Ιατρική Αλεξανδρούπολης

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Η έκθεση εξωτερικής αξιολόγησης του τμήματος (Ιούνιος 2011):
https://www.adip.gr/eks/MS DUTH FINAL.pdf
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ματθαιος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ματθαιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 143 μηνύματα.
Καλησπερα εδωσα φετος πανελλαδικες και στο 3ο πεδιο συγκεντρωνω 18.692 μορια. Πιστευω πως κατα πασα πιθανοτητα θα περασω Ιατρικη Αλεξανδρουπολης (εσεις τι λετε ? :confused: ).Ειμαι λιγο διστακτικος για τον προορισμο αλλα εκστασιασμενος για την σχολη.Βλεπετε ειμαι απο το Μεσολογγι και απεχω 13 ωρες με το λεωφορειο!!Απο την αλλη και τα οικονομικα μας δεν ειναι και τα καλυτερα αλλα πιστευω πως θα την βρω την ακρη.Θα ηθελα καποιος που να ξερει να με πληροφορησει για 1) Την ζωη στην πολη , 2) Την ποιοτητα του πανεπιστημιου , 3)Οσον αφορα το πανεπιστημιακο νοσοκομειο ( οι φοιτητες δουλευουν με πτωματα ή οχι?) και το αν η διαβιωση στην πολη ειναι δαπανηρη ή οχι.Ευχαριστω εκ των προτερων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.

nikos kaladas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nikos kaladas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 253 μηνύματα.
καταρχην συγχαρητηρια για τα μορια σου αλλα πως εισαι τοσο σιγουρο οτι περνας?????50 50 εισαι με το 51 να κλεινει οτι δεν περνας αλλα οκ εσυ μπορεις να ελπιζεις.Η σχολη φιλε μου επειδη τυχαινει να ασχολουμαι με αυτα ειναι μαυρο χαλι κοινως.ανοργανωσια κατω απο το μετριο αν και ολα τα πανεπιστημια ειναι μετρια και επιπεδο σπουδωνο κατω του μετριου παλι.επισης δυστυχως στην ελλαδα υπαρχει η ρετσινια του τοπου.δηλαδη ενας της πατρας πχ αντιμετωπιζεται καλυτερα απο εναν της αλεξανδρουπολης στο μυαλο του μεσου ελληνα.φυσικα δε θα επρεπε αλλα ετσι ειναι.το οικονομικο ειναι ενα θεμα απο οσο ξερω υπαρχουν ακριβα νοικια.φυσικα υπαρχουν πολυ ωραιες γυναικες οποτε θα περασεις καλα απο αυτη την αποψη.μετα την ιατρικη αλεξανδρουπολης τι δηλωσες απο περιεργεια??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ματθαιος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ματθαιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 143 μηνύματα.
καταρχην συγχαρητηρια για τα μορια σου αλλα πως εισαι τοσο σιγουρο οτι περνας?????50 50 εισαι με το 51 να κλεινει οτι δεν περνας αλλα οκ εσυ μπορεις να ελπιζεις.Η σχολη φιλε μου επειδη τυχαινει να ασχολουμαι με αυτα ειναι μαυρο χαλι κοινως.ανοργανωσια κατω απο το μετριο αν και ολα τα πανεπιστημια ειναι μετρια και επιπεδο σπουδωνο κατω του μετριου παλι.επισης δυστυχως στην ελλαδα υπαρχει η ρετσινια του τοπου.δηλαδη ενας της πατρας πχ αντιμετωπιζεται καλυτερα απο εναν της αλεξανδρουπολης στο μυαλο του μεσου ελληνα.φυσικα δε θα επρεπε αλλα ετσι ειναι.το οικονομικο ειναι ενα θεμα απο οσο ξερω υπαρχουν ακριβα νοικια.φυσικα υπαρχουν πολυ ωραιες γυναικες οποτε θα περασεις καλα απο αυτη την αποψη.μετα την ιατρικη αλεξανδρουπολης τι δηλωσες απο περιεργεια??

Δεν ειμαι σιγουρος, κατα πασα πιθανοτητα εγραψα.Αν και πιστευω πως εστω και τελευταιος θα μπω ( ειναι πολλα τα 602 μορια αυξηση).Επετα δηλωσα Οδοντιατρικες , Βιολογικα και Χημικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos kaladas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nikos kaladas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 253 μηνύματα.
κατα τον κυριο κουτρουμεπλη ομως δεν την πιανεις.anyway θα δουμε.παντως η σχολη ειναι χαλια ξαναλεω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ματθαιος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ματθαιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 143 μηνύματα.
κατα τον κυριο κουτρουμεπλη ομως δεν την πιανεις.anyway θα δουμε.παντως η σχολη ειναι χαλια ξαναλεω.

Επειδη τα εχω δει και του Κουτρουμπελη στην Αλεξανδρουπολη την δινει 18680, δηλαδη ειμαι 12 μορια πανω απο την εκτιμηση του.anyway ειδωμεν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos kaladas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nikos kaladas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 253 μηνύματα.
με ανοδικη ταση ειναι του κουτρουμπελη ομως γυρω στο 18750-18780 την κοβω εγω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos kaladas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nikos kaladas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 253 μηνύματα.
παντος πεδια θεορο οτει η ειατρικη αλεξανδρουπωλης πρωτιματε απο καλλους μαθειτες οποτε δεν εχι αξεια ποια ειναι η καλυτερη ιατρικη.κουβεντα να γινεται να πουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MrsStyles2

Νεοφερμένος

Η MrsStyles2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Άρτα (Άρτα). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
πρωτοετης εδω!! ελατε να μαζευομαστε σιγα σιγα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

StellakosMac

Νεοφερμένος

Ο StellakosMac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Τελικά, αξίζει να περάσει κάποιος στην Ιατρική Αλεξανδρούπολης; 'Εχει καλό επίπεδο σπουδών, ασχολείστε με πτώματα, το πανεπιστημιακό νοσοκομείο είναι καλό?!?!?!?!?!?!?!?! :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
Δυστηχος δεν ειμαι φοιτητης του τμηματος αλλα κατα την προσωπικη μου αποψει καλητερα να επιλεξει καποιος καποιο ποιο μικρο θεωρειτικα πανεπιστημιο μιας που θα ε χει πολλη ποιο στενοι σχεση με τους καθηγτες του
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τελικά, αξίζει να περάσει κάποιος στην Ιατρική Αλεξανδρούπολης; 'Εχει καλό επίπεδο σπουδών, ασχολείστε με πτώματα, το πανεπιστημιακό νοσοκομείο είναι καλό?!?!?!?!?!?!?!?! :confused:
Δεν ξέρω κατά πόσο δόκιμο ακούγεται αυτό το "αξίζει". Φυσικά όλοι θέλουμε να περάσουμε σε μία "καλή" σχολή (αν υπάρξει σύγκριση μεταξύ όμοιων σχολών διαφορετικών πόλεων/πανεπιστημίω)ν. Αλλά αυτό το "καλή" μπορεί να πάρει πολλές προεκτάσεις. Αλλά πέραν αυτών, αν κάποιος θέλει να περάσει σε μία ιατρική σχολή και έχει τη δυνατότητα να βάλει στο μηχανογραφικό του όλες τις πόλεις που έχουν μία τέτοια σχολή, δε θα βάλει και την ιατρική σχολή Αλεξανδρούπολης;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Dr.K

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Τελικά, αξίζει να περάσει κάποιος στην Ιατρική Αλεξανδρούπολης; 'Εχει καλό επίπεδο σπουδών, ασχολείστε με πτώματα, το πανεπιστημιακό νοσοκομείο είναι καλό?!?!?!?!?!?!?!?! :confused:

Εγώ προσωπικά είχα βάλει όλες τις ιατρικές και από τη στιγμή που δεν πέρναγα Αθήνα δεν με ενδιέφερε και πολύ που θα μπω (τελικά μπήκα Κρήτης)
Πιστεύω αξίζει να πας ιατρική Αλεξανδρούπολης εάν υπάρχει η οικονομική δυνατότητα παρά να πας π.χ. βιολογκό Αθήνας(χωρίς καμία διάθεση για υποτίμηση του τμήματος)Τώρα τι να σου πω ότι σου αρέσει.
Πάντως όπως και να το κάνουμε σαν τις κλινικές τις Αθήνας πουθενά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dalebarbie

Νεοφερμένος

Ο dalebarbie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 66 μηνύματα.
Έχω φίλους στο ΔΠΘ ΙΑΤΡΙΚΗ καταρχάς επειδή είδα κάτι που αναφέρθηκε παραπάνω και γέλαγα ...στην Ιατρική Πάτρας δεν έχουν πτώματα κάνουν ανατομία σε ΚΟΥΚΛΕΣ !!! στο ΔΠΘ μου έχουν πει είδη ότι έχουν πτώματα και κάνουν κανονικά σε πτώματα και ότι ο καθηγητής ειναι πολύ καλός και έχει επιμεληθεί σχεδόν όλα τα βιβλία ανατομίας στην ελλάδα ...επίσης τα προκλινικά στις ιατρικες σχολες δεν γινονται στο νοσοκομειο αλλα στα εργαστηρια οπως και η ανατομια ....είμαι αθήνα αλλά μπορώ να σου πω ότι στην κρήτη και στο δπθ προκλινικά δηλαδη ανατομιες φυσιολογιες κλπ έχουν καλύτερο πρόγραμμα από τις άλλες πχ πάτρα ..τώρα για κλινικές 5 και 6 ετος εκεί πιστεύω κερδίζει μακραν η αθήνα λόγω νοσοκομείων αν και αν σε ενδιαφέρει παντού θα μάθεις ..α επίσης το ΔΠΘ έχει το μεγαλύτερο νοσοκομείο στην Ελλάδα και έχει εξοπλισμό- Ηλεκτρονικο μικροσκοπιο -μεγανητοεγκεφαλογραφους που τα αλλα δεν εχουν ουτε στα ονερια τους ...γενικα ξερω οτι στα εργαστηρια κανουν πολλα....σε σχέση με άλλες σχολές ..τώρα για κλινικές δεν ξέρω τι παίζει ας πει κάποιος που σπουδάζει εκεί !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

StellakosMac

Νεοφερμένος

Ο StellakosMac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Άρα είναι καλή. Γιατί διάβασα πιο πάνω ότι δεν είναι και η καλύτερη. Επίσης για Ιατρική Ιωαννίνων τι θα λέγατε; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr.K

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Άρα είναι καλή. Γιατί διάβασα πιο πάνω ότι δεν είναι και η καλύτερη. Επίσης για Ιατρική Ιωαννίνων τι θα λέγατε; :worry:

Όπου και αν πας γιατρός θα γίνεις σημασία έχει να σου αρέσει εγώ θα σου πρότεινα εάν δεν περνάς Αθήνα που είναι η καλύτερη πήγαινε πιο κοντά στο σπίτι σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

StellakosMac

Νεοφερμένος

Ο StellakosMac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Ναι εντάξει δεν διαφωνώ, απλώς για πολλές ακούγονται σχόλια πως η μία δεν είναι καλή, η άλλη έχει καλύτερο εξοπλισμό στα νοσοκομεία, ή άλλη δεν έχει μεγάλο ποσοστό πτωμάτων και όλο αυτό είναι λίγο χαώδης, και γι'αυτό προσπαθώ να βρω κάτι ικανοποιητικό. By the way, η Ιατρική Θεσσαλονίκης είναι κοντά στο σπίτι μου.!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr.K

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Ναι εντάξει δεν διαφωνώ, απλώς για πολλές ακούγονται σχόλια πως η μία δεν είναι καλή, η άλλη έχει καλύτερο εξοπλισμό στα νοσοκομεία, ή άλλη δεν έχει μεγάλο ποσοστό πτωμάτων και όλο αυτό είναι λίγο χαώδης, και γι'αυτό προσπαθώ να βρω κάτι ικανοποιητικό. By the way, η Ιατρική Θεσσαλονίκης είναι κοντά στο σπίτι μου.!

Ε μια χαρά πήγαινε Θεσσαλονίκη είναι και ωραία πόλη ,στην Αθήνα χάνεσαι ειδικά αν δεν μένεις Αθήνα
Μην κολλάς σε αυτά που λένε στο μόνο που υπερτερεί η Αθήνα σε σχέση με τις άλλες είναι οι κλινικές που είναι σαφώς καλύτερες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

StellakosMac

Νεοφερμένος

Ο StellakosMac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Χαχα, οκ αν είναι! :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top