Θρησκεία

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Ναι, έτσι αντιμετωπίζουμε κι εμείς το χριστιανισμό. Έχει πλάκα ως θρησκεία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fousekis

Δραστήριο μέλος

Ο Φουσέκης λέγομαι! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 519 μηνύματα.
Μάλλον με παρεξήγησες. Δεν εννόησα στιγμή πως είναι για γέλια ή κάτι παρόμοιο. Αντιθέτως, μπορώ να πω πως -αν και Χριστιανός- εν μέρει ασπάζομαι κάποια πιστεύω του. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Μάλλον σε παρεξήγησα:).

Περισσότερο σκόπιμα το έκανα, διότι ήθελα να φέρω ακριβώς εδώ την κουβέντα. Πολλές φορές θεωρούμε ξένες ιδέες/απόψεις γελοίες, ακόμη κι αν προσπαθούμε να τις σεβαστούμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Τι μου θύμισες... πάντως, εγώ κάτι σαν τη περίπτωση του Χαλβά είμαι... είμαι σίγουρος (προσωπικά) πως δεν υπάρχει θεός, αλλά αν κάτι στο κόσμο πρέπει να θεωρείται θεϊκό, τότε είναι τα στοιχεία της φύσης...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fousekis

Δραστήριο μέλος

Ο Φουσέκης λέγομαι! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 519 μηνύματα.
Είσαι σίγουρος πως δεν υπάρχει θεός. Τότε τί περιμένεις να ακούσεις για ένα θέμα στο οποίο είσαι σίγουρος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
τίποτα καινούριο ας πούμε. Ή με τα επιχειρήματά μου να καταρίψω τις προσπάθειες των άλλων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fousekis

Δραστήριο μέλος

Ο Φουσέκης λέγομαι! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 519 μηνύματα.
Αφού είσαι πλέον πεπεισμένος για το αν υπάρχει θεός, τί να σου κάνει κάτι καινούργιο.
Άρα έρχεσαι και συζητάς μόνο και μόνο για να ικανοποιήσεις την ματαιοδοξία σου και να ανδειχτείς; Ή γιατί σου την σπάει που οι άλλοι είναι Χριστιανοί (μισαλλοδοξία);

Bigoty bigot is bigoty! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Να καταρρίψεις τις προσπάθειες για ποιο πράγμα; Το ότι πιστεύω στο Θεό, φίλε μου, είναι αξίωμα της ζωής μου, δεν είναι μεταβλητή ιδεολογία ή άποψη. 100 ζωές να συζητούσαμε άπιστος δεν θα γινόμουν.
Ανταλλάσσουμε απλώς απόψεις εδω πέρα, ειλικρινά, το αν κάποιος πιστεύει ή όχι είναι κάτι τόσο προσωπικό που δε μπορεί να το επηρεάσει τίποτα και κανένας, όταν μιλάμε για ισορροπημένα, ώριμα άτομα. Βέβαια, κάποιοι μπορεί να μιλήσουν για αδιαλλαξία, μόνο που Θεός δεν είναι ΝΔ ή ΠΑΣΟΚ για ν'αλλάξω γνώμη τη δεύτερη Κυριακή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Καλά ρε παιδιά... μην με φάτε κιόλας! Εγώ ξέρω πως από τότε που είπα άθεος, όλοι (δεν μιλάω για το forum...) προσπαθούν να με μεταπείσουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fousekis

Δραστήριο μέλος

Ο Φουσέκης λέγομαι! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 519 μηνύματα.
Άμα πηγαίνεις και το φωνάζεις και το επιδεικνύεις, τότε ναι. Ειδικά άμα πηγαίνεις και πουλάς τσαμπουκά σε Χριστιανούς (όπως αυτό που είχε γίνει με μία συμμαθήτριά σου).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Αφού είσαι πλέον πεπεισμένος για το αν υπάρχει θεός, τί να σου κάνει κάτι καινούργιο.
Άρα έρχεσαι και συζητάς μόνο και μόνο για να ικανοποιήσεις την ματαιοδοξία σου και να ανδειχτείς; Ή γιατί σου την σπάει που οι άλλοι είναι Χριστιανοί (μισαλλοδοξία);

Bigoty bigot is bigoty! :P

Όπως και ο μιβ είναι πεπεισμένος (αξιωματικά, απ' ό,τι κατάλαβα) ότι υπάρχει Θεός, αλλά δε του λες τίποτα, γιατί συμφωνείτε:P.

Να καταρρίψεις τις προσπάθειες για ποιο πράγμα; Το ότι πιστεύω στο Θεό, φίλε μου, είναι αξίωμα της ζωής μου, δεν είναι μεταβλητή ιδεολογία ή άποψη. 100 ζωές να συζητούσαμε άπιστος δεν θα γινόμουν.
Ανταλλάσσουμε απλώς απόψεις εδω πέρα, ειλικρινά, το αν κάποιος πιστεύει ή όχι είναι κάτι τόσο προσωπικό που δε μπορεί να το επηρεάσει τίποτα και κανένας, όταν μιλάμε για ισορροπημένα, ώριμα άτομα. Βέβαια, κάποιοι μπορεί να μιλήσουν για αδιαλλαξία, μόνο που Θεός δεν είναι ΝΔ ή ΠΑΣΟΚ για ν'αλλάξω γνώμη τη δεύτερη Κυριακή...

Το λες σαν να είναι ακαθαρσία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Εγώ, φίλε μου, δεν είπα ποτέ ότι υπάρχει Θεός, γιατί για μένα το ζήτημα είναι η πιο ηλίθια ερώτηση που έκανε ποτέ ο άνθρωπος στον εαυτό του σε συλλογικό επίπεδο. Εγώ είπα απλά ότι Τον πιστεύω κι αυτό δε μεταβάλλεται.
Επίσης, εγώ δεν έχω κάνει σκοπό της ζωής μου να πείσω τους πάντες για την ορθότητα της προσωπικής μου επιλογής. Δεν έχω τέτοια ανάγκη, άλλωστε...
-----------------------------------------
Ακαθαρσία δεν είναι η απιστία, για το δικό μου είναι, όμως, θα ήταν η μεγαλύτερη ανοησία στην οποία θα μπορούσα ποτέ να υποβάλλω τον εαυτό μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickaki-4

Δραστήριο μέλος

Η BIKY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Εγώ, φίλε μου, δεν είπα ποτέ ότι υπάρχει Θεός, γιατί για μένα το ζήτημα είναι η πιο ηλίθια ερώτηση που έκανε ποτέ ο άνθρωπος στον εαυτό του σε συλλογικό επίπεδο. Εγώ είπα απλά ότι Τον πιστεύω κι αυτό δε μεταβάλλεται.
Επίσης, εγώ δεν έχω κάνει σκοπό της ζωής μου να πείσω τους πάντες για την ορθότητα της προσωπικής μου επιλογής. Δεν έχω τέτοια ανάγκη, άλλωστε...
-----------------------------------------
Ακαθαρσία δεν είναι η απιστία, για το δικό μου είναι, όμως, θα ήταν η μεγαλύτερη ανοησία στην οποία θα μπορούσα ποτέ να υποβάλλω τον εαυτό μου.
:no1::no1::no1:
Αλλωστε ο ανθρωπος ειναι θρησκευτικο ον και παντα πιστευει και θα πιστευει καπου ειτε αυτο ειναι θεος,ειτε χρημα,ειτε ο εαυτος του!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ε, προφανώς κάπως έτσι είναι τα πράγματα, απλώς υπάρχει μια ομάδα ανθρώπων που διαχωρίζει τις ιδέες σε νοητικές στάθμες. Απλώς ποτέ δεν πέθανε ο αρειανισμός, τι να κάνουμε. Ένας χορός των Mashai για κάποιους πάντα θα αξίζει λιγότερο από ένα κονσέρτο του Μπαχ, μόνο που σήμερα (αύριο δεν ξέρω...) δεν υπάρχουν θάλαμοι αερίων για τους Mashai. Είναι λίγο παράδοξο, βέβαια, να υπήρχαν χτες, να μην υπάρχουν σήμερα και πραγματικά να υπάρχουν πολλές πιθανότητες να υπάρχουν αύριο, αλλά τι να κάνεις, ο άνθρωπος είναι απερίγραπτος, καλύτερα να πιστεύω στο Θεό μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickaki-4

Δραστήριο μέλος

Η BIKY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
για ποιον χτυπαει η καμπανα;;;;;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

e-vela

Νεοφερμένος

Η e-vela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Καλά ρε παιδιά... μην με φάτε κιόλας! Εγώ ξέρω πως από τότε που είπα άθεος, όλοι (δεν μιλάω για το forum...) προσπαθούν να με μεταπείσουν...

και είναι φυσικό,γιατί σε μια κοινωνία οπως τη σημερινή,η πλειονότητα ασπάζεται κάποια θρησκεία..μπορεί όχι όπως απεικονίζεται στις εικόνες,αλλά με τη μορφή μίας δύναμης που αδυνατεί να εξηγήσει το ανθρώπινο μυαλό.Οπότε το να έρχεσαι εσύ και να λές οτι δεν πιστεύεις σε τίποτα,γιατί η λέξη άθεος αυτό σημαίνει..είναι σαν να προκαλείς την αντίδραση των άλλων!Εμένα προσωπικά δεν με ενοχλεί να δηλώνεις κάτι τέτοιο..παρόλαυτά είναι καθαρά προσωπικό δεδομένο και δεν είναι υποχρεωμένος ο άλλος να το ξέρει...οπότε μην το διατυμπανίζεις.

Κάτι άλλο άσχετο με τα προηγούμενα το οποίο πρόσεξα φέτος(είμαι πρώτη χρονιά φοιτήτρια)είναι ότι μέσα απο τη σχολή μου και φαντάζομαι δεν είναι η μόνη υποκινούνται διάφορα σχετικά με τη θρησκεία..σε κάποιο σημείο αγγίζει και τον προσηλυτισμό.πιο συγκεκριμένα..έχω παρατηρήσει οτι μέσα απο τη γραμματεία άνθρωποι προσεγγίζουν φοιτητές συνήθως τους πιο ευκολόπιστους και τους στέλνουν σε διάφορες οργανώσεις..οι οποίες αν και λένε οτι είναι ορθόδοξες χριστιανικές έχουν κάτι περίεργα ονόματα.Δεν μπορώ να πω οτι δεν το περίμενα απλά σε τέτοιο βαθμό..ξέρω γω..κάτι μου έκανε..στον υποτιθέμενο χώρο της γνώσης και της αυτοδιάθεσης να γίνονται τέτοιες προσπάθειες φάτσα φόρα.
ενιγουέι αυτά ήθελα να πώ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Εγώ, φίλε μου, δεν είπα ποτέ ότι υπάρχει Θεός, γιατί για μένα το ζήτημα είναι η πιο ηλίθια ερώτηση που έκανε ποτέ ο άνθρωπος στον εαυτό του σε συλλογικό επίπεδο. Εγώ είπα απλά ότι Τον πιστεύω κι αυτό δε μεταβάλλεται.
Επίσης, εγώ δεν έχω κάνει σκοπό της ζωής μου να πείσω τους πάντες για την ορθότητα της προσωπικής μου επιλογής. Δεν έχω τέτοια ανάγκη, άλλωστε...
-----------------------------------------
Ακαθαρσία δεν είναι η απιστία, για το δικό μου είναι, όμως, θα ήταν η μεγαλύτερη ανοησία στην οποία θα μπορούσα ποτέ να υποβάλλω τον εαυτό μου.

Το "ότι υπάρχει Θεός" δεν είναι ερώτηση.
Ίσως θα μπορούσες να μας εξηγήσεις γιατί είναι τόσο ηλίθια αυτή η ερώτηση, να αμφισβητούμε την ύπαρξη κάποιου που μας λένε ότι υπάρχει αλλά για την ύπαρξη του οποίου δεν έχουμε καμία επιβεβαίωση. Αλλιώς να σέβεσαι περισσότερο τα πιστεύω των άλλων.
Εφόσον τον πιστεύεις, λες ότι υπάρχει Θεός, γιατί αλλιώς θα έχτιζες παλάτια στην άμμο, και δε νομίζω πως είσαι άνθρωπος που θα το έκανε αυτό.

Ε, προφανώς κάπως έτσι είναι τα πράγματα, απλώς υπάρχει μια ομάδα ανθρώπων που διαχωρίζει τις ιδέες σε νοητικές στάθμες. Απλώς ποτέ δεν πέθανε ο αρειανισμός, τι να κάνουμε. Ένας χορός των Mashai για κάποιους πάντα θα αξίζει λιγότερο από ένα κονσέρτο του Μπαχ, μόνο που σήμερα (αύριο δεν ξέρω...) δεν υπάρχουν θάλαμοι αερίων για τους Mashai. Είναι λίγο παράδοξο, βέβαια, να υπήρχαν χτες, να μην υπάρχουν σήμερα και πραγματικά να υπάρχουν πολλές πιθανότητες να υπάρχουν αύριο, αλλά τι να κάνεις, ο άνθρωπος είναι μ@λ@κ@ς. Απ'το να πιστεύω ως υπέρτατη αξία έναν μ@λ@κ@, καλύτερα να πιστεύω στο Θεό μου...

Στο χέρι μας είναι να αλλάξουμε. Αν τα περιμένουμε όλα από κάποιον Θεό, χαθήκαμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

i_love_MEn

Νεοφερμένος

Η louiza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
και είναι φυσικό,γιατί σε μια κοινωνία οπως τη σημερινή,η πλειονότητα ασπάζεται κάποια θρησκεία..μπορεί όχι όπως απεικονίζεται στις εικόνες,αλλά με τη μορφή μίας δύναμης που αδυνατεί να εξηγήσει το ανθρώπινο μυαλό.Οπότε το να έρχεσαι εσύ και να λές οτι δεν πιστεύεις σε τίποτα,γιατί η λέξη άθεος αυτό σημαίνει..είναι σαν να προκαλείς την αντίδραση των άλλων!Εμένα προσωπικά δεν με ενοχλεί να δηλώνεις κάτι τέτοιο..παρόλαυτά είναι καθαρά προσωπικό δεδομένο και δεν είναι υποχρεωμένος ο άλλος να το ξέρει...οπότε μην το διατυμπανίζεις.
.

Προσωπικα πιστευω οτι δεν υπαρχει καποιος που δεν πιστευει σε τιποτα. Νταξει και εγω αν με ρωτησει καποιος τι ειμαι θα του πω οτι ειμαι αθειστρια, οτι δεν πιστευω δηλαδη σε καμια ανωτερη δυναμη θεο ή θεοτητα, αλλα αυτο δεν συμενει οτι δεν πιστευω σε τιποτα. Ολοι εχουμε την κοσμοθεωρια μας ολοι προσπαθουμε να εξηγησουμε τα μεγαλα γιατι ειτε μεσο μιας θρησκειας ειτε μονοι μας. Πχ πολλες φορες που εχω πει σε αλλους τι πιστευω με εχουν χαρακτηρισει τρομερα ρεαλιστρια εως και κυνικη.

Εκτως απο οτι με ενοχλει οταν ΟΛΟΙ προσπαθουν να με μεταποισουν στην αρχη σε επιπεδο που πολλες φορες δεν εχω καν διαθεση να ανοιξω το στομα μου οταν κανουμε τετοιες συζητησεις(ευτηχως το κανουν μονο ανθρωποι που δεν με ξερουν καλα και οχι οι οικογενεια μου και οι φιλοι μου) με ενοχλει και οταν μερικοι (δεν εχω κατι προσωπικο μαζι σου) μου λενε οτι δεν πρεπει να το διατυμπανιζω. Δεν το διατυμπανιζω (δεν φοραω ενα μπλουζακι πχ που να λεει F... Jesus και φωναζω ειμαι αθεη στο δρομο:D:D:D:D) αλλα οταν μιλαμε και ολοι λενε οτι ειναι χριστιανοι εγω να μην πω τη γνωμη μου? Ολοι αυτοι δεν διατυμπανιζουν την πιστη τους οταν φορανε σταυρους και πανε εκκλησια? Εγω γιατι πρεπει να κρυβομαι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fousekis

Δραστήριο μέλος

Ο Φουσέκης λέγομαι! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 519 μηνύματα.
Όχι, Crook. Αυτή είναι η μεγαλύτερη παρεξήγηση. Επειδή επικεντρωνόμαστε στην κακή πλευρά των πιστών ή επειδή βλέπουμε όλο κάποιους που λένε "Α, ότι θέλει ο Θεός!" και μπερδευόμαστε συμβαίνουν αυτές οι παρεξηγήσεις. Φυσικά κι ό,τι θέλει ο Θεός, αλλά αυτό δε σημαίνει πως θα κάτσουμε έτσι!
Δεν ξέρω αν έτυχε ποτέ να το διαβάσεις (νομίζω είχα πετάξει διάφορα άλλες φορές), αλλά ο Χριστιανισμός προβάλλει συχνά τις πράξεις αγάπης ως ανώτερες της πίστης και μας λέει πως πρέπει να πολεμάμε για ότι χρειάζεται ο κόσμος μας.
(Αν θες κι εδάφια για αποδείξεις, πέκε μου.)

καλύτερα να πιστεύω στο Θεό μου...
Αν κι αυτό μπορεί να θεωρηθεί αυταπάτη από πολλούς ή να σε κατακρίνουν, είμαι κι εγώ σίγουρος πως κανένας επιστήμονας ή φιλόσοφος δεν ξεπέρασε τον Χριστιανικό Θεό. :)
(Μιας και όλοι αυτοί είναι σουβλάκια κατ' εσένα.:P:P:P)

EDIT: Λουίζα, έτσι δεν διατυμπανίζεις την αθεΐα, αλλά τον αντιχριστιανισμό. Ο σταυρός συμβολίζει τον Χριστιανισμό και τον φοράμε. Ο άεος μπορεί να μη φοράει τίποτα ή να φορέσει την μάπα του Dawkins. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Ε, προφανώς κάπως έτσι είναι τα πράγματα, απλώς υπάρχει μια ομάδα ανθρώπων που διαχωρίζει τις ιδέες σε νοητικές στάθμες. Απλώς ποτέ δεν πέθανε ο αρειανισμός, τι να κάνουμε. Ένας χορός των Mashai για κάποιους πάντα θα αξίζει λιγότερο από ένα κονσέρτο του Μπαχ, μόνο που σήμερα (αύριο δεν ξέρω...) δεν υπάρχουν θάλαμοι αερίων για τους Mashai. Είναι λίγο παράδοξο, βέβαια, να υπήρχαν χτες, να μην υπάρχουν σήμερα και πραγματικά να υπάρχουν πολλές πιθανότητες να υπάρχουν αύριο, αλλά τι να κάνεις, ο άνθρωπος είναι απερίγραπτος, καλύτερα να πιστεύω στο Θεό μου...

εναν περισσότερο απερίγραπτο
δεν ειναι λογικη αυτη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 11 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top