Ιατρική Αθήνας - απορίες/απόψεις

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Λοιπόν, εγώ που γράφτηκα πρόσφατα αποκόμισα την εντύπωση πως η γραμματεία έχει επίγνωση της καλής της φήμης και αρέσκεται στο να ψαρώνει λίγο τους πρωτοετείς, (και σε ποιόν δεν αρέσει εδώ που τα λέμε) ιδιαίτερα αν δώσεις στόχο. (Σε ό,τι με αφορά φθηνά τη γλύτωσα – προς το παρόν. :)) Μόνο και μόνο επειδή είδα κάποια παιδιά να έχουν μικροπρόβλημα, όσοι πάτε να εγγραφείτε ρίξτε και μια ματιά στα στοιχεία του μητρώου αρρένων γιατί θα σας ζητήσουν κάτι από εκει.

Ένιγουεϊ, οφείλω να ομολογήσω πως η πρώτη μέρα ήταν μια συγκλονιστική εμπειρία. Είχε νέες γνωριμίες, απώλεια προσανατολισμού, ομοβροντίες από κομματικά έντυπα κλπ κλπ. Με δυο λόγια ανυπομονώ (να αφήσω τόσους μήνες καθισιού γκρρρρρ) να τα πούμε κ από κοντά! :D
E βεβαια κ ειναι τελεια!!!:D
Να σου πω,ρωτησες αν ξερουν ποτε ξεκιναμε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dmitsos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 929 μηνύματα.
Bγήκε ανακοίνωση για τις εγγραφές στο εργαστήριο της φυσικής στο grammateia
Ξεκινάνε από 25 Σεπτεμβρίου και, τυπικά, πάει ανά αλφαβητική σειρά αλλά ούτε καν.
Η γραμματέας της φυσικής είναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ και η υπόθεση κρατάει μισό λεπτό.
Πάτε να γραφτείτε μαζί με φίλους/ φίλες σας για να πάρετε κοντινό αριθμό εργαστηρίου και να' στε μαζί στα εργαστήρια.
Στη βιολογία χωρίζονται ανά 30 και στη φυσική ανά 20 νομίζω.

Πάντως είναι τραγική η φυσική (ΧΡΩΣΤΑΩ ΤΗ ΙΙ ΓΑΜΩ ΤΟ ΦΕΛΕΚΙ ΜΟΥ.....ΓΚΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡ))
Σας λυπάμαι που θα διαβάσετε την Ι πάντως...
Δεν είναι δύσκολη, αλλά έχει ένα παρατσούκλι...κινέζικο βασανιστήριο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Bγήκε ανακοίνωση για τις εγγραφές στο εργαστήριο της φυσικής στο grammateia
Ξεκινάνε από 25 Σεπτεμβρίου και, τυπικά, πάει ανά αλφαβητική σειρά αλλά ούτε καν.
Η γραμματέας της φυσικής είναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ και η υπόθεση κρατάει μισό λεπτό.
Πάτε να γραφτείτε μαζί με φίλους/ φίλες σας για να πάρετε κοντινό αριθμό εργαστηρίου και να' στε μαζί στα εργαστήρια.
Στη βιολογία χωρίζονται ανά 30 και στη φυσική ανά 20 νομίζω.

Πάντως είναι τραγική η φυσική (ΧΡΩΣΤΑΩ ΤΗ ΙΙ ΓΑΜΩ ΤΟ ΦΕΛΕΚΙ ΜΟΥ.....ΓΚΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡ))
Οκ!σ'ευχαριστουμε!;)
Πάλι καλα που έχουμε κ κάποιον μεγαλύτερο να μας κατατοπίζει!:P
Να σου πω ,λεω να δηλωσω α εξαμηνο πρωτες βοηθειες κ β φαρμακα κ ιατρικη κ νου..Καλη επιλογη ή οχι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iakwvos

Νεοφερμένος

Ο Iakwvos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
E βεβαια κ ειναι τελεια!!!:D
Να σου πω,ρωτησες αν ξερουν ποτε ξεκιναμε?

Και βέβαια, πηγαίναμε γύρους για να βρούμε το κτήριο της Ιατρικής Φυσικής και ΣΙΑ για να το ρωτήσουμε. Δεν ήταν σε θέση να μας πουν συγκεκριμένη ημερομηνία, αλλά υπολογίζεται αρχές Οκτώβρη. (σ.σ. η γραμματέας της φυσικής είναι όντως ΟΚ).

Εγώ με βάση την αλφαβητική σειρά πρέπει να είμαι πάλι στην Αθήνα τέλη Σεπτέμβρη (#&^%@) ή μπορούμε να πάμε και πιο μετά (μια και «ούτε καν» η αλφαβητική σειρά);
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dmitsos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 929 μηνύματα.
Οκ!σ'ευχαριστουμε!;)
Πάλι καλα που έχουμε κ κάποιον μεγαλύτερο να μας κατατοπίζει!:P
Να σου πω ,λεω να δηλωσω α εξαμηνο πρωτες βοηθειες κ β φαρμακα κ ιατρικη κ νου..Καλη επιλογη ή οχι?

Πρώτες βοήθειες οκ για το α' εξάμηνο, απλά εκεί που θα κάνετε μάθημα (ευαγγελισμό, 11ο όροφο, πιάτο η αθήνα!!) έχει ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΗ ζέστη και θα σκάτε :P
Αλλά από ανθρωπολογία καλύτερο!!!

Τώρα για το β' εξάμηνο.
Τα φάρμακα δεν είναι φαρμακολογία, είναι ουσιαστικά "οικονομία των φαρμάκων", θα' ρθουνε από τον ΕΟΦ, από φαρμακευτικές να σας μιλήσουνε κλπ. Έχει υποχρεωτικές παρούσιες (ένα τρίωρο την εβδομάδα είναι) και η ύλη είναι μόνο οι διάφανειες που θα κάνετε στο eclass. Εξετάζεται με 14 πολλαπλής και εξι ανάπτυξης, εύκολη εξέταση, άνετος βαθμός. Εγώ λέω ναι.

Η ιατρική και νου έχει καταργηθεί νομίζω, υπάρχουν υπολογιστές, νευροεπιστήμες και ανθρωπολογία ΙΙ.
Εγώ είχα πάρει νευροεπιστήμες και ήταν ωραίο μάθημα αν και οι παραδόσεις ήταν λίγο νανουριστικές. Δε διαβάζεται όμως, είναι δύο τόμοι και έχουνε μέσα ΠΑΘΟΛΟΓΙΑ, ΒΙΟΧΗΜΕΙΑ, ΑΝΑΤΟΜΙΑ, ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΑ, ΝΕΥΡΟΛΟΓΙΑ, ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ, ΨΥΧΙΑΤΡΙΚΗ.
Όλα μαζί :P
Αλλά η εξέταση είναι εύκολη!!

Και όσο για τη φυσική και πιο μετά να πάτε δεν υπάρχει πρόβλημα, απλά ενημερώστε τη γραμματέα αν είναι μ' ένα τηλεφώνημα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Η ιατρική και νου έχει καταργηθεί νομίζω, υπάρχουν υπολογιστές, νευροεπιστήμες και ανθρωπολογία ΙΙ.
Εγώ είχα πάρει νευροεπιστήμες και ήταν ωραίο μάθημα αν και οι παραδόσεις ήταν λίγο νανουριστικές. Δε διαβάζεται όμως, είναι δύο τόμοι και έχουνε μέσα ΠΑΘΟΛΟΓΙΑ, ΒΙΟΧΗΜΕΙΑ, ΑΝΑΤΟΜΙΑ, ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΑ, ΝΕΥΡΟΛΟΓΙΑ, ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ, ΨΥΧΙΑΤΡΙΚΗ.
Όλα μαζί

Νευροεπιστημες ειναι καυλα,οτι και να λες :hehe:
Πολυ ενδιαφερον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Αν δε δηλώσω ανθρωπολογία στο α εξαμηνο,υπάρχει πρόβλημα να τη δηλώσω στο β?
Θέλω,να πω η ανθρωπολογία I κ οι ΙΙ συνδεονται ή ειναι ανεξάρτητες?
Οπότε κ να μην έχεις παρακολουθήσει στο 1ο εξάμηνο δεν έχεις πρόβλημα στο 2ο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dmitsos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 929 μηνύματα.
Νευροεπιστημες ειναι καυλα,οτι και να λες :hehe:
Πολυ ενδιαφερον.


Ρε ναι, αλλά τώρα να προσπαθείς να διαβάσεις για το αμυλοειδές στο alzheimer και τους ολιγοδενδρίτες με 40 βαθμούς έξω σε μια καυτή αθήνα απλά ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dmitsos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 929 μηνύματα.
Αν δε δηλώσω ανθρωπολογία στο α εξαμηνο,υπάρχει πρόβλημα να τη δηλώσω στο β?
Θέλω,να πω η ανθρωπολογία I κ οι ΙΙ συνδεονται ή ειναι ανεξάρτητες?
Οπότε κ να μην έχεις παρακολουθήσει στο 1ο εξάμηνο δεν έχεις πρόβλημα στο 2ο.

Κανένα πρόβλημα.
Είναι ανεξάρτητες.
Αλλά μην το κάνεις :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Κανένα πρόβλημα.
Είναι ανεξάρτητες.
Αλλά μην το κάνεις :P
Αν δεν το κανω τι θα δηλωσω β εξαμηνο περα απο τα φαρμακα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dmitsos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 929 μηνύματα.
Αν δεν το κανω τι θα δηλωσω β εξαμηνο περα απο τα φαρμακα?

Ό,τι θέλεις, πάρε πχ νευροεπιστήμες να μάθεις κάτι και μη το δώσεις αν δε θες, εξάλλου από τα 24 επιλεγόμενα που θα πάρεις τα 12 χρειάζεται να' χεις περάσει για το πτυχίο!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toto13

Νεοφερμένος

Ο toto13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Ρε εγω σκεφτομουν ανθρωπολογια α' εξαμηνο και στο β' να παρω πρωτες βοηθειες κ άλλα. Τι λετε, λέει;

Επισης ξερετε τι παιζει με κατι δραστηριοτητες που εχει; (γυμναστηριο κτλ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Ό,τι θέλεις, πάρε πχ νευροεπιστήμες να μάθεις κάτι και μη το δώσεις αν δε θες, εξάλλου από τα 24 επιλεγόμενα που θα πάρεις τα 12 χρειάζεται να' χεις περάσει για το πτυχίο!!
Ο,τι μαθημα επιλογης παρω θα το δωσω!
Ουφ...Γιατι καταργηθηκε το "Ιατρικη και Νους"...Εμοιαζε τοσο ενδιαφερον!:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dmitsos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 929 μηνύματα.
Ο,τι μαθημα επιλογης παρω θα το δωσω!
Ουφ...Γιατι καταργηθηκε το "Ιατρικη και Νους"...Εμοιαζε τοσο ενδιαφερον!:(

Δε χρειάζεται να τα δίνεις όλα, και τα 24 να' χεις περάσει που λέει ο λόγος, για το πτυχίο θα μετρήσουν οι 12 καλύτεροι βαθμοί!!

Και το ιατρική και νους μπούρδα ήταν, απλά όλοι το επιλέγανε γιατί έκανες εργασία και έπαιρνες 10 :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Δε χρειάζεται να τα δίνεις όλα, και τα 24 να' χεις περάσει που λέει ο λόγος, για το πτυχίο θα μετρήσουν οι 12 καλύτεροι βαθμοί!!

Και το ιατρική και νους μπούρδα ήταν, απλά όλοι το επιλέγανε γιατί έκανες εργασία και έπαιρνες 10 :P
Το ξέρω,οτι μετράνε οι 12 καλύτεροι,αλλά αν αρχισουμε από τώρα τις απώλειες που είμαστε ζεστοί,φαντάσου τι θα γίνει στη συνέχεια!:P
Τεσπά,θα σκεφτώ και θα αποφασίσω...Για πες κανα άλλο κουτσομπολιό που πρέπει να ξέρουμε για τη σχολή!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dmitsos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 929 μηνύματα.
Το ξέρω,οτι μετράνε οι 12 καλύτεροι,αλλά αν αρχισουμε από τώρα τις απώλειες που είμαστε ζεστοί,φαντάσου τι θα γίνει στη συνέχεια!:P
Τεσπά,θα σκεφτώ και θα αποφασίσω...Για πες κανα άλλο κουτσομπολιό που πρέπει να ξέρουμε για τη σχολή!


Από κοντά, δε λέγονται δημόσια :P
Υ.Γ: Μην ψαρώσετε με το "ανεξάρτητοι"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Από κοντά, δε λέγονται δημόσια :P
Υ.Γ: Μην ψαρώσετε με το "ανεξάρτητοι"
Εννοείς τη Ν.Προοπτικη που το παιζουν κ καλα ανεξαρτητοι?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Ο,τι μαθημα επιλογης παρω θα το δωσω!
Ουφ...Γιατι καταργηθηκε το "Ιατρικη και Νους"...Εμοιαζε τοσο ενδιαφερον!:(

Όλα τα επιλογής για τον πούτσο είναι,για να πάρουμε εύκολα κανά καλό βαθμό.

Από κοντά, δε λέγονται δημόσια :P
Υ.Γ: Μην ψαρώσετε με το "ανεξάρτητοι"

Θυμάσαι ρε στην καταμέτρηση?
"Να το,να το,το έτος το γαμάτο!" :P :P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Θυμάσαι ρε στην καταμέτρηση?
"Να το,να το,το έτος το γαμάτο!" :P :P :P
Εσύ είσαι στην Ιατρική εδώ(εννοώ Αθήνα) ή στη Θεσσαλονίκη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top