Θρησκεία

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
μιλαω για ζωη σε αυτον τον κοσμο.

μονο ο Ινδουισμος το λεει αυτο(κατα 99% ετσι νομιζω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
μονο οι μουσουλμανοι (αν δεν κανω λαθος) πιστευουν στη μετενσαρκωση:worry:

Ολες λενε για μεταθανιατια ζωη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Οι θρησκείες που είναι επηρεασμένες απ'τον ινδουισμό/βουδισμό μιλάνε για μετενσάρκωση.Πάντως όλες οι θρησκείες (με εξαίρεση ίσως την αρχαιοελληνική),μιλάνε για μετά θάνατον ζωή,πράγμα που μπορεί να ερμηνευτεί ως ανάγκη του ανθρώπου για relief απ'τον φόβο του θανάτου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Οι θρησκείες που είναι επηρεασμένες απ'τον ινδουισμό/βουδισμό μιλάνε για μετενσάρκωση.Πάντως όλες οι θρησκείες (με εξαίρεση ίσως την αρχαιοελληνική),μιλάνε για μετά θάνατον ζωή,πράγμα που μπορεί να ερμηνευτεί ως ανάγκη του ανθρώπου για relief απ'τον φόβο του θανάτου.
δε διαφωνω. αλλά υπάρχουν άνρθωποι που δε φοβουνται το θανατο και πιστεύουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Οι θρησκείες που είναι επηρεασμένες απ'τον ινδουισμό/βουδισμό μιλάνε για μετενσάρκωση.Πάντως όλες οι θρησκείες (με εξαίρεση ίσως την αρχαιοελληνική),μιλάνε για μετά θάνατον ζωή,πράγμα που μπορεί να ερμηνευτεί ως ανάγκη του ανθρώπου για relief απ'τον φόβο του θανάτου.

Exactly!;)

δε διαφωνω. αλλά υπάρχουν άνρθωποι που δε φοβουνται το θανατο και πιστεύουν

Αυτα ειναι τα ""θυματα'" των θρησκειων!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
και γιατι τους οριζεις ως θυματα;:hmm:

Γιατι η θρησκεια υπαρχει για πολιτικους και οικονομικους σκοπους και ο απλος κοσμος πιστευει πως υπαρχει θεος!!! Τι να κανουμε αποψη μου!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Γιατι η θρησκεια υπαρχει για πολιτικους και οικονομικους σκοπους και ο απλος κοσμος πιστευει πως υπαρχει θεος!!! Τι να κανουμε αποψη μου!!!
θα μου φερεις ενα παραδειγμα θρησκειας που ξεκινησε με το σκοπο αυτο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
θα μου φερεις ενα παραδειγμα θρησκειας που ξεκινησε με το σκοπο αυτο;

Τωρα πια ετσι ειναι!! Δεν μπορουμε να ξερουμε πως αρχισε μια θρησκεια!! Για τις περισσοτερες δεν ξερω ομως πχ ο Παπας που παλια λογω του οτι ηταν εκπροσωπος του Θεου εκανε οτι ηθελε(τωρα καπως χαλαρωσε το πραμα), ή ο Φαραω, απο τα αρχαια χρονια, φαντασου θεοκρατικη οργανωση,ποσο ξεφτιλα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Τωρα πια ετσι ειναι!! Δεν μπορουμε να ξερουμε πως αρχισε μια θρησκεια!! Για τις περισσοτερες δεν ξερω ομως πχ ο Παπας που παλια λογω του οτι ηταν εκπροσωπος του Θεου εκανε οτι ηθελε(τωρα καπως χαλαρωσε το πραμα), ή ο Φαραω, απο τα αρχαια χρονια, φαντασου θεοκρατικη οργανωση,ποσο ξεφτιλα!!
Εχω γνωρισει παπα που ειλικρινα του εβγαζα το καπελο και του το ειπα.
Ναι αλλα εσυ υποστηριξες πως η θρησκεια υπαρχει αρα με τον ιδιο σκοπο ξεκινησε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Εχω γνωρισει παπα που ειλικρινα του εβγαζα το καπελο και του το ειπα.
Ναι αλλα εσυ υποστηριξες πως η θρησκεια υπαρχει αρα με τον ιδιο σκοπο ξεκινησε

Συγνωμη δεν το διευκρινησα!! Υπηρχε επειδη οι ανθρωποι ειχαν αναγκη για να πιστεψουν σε κατι εξω απο την ζωη εδω!!!!! Συνεχιστηκε ομως διαφορετικα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Συγνωμη δεν το διευκρινησα!! Υπηρχε επειδη οι ανθρωποι ειχαν αναγκη για να πιστεψουν σε κατι εξω απο την ζωη εδω!!!!! Συνεχιστηκε ομως διαφορετικα..
το οτι καποιοι εκμεταλλεύτηκαν το γεγονος οτι μια θρησκεια ακολουθειται απο πολλους πιστους για να εξυπηρετησουν καποια δικα τους συμφεροντα δεν ειναι λαθος της θρησκειας αλλα των ανθρωπων αυτων. Το να απορριψεις μια θρησκεια για τις πραξεις των πιστων της ή των ανθρωπων που την εκπροσωπούν ειναι ακρως ηλιθιο κατ' εμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lowbaper92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lowbaper92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,504 μηνύματα.
Μια ενδιαφέρουσα εξήγηση του τρόπου με τον οποίο ξεκινάει μια θρησκεία είναι οι λεγόμενες "λατρείες φορτίου" που εμφανίστηκαν σε διάφορα νησιά του Ειρηνικού. Οι νησιώτες παρατήρησαν ότι οι λευκοί άποικοι απολάμβαναν διάφορα υπάρχοντα τα οποία δεν κατασκεύαζαν ή επισκεύαζαν ποτέ οι ίδιοι. Όταν χαλούσε κάτι το έστελναν μακριά και αργότερα έφταναν καινούργια σε φορτίο με πλοίο ή αεροπλάνο. Έτσι θεώρησαν ότι τα φορτία είχανη υπερφυσική προέλευση. Παράλληλα οι λευκοί, έκαναν διάφορες "τελετουργίες" όπως να φτιάχνουν ψηλές κολώνες με σύρματα, να πείθουν τους ντόπιους να ντυθούν με ρούχα, τις οποίες οι ντόπιοι ερμήνευσαν ως πράξεις για να πείσουν τους θεούς να στείλουν το φορτίο.
Αυτό που έχει μεγάλο ενδιαφέρον είναι ότι τέτοιες λατρείες παρατηρήθηκαν σε ανεξάρτητα νησιά τα οποία ήταν απομακρυσμένα μεταξύ τους.
Η πιο διάσημη και σχετικά πρόσφατη λατρεία φορτίου που επιβιώνει ακόμα είναι αυτή του John Frum στο νησί Τάνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

hurricane

Διάσημο μέλος

Η supergirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,573 μηνύματα.
Γιατι η θρησκεια υπαρχει για πολιτικους και οικονομικους σκοπους και ο απλος κοσμος πιστευει πως υπαρχει θεος!!! Τι να κανουμε αποψη μου!!!
δηλαδή τι ακριβώς πιστεύεις για να καταλάβω...?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Δε διαφωνώ καθόλου, αλλά ποιος από τη χριστιανική θρησκεία (θεος ή αγιος) μίλησε ποτέ για θάνατο όσων είναι άπιστοι; Ο Χριστός πάντα μιλούσε για αγάπη στον πλησίον. Και πώς δηλαδή εσύ θεωρείς ότι θα έπρεπε να λειτουργήσει ο χριστιανισμός συγκεκριμένα;

Και γιατί δηλαδή χρειάζεσαι κάποιον θεό για να σου πεί πώς θα συμπεριφέρεσαι ανθρώπινα;;
Ήμαρτον δηλαδή,σε λίγο θα πείτε πως οι άθεοι είναι ανήθικοι και χωρίς moral values...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hurricane

Διάσημο μέλος

Η supergirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,573 μηνύματα.
Θα απαντήσω σε αυτό μόνο,προς αποκατάσταση της επιστημονικής αλήθειας (στο βαθμό που μπορώ,φυσικά),γιατί βαριέμαι να παίρνω μέρος στις ατελείωτες θρησκευτικές συζητήσεις του ischool.

.........................
κλπ κλπ κλπ.

κοίτα μπορώ και εγώ να ανοίξω το εγχειρίδιο φυσιολογίας μου ή να φρεσκάρω τις γνώσεις φυσικής μου και να γράψω στους άλλους πράματα που δεν καταλαβαίνουν για να τους πείσω ότι όλα ερμηνεύονται από την επιστήμη ως απλές διεργασίες ουσιών και αντιδράσεις κλπ κλπ... αλλά κανείς δεν έχει συνειδητοποιήσει ένα πράγμα: όλα αυτά είναι η ερμηνεία του πώς είναι κατασκευασμένος ο κόσμος και πώς λειτουργεί... δεν αποδεικνύουν με την καμία το ότι δεν υπάρχει δημιουργός. άλλωστε οι επιστήμες αυτό ακριβώς κάνουν: ερμηνεύουν το πώς λειτουργεί τούτος ο κόσμος για να μπορέσουμε να κατανοήσουμε πώς να χειριστούμε προβλήματα που προκύπτουν!

αν έβγαζες το μυαλό σου από τη λεπτομέρεια και κοιτούσες όλα αυτά που μαθαίνεις ολιστικά, από μακριά, το γενικότερό σου σχόλιο θα ήταν... ότι αυτός ο κόσμος έχει φτιαχτεί με τόση σοφία, που δεν μπορεί να την συλλάβει ο ανθρώπινος νους. ειλικρινά ειδικά εσύ που ασχολείσαι με την επιστήμη της ιατρικής δεν βλέπεις πόσο περίπλοκα είναι όλα οργανωμένα, τόσο που ζαλίζεσαι, κι όμως όλα αυτά συνεργάζονται αρμονικά και επιτυγχάνουν το πιο απλό πράγμα, τη ζωή? κανένας άνθρωπος δεν μπορεί να φτιάξει κάτι ανάλογο, κάτι τόσο τέλειο... είναι τόσες οι λεπτομέρειες που πρέπει να ληφθούν υπόψη, που πάντα ό,τι και να κάνεις θα κάνεις λάθος. γι αυτό είναι τόσο τέλεια η φύση, οι οργανισμοί... πες μου αν έχει καταφέρει ο άνθρωπος να φτιάξει κάτι ανάλογο! και μην μου πεις για κλωνοποίηση γιατί μιλάμε για αποτυχημένη προσπάθεια δημιουργίας πιστού αντιγράφου (αντιγράφου, ούτε καν διαφορετικού)

και από αυτό προκύπτει το συμπέρασμα ότι ο άνθρωπος δεν έχει καταφέρει να πετύχει τη δημιουργία κάτι του μοναδικού. και αυτό γιατί πάντα εμπνέεται από όσα υπάρχουν γύρω του και δεν μπορεί να συλλάβει κάτι που δεν βλέπει. ίσως έτσι μπορεί να ερμηνευτεί και η τάση του να στρέφεται στον αθεϊσμό :Ρ (εσείς ερμηνεύσατε την τάση του να στρέφεται στις θρησκείες, γιατί να μην πω για το ανάποδο?? :Ρ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
κοίτα μπορώ και εγώ να ανοίξω το εγχειρίδιο φυσιολογίας μου ή να φρεσκάρω τις γνώσεις φυσικής μου και να γράψω στους άλλους πράματα που δεν καταλαβαίνουν για να τους πείσω ότι όλα ερμηνεύονται από την επιστήμη ως απλές διεργασίες ουσιών και αντιδράσεις κλπ κλπ... αλλά κανείς δεν έχει συνειδητοποιήσει ένα πράγμα: όλα αυτά είναι η ερμηνεία του πώς είναι κατασκευασμένος ο κόσμος και πώς λειτουργεί... δεν αποδεικνύουν με την καμία το ότι δεν υπάρχει δημιουργός. άλλωστε οι επιστήμες αυτό ακριβώς κάνουν: ερμηνεύουν το πώς λειτουργεί τούτος ο κόσμος για να μπορέσουμε να κατανοήσουμε πώς να χειριστούμε προβλήματα που προκύπτουν!

αν έβγαζες το μυαλό σου από τη λεπτομέρεια και κοιτούσες όλα αυτά που μαθαίνεις ολιστικά, από μακριά, το γενικότερό σου σχόλιο θα ήταν... ότι αυτός ο κόσμος έχει φτιαχτεί με τόση σοφία, που δεν μπορεί να την συλλάβει ο ανθρώπινος νους. ειλικρινά ειδικά εσύ που ασχολείσαι με την επιστήμη της ιατρικής δεν βλέπεις πόσο περίπλοκα είναι όλα οργανωμένα, τόσο που ζαλίζεσαι, κι όμως όλα αυτά συνεργάζονται αρμονικά και επιτυγχάνουν το πιο απλό πράγμα, τη ζωή? κανένας άνθρωπος δεν μπορεί να φτιάξει κάτι ανάλογο, κάτι τόσο τέλειο... είναι τόσες οι λεπτομέρειες που πρέπει να ληφθούν υπόψη, που πάντα ό,τι και να κάνεις θα κάνεις λάθος. γι αυτό είναι τόσο τέλεια η φύση, οι οργανισμοί... πες μου αν έχει καταφέρει ο άνθρωπος να φτιάξει κάτι ανάλογο! και μην μου πεις για κλωνοποίηση γιατί μιλάμε για αποτυχημένη προσπάθεια δημιουργίας πιστού αντιγράφου (αντιγράφου, ούτε καν διαφορετικού)

και από αυτό προκύπτει το συμπέρασμα ότι ο άνθρωπος δεν έχει καταφέρει να πετύχει τη δημιουργία κάτι του μοναδικού. και αυτό γιατί πάντα εμπνέεται από όσα υπάρχουν γύρω του και δεν μπορεί να συλλάβει κάτι που δεν βλέπει. ίσως έτσι μπορεί να ερμηνευτεί και η τάση του να στρέφεται στον αθεϊσμό :Ρ (εσείς ερμηνεύσατε την τάση του να στρέφεται στις θρησκείες, γιατί να μην πω για το ανάποδο?? :Ρ)

Μα κανείς μας δεν λέει ότι ο άνθρωπος μπορεί να δημιουργήσει κάτι ανάλογο αυτήν την στιγμή είτε στο μέλλον. Να κάνω μια ερώτηση; Εάν κάποιος δημιουργός δημιούργησε εμάς ποιος δημιούργησε τον δημιουργό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hurricane

Διάσημο μέλος

Η supergirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,573 μηνύματα.
Μα κανείς μας δεν λέει ότι ο άνθρωπος μπορεί να δημιουργήσει κάτι ανάλογο αυτήν την στιγμή είτε στο μέλλον.

απαντάς από μόνος σου στην ερώτησή σου :Ρ αφού δεν μπορούμε να αντιληφθούμε την έννοια της δημιουργίας δεν ξέρουμε ποιος και πώς ευθύνεται για την ύπαρξή όλων όσων πιάνουν τα μάτια μας και η λογική μας. Και ότι, πάλι, δεχόμενοι την ύπαρξη δημιουργού είναι τόσο το μυστήριο και οι ερωτήσεις για το άγνωστο που προτιμούμε να δεχόμαστε ότι δεν υπάρχει παρά να σπαζοκεφαλιάζουμε με ερωτήματα που μας τρελαίνουν...


την άποψή μου πάντως την είπα πριν. από κει και πέρα αν συνεχίσω, απλά θα ξεφύγω. γιατί δεν μπορείς να ορίσεις το αόριστο... είναι σαν να θες να κλείσεις το άπειρο σε ένα κουτί...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Μα κανείς μας δεν λέει ότι ο άνθρωπος μπορεί να δημιουργήσει κάτι ανάλογο αυτήν την στιγμή είτε στο μέλλον. Να κάνω μια ερώτηση; Εάν κάποιος δημιουργός δημιούργησε εμάς ποιος δημιούργησε τον δημιουργό;



εμεις
divide by zero :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
εμεις
divide by zero :P

Ναι αυτό πιστεύουμε εγώ και εσύ. Εγώ θα είθελα να ακούσω την άποψη αυτών που πιστεύουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 11 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top