Ιατρική Αθήνας - απορίες/απόψεις

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Λοιπόν,εχω μια καίρια ερώτηση:
Στη σχολή έχω πάει μια φορά ,αλλά με αμάξι! Στην εγγραφή θα πάω με ΜΜΜ,για να δω και το δρομολόγιο!:P
Ρωτώ,αφου πάρω από τη στάση στην Ακαδημίας το ένα εκ των δύο λεωφορείων που περνούν για Γουδή ,σε ποια στάση πρέπει να κατέβω?
Ή μήπως υπάρχει,καλύτερα,σταση του μετρό,που εξυπηρετεί ,κοντά στη σχολή?:hmm:
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!:)

Με το μετρό: παίρνεις την μπλέ γραμμή προς αεροδρόμιο και κατεβαίνεις ''Αμπελόκηποι''.

Από εκεί, ρωτάς που είναι το ''Λαικό νοσοκομείο'' και πας όπου σου πούνε. Δίπλα, ακριβώς, είναι η ιατρική σχολή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Με το μετρό: παίρνεις την μπλέ γραμμή προς αεροδρόμιο και κατεβαίνεις ''Αμπελόκηποι''.

Από εκεί, ρωτάς που είναι το ''Λαικό νοσοκομείο'' και πας όπου σου πούνε. Δίπλα, ακριβώς, είναι η ιατρική σχολή.
Οκ!thanks!;)
Εναλλακτικα,η εκκλησια Αγιος Θωμας ,ειναι κοντα στη σχολη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Οκ!thanks!;)
Εναλλακτικα,η εκκλησια Αγιος Θωμας ,ειναι κοντα στη σχολη?

Ακριβώς δίπλα απ' τον Άγιο Θωμά είναι η σχολή. Ένας δρόμος σας χωρίζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Ακριβώς δίπλα απ' τον Άγιο Θωμά είναι η σχολή. Ένας δρόμος σας χωρίζει.
Ευχαριστώ!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Σήμερα,πήγα στη σχολή,για να γραφτεί μια φιλη...
Στην είσοδο ήταν μια ομάδα παιδιών κ μας είπαν για το ΣΦΙΑ!
Μας τόνισαν οτι ειναι κομματικα ανεξάρτητος κ έτσι γραφτήκαμε!
Ωστόσο,πρέπει να κάναμε κοτσάνα,γιατί έχω την αίσθηση οτι προσκειται στα ΕΑΑΚ κ εγώ δε θέλω να μπλέξω με κομματικά κ τετοια!
Θα μου πείτε λοιπόν εσείς τι παίζει?:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Σήμερα,πήγα στη σχολή,για να γραφτεί μια φιλη...
Στην είσοδο ήταν μια ομάδα παιδιών κ μας είπαν για το ΣΦΙΑ!
Μας τόνισαν οτι ειναι κομματικα ανεξάρτητος κ έτσι γραφτήκαμε!
Ωστόσο,πρέπει να κάναμε κοτσάνα,γιατί έχω την αίσθηση οτι προσκειται στα ΕΑΑΚ κ εγώ δε θέλω να μπλέξω με κομματικά κ τετοια!
Θα μου πείτε λοιπόν εσείς τι παίζει?:/:
Tι ειναι το ΣΦΙΑ και το ΕΑΑΚ?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Σήμερα,πήγα στη σχολή,για να γραφτεί μια φιλη...
Στην είσοδο ήταν μια ομάδα παιδιών κ μας είπαν για το ΣΦΙΑ!
Μας τόνισαν οτι ειναι κομματικα ανεξάρτητος κ έτσι γραφτήκαμε!
Ωστόσο,πρέπει να κάναμε κοτσάνα,γιατί έχω την αίσθηση οτι προσκειται στα ΕΑΑΚ κ εγώ δε θέλω να μπλέξω με κομματικά κ τετοια!
Θα μου πείτε λοιπόν εσείς τι παίζει?:/:

Ο ΣΦΙΑ βρε,είναι ο σύλλογος φοιτητών,και η εγγραφή σας,είναι κάτι το τυπικό.Ουσιαστικά,στον σύλλογο φοιτητών γράφεσαι αυτομάτως με το που μπεις στη σχολή.Ο σύλλογος δεν γίνεται να ανήκει σε κάποιο κόμμα (στον σύλλογο μπορείς να δραστηριοποιηθείς ως παράταξη ή ως ανεξάρτητος).Άσε που κανείς δεν μπορεί να σου πει ψέμματα,π.χ. να σου πει "υπόγραψε για τη σωτηρία της φώκιας του Αμαζονίου" και να σου δώσει να υπογράψεις ώστε να γραφτείς στην παράταξή του,αυτό είναι απάτη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Ο ΣΦΙΑ βρε,είναι ο σύλλογος φοιτητών,και η εγγραφή σας,είναι κάτι το τυπικό.Ουσιαστικά,στον σύλλογο φοιτητών γράφεσαι αυτομάτως με το που μπεις στη σχολή.Ο σύλλογος δεν γίνεται να ανήκει σε κάποιο κόμμα (στον σύλλογο μπορείς να δραστηριοποιηθείς ως παράταξη ή ως ανεξάρτητος).Άσε που κανείς δεν μπορεί να σου πει ψέμματα,π.χ. να σου πει "υπόγραψε για τη σωτηρία της φώκιας του Αμαζονίου" και να σου δώσει να υπογράψεις ώστε να γραφτείς στην παράταξή του,αυτό είναι απάτη.
Αυτό σκέφτηκα κ γω οτι δεν γίνεται να πρόσκεινται κάπου,αλλά από την άλλη αυτός που μας έδωσε την απόδειξη(δώσαμε κ 1 ευρουλάκι:P) ήταν στα ΕΑΑΚ κ η μπροσουρα τους (των ΕΑΑΚ εννοώ)ήταν η μονάδικη που ανέφερε τον ΣΦΙΑ κ σκέφτηκα μήπως δεν είναι τόσο ανεξαρτητοι τελικά...

Tι ειναι το ΣΦΙΑ και το ΕΑΑΚ?:P
ΣΦΙΑ--->Συλλογος Φοιτητων Ιατρικης Αθηνας
ΕΑΑΚ--->Ενιαια Ανεξαρτητη Αριστερη Κινηση(πολιτικη παραταξη πως λεμε ΔΑΠ/ΠΑΣΠ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Αυτό σκέφτηκα κ γω οτι δεν γίνεται να πρόσκεινται κάπου,αλλά από την άλλη αυτός που μας έδωσε την απόδειξη(δώσαμε κ 1 ευρουλάκι:P) ήταν στα ΕΑΑΚ κ η μπροσουρα τους (των ΕΑΑΚ εννοώ)ήταν η μονάδικη που ανέφερε τον ΣΦΙΑ κ σκέφτηκα μήπως δεν είναι τόσο ανεξαρτητοι τελικά...

Ναι,γενικότερα τα περισσότερα διαδικαστικά αυτοί τα κάνουν,οπότε λογικό είναι να σου πουν και για το κόμμα τους παράλληλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Ναι,γενικότερα τα περισσότερα διαδικαστικά αυτοί τα κάνουν,οπότε λογικό είναι να σου πουν και για το κόμμα τους παράλληλα.
Πάντως το οτι γραφτηκα στο ΣΦΙΑ δε σημαινει οτι εχω καποια υποχρεωση σε οποιαδηποτε φοιτητικη παραταξη,ετσι?:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Πάντως το οτι γραφτηκα στο ΣΦΙΑ δε σημαινει οτι εχω καποια υποχρεωση σε οποιαδηποτε φοιτητικη παραταξη,ετσι?:redface:

Δεν έχεις καμία υποχρέωση σε καμία παράταξη.

Αν πάνε να σου την πούν, στείλτους στον διάολο και ακόμα παραπέρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Δεν έχεις καμία υποχρέωση σε καμία παράταξη.

Αν πάνε να σου την πούν, στείλτους στον διάολο και ακόμα παραπέρα.
Εμένα,αυτό που με ενδιαφέρει είναι να μη με πρήζουν με τις μ@λ@κίες τους μετά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Πάντως το οτι γραφτηκα στο ΣΦΙΑ δε σημαινει οτι εχω καποια υποχρεωση σε οποιαδηποτε φοιτητικη παραταξη,ετσι?:redface:

Όχι,τυπικό είναι λέμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Ενάς καφέ είναι!! :P

Γράφτηκες εσύ;
Εγώ όχι!Θα πάω τη μέρα που είναι το όνομά μου!
Ρε να σου πω,γιατι θα με φάει η απορία...Και συ όταν είχες πάει πρώτες μέρες στη σχολή,σου είπαν να γραφτείς στο ΣΦΙΑ?:/:
(Α!Οχι εμεις ειδαμε κοκκινα,μπλε κ πρασινα σκυλια!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dmitsos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 929 μηνύματα.
Εγώ όχι!Θα πάω τη μέρα που είναι το όνομά μου!
Ρε να σου πω,γιατι θα με φάει η απορία...Και συ όταν είχες πάει πρώτες μέρες στη σχολή,σου είπαν να γραφτείς στο ΣΦΙΑ?:/:
(Α!Οχι εμεις ειδαμε κοκκινα,μπλε κ πρασινα σκυλια!)

Αμέ!! :p
Μην αγχώνεσαι!!
Δεν μπλέχτηκες (ακόμη) με παρατάξεις :P

Πάντως μπορώ να σου πω ποιο άτομο απ' όλα που σας την πέσανε ήταν πιο φιλικό και βάζω το χέρι μου στη φωτιά!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Βρε συ,εγω σημερα δεν ειχα βγαλει ουτε φωτογραφιες,ουτε ειχα επικυρωσει τη χαρτουρα...Πώς θα γραφομουν?

Sweety,για την σειρα γελασα που θα την τηρησεις :P

I think,its not necessary :redface::devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Sweety,για την σειρα γελασα που θα την τηρησεις :P

I think,its not necessary :redface::devil:
Απ'το να παω αλλη μερα να με ρωτησει ονομα κ να μου πει :"κοπελα μου ελα οταν θα ειναι η σειρα σου",προτιμω να τηρησω τους κανονισμους....Φραγκοκοτε σταση ,δε λεω,αλλα απ'το να σπαστω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dmitsos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 929 μηνύματα.
Νάγια ξεκίνησες να διαβάζεις βιολογία Ι; :P
Βασικές αρχές κυτταρικής βιολογίας
θα το βρεις στο γουγλη :P
Το' χετε, hmm...ΟΛΟ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Αμέ!! :p
Μην αγχώνεσαι!!
Δεν μπλέχτηκες (ακόμη) με παρατάξεις :P

Πάντως μπορώ να σου πω ποιο άτομο απ' όλα που σας την πέσανε ήταν πιο φιλικό και βάζω το χέρι μου στη φωτιά!! :P
Kαι να μου πεις δε συγκρατησα ονοματα,φατσες κτλ οποτε....:/:αλλα για πες μπας κ μου ερθει κατι....
Μια της Ν.Προοπτικης ειχε ορεξουλα για κουβεντα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top