνάρα ότι στην ινδία βγάζουν καλύτερους γιατρούς...

Κάνεις διάκριση Ευρωπαίων, δηλαδή της Δύσης, με την Ανατολή ("τρώνε τις θέσεις των Ευρωπαίων" :whatever:). Αυτό ήθελα να σχολιάσω και αυτό σχολίασα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

StellakosMac

Νεοφερμένος

Ο StellakosMac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Παιδιά, μέσα σ'αυτά τα 6 χρόνια στο πανεπιστήμιο σας πάνε να δείτε και τρελούς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr.K

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Ισα ισα τι δεν καταλαβαίνεις ; αυτό λέω ότι οι έλληνες νομιζουν οτι ειναι οι καλύτεροι γιατροί ενώ στην ουσία δνε ισχύει και ότι πάνε στο εξωτερικό και τελικά εκεί τρώνε τα μούτρα τους- μην κοιτας γερμανια που παίρνουν έλληνες (χαμηλοί μισθοί) επειδή οι γερμανοί πάνε ΗΠΑ ...Και ίσα ίσα εξέφρασα τον θαυμασμό μου προς τους Ασιατες και τους Ινδους που ειναι μυαλα !!!

Δεν χρειάζεται να είσαι μυαλό για να είσαι καλός γιατρός μην λέμε ότι νάνε το μόνο που χρειάζεται είναι να έχεις καλή μνήμη ,να μου πεις ότι τα μυαλά πάνε στη ΝΑΣΑ τότε ναι αλλά καλός γιατρός δεν σημαίνει έξυπνος και εσύ ειδικά απορώ πως δεν το έχεις καταλάβει ακόμα ,δεν βλέπεις τι εξετάζουν τα μαθήματα?? στεγνή παπαγαλία

Παιδιά, μέσα σ'αυτά τα 6 χρόνια στο πανεπιστήμιο σας πάνε να δείτε και τρελούς;

Τρελούς????:/:
πλάκα κάνεις???? δεν ξέρεις ότι τα τελευταία 20+ χρόνια δεν τους λένε τρελούς αλλά ψυχασθενείς??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

StellakosMac

Νεοφερμένος

Ο StellakosMac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Ουπς :redface: my mistake, Sorry..
Λοιπόν βλέπετε ψυχασθενείς;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paskmak

Διάσημο μέλος

Ο paskmak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,503 μηνύματα.
Δεν χρειάζεται να είσαι μυαλό για να είσαι καλός γιατρός μην λέμε ότι νάνε το μόνο που χρειάζεται είναι να έχεις καλή μνήμη ,να μου πεις ότι τα μυαλά πάνε στη ΝΑΣΑ τότε ναι αλλά καλός γιατρός δεν σημαίνει έξυπνος και εσύ ειδικά απορώ πως δεν το έχεις καταλάβει ακόμα ,δεν βλέπεις τι εξετάζουν τα μαθήματα?? στεγνή παπαγαλία



Δεν ισχύει τίποτα απο αυτά. Για να είσαι καλός ιατρός, πρέπει πρωτ απ όλα, έκτος απο την θεωρία, να έχεις κυρίως ενσυναίσθηση και καλό αυτί για τους ασθενείς, κάτι το οποίο δεν το μαθαίνουμε. Έξυπνος πρέπει να σαι με την έννοια να καταλαβαίνεις τον άνθρωπο που έχεις ως ασθενή απέναντι σου και να τον συμπονάς εως ένα όριο(emotional intelligence).

Το οτι ζητάνε στυγνή παπαγαλία στις εξετάσεις, δε σημαίνει πως το επάγγελμα είναι απόρροια αυτής, γιατί πολλές φορές απαιτείται γρήγορη σκέψη, λογική(διαφοροδιάγνωση), και πολλά άλλα, τα οποία ουσιαστικά πρέπει να τα μάθεις μόνος σου μέσω της κλινικής εξάσκησης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr.K

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Δεν πειράζει βρε πλάκα κάνω δεν οφείλεις να τα ξέρεις ,2ο έτος είμαι δεν έχω πάει ακόμα κλινικές αλλά ξέρω ότι στις κλινικές τα βλέπεις όλα τώρα τι να σου πω...έχω τις επιφυλάξεις μου ρώτα και άλλους για πιο σίγουρα

Δεν ισχύει τίποτα απο αυτά. Για να είσαι καλός ιατρός, πρέπει πρωτ απ όλα, έκτος απο την θεωρία, να έχεις κυρίως ενσυναίσθηση και καλό αυτί για τους ασθενείς, κάτι το οποίο δεν το μαθαίνουμε. Έξυπνος πρέπει να σαι με την έννοια να καταλαβαίνεις τον άνθρωπο που έχεις ως ασθενή απέναντι σου και να τον συμπονάς εως ένα όριο(emotional intelligence).

Το οτι ζητάνε στυγνή παπαγαλία στις εξετάσεις, δε σημαίνει πως το επάγγελμα είναι απόρροια αυτής, γιατί πολλές φορές απαιτείται γρήγορη σκέψη, λογική(διαφοροδιάγνωση), και πολλά άλλα, τα οποία ουσιαστικά πρέπει να τα μάθεις μόνος σου μέσω της κλινικής εξάσκησης.

Συμφωνώ άλλη καλλιέργεια νου έχει όμως ένας μαθηματικός και άλλη εμείς όσο και αν δεν θέλουμε να το παραδεχτούμε :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paskmak

Διάσημο μέλος

Ο paskmak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,503 μηνύματα.
Συμφωνώ άλλη καλλιέργεια νου έχει όμως ένας μαθηματικός και άλλη εμείς όσο και αν δεν θέλουμε να το παραδεχτούμε :(


Άλλη η δουλειά του ιατρού, που θα σου ξεβουλώσει τις στεφανιαίες, θα σου κάνει μεταμόσχευση, θα σου δώσει υγεία με λίγα λόγια, σε πολλές περιπτώσεις, και άλλη του μαθηματικού.

Διάλεγεις και παίρνεις ποια "καλλιέργεια νού" θεωρείς καλύτερη.

Βγήκαμε off νομίζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KotCoC100

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο KotCoC100 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 258 μηνύματα.
Πόσο λέτε να πάει φέτος η ιατρική Αλεξανδρούπολης; Έχω 2 φίλους που ενδιαφέρονται και ο ένας εκτιμά οτι θα βγάλει γύρω στο 18100 και ο άλλος γύρω στο 17900 (που σίγουρα δεν την πιάνει), αν και νομίζω πως ούτε και ο πρώτος με 18100 την πιάνει λόγω των 25 λιγότερων που θα εισαχθούν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aurora_b

Νεοφερμένος

Η aurora_b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Πόσο λέτε να πάει φέτος η ιατρική Αλεξανδρούπολης; Έχω 2 φίλους που ενδιαφέρονται και ο ένας εκτιμά οτι θα βγάλει γύρω στο 18100 και ο άλλος γύρω στο 17900 (που σίγουρα δεν την πιάνει), αν και νομίζω πως ούτε και ο πρώτος με 18100 την πιάνει λόγω των 25 λιγότερων που θα εισαχθούν.

Αυτος με το 18 100 παιζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KotCoC100

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο KotCoC100 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 258 μηνύματα.
Αυτος με το 18 100 παιζει.
Δεν νομίζω... Πέρυσι ήταν γύρω στο 18700 πόσο να πέσει και μάλιστα με 25 λιγότερους εισακτέους..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aurora_b

Νεοφερμένος

Η aurora_b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Δεν νομίζω... Πέρυσι ήταν γύρω στο 18700 πόσο να πέσει και μάλιστα με 25 λιγότερους εισακτέους..

Θα έλεγα ότι έχει ελπίδες.Σκέψου ότι το 2013 ήταν 18 κάτι. Δεν αποκλείεται λόγω του αυξημένου βαθμού δυσκολίας των θεμάτων οι βάσεις να επιστρέψουν σε αυτά τα επίπεδα. Όσο για τα περσινά θέματα ήταν πολύ πιο εύκολα συγκριτικά με τα φετινά. Ήταν αναμενόμενο η ιατρική Αλεξανδρουπολης να φτάσει 18700.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Παιδια με 18300 περιπου πιστευετε οτι εχω ελπιδες για τη συγκεκριμενη σχολη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aurora_b

Νεοφερμένος

Η aurora_b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 18 μηνύματα.

soppap

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η soppap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 230 μηνύματα.
Που λέτε να κινηθεί φέτος η βάση της σχολής;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top