Θρησκεία ή κοροϊδία;

Πιστεύετε στο Θεό;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 65)
  • Ναι

    Ψήφοι: 31 47.7%
  • Όχι

    Ψήφοι: 20 30.8%
  • Δεν είμαι σίγουρος(η)

    Ψήφοι: 14 21.5%

Κομνηνός

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,681 μηνύματα.
δεν υπαρχει αυτο που λες...στην Βιβλο και ιδιως στην καινη διαθηκησ ε τραβαει η ιστορια η αφηγηση...για τον Θεανθρωπο που γεννηθηκε εκει,τότε..συγκεκριμενα πραγματα..για τα συμβαντα στην ζωη Του για τα θαυματα,την ανασταση..μετα οι διηγησεις των αποστολων...οι επιστολες...ολα αυτα τα κειμενα εξιστορουν μεταξυ αλλων παλι την ζωη Του Χριστου...και ειναι μονο η αποκαλυψη που μπαινει ως προφητικο βιβλιο...

τι ειδες στο αγγλικο λινκ σχετικο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pektroni

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
δεν υπαρχει αυτο που λες...στην Βιβλο και ιδιως στην καινη διαθηκησ ε τραβαει η ιστορια η αφηγηση...για τον Θεανθρωπο που γεννηθηκε εκει..για τα συμβαντα στην ζωη Του για τα θαυματα,την ανασταση..μετα οι διηγησεις των αποστολων...οι επιστολες...και ειναι μονο η αποκαλυψη που μπαινει ως προφητικο βιβλιο...

το κορανι δεν εχει τιποτα τετοιο...κυριως συμβουλες..καποιες προφητειες...λιγη ποιηση...η συντριπτικη πλειοψηφια του ειναι ετσι...

βεβαια δεν αναφερεται ποτε η παιδικη ηλικια του ιησου. Γιατι αραγε.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κομνηνός

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,681 μηνύματα.
α καλα...αρχισαμε

γιατι θες να αναφερθει; απο περιεργεια;λολ
αναφερεται αν θυμαμαι καλα λεει καποια περιστατικα νηπιο,μετα στα 12 η εμφανιση στο ναο του σολομωντα και λεει πως εζησε τα υπολοιπα χρονια διπλα στην οικογενεια του...τι το μυστηριωδες εχει αυτο ;οταν μεγαλωσε ξεκινησε το εργο Του..3 χρονια..αυτα ειναι τα ουσιαστικα χρονια σε αυτα ειναι φυσιολογικο να εστιαζει η καινη διαθηκη...
τελος παντων θεολογος δεν ειμαι,αλλα δεν βλεπω κατι το φοβερο στο ερωτημα σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pektroni

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
α καλα...αρχισαμε

γιατι θες να αναφερθει; απο περιεργεια;λολ
αναφερεται αν θυμαμαι καλα λεει καποια περιστατικα νηπιο,μετα στα 12 η εμφανιση στο ναο του σολομωντα και λεει πως εζησε τα υπολοιπα χρονια διπλα στην οικογενεια του...τι το μυστηριωδες εχει αυτο ;οταν μεγαλωσε ξεκινησε το εργο του..3 χρονια..αυτα ειναι τα ουσιαστικα χρονια σε αυτα ειναι φυσιολογικο να εστιαζει η καινη διαθηκη...
τελος παντων

φυσιολογικο φιλε μου δεν ειναι καθολου, ειναι ενα μεγαλο κενο που στο διαστημα αυτο μπορει αν εγιναν πολλα, επιπλεον διχνει την τεραστια ασαφεια και απροσδιοριστια και μη εγκυροτητα που χαρακτιριζει τα τοσο ορθα και ιστορικα ακριβη βιβλια της χριστιανικης πιστεως :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κομνηνός

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,681 μηνύματα.
μα αφου 3 χρονια ειναι που ξεκινα διαρκει και εκτυλισσεται η αποστολη Του...πριν μεγαλωνε απλα με την οικογενεια Του,γι αυτο και τα λιγα περιστατικα στο νεαρο της ηλικιας..τι το ενδιαφερον εχουν; δεν αφορα το θεολογικο σκοπο,τον σκοπο για τον οποιο ηρθε το προηγουμενοδ ιαστημα για να αναφερθει εκτενως,δεν εκτυλισσεται κατι

αλλα τι θελω και ρωταω!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pektroni

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
κατά την άποψη μου έχει σημασία γιατί αν θέλουμε να δεχτούμε σαν ιστορικό τεκμήριο τα βιβλία αυτά θα πρέπει να είναι αναλυτικά και ακριβή (συγγνώμη για τα greeklish είμαι από κινητό)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Giorgos1987

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Giorgos1987 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 122 μηνύματα.
με αναγκαζεται να επανελθω.:D

πιστευω οπως ηδη ειπα πως υπαρχει Θεος...και φυσικα υπαρχουν οι αγγελοι και οι εκπεσοντες αγγελοι δηλαδη τα πονηρα πνευματα που εξαπατουν πολυ κοσμο,δυστυχως.
πιστευω πως μονη ασφαλεια ειναι η εξομολογηση και η θ.κοινωνια και σε αυτην και για την αλλη ζωη...
πραγματι βιωματα εχουν πολλοι συνανθρωποι μας....μεταξυ αυτων και εγω

Στον Sillent_Killer απάντησα, απλά ξέχασα να κάνω quote.

βεβαια δεν αναφερεται ποτε η παιδικη ηλικια του ιησου. Γιατι αραγε.....

Αναφέρονται κάποια λίγα πράγματα όπως είπε και ο Κομνηνός. Προφανώς οι ευαγγελιστές που έγραψαν τα ευαγγέλια δεν θα μπορούσαν να ήταν δίπλα από τον Ιησού συνεχώς για να καταγράφουν τι κάνει από τότε που ήρθε στον κόσμο. Στο τελευταίο ευαγγέλιο του Ιωάννη λέγεται οτι ο Ιησούς είχε κάνει πολύ περισσότερα πράγματα από αυτά που αναγράφονται στα ευαγγέλια αλλά δεν ήταν δυνατόν να καταγραφούν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.

Brainiac28

Νεοφερμένος

Ο Brainiac28 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Για μενα δεν υπάρχει κάτι μέχρι να βρεθούν ενδείξεις για την ύπαρξη του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κομνηνός

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,681 μηνύματα.
για μένα όλος ο κόσμος είναι ενδείξεις και ιδίως ο ίδιος ο άνθρωπος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kurosaki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kurosaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 286 μηνύματα.
για μένα όλος ο κόσμος είναι ενδείξεις και ιδίως ο ίδιος ο άνθρωπος

Θα μπορούσες να μας διαφωτήσεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
"Human beings are the only creatures on Earth that claim a god and the only living thing that behaves like it hasn't got one"
-The Rum Diaries
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Τι λέει ρε πούστη μου....Ακούστε τι λέει.....
Το λέμε και το ξαναλέμε ρε παπά...Δεν είναι σωστό να πηγαίνεις να κάνεις λειτουργία αμέσως μετά τα τσίπουρα....Έλεος δηλαδή!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
τραγικο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spitogata

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαίρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 234 μηνύματα.
Τι σκατά πάει λάθος με τον κόσμο ρε γαμώτο...;;;:eek:
Και το θέμα είναι,ότι αρκετοί θα τον πιστέψουν κιόλας..(βλέπε την κυρία στο βάθος,που ακούει σκεπτική και γεμάτη προσοχή τα λόγια του εξορκιστή).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Σκηνή από κωμωδια θα μπορούσε κάλλιστα να είναι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Είναι και η πορνεία μεσα στην κουκλα παιδια.....Οχι μονο ο δαιμονας, αλλα και η πορνεια!!!
Και η πορνεία, καταλάβατε;; Και η πορνεία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Μονο εγώ έχω πέσει κάτω στο πάτωμα από το γέλιο...?? Πραγματικα εχω λιώσει.. Ειναι και η πορνεια μεσα σε αυτο... :hump:
Οι γονεις θα πανε να το αγορασουν και θα δαιμονιστουν τα παιδακια... :devil::devil::devil:
Και η γιαγια απο πισω παρακολουθει συγκλονισμενη με το χερι στο στομα.. :laugh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Kurosaki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kurosaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 286 μηνύματα.
Εγώ μ'αυτό μεγάλωσα, τώρα εξηγούνται οι σπασμοί και τα ουρλιαχτά :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Εγώ την μόνη δαιμονισμένη κούκλα που ξέρω, είναι αυτή:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top