Ιατρικές εξετάσεις για εγγραφή

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,153 μηνύματα.
Λίγο help! :(
Στα δικαιολογητικά της σχολής που θα εγγραφώ αναφέρεται και το παρακάτω:
Ιατρική Εξέταση. Γνωματεύσεις ακτινογραφίας θώρακος, δερματολόγου και παθολόγου από Κρατικό Νοσοκομείο ή ασφαλιστικό φορέα ή ιδιώτη γιατρό.

Πήγα προχθές στο ΙΚΑ και μου έβγαλαν μία ακτινογραφία θώρακος, έγραψαν στο χαρτί της γνωμάτευσης "Χωρίς ευρήματα ενεργούς νόσου από το πνευμονικό παρέγχυμα", πέρασαν και με συρραπτικό & σφραγίδα μία φώτο μου και ok...
Ελπίζω να κάνει η παραπάνω ακτινογραφία, έτσι;

Όσον αφορά τώρα τις άλλες δύο εξετάσεις (δερματολόγου και παθολόγου)...
Μπορώ να πάω να τις κάνω στο ΚΑΤ και μάλιστα χωρίς ραντεβού; :hmm:
Τι ακριβώς ζητάω από το γιατρό;


pls όσοι το έχετε περάσει, ενημερώστε με
:bye:



-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
Λίγο help! :(
Στα δικαιολογητικά της σχολής που θα εγγραφώ αναφέρεται και το παρακάτω:


Πήγα προχθές στο ΙΚΑ και μου έβγαλαν μία ακτινογραφία θώρακος, έγραψαν στο χαρτί της γνωμάτευσης "Χωρίς ευρήματα ενεργούς νόσου από το πνευμονικό παρέγχυμα", πέρασαν και με συρραπτικό & σφραγίδα μία φώτο μου και ok...
Ελπίζω να κάνει η παραπάνω ακτινογραφία, έτσι;
φυσικα και κανει αν και δεν ζητανε την ακτινογραφια αλλα την γνωματευση( εμενα τουλαχιστον περσυ μονο τη γνωματευση πηραν)
Όσον αφορά τώρα τις άλλες δύο εξετάσεις (δερματολόγου και παθολόγου)...
Μπορώ να πάω να τις κάνω στο ΚΑΤ και μάλιστα χωρίς ραντεβού; :hmm:
Τι ακριβώς ζητάω από το γιατρό;


pls όσοι το έχετε περάσει, ενημερώστε με
Ναι μπορεις να πας γιατι να μην μπορεις?Απο το γιατρο θα ζητησεις απλα ακριβως οτι σου ζητανε..δλδ μια δερματολογικη εξεταση για την σχολη..αυτος λογικα θα ξερει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregoire

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γρηγόρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 145 μηνύματα.
Όλα ok με την ακτινογραφία ακριβώς τα ίδια έκανα και εγώ αλλά σε δημόσιο νοσοκομείο...Τώρα η σχολή μου εμένα θέλει μόνο γνωμάτευση από δερματολόγο,αλλά το νοσοκομείο της πόλης μου δε διαθέτει...Αναγκαστικά θα πάω κάποια μέρα στο Συγγρός.Τώρα απλά ζητάς γνωμάτευση από τον αντίστοιχο ιατρό για εγγραφή σε σχολή και προφανώς θα ξέρει..Τώρα για τα ραντεβού δυστυχώς δεν ξέρω τα συστήματα των Αθηνων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,153 μηνύματα.
Αχα...
Θα πάω αύριο στο ΚΑΤ και θα ρωτήσω. :)
Απλά δε μπορώ να διακινδυνεύσω να πάω να κάνω εγγραφή με μη έγκυρα για αυτούς έγγραφα, καθώς η σχολή είναι στη Χίο και εγώ μένω Αθήνα!

Η γραμματεία του τμήματος δε σηκώνει το τηλέφωνο στο μεταξύ. :mad:



-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregoire

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γρηγόρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 145 μηνύματα.
Το πολύ πολύ να απευθνθείς στο αντίστιχο νοσοκομείο στη χίο και να κάνεις το σταυρό σου να έχει δερματολόγο...Άσχετο αλλά να προτιμήσεις το Νήσος Μύκονος αν πας ακτοπλοικώς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demand

Νεοφερμένος

Ο Demand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
Τη γνωμάτευση θέλουν όχι την ακτινογραφία [εσύ πάρ'την στη Χίο βέβαια , ποτέ δεν ξέρεις ;-p].
Οι γιατροί ξέρουν , θα έχουν πάει πολλοί , δεν είσαι ο μόνος !
Πες γιατί τις θέλεις και θα σε τακτοποιήσουν!

tip για εσένα Πέτρο:D:
Φρόντισε να κρατήσεις αντίγραφα από κάθε ιατρική γνωμάτευση [επικυρωμένα εννοείται από κάποιο ΚΕΠ] γιατί θα στα ζητήσουν και στο Ο.Π.Α όταν έρθεις για μετεγγραφή. Μη φας τζάμπα ακτινοβολία 2 φορές:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,153 μηνύματα.
Άσχετο αλλά να προτιμήσεις το Νήσος Μύκονος αν πας ακτοπλοικώς...
hmm γιατί; :hmm:
Τη γνωμάτευση θέλουν όχι την ακτινογραφία [εσύ πάρ'την στη Χίο βέβαια , ποτέ δεν ξέρεις ;-p].
Οι γιατροί ξέρουν , θα έχουν πάει πολλοί , δεν είσαι ο μόνος !
Πες γιατί τις θέλεις και θα σε τακτοποιήσουν!

tip για εσένα Πέτρο:D:
Φρόντισε να κρατήσεις αντίγραφα από κάθε ιατρική γνωμάτευση [επικυρωμένα εννοείται από κάποιο ΚΕΠ] γιατί θα στα ζητήσουν και στο Ο.Π.Α όταν έρθεις για μετεγγραφή. Μη φας τζάμπα ακτινοβολία 2 φορές:D
Πάω στο ΚΕΠ με τα πρωτότυπα έγγραφα και μου τα επικυρώνουν, έτσι;

Thanks! ;)


-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demand

Νεοφερμένος

Ο Demand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
Ναι , παίρνεις και τα πρωτότυπα και τα φωτοτυπημένα [τα ΚΕΠ δε βγάζουν φωτοτυπίες:)]:no1:
Εγώ πάντως θα έδινα τα φωτοτυπημένα στη Χίο και τα "καλά" στην ΑΣΟΕΕ ;-p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

::Forg0tt3n::

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ::Forg0tt3n:: αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 241 μηνύματα.
Το σχετικό παραπεμπτικό σημείωμα μπορούν να παραλαμβάνουν οι σπουδαστές από το Ιατρείο του Πανεπιστημίου.


^ Αυτό γράφει στο site της σχολής. Είναι απαραίτητο να πάρω αυτό το σημείωμα ή μπορώ να πάω απευθείας σε ένα Κρατικό Νοσοκομείο για τις εξετάσεις;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statakos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Βούλα (Αττική). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Όχι, απο οποιοδήποτε δημόσιο νοσοκομείο. Έτσι θα κάνω κι εγώ. σιγά μην τρέχω στο ιατρείο της ΑΣΟΕΕ ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

::Forg0tt3n::

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ::Forg0tt3n:: αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 241 μηνύματα.
Όχι, απο οποιοδήποτε δημόσιο νοσοκομείο. Έτσι θα κάνω κι εγώ. σιγά μην τρέχω στο ιατρείο της ΑΣΟΕΕ ...

Ωραίος θενκς! (για ακόμη μία φορά).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statakos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Βούλα (Αττική). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
τπτ.. καλά είμαστε και στο ίδιο τμήμα είμαστε και ίδια ομάδα, θα περάσομε καλά ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

::Forg0tt3n::

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ::Forg0tt3n:: αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 241 μηνύματα.
τπτ.. καλά είμαστε και στο ίδιο τμήμα είμαστε και ίδια ομάδα, θα περάσομε καλά ...

Εννοείται. Λέω αύριο να πάω για τις εξετάσεις αλλά δεν έχω ιδέα από Αθήνα και νοσοκομεία. Σε ποιό να πάω;;; Θα χάσω όλη την ημέρα μου;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statakos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Βούλα (Αττική). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Εννοείται. Λέω αύριο να πάω για τις εξετάσεις αλλά δεν έχω ιδέα από Αθήνα και νοσοκομεία. Σε ποιό να πάω;;; Θα χάσω όλη την ημέρα μου;;
Δυστυχώς και εγώ δεν ξέρω πολλά απο Αθήνα κέντρο, πόσο μάλλον για νοσοκομεία. Εγώ θα πάω στο Ασκληπιείο της Βούλας μιας και είμαι δίπλα σχεδόν. btw απο επαρχεία είσαι ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

::Forg0tt3n::

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ::Forg0tt3n:: αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 241 μηνύματα.
^ Yeap
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,153 μηνύματα.
Εγώ πήγα στο ΚΑΤ και μου είπαν ότι το πλησιέστερο ραντεβού είναι για Οκτώβρη (ενώ δεν είχαν παθολόγο). :mad:

Τελικά έκλεισα τα πλησιέστερα ραντεβού του ΙΚΑ με παθολόγο (ΙΚΑ Αγ. Ιερόθεου) και δερματολόγο (ΙΚΑ Αιγάλεω). :)



-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

::Forg0tt3n::

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ::Forg0tt3n:: αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 241 μηνύματα.
Εγώ πήγα στο ΚΑΤ και μου είπαν ότι το πλησιέστερο ραντεβού είναι για Οκτώβρη (ενώ δεν είχαν παθολόγο). :mad:

Τελικά έκλεισα τα πλησιέστερα ραντεβού του ΙΚΑ με παθολόγο (ΙΚΑ Αγ. Ιερόθεου) και δερματολόγο (ΙΚΑ Αιγάλεω). :)



-petros

Φοβερά! Άμα δεν πάμε τις εξετάσεις τότε που πάμε για την εγγραφή τι γίνεται; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,153 μηνύματα.
Φοβερά! Άμα δεν πάμε τις εξετάσεις τότε που πάμε για την εγγραφή τι γίνεται; :P
Δεν ξέρω. Έχω ακούσει περιπτώσεις που τις πάνε μήνες μετά έως... καθόλου.
Αλλά στην περίπτωσή μου δεν παίζει να διακινδυνεύσω τπτ διότι στη Χίο 2η φορά δεν την παλεύω να πάω. :!::P



-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
Τελικα στις παθολογικες τι ακριβως εξεταζουν??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris17

Νεοφερμένος

Ο dimitris17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
τιποτα απλα κοιτανε τις ακτινογραφιες ,το χαρτι απ το δερματολογο σε ακροαζονται κιολας και σου γραφουν το χαρτι...κι εγω σε νοσοκομειο πηγα σιγα μην ετρεχα στην ασοεε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top