Θρησκεία ή κοροϊδία;

Πιστεύετε στο Θεό;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 65)
  • Ναι

    Ψήφοι: 31 47.7%
  • Όχι

    Ψήφοι: 20 30.8%
  • Δεν είμαι σίγουρος(η)

    Ψήφοι: 14 21.5%

Fata Morgana

Δραστήριο μέλος

Η Fata Morgana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 518 μηνύματα.
Εχμ, ενοχλω; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Falcon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο - αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 363 μηνύματα.
Δηλαδη ειναι διαφορετικος ο θεος προ και μετα Χριστου;;
Δεν εχω ακουσει πολλους να λενε 'με ρωτησε ο Θεος και μετα εδρασε μεσω εμου, βαζοντας με να κανω κατι..'

Οι συνθήκες προ Χριστού και μετά Χριστόν είναι διαφορετικές Fata Morgana.

Δεν καταλαβαίνω την αποδεικτική αξία του δεύτερου επιχειρήματος... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Αν τον έβλεπες να τους σώζει απο τις φυσικές καταστροφές θα ήταν απόδειξη ότι υπάρχει. Αν σου αποδείκνυε ότι υπάρχει θα πίστευες σε εκείνον. Αν πίστευες εξαναγκαστικά σε εκείνον θα σου στερούσε το δικαίωμα της ελεύθερης επιλογής (αυτεξούσιο)
Ωραία δηλασή μπαίνει μέσα στους ανθρώποθυς και τους κατευθύνει για να κάνουν το καλό χωρίς να γίνει ανιτληπτιτή η παρουσία του;
Και πώς θα τον έβλεπα;:PΘεός είναι αν δε θέλει δεν τον βλέπω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Αν τον έβλεπες να τους σώζει απο τις φυσικές καταστροφές θα ήταν απόδειξη ότι υπάρχει. Αν σου αποδείκνυε ότι υπάρχει θα πίστευες σε εκείνον. Αν πίστευες εξαναγκαστικά σε εκείνον θα σου στερούσε το δικαίωμα της ελεύθερης επιλογής (αυτεξούσιο)
Λειψο επιχειρημα , θα μπορουσε να τα σταματησει χωρις τον δεις.
Ομως ειμαι σιγουρος πως η μεταφυσικα προσκολλημενη σκεψη σου μπορει να βρει μια παρομοια απαντηση σε κατι τετοιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Falcon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο - αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 363 μηνύματα.
Ωραία δηλασή μπαίνει μέσα στους ανθρώποθυς και τους κατευθύνει για να κάνουν το καλό χωρίς να γίνει ανιτληπτιτή η παρουσία του;

Όχι. Όταν οι άνθρωποι εκτελούν τις εντολές του (ΑΓΑΠΑ ΤΟΝ ΠΛΗΣΙΟΝ ΣΟΥ ΩΣ ΕΑΥΤΟΝ πχ) τότε εκτελούν το θέλημά του. Δεν μπαίνει μέσα τους, ούτε κάνει αντιληπτή την παρουσία του..............
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fata Morgana

Δραστήριο μέλος

Η Fata Morgana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 518 μηνύματα.
...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Όχι. Όταν οι άνθρωποι εκτελούν τις εντολές του (ΑΓΑΠΑ ΤΟΝ ΠΛΗΣΙΟΝ ΣΟΥ ΩΣ ΕΑΥΤΟΝ πχ) τότε εκτελούν το θέλημά του. Δεν μπαίνει μέσα τους, ούτε κάνει αντιληπτή την παρουσία του..............
Και τότε πώς βοηθά μέσω ανθρώπων;Με την εξάπλωση της διδασκαλίας του;Δεν αμφισβήτησα ποτέ ότι ο χριστιανισμός λέει σωστά πράγματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Falcon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο - αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 363 μηνύματα.
Λειψο επιχειρημα , θα μπορουσε να σταματησει χωρις τον δεις.
Ομως ειμαι σιγουρος πως η μεταφυσικα προσκολλημενη σκεψη σου μπορει να βρει μια παρομοια απαντηση σε κατι τετοιο.

Και να μη δω τον ίδιο αγαπητέ, θα δω το αποτέλεσμα των πράξεών του. Θα δω το παραφυσικό. Βάλε τη σκέψη σου να προχωρήσει λίγο παραπέρα από τις λέξεις.
-----------------------------------------
Και τότε πώς βοηθά μέσω ανθρώπων;Με την εξάπλωση της διδασκαλίας του;Δεν αμφισβήτησα ποτέ ότι ο χριστιανισμός λέει σωστά πράγματα.

Με την εφαρμογή της διδασκαλίας του...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Με την εφαρμογή της διδασκαλίας του...
ΟΚ τώρα κατάλαβα πλήρως τι θες να πεις.Χαίρομαι όταν κάποιος δεν ερμηνεύει το Θεό με βάση τα θρησκευτικά του σχολείου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Και να μη δω τον ίδιο αγαπητέ, θα δω το αποτέλεσμα των πράξεών του. Θα δω το παραφυσικό. Βάλε τη σκέψη σου να προχωρήσει λίγο παραπέρα από τις λέξεις.
Μολις εκανες αυτο για το οποιο με κατηγορησες , ενω εγω δεν το εκανα ,ειναι αδικο να μου μιλας ετσι επειδη δεν καταλαβαινεις.
Ο Θεος ως θεος σιγουρα μπορει να βρει τροπο να κανει τις παραφυσικες πραξεις να φανουν φυσιολογικες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Οι συνθήκες προ Χριστού και μετά Χριστόν είναι διαφορετικές Fata Morgana.

Γιατί;

Μολις εκανες αυτο για το οποιο με κατηγορησες , ενω εγω δεν το εκανα ,ειναι αδικο να μου μιλας ετσι επειδη δεν καταλαβαινεις.
Ο Θεος ως θεος σιγουρα μπορει να βρει τροπο να κανει τις παραφυσικες πραξεις να φανουν φυσιολογικες.

Μμ, θα μπορούσε, για παράδειγμα, να βάλει τον Gates να δωρίσει όλη του την περιουσία για τη δημιουργία υποδομών στην Ακτή Ελαφαντοστού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Purple sunrise

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Λουδοβίκος ο 16ος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 939 μηνύματα.
Βασικα θυμάμαι τα λόγια ενός θεολόγου που είχαμε στο σχόλειο που ήταν αρκετά όμορφα και με νόημα σχετικά με τις ενέργειες του θεού.
''Ο θεός δεν ανακαλύπτεται αλλά αποκαλύπτεται μέσω των ενεργειών του, φτάνει να μπορείς να το αντιληφθείς''

Καταρχήν θέλω να επισημάνω μερικά πράγματα που είναι άσχετα με τ ροή της συζήτησης απλά θέλω να τα ξεκαθαρίσω γιατί τα έχω ακούσει να λέγονται από διάφορους).
1)πχ ''αρνούμαι να πιστέψω ότι ο θεός είναι ένας γέρος στον ουρανό και ειναι παντοδύναμος,πανάγαθος κλπ''.Η επίσημη ορθόδοξη χριστιανική άποψη είναι ότι η ουσία του θεού είναι απροσπέλαστη και δεν μπορούμε να της προσδίδουμε κατηγορήματα.
2)Βασικά αν το καλοσκεφτείτε και ο αθεισμός λύνει υπαρξιακά προβλήματα και σταματάει τους φόβους του ανθρώπου.
Απλώς παραδέχεται ότι δεν υπάρχει θεός και μετα θάνατον ζωή,αυτό με τη σειρά του απαλάσσει τον άνθρωπο από τις αναζητήσεις του.
Εάν κάποιος υποστηρίζει πως έχει κριτική,είναι ορθολογιστής και είναι αθεός τότε είναι λανθασμένος και αυτοεξαπατάται.
Ο απόλυτα κριτικός άνθρωπος δεν παίρνει το μέρος ούτε της μιας ούτε της άλλης πλευράς δηλαδή στο θέμα της ύπαρξης του θεού μένει αγνωστικιστής γιατί δεν έχει την απαραίτητη γνώση για το κόσμο ώστε να είναι σίγουρος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Δεν ειναι αληθεια 'κεινο που λες , ο φοβος εχει νευρολογικη βαση δεν εξαφανιζεται επειδη ο ανθρωπος το αποφασιζει.
Mερικοι απο τα μεγαλυτερα μυαλα ολων των εποχων οπως ο σοπενχαουερ , ο μαρξ , ο νιτσε κτλ ηταν αθεοι αρα ειναι ατοπο επισης το να λες πως η αναζητηση του ανθρωπου σταματα με το να μην πιστευεις στο θεο.
H αναζητηση του ανθρωπου ειναι και το ποιος ειναι , ποιοι ειναι οι αλλοι , τι συμβαινει μεταξυ μας κτλ , φυσικα και σε αυτα μπορεις να κολλησεις διπλα τον "θεο σου" ομως αποτελει αγνοια η να διατεινεσαι πως η ερμηνεια ολων αυτων των υπαρξιακων προβληματων μπορει να συνδεθει μονο με τουτο.
Το αλλο περι αυτοεξαπατησης δεν εχει καν βαση για να το διαψευσω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aoristos

Νεοφερμένος

Ο Κίμωνας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Ο φοβος ειναι κανονικα κληρονομικος απο τους προγονου μας.(ακομα πιο πριν απο τους αρχαιους Ελληνες)
Ολες οι θρησκιες χαρακτηριζαν το σκοταδι σαν κακο αλλα λογικο να φοβασαι.Οι θρησκειες ειδικα ο χριστιανισμος επειτεινει το φοβο για το σκοταδι καθως απο μικρα παιδια μαθαινουμε για το καλο(Ιησους και τα λοιπα)και το κακο(Διαβολος,Σατανας).Αρα μαζι και με αυτα που βλεπουμε στη τηλεοραση και που εχουμε παιξει(ζομπι,βρικολακες που εμπνευστηκαν απο τις θρησκειες),φοβομαστε παρα πολυ το σκοταδι.Οταν ειμαστε στο σκοταδι χωρις φως(καλο)μας ερχονται στο κεφαλι αυτα που εχουμε ακουσει και δει και επιτεινει το φοβο.Τα παιχνιδια του μυαλου δηλαδη.
Εαν ομως μια θρησκεια η οποια ηταν απολυτως αποδεχομενη απο το πιστο ελεγε για το σκοταδι μαζι και με την υπαρξη σκοταδιου,θα μειωνε το φοβο αυτο κι οτι συνεπαγοταν με το σκοταδι
Η θρησκεια κατα τη γνωμη μου παντα επειτεινει τις φοβιες που εχουμε απο τους προγονους μας ή '΄παιρνουμε''νεες φοβιες αρα το μυαλο κανει παιχνιδια σε συνδιασμο με τη φαντασια.Το θεμα ειναι η θρησκεια εμποδιζει τον ανθρωπο να σκεφτει με τη λογικη.Μπορει σαφως να γινεται πιο λιγοτερο απο τι στο μεσαιωνα,αλλα με αυτα που εχουμε μαθει,εμποδιζεται να σκεφτομαστε λογικα σε πραγματικα''αφυσικα''κατα τη γνωμη μας ή ''τρομαχτικά''
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alex$$$

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 15 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
παιδιά εγώ νιώθω την ανάγκη να πιστεύω κάπου για να μπορώ να πιστεύω ότι κάτι με στηρίζει και ότι δεν είναι μόνο οι άνθρωποι πού μπορούν να με στηρίξουν πάντως γενικά βαθιά μέσα μου ξέρω ότι δεν με καλύπτει ο χριστιανισμος... αλλά από ότι ξέρω στην πρώτη οικουμενική σύνοδος στη Νίκαια της βυθηνιας(κάτι τέτοιο) δόθηκε η θεϊκή υπόσταση του χρηστού..στο θεό πιστεύω μόνο για να με ανεβάζει για να πω όμως την αλήθεια οταν είναι να κάνω κάτι που θέλω στήριξη ψυχολογική είτε φορέσω ενα καινούριο βραχυολάκι σκηνάκι η κάτι τέτοιο η είτε πω την προσευχή μου το ίδιο θα είναι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Eπιτέλους κάποιος ειλικρινής.Τώρα επιβεβαιώνονται όσα έλεγα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alex$$$

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 15 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Mερικοι απο τα μεγαλυτερα μυαλα ολων των εποχων οπως ο σοπενχαουερ , ο μαρξ , ο νιτσε κτλ ηταν αθεοι αρα ειναι ατοπο επισης το να λες πως η αναζητηση του ανθρωπου σταματα με το να μην πιστευεις στο θεο.

Όντος και νομίζω ότι ο χριστιανισμός και γενικά να πιστεύεις στο θεό σε κάνει να μην χρειάζεστε να αναζητάς.."πίστευε και μη, ερεύνα" ή "πίστευε και μη ερεύνα"
έχει βγει η γνωστή ιστορία ενός ανθρώπου που περπάταγε σε μια παραλία και σκεφτότανε υπαρξιακά προβλήματα και σε σχέση με τον θεό και συνάντησε ενα μικρό παιδι που το έβλεπε να έχει κανει μία λακκούβα και να προσπαθεί να βάλει την θάλασσα μέσα στην λακκούβα και όταν αυτος το ρώτησε τι κάνει του απάντησε και όταν του είπε πως δεν γίνετε το παιδί είπε πως ούτε αυτος μπορεί και εξαφανίστηκε και λένε ότι εννοούσε πως το μυαλό είναι σαν την λακκούβα που δεν μπορεί να χωρέσει όλα αυτά σε σχέση με την ύπαρξη και τον θεό..αυτό δεν σ λέει μην ψάχνεις??μπορεί να μ πεις ότι σ λέει ψάξε αλλά δεν θα βρεις κάτι αλλά και πάλι αυτό το ίδιο δεν είναι? αυτή την ιστορία μ την είχε πει η θεολόγος στο σχολείο μου και δεν μ άρεσε καθόλου σαν απάντηση..
σε ότι και να την ρωτούσα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
έχει βγει η γνωστή ιστορία ενός ανθρώπου που περπάταγε σε μια παραλία και σκεφτότανε υπαρξιακά προβλήματα και σε σχέση με τον θεό και συνάντησε ενα μικρό παιδι που το έβλεπε να έχει κανει μία λακκούβα και να προσπαθεί να βάλει την θάλασσα μέσα στην λακκούβα και όταν αυτος το ρώτησε τι κάνει του απάντησε και όταν του είπε πως δεν γίνετε το παιδί είπε πως ούτε αυτος μπορεί και εξαφανίστηκε και λένε ότι εννοούσε πως το μυαλό είναι σαν την λακκούβα που δεν μπορεί να χωρέσει όλα αυτά σε σχέση με την ύπαρξη και τον θεό..αυτό δεν σ λέει μην ψάχνεις??μπορεί να μ πεις ότι σ λέει ψάξε αλλά δεν θα βρεις κάτι αλλά και πάλι αυτό το ίδιο δεν είναι? αυτή την ιστορία μ την είχε πει η θεολόγος στο σχολείο μου και δεν μ άρεσε καθόλου σαν απάντηση..
σε ότι και να την ρωτούσα..

το νόημα αυτής της ιστορίας είναι οτι όσο και άν ψάχνει ο άνθρωπος δέν θα μπορέσει ποτέ να κατανοήσει το μεγαλείο του θεού.

δέν λέει πουθενά μήν ψάχνεις, αλλα οτι όσο και άν ψάχνεις, είσαι πολύ μικρός για να τα καταλάβεις όλα στην εντέλεια.

ο χριστός είχε πεί, μακάριοι οι φτωχοί τω πνεύματι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alex$$$

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 15 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
το νόημα αυτής της ιστορίας είναι οτι όσο και άν ψάχνει ο άνθρωπος δέν θα μπορέσει ποτέ να κατανοήσει το μεγαλείο του θεού.

δέν λέει πουθενά μήν ψάχνεις, αλλα οτι όσο και άν ψάχνεις, είσαι πολύ μικρός για να τα καταλάβεις όλα στην εντέλεια.

ο χριστός είχε πεί, μακάριοι οι φτωχοί τω πνεύματι.


"μπορεί να μ πεις ότι σ λέει ψάξε αλλά δεν θα βρεις κάτι αλλά και πάλι αυτό το ίδιο δεν είναι" αυτό είπα το "δεν θα βρεις κάτι" εννοώ ότι δεν θα καταφέρεις να βρεις κάτι αλλά και πάλι το ίδιο δεν είναι αυτό δηλαδή αν σου λέει ότι τσάμπα ψάχνεις σε κάνει να μην ψάχνεις ποιο έμμεσα.. αυτή την ιστορία την είπα με αφορμή κάποιες απορίες που είχα και τις εξέφρασα στην θεολόγο μας στο σχολείο και αυτή μου απάντησε έτσι δηλαδή ούτε αυτή είχε ψάξει και βασίστηκε σε αυτό...πρωτα διαβασε καλα τι λεω αμέσως "μικρός" αν κάποιος στην ηλικία μ δεν καταλαβαίνει το νόημα της ιστορίας δεν είναι μικρός αλλά χαζός.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orathac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γεώργιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 1,579 μηνύματα.
Μολις εκανες αυτο για το οποιο με κατηγορησες , ενω εγω δεν το εκανα ,ειναι αδικο να μου μιλας ετσι επειδη δεν καταλαβαινεις.
Ο Θεος ως θεος σιγουρα μπορει να βρει τροπο να κανει τις παραφυσικες πραξεις να φανουν φυσιολογικες.
οπως ειπε ο θεος στον Bender "When you do things right, people won't be sure you've done anything at all."
παρολα αυτα αυτο ισχυει μονο αμα υπαρχει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top