Θρησκεία

henry

Νεοφερμένος

Ο henry αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Ναι αλλά δεν αποκάλεσε απλόν ιερέα μ. ?
-----------------------------------------
Οπως και να έχει πρέπει να υπάρχει κάποιος σεβασμός για τα ιερά πρόσωπα και αυτό ισχύει για πιστούς και μη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fousekis

Δραστήριο μέλος

Ο Φουσέκης λέγομαι! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 519 μηνύματα.
Μην ασχολείσαι, henry.
Ο Χριστός είχε πει να χαιρόμαστε όταν μας κυνηγάνε!

Μην αντιμετωπίζεις τους άθεους ως σατανάδες ούτε ως κατωτέρους, να τους βλέπεις με συμπόνια!

Αυτά και καλή επιτυχία σε περίπτωση που θα νηστέψεις! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

henry

Νεοφερμένος

Ο henry αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Δεν τους αντιμετοπίζω ως σατανάδες τους άθεους. Εξάλου αποτελούν και μια ευκαιρία για να προσπαθήσω να τους πείσω ή τουλάχιστον να του μιλήσω για τον χριστιανισμό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
πιο πολυ για τον πάπα μιλας παρα για τον χριστιανισμο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fousekis

Δραστήριο μέλος

Ο Φουσέκης λέγομαι! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 519 μηνύματα.
Ρε φίλε, αυτό είναι δουλειά του Θεού κι εμείς ούτε Άγιοι είμαστε, ούτε Απόστολοι. Έχεις προσέξει ποιους στέλνει ο Θεός να μιλήσουν για Εκείνον? Ανθρώπους που κάνουν θαύματα και είναι φωτισμένοι από τον Παράκλητο!
Και τι "μιλάνε" δηλαδή? Πράττουν! Είναι τόσο πράοι και καλοί που ο άλλος δεν θα μπορεί να αντισταθεί!

Εμείς -ως αμαρτωλοί πιστοί- έχουμε υποχρέωση να φτιάξουμε τον εαυτό μας πρώτα!

EDIT: Άσ' τον πάπα, Krou. Χαμένη υπόθεση. :-\
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.



:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fousekis

Δραστήριο μέλος

Ο Φουσέκης λέγομαι! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 519 μηνύματα.
Μήπως θα ήταν καλή ιδέα να το έβγαζες? :-\
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Εγω θεωρω οτι ειναι εμφανες οτι ειναι για πλακα, αν ο Πετρος θεωρει οτι πρεπει να φυγουν οκ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Το να μου λέει, πάντως, απτόμενος ενός απλού θνητού, του πάπα, ότι ο Θεός μου δεν υπάρχει το θεωρώ αστείο. Στις περισσότερες χώρες η προσβολή της θρησκευτικής πίστης είναι παράνομη, στην περίπτωση αυτή δεν υπερέχει καμία ελευθερία έκφρασης. Μία από αυτές είναι η Ελλάδα. Το που μπορεί να φτάσει η προσβολή του θρησκευτικού αισθήματος φάνηκε ξεκάθαρα στην υπόθεση με τα φασιστάκια από τη Δανία και τα αντιμουσουλμανικά πόστερ. Κάθε τέτοιο πόστερ δεν έχει χαβαλέ. Είναι απλά απαράδεκτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Την εικονα δες, ασε το κειμενο, ουτε εμενα μ'αρεσει αυτο που λεει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domenica7

Πολύ δραστήριο μέλος

Η domenica7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 1,056 μηνύματα.
εχω βαφτιστει χριστιανη ορθοδοξη..μου αρεσει ο χριστιανισμος σαν ιδεολογια..εχω διαβασει αρκετα βιβλια του πατερα παϊσιου κ αισθανομαι θαυμασμο για τη πιστη του..
παρολαυτα δεν ασπαζομαι καθε αποψη του χριστιανισμου,ουτε μπορω να πω ''ναι πιστευω οτι υπαρχει θεος'' ή ''οχι ειμαι αθεη''...ειμαι ανοικτη σε καθε αποψη κ δεν αποκλειω τιποτα..οπως δεν εμπιστευομαι ομως ο,τι κηρυττει η καθε θρησκεια,ετσι δεν εμπιστευομαι απολυτα κ την ανθρωπινη λογικη..ο ανθρωπινος νους δεν γινεται να τα ερμηνευσει ολα..οποτε δεν του εχω απολυτη εμπιστοσυνη..
δεν ξερω τι ''ταμπελα'' μπορει καποιος να μου βαλει..ισως κατα ενα τροπο αυτη του αγνωστικιστη..εγω θα προτιμησω αυτη του ανθρωπου που αγαπα τη φιλοσοφια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Το μεμπτό ποιο ακριβώς είναι; Ότι ο Πάπας έχει αλεξίσφαιρα τζάμια στο αυτοκίνητο;
Και πάλι, αν αυτό μπορεί να δηλώσει κάτι για τον Πάπα, σίγουρα δε μπορεί να δηλώσει απολύτως τίποτα για το Χριστιανισμό. Δεν καταλαβαίνω την ουσία αυτής της...δημιουργίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Το μεμπτό ποιο ακριβώς είναι; Ότι ο Πάπας έχει αλεξίσφαιρα τζάμια στο αυτοκίνητο;
Και πάλι, αν αυτό μπορεί να δηλώσει κάτι για τον Πάπα, σίγουρα δε μπορεί να δηλώσει απολύτως τίποτα για το Χριστιανισμό. Δεν καταλαβαίνω την ουσία αυτής της...δημιουργίας.


Μεμπτο; δεν ειπα οτι εχει κατι μεμπτο, ειναι απλα αστειο. Ή καλυτερα, γελοιο. Κανει και ωραιο συνδιασμο με την απο κατω. Σου ειπα ξεχνα το κειμενο αλλα συνεχιζεις να εστιαζεις σε αυτο, προφανεστατα για τον παπα τις εβαλα τις φωτο, αφου αυτος ηταν το θεμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fousekis

Δραστήριο μέλος

Ο Φουσέκης λέγομαι! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 519 μηνύματα.
Ρε Krou, έχουμε κι εμείς motivation posters για την αθεΐα. Προσωπικά τα θεωρώ κι εγω απαράδεκτα, αλλά άμα καταντήσαμε να χρειάζεσαι έναν moderator να σε κάνει να καταλάβεις τι είναι σωστό και τι όχι, τότε... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

abracadabra!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η abracadabra! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 135 μηνύματα.


^^ Πολύ ωραία φωτό που βρήκα στο group The Atheist / Agnostic, Gay-Loving, Evolution-Supporting Liberal Axis of Evil / στο FaceBook.


Και συμφωνώ 100%
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Δεν ειναι οτι χρειαζομαι εναν moderator, απλως δε με απασχολει ειτε μεινει ειτε φυγει. Ειναι πολυ βολικο να εξαφανιζεις αυτα που θεωρεις οτι σε προσβαλλουν. Εχεις το ελευθερο απο μενα να βαλεις και για την αθεϊα, καντο θελω να δω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Atheist, Agnostic, Gay-Loving...
Η αξιοπρέπεια ενός group του facebook που καμώνεται ότι περιλαμβάνει οποιαδήποτε ταμπέλα που στην εποχή μας είναι μοδάτη, κουλ, αυτομάτως χάνεται. Κι έτσι ακριβώς χάνεται και οποιαδήποτε αξία που προβάλλει, με όποιον τρόπο κι αν εκφράζεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Atheist, Agnostic, Gay-Loving...
Η αξιοπρέπεια ενός group του facebook που καμώνεται ότι περιλαμβάνει οποιαδήποτε ταμπέλα που στην εποχή μας είναι μοδάτη, κουλ, αυτομάτως χάνεται. Κι έτσι ακριβώς χάνεται και οποιαδήποτε αξία που προβάλλει, με όποιον τρόπο κι αν εκφράζεται.

Πολυ βολικο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Το ήθος του πομπού είναι το δεύτερο πράγμα που κοιτάω αμέσως μετά το μήνυμα. Κι αφού το μήνυμα κατ'ουσίαν δε μου λέει κάτι, πάω στο ήθος. Το οποίο και δεν βρίσκω, αφού είναι ανύπαρκτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
εχω βαφτιστει χριστιανη ορθοδοξη..μου αρεσει ο χριστιανισμος σαν ιδεολογια..εχω διαβασει αρκετα βιβλια του πατερα παϊσιου κ αισθανομαι θαυμασμο για τη πιστη του..
παρολαυτα δεν ασπαζομαι καθε αποψη του χριστιανισμου,ουτε μπορω να πω ''ναι πιστευω οτι υπαρχει θεος'' ή ''οχι ειμαι αθεη''...ειμαι ανοικτη σε καθε αποψη κ δεν αποκλειω τιποτα..οπως δεν εμπιστευομαι ομως ο,τι κηρυττει η καθε θρησκεια,ετσι δεν εμπιστευομαι απολυτα κ την ανθρωπινη λογικη..ο ανθρωπινος νους δεν γινεται να τα ερμηνευσει ολα..οποτε δεν του εχω απολυτη εμπιστοσυνη..
δεν ξερω τι ''ταμπελα'' μπορει καποιος να μου βαλει..ισως κατα ενα τροπο αυτη του αγνωστικιστη..εγω θα προτιμησω αυτη του ανθρωπου που αγαπα τη φιλοσοφια...

:no1: Όμορφη και ώριμη απάντηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 11 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top