Θεωρητική κατεύθυνση αλλά...

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Λοιπόν ας ξεκαθαρίσουμε κάποια πράγματα:

1) H σκέψη ''Μου αρέσουν τα Λατινικά blah blah blah'' δεν είναι σωστή. Προς Θεού, δεν ακολουθούμε κατεύθυνση για μαθήματα τα οποία θα απασχολήσουν μόνο ώρες τα τελευταία δύο χρόνια του Λυκείου.

2) Νομίζω πως καλύτερο θα ήταν να έχουμε μία πιο σφαιρική άποψη, και κατ' επέκταση περισσότερες εναλλακτικές. Imagine the fact πως δεν καταφέρνεις
το Βιοχημικό. Μετά?

3) Τέλος, το 16 είναι εύκολο. Ας το γράψουμε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

H.PotterAddicted

Νεοφερμένος

Η H.PotterAddicted αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
η χημεια και τα αρχαια...
Και εμένα τα ίδια μου αρέσουν:no1:. Μου αρέσει ακόμα και τα αγγλικά. Και στο γυμνάσιο μου άρεσε η βιολογία. Κρίμα που δεν κάνουμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
η χημεια και τα αρχαια...

Ωχ, με χάνετε.... πώς τα συνδύασες έτσι ρε χριστιανέ?? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

H.PotterAddicted

Νεοφερμένος

Η H.PotterAddicted αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Λοιπόν ας ξεκαθαρίσουμε κάποια πράγματα:

1) H σκέψη ''Μου αρέσουν τα Λατινικά blah blah blah'' δεν είναι σωστή. Προς Θεού, δεν ακολουθούμε κατεύθυνση για μαθήματα τα οποία θα απασχολήσουν μόνο ώρες τα τελευταία δύο χρόνια του Λυκείου.

2) Νομίζω πως καλύτερο θα ήταν να έχουμε μία πιο σφαιρική άποψη, και κατ' επέκταση περισσότερες εναλλακτικές. Imagine the fact πως δεν καταφέρνεις
το Βιοχημικό. Μετά?

3) Τέλος, το 16 είναι εύκολο. Ας το γράψουμε :P
βρε, βρε, βρε. Καλώς τον!:P Συμφωνώ απολύτως.
φυσικά και δεν ακολουθώ κατεύθυνση μόνο για τα λατινικά. Υπάρχουν πολλοι παράγοντες που με έκαναν να διαλέξω αυτή την κατέυθυνση πίστεψε με.

Καλα εσυ εσύ παιδί μου όχι 16, 26 μπορείς να γράψεις!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
βρε, βρε, βρε. Καλώς τον!:P Συμφωνώ απολύτως.
φυσικά και δεν ακολουθώ κατεύθυνση μόνο για τα λατινικά. Υπάρχουν πολλοι παράγοντες που με έκαναν να διαλέξω αυτή την κατέυθυνση πίστεψε με.

Καλα εσυ εσύ παιδί μου όχι 16, 26 μπορείς να γράψεις!!!

Πώς τολμάς να μιλάς έτσι στον αρχηγό της ομάδας σου? :P

Καλά, αφού Θεωρητική θες, πήγαινε. Ακόμα και στη Θεωρητική (Slytherin) θα μπορούσες να μεγαλουργήσεις. (έτσι δεν το έλεγε το καπέλο??) :p:p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

H.PotterAddicted

Νεοφερμένος

Η H.PotterAddicted αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Πώς τολμάς να μιλάς έτσι στον αρχηγό της ομάδας σου? :P

Καλά, αφού Θεωρητική θες, πήγαινε. Ακόμα και στη Θεωρητική (Slytherin) θα μπορούσες να μεγαλουργήσεις. (έτσι δεν το έλεγε το καπέλο??) :p:p
Για σένα η θεωρητική είναι σαν το slytherin? Σε παρακαλώ δεν ανέχομαι τέτοιες προσβολές!:P
Και ποιος αρχηγός της ομάδας μου? Μοχθηρέ ηγέτη! αντε μην σε φωνάξω με το άλλο σου παρατσούκλι! (ξερεις εσυ!:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsis1

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 421 μηνύματα.
Μα και εγω ακριβως αυτο πιστευω ...(στν Ηarry addict παει)

Χρησιμοποιησα λαθος το εξαλλου συγγνωμη....

Καποιοι λενε οτι σιγουρα γραφεις ενα 18 αλλα εγω δε παρατηρω κατι αντιστοιχο,αυτο ηθελα να δηλωσω

Excusez-moi
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Λοιπόν ας ξεκαθαρίσουμε κάποια πράγματα:

1) H σκέψη ''Μου αρέσουν τα Λατινικά blah blah blah'' δεν είναι σωστή. Προς Θεού, δεν ακολουθούμε κατεύθυνση για μαθήματα τα οποία θα απασχολήσουν μόνο ώρες τα τελευταία δύο χρόνια του Λυκείου.

2) Νομίζω πως καλύτερο θα ήταν να έχουμε μία πιο σφαιρική άποψη, και κατ' επέκταση περισσότερες εναλλακτικές. Imagine the fact πως δεν καταφέρνεις
το Βιοχημικό. Μετά?

3) Τέλος, το 16 είναι εύκολο. Ας το γράψουμε :P

αν αναφερεσαι σε μενα αυτο το τμημα ελπιζω να ειναι η εσχατη επιλογη... και μενα θα μ αρεσαν τα λατινικα αλλα τι να κανουμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

H.PotterAddicted

Νεοφερμένος

Η H.PotterAddicted αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Μα και εγω ακριβως αυτο πιστευω ...(στν Ηarry addict παει)

Χρησιμοποιησα λαθος το εξαλλου συγγνωμη....

Καποιοι λενε οτι σιγουρα γραφεις ενα 18 αλλα εγω δε παρατηρω κατι αντιστοιχο,αυτο ηθελα να δηλωσω

Excusez-moi

Δεν πειράζει. Πάντως την έχουν υποτιμίσει γενικά την θεωρητική... πιστεύουν όλοι ότι απλά θέλει διάβασμα και μετα όλα είναι ωραία. Οπως έχω αναφέρει ήδη, δεν μας σώζει η παπαγαλία..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsis1

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 421 μηνύματα.
Κοιτα υπαρχει βεβαια μια δεσμευση οταν πηγαινεις θεωρητικη¨Να εισαι απολυτα ακριβης στο κειμενο οταν το μαθαινεις...τωρα παπαγαλια να ναι η με δικα σου λογια δεν εχει σημασια...

Παντως στο σχολειο του ξαδερφου μου το μεγαλυτερο της θετικης ηταν 17
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

H.PotterAddicted

Νεοφερμένος

Η H.PotterAddicted αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Σε αυτό έχεις δίκιο, αυτό ακριβώς γίνεται στην περίπτωση της ιστορίας.

μόνο 17? Που να δεις το δικό μας σχολείο τι θετικά μυαλά βγάζει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsis1

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 421 μηνύματα.
Κοιτα δεν ειναι μονο η ιστορια...αρχαια,λατινικα ακομα και κειμενα καποιοι τρελοι τους βαζουν να τα μα8αινουν απο εξω

Βεβαια ειμαι εναντιον σε αυτο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

H.PotterAddicted

Νεοφερμένος

Η H.PotterAddicted αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Κοιτα δεν ειναι μονο η ιστορια...αρχαια,λατινικα ακομα και κειμενα καποιοι τρελοι τους βαζουν να τα μα8αινουν απο εξω

Βεβαια ειμαι εναντιον σε αυτο...
Και εγώ είμαι ενάντια στην παπαγαλία, γιατί ουσιστικά δεν μαθαίνεις τίποτα στην τελική.

Κοίταξε, στα αρχαία και στα λατινικά είναι απαραίτητη μόνο στα διαγωνίσματα και στις εξετάσεις. Εκεί σου λένε ποιά κείμενα να διαβάσεις και έτσι η παπαγαλία σε βοηθάει στην μετάφραση. Ετσι κερδίζεις μερικούς βαθμούς απο εκεί. Ομως δεν είναι το ίδιο στην γραμματική και στο συντακτικό. Ούτε αν σου δώσουν ένα άγνωστο κείμενο να το μεταφράσεις (λέμε τώρα).
Οσο αφορά τα νεοελληνικά κείμενα εκει και αν είναι που δεν χωράει με τίποτα η παπαγαλία! Μα καλά είναι δυνατόν να μάθεις ένα ολόκληρο κείμενο απέξω? Αντε και το μαθαίνεις, σε τι θα σου χρησιμεύσει? Θα υπάρχει πουθενά ερώτηση: "γράψτε ολόκληρο το κείμενο":!: Ποιός θεοπάλαβος θα έβαζε τέτοια ερώτηση????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ginak

Νεοφερμένος

Η Γεωργία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Εφόσον μισείς τα αρχαία, να πας ή τεχνολογική ή θετική! Τα αρχαία είναι βασικό μάθημα κι αν δεν σ'αρέσουν ίσως δεν τα καταφέρεις! Και το σημαντικότερο θα περάσεις μαρτυρικές στιγμές ! Αφού θέλεις να ασχοληθείς με υπολογιστές και γενικά τεχνολογία, πήγαινε τεχνολογική! Θα περάσεις πολύ πιο εύκολα στη σχολή που θέλεις! Αυτά τα λίγα είχα να πω , η απόφαση είναι δική σου!
ΛΑΤΡΕΥΩ ΑΡΧΑΙΑ!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Leo Killer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Leo Killer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Σας εχω ευχαριστα νεα!!! Εσκισα στα Τεστ Τετραμηνων: Αρχαια: 18,4
Κειμενα: 17,2 Εκθεση: 17,5 :D:D:D:D:D:D:jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy: Τι πιστευετε?;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
μπραβο λεωνιδα.. μου κανει ιδιατερη αισθηση βεβαια ο βαθμος σου στην εκθεση:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βιλλαρασ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο βασιλης (ειμαι απο τους καλους αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 337 μηνύματα.
αμα θεσ παπαγαλιες πηγαινε θετικη!!!
βιολογια και χημεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
ε οχι και παπαγαλια η χημεια... ενταξει χρειαζεται να μαθαινεις ορισμους και τα λοιπα αλλα δεν θελει παπαγαλια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
αμα θεσ παπαγαλιες πηγαινε θετικη!!!
βιολογια και χημεια

Παπαγαλία η θετική? :s
Δεν νομίζω..περισσότερη παπαγαλία έχει η θεωρητική σαν κατεύθυνση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
συμφωνώ... ακόμα και τις αναλύσεις των κειμένων πρέπει να παπαγαλίσεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top