Θρησκεία

lowbaper92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lowbaper92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,504 μηνύματα.
Η ΠΡΟΦΗΤΕΙΑ ΤΟΥ ΠΑΤΡΟΚΟΣΜΑ ΠΟΥ ΠΑΡΑΠΕΜΠΕΙ ΣΤΟ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΤΗΣ ΕΡΤ...

Μια προφητεία του Πατροκοσμά του Αιτωλού παραπέμπει στο κλείσιμο της ΕΡΤ...

Κι όμως τα λεγόμενά του έρχονται εν μέρει να επαληθευθούν σήμερα μετά τη δυσάρεστη εξέλιξη με το λουκέτο στη δημόσια ραδιοτηλεόραση.

Δείτε τι είχε πει για την ενημέρωση...
Έλεγε λοιπόν η Προφητεία του Κοσμά Αιτωλού: «Θα έρθει ο καιρός που δεν θα μαθαίνουμε τίποτα»!!! Δηλαδή που δε θα έχουμε ενημέρωση....


Αγιοτρολλίτικο βήμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Χαίρομαι που το βλέπεις έτσι γιατί το έχεις χρησιμοποιήσει κι εσύ αυτό το δικαίωμα!;)

Προφανώς.Όπως όλοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alastar

Νεοφερμένος

Ο Ντο Ματζόρε αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Χαχαχα...πάλι καλά που είσαι κι εσύ και γελάμε με τα αστεία σου,ρε Αντώνη!Εδώ την κοροϊδεύετε την κοπέλα χωρίς να πει τίποτα...φανταστείτε να εκφραστεί κι ελεύθερα τί έχει να γίνει...πάντως ό,τι θέλουμε να πούμε καλό είναι να το λέμε...δημοκρατία υποτίθεται πως έχουμε και είναι δικαίωμά μας...ούτως ή άλλως η ειρωνεία/επίθεση πάντα θα είναι δεδομένη από κάποιους!

συγνωμη αλλα οταν ακουω συνεχεια ''εχω επιχειρηματα αλλα δεν τα λεω γιατι δεν θα με ακουσετε'' τοτε ναι θα χλευασω οσο θελω.

τουλαχιστον μεχρι να δω αυτα τα ''επιχειρηματα''
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
.ειπα ΑΠΛΑ ΠΟΥ πιστευω,απο κει και περα γεια σας...
εσεις ζητησατε λογαριασμο...εγω δεν ειπα οτι θα τον δωσω. τα κραταω για μενα αυτα που ξερω/πιστευω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alastar

Νεοφερμένος

Ο Ντο Ματζόρε αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 88 μηνύματα.
''εχω επιχειρηματα να στηριζω την θρησκεια μου''

''πες μας ποια ειναι''

''δεν τα λεω γιατι δεν εχει νοημα''

''τοτε λες χαζομαρουλες''

''μην με χλευαζεις δικαιωμα μου ειναι να κανω οτι θελω''

''πες μας τοτε τα επιχειρηματα σου''

''απλα πιστευω το προβλημα σου ποιο ειναι''

κατι μου λεει πως μαλλον εσεις χλευαζετε την λογικη μας :stupid:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolySol

Δραστήριο μέλος

Η PolySol αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 493 μηνύματα.
''εχω επιχειρηματα να στηριζω την θρησκεια μου''

''πες μας ποια ειναι''

''δεν τα λεω γιατι δεν εχει νοημα''

''τοτε λες χαζομαρουλες''

''μην με χλευαζεις δικαιωμα μου ειναι να κανω οτι θελω''

''πες μας τοτε τα επιχειρηματα σου''

''απλα πιστευω το προβλημα σου ποιο ειναι''

κατι μου λεει πως μαλλον εσεις χλευαζετε την λογικη μας :stupid:
Περίμενε θες επιχειρήματα για τη θρησκεία ή για την ύπαρξη του Θεού?Αν ισχύει το δεύτερο,εσύ έχεις επιχειρήματα για τη μη ύπαρξή του?Γιατί μέχρι εκεί που έχω διαβάσει από προηγούμενες σελίδες το μόνο που έχω δει είναι βιντεάκια που χλευάζουν το Θεό και αμπελοφιλοσοφίες διασήμων που λένε ουσιαστικά ότι δεν πιστεύουν...σοβαρά επιχειρήματα δεν έχω δει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Κατ αρχάς, δεν το είπα για να σε προσβάλλω όσο προσβλητικό και αν ήταν το σχόλιό μου.

Γενικά έχω κάνει πολλές συζητήσεις πάνω στο θέμα θρησκεία.Ποτέ όμως δεν ήμουν τόσο απόλυτος για τους άθεους ή για τους θρησκευόμενους.
Από την στιγμή που κάποιος έχει μια τόσο απόλυτη άποψη στην οποία δεν δέχεται ίχνος αμφισβήτησης, πρέπει να έχει και τα κατάλληλα επιχειρήματα να την στηρίξει.

Το "έχω πολλά να πω για να δικαιολογήσω την πίστη μου, αλλά δεν λέω τίποτα" μου φαντάζει τόσο ηλίθιο όσο ηλίθια μου φαντάζει η υπογραφή του χάουζ "κάθε σκεπτόμενος άνθρωπος είναι άθεος", ειλικρινά.

Η υπογραφη μου δεν ειναι ηλιθια,απλως αποτυπωνει μια πραγματικοτητα,οσο δυσκολο μπορει να σου ειναι για να την δεχθεις.
Εισαι εξυπνο παιδι,μην αναλωνεσαι σε πλεκτανες συναισθηματισμων οπως το ''τοσο απολυτος''.Θα σου παραλληλισω την αποδειξη της πιστης,σαν μια δικη,δηλαδη μια ορθολογιστικη διαδικασια.
Ειμαστε στο δικαστηριο,και με εχεις φερει σε δικη επειδη με κατηγορεις για λοιδορια/χλευασμο των Θειων.Σε σηκωνει λοιπον ο Δικαστης,και σου λεει ''τον κατηγορειτε για χλευασμο στα θεια,ορθα?'' ''Ναι'',απαντας εσυ.

Ξαναπαιρνει λοιπον ο Δικαστης τον λογο και αναφερει αρχικα προς τον κατηγορο:''Ποιες ειναι οι αποδειξεις σας,για την υπαρξη αυτων των θειων,αρα και για την ενοχη του''?Τοτε τι γινεται?Επειδη πολυ απλα δεν εχει αποδειξεις,λεει ''Δεν εχω αποδειξη,αλλα δεν εχει αποδειξη ουτε αυτος οτι δεν υπαρχουν Θεια''

Ο Δικαστης αυτη την φορα,θα ζητησει αποδειξη απο εμενα?Οχι.Η αποδειξη πρεπει να προερχεται απο αυτον που ασπαζεται μια ''ιδεα'',μια ''κατηγορια''.Ετσι λοιπον,θα αθωωθω με το προσχημα ''Αθωος μεχρι αποδειξεως του εναντιου''
Τοσο απλα,λειτουργει η Λογικη.Τοσο απλα,κατατροπωνεται η πιστη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Αν ισχύει το δεύτερο,εσύ έχεις επιχειρήματα για τη μη ύπαρξή του?

εσύ μπορείς να αποδείξεις ότι όλα τα αγάλματα δεν είναι θύματα της Μέδουσας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η υπογραφη μου δεν ειναι ηλιθια,απλως αποτυπωνει μια πραγματικοτητα,οσο δυσκολο μπορει να σου ειναι για να την δεχθεις.
Εισαι εξυπνο παιδι,μην αναλωνεσαι σε πλεκτανες συναισθηματισμων οπως το ''τοσο απολυτος''.Θα σου παραλληλισω την αποδειξη της πιστης,σαν μια δικη,δηλαδη μια ορθολογιστικη διαδικασια.
Ειμαστε στο δικαστηριο,και με εχεις φερει σε δικη επειδη με κατηγορεις για λοιδορια/χλευασμο των Θειων.Σε σηκωνει λοιπον ο Δικαστης,και σου λεει ''τον κατηγορειτε για χλευασμο στα θεια,ορθα?'' ''Ναι'',απαντας εσυ.

Ξαναπαιρνει λοιπον ο Δικαστης τον λογο και αναφερει αρχικα προς τον κατηγορο:''Ποιες ειναι οι αποδειξεις σας,για την υπαρξη αυτων των θειων,αρα και για την ενοχη του''?Τοτε τι γινεται?Επειδη πολυ απλα δεν εχει αποδειξεις,λεει ''Δεν εχω αποδειξη,αλλα δεν εχει αποδειξη ουτε αυτος οτι δεν υπαρχουν Θεια''

Ο Δικαστης αυτη την φορα,θα ζητησει αποδειξη απο εμενα?Οχι.Η αποδειξη πρεπει να προερχεται απο αυτον που ασπαζεται μια ''ιδεα'',μια ''κατηγορια''.Ετσι λοιπον,θα αθωωθω με το προσχημα ''Αθωος μεχρι αποδειξεως του εναντιου''
Τοσο απλα,λειτουργει η Λογικη.Τοσο απλα,κατατροπωνεται η πιστη.
Επίσης, το "κάθε σκεπτόμενος άνθρωπος είναι άθεος" είναι απόλυτο, κι εγώ προσωπικά, όπως είπες κι εσύ πριν, το βρίσκω αναλομένο σε συναισθηματισμούς. Μέχρι αηδίας απόλυτο. Δηλαδή:
Είμαι σκεπτόμενος άνθρωπος άρα είμαι και άθεος. Αλλά αν έχω ασπαστεί κάποια θρησκεία σημαίνει ότι δεν είμαι σκεπτόμενος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Ειναι απολυτο.Αλλα δεν σημαινει οτι δεν ειναι πραγματικοτητα.Προφανως και ειναι αποφθεγμα,και την χρονικη περιοδο που το εγραψε ο Ερνεστ,την οποια επικρατουσε ο Θρησκευτικος σκοταδισμος,θελησε να τονισει οτι η πνευματικη ελιτ και οι Επιστημονες της εποχης,ηταν αθεοι.Μια επιδεικτικη αντιθεση δηλαδη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alastar

Νεοφερμένος

Ο Ντο Ματζόρε αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Περίμενε θες επιχειρήματα για τη θρησκεία ή για την ύπαρξη του Θεού?Αν ισχύει το δεύτερο,εσύ έχεις επιχειρήματα για τη μη ύπαρξή του?Γιατί μέχρι εκεί που έχω διαβάσει από προηγούμενες σελίδες το μόνο που έχω δει είναι βιντεάκια που χλευάζουν το Θεό και αμπελοφιλοσοφίες διασήμων που λένε ουσιαστικά ότι δεν πιστεύουν...σοβαρά επιχειρήματα δεν έχω δει!

τα βιντεακια κανουν κριτικη σε πολλα σημεια της θρησκεια τα οποια δεν βγαζουν κανενα νοημα. τωρα το αν το κανουν με χιουμοριστικο τροπο κ εσεις το βλεπετε σαν χλευασμο τι να πω.

η κοπελια μιλησε για επιχειρηματα και εγω της τα ζητησα.

θα το πω πολυ απλα! εγω μπορω να σου πω γιατι δεν πιστευω. εσυ μπορεις να μου πεις γιατι πιστευεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolySol

Δραστήριο μέλος

Η PolySol αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 493 μηνύματα.
Η υπογραφη μου δεν ειναι ηλιθια,απλως αποτυπωνει μια πραγματικοτητα,οσο δυσκολο μπορει να σου ειναι για να την δεχθεις.
Εισαι εξυπνο παιδι,μην αναλωνεσαι σε πλεκτανες συναισθηματισμων οπως το ''τοσο απολυτος''.Θα σου παραλληλισω την αποδειξη της πιστης,σαν μια δικη,δηλαδη μια ορθολογιστικη διαδικασια.
Ειμαστε στο δικαστηριο,και με εχεις φερει σε δικη επειδη με κατηγορεις για λοιδορια/χλευασμο των Θειων.Σε σηκωνει λοιπον ο Δικαστης,και σου λεει ''τον κατηγορειτε για χλευασμο στα θεια,ορθα?'' ''Ναι'',απαντας εσυ.

Ξαναπαιρνει λοιπον ο Δικαστης τον λογο και αναφερει αρχικα προς τον κατηγορο:''Ποιες ειναι οι αποδειξεις σας,για την υπαρξη αυτων των θειων,αρα και για την ενοχη του''?Τοτε τι γινεται?Επειδη πολυ απλα δεν εχει αποδειξεις,λεει ''Δεν εχω αποδειξη,αλλα δεν εχει αποδειξη ουτε αυτος οτι δεν υπαρχουν Θεια''

Ο Δικαστης αυτη την φορα,θα ζητησει αποδειξη απο εμενα?Οχι.Η αποδειξη πρεπει να προερχεται απο αυτον που ασπαζεται μια ''ιδεα'',μια ''κατηγορια''.Ετσι λοιπον,θα αθωωθω με το προσχημα ''Αθωος μεχρι αποδειξεως του εναντιου''
Τοσο απλα,λειτουργει η Λογικη.Τοσο απλα,κατατροπωνεται η πιστη.
Μιας και μιλάς για δικαστήριο άκου κάτι...στις δίκες απ' ότι ξέρω ορκίζονται στο Ευαγγέλιο...αν μου ζητούσαν απόδειξη θα έδειχνα το Ευαγγέλιο...αν μου έλεγαν ότι δε μετράει θα τους έλεγα ότι δε μετράει ούτε το δικαστήριο ως θεσμός,αφού δεν ισχύει μια διαδικασία που ακολουθεί ο θεσμός αυτός!Μετά από αυτό αναρωτιέμαι τί θα απαντούσαν...:hmm:Μεταξύ μας όμως δε νομίζω να σε τραβούσε κανείς στα δικαστήρια γι' αυτό το λόγο,εφόσον δεν κάνεις κακό στην κοινωνία...ο κανένας είναι υπεύθυνος για τον εαυτό και τις πράξεις του και ελεύθερος να κινηθεί όπως θέλει...

εσύ μπορείς να αποδείξεις ότι όλα τα αγάλματα δεν είναι θύματα της Μέδουσας?
??
τα βιντεακια κανουν κριτικη σε πολλα σημεια της θρησκεια τα οποια δεν βγαζουν κανενα νοημα. τωρα το αν το κανουν με χιουμοριστικο τροπο κ εσεις το βλεπετε σαν χλευασμο τι να πω.

η κοπελια μιλησε για επιχειρηματα και εγω της τα ζητησα.

θα το πω πολυ απλα! εγω μπορω να σου πω γιατι δεν πιστευω. εσυ μπορεις να μου πεις γιατι πιστευεις?
Εγώ προσωπικά δε τα βρίσκω αστεία τέτοιου είδους βίντεο...ναι,νομίζω πως μπορώ να σου πω γιατί πιστεύω,όχι όμως να σου αποδείξω κάτι...όπως και να 'χει πάντως δε νομίζω να τα βρεις και πολύ πειστικά!

Το ότι δε βλέπεις κάτι δε σημαίνει ότι δεν υπάρχει...το αν θα το πιστέψεις είναι δικό σου θέμα...δε στο επιβάλλει κανείς!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Μιας και μιλάς για δικαστήριο άκου κάτι...στις δίκες απ' ότι ξέρω ορκίζονται στο Ευαγγέλιο...αν μου ζητούσαν απόδειξη θα έδειχνα το Ευαγγέλιο...

Το παραδειγμα ηταν παραλληλισμος,για να σου δειξω οτι μεχρι να φερεις αποδειξεις για την υπαρξη ενος αντικειμενου ισχυει το ''αθωος μεχρι αποδειξεως του εναντιου''.Επισης,η υπαρξη αποδειξης βαρυνει αυτον που φερει την κατηγορια εις βαρος του αλλου.Κανε τις αντιστοιχιες σου.

Το ότι δε βλέπεις κάτι δε σημαίνει ότι δεν υπάρχει...το αν θα το πιστέψεις είναι δικό σου θέμα...δε στο επιβάλλει κανείς!

Αυτο ειναι το προβλημα.Η πιστη δεν εχει καμια σχεση με την Λογικη ή με την εμπειρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolySol

Δραστήριο μέλος

Η PolySol αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 493 μηνύματα.
Το παραδειγμα ηταν παραλληλισμος,για να σου δειξω οτι μεχρι να φερεις αποδειξεις για την υπαρξη ενος αντικειμενου ισχυει το ''αθωος μεχρι αποδειξεως του εναντιου''.Επισης,η υπαρξη αποδειξης βαρυνει αυτον που φερει την κατηγορια εις βαρος του αλλου.Κανε τις αντιστοιχιες σου.
Θεωρητικά ναι,όπως και το "χωρίς πτώμα δεν υπάρχει έγκλημα"...πολλές φορές αυτό δεν είναι σωστό όμως...ούτως ή άλλως στην περίπτωσή μας δεν υπάρχει απόδειξη...είναι καθαρά προσωπικό ζήτημα του καθενός η πίστη...δε θα σε κατηγορήσω αν δεν πιστεύεις,άσχετα αν δε συμφωνώ...είναι δικό σου θέμα...ξέρω,εσύ λες ότι εμείς που πιστεύουμε πρέπει να αποδείξουμε ότι υπάρχει Θεός και όχι εσείς που δεν πιστεύετε ότι δεν υπάρχει...δε γίνεται πάντως κανένα από τα δύο...

Αυτο ειναι το προβλημα.Η πιστη δεν εχει καμια σχεση με την Λογικη ή με την εμπειρια.
Ανθρώπινη λογική εννοείς...για να πιστέψεις πρέπει να πας λίγο παραπέρα...τώρα το αν δε μπορείς ή δε θέλεις είναι ένα άλλο θέμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Οχι οχι,εγω δεν κατεχω μονο Ανθρωπινη Λογικη.Εχω και την εξωγηινη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolySol

Δραστήριο μέλος

Η PolySol αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 493 μηνύματα.
Οχι οχι,εγω δεν κατεχω μονο Ανθρωπινη Λογικη.Εχω και την εξωγηινη.
Καλά άσε τις εξυπνάδες...νομίζω πως κατάλαβες τί εννοώ!:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Ναι,καταλαβα.Εννοεις την ανωτερη λογικη του Θεου.Και εγω ΕΙΜΑΙ ΘΕΟΣ.




Αντε γεια,παω για καφε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolySol

Δραστήριο μέλος

Η PolySol αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 493 μηνύματα.
Ναι,καταλαβα.Εννοεις την ανωτερη λογικη του Θεου.Και εγω ΕΙΜΑΙ ΘΕΟΣ.




Αντε γεια,παω για καφε.
Άντε πήγαινε για καφέ μήπως ηρεμήσεις κι αφήσεις επιτέλους τις εξυπνάδες...καλά να περάσεις πάντως!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Αρχίζω να κάνω κατάχρηση αυτών των βίντεο...

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alastar

Νεοφερμένος

Ο Ντο Ματζόρε αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Εγώ προσωπικά δε τα βρίσκω αστεία τέτοιου είδους βίντεο...ναι,νομίζω πως μπορώ να σου πω γιατί πιστεύω,όχι όμως να σου αποδείξω κάτι...όπως και να 'χει πάντως δε νομίζω να τα βρεις και πολύ πειστικά

εγω τα βρισκω!

γιατι πιστευεις πες μου?

εχω κολλησει στις αποδειξεις γιατι πολυ απλα η αγαπητη ~Lös~ ελεγε συνεχεια οτι ειχε αποδειξεις οτι υπαρχει θεος χωρις να τις παραθετει ποτε. και μετα εκανε την γνωστη κωλοτουμπα ''εγω πιστευω ετσι απλα και σε οποιον αρεσει''

και οπως ειπε ο χαουζ το να μιλησεις σε εναν αθεο για ''την υπερτατη λογικη του θεου'' ειναι το βλεπεις και εσυ απο μονο του ακυρο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 11 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top