Θεωρητική κατεύθυνση αλλά...

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Φυσικά..
Πρώτη φορά το άκουσα αυτό για την θετική..μου έκανε τεράστια εντύπωση.:what:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
lol....ειναι ενας στο τμημα μ που μαθηματικά ξέρει περισσότερα κι απ τν καθηγητή....Τσαρέας λέγεται είχε πάρει και βραβείο ευκλείδη και αρχιμήδη.....:no1:μεγάλε....:lol:
κι εγω είμαι ακόμη στο δίλημμα αλλα πιο πολύ σε θετική αφού και οι καθηγητές μ παρολο που νταξει και στα θεωρητικα είμαι καλή μ λενε ότι στη θεωρητική θα πλήξω αφόρητα γιτί θαμαι γύρω στους παπαγάλους(η πληοψηφία τουλάχιστον έτσι θαναι)......

Λοιπόν, μόλις συνειδητοποίησα ότι πάμε στο ίδιο σχολείο. Μόνο που εγώ είμαι γυμνάσιο ακόμα.

(αλήθεια, είναι ο Τσαρέας τόσο καλός όσο λένε?)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gewrgia

Νεοφερμένος

Η gewrgia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Αφου σε ενδιαφερουν τα μαθηματα αυτα τοτε πηγαινε θεωρητικη:).Ξερω οτι η θεωρητικη κατευθυνση δεν σου δινει πολλες ευκαιριες αλλα αν εχεις ηδη επιλεξει τι σχολη θα ακολουθησεις τοτε δεν υπαρχει προβλημα.Και οσον αφορα τα αρχαια,δεν ειναι τιποτα.Ενα μαθημα σαν ολα τα αλλα.Απλα πρεπει να κατσεις να διαβασεις και να καλυψεις τα κενα σου:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γεωργία27227

Νεοφερμένος

Η Γεωργία27227 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
συμφωνω με την georgia και κατα τη γνωμη μου θελει και λιγη προσοχη μεσα στη ταξη στα αρχαια αλλα και γενικα σε όλα τα μαθηματα...το μονο που με ανησυχει στη θεωρητικη είναι οτι δεν υπαρχουν πολλές ευκαιρίες για επαγγελματικη αποκατάσταση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Leo Killer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Leo Killer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Σας ενημερωνω οτι πηρα 18(Αρχαια),17(Κειμενα),17(Εκθεση) στα θεωρητικα!:no1::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy::jumpy: Οποτε παω σταντε θεωρητικη! Not to worry then....:xalara::cool:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
εγώ είχα 19 αρχαία 17 έκθεση 19 κείμενα αλλά πραγματικά δεν λένε κάτι για την κατεύθυνση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Παιδια εχετε ξεχασει κι αλλη μια κατευθυνση που λεγεται εμ.. τεχνολογικη.
Δεν ειναι μονο θεωρητικη/θετικη, υπαρχει και αυτη.. Και εχει αρκετες διαφορες με την θετικη, αν ενδιαφερεται κανεις ας ρωτησει να του πω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
πίστεψε οι περισσότεροι που διατυμπανίζουν τη θετική για τη β θα την αλλάξουν στη γ...;) πάντως και εγώ μάλλον προς τα τεχνολογικά κλίνω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Ξερω αρκετα ατομα που το εκαναν αυτο και αρκετα που θα το κανουν, και ημουν ετοιμη κι εγω να το κανω.
Αλλα απο τη στιγμη που θελω να γινω πληροφορικος/προγραμματιστρια/ουατεβερ τι τις θελω τις παραπανω χημειες οταν δεν μπορω ουτε καν τη γενικης παιδειας?
Θετικη και τεχνολογικη εχουν τα ιδια μαθηματικα και την ιδια φυσικη, απλα στην δευτερα οι μεν κανουν τεχνολογια επικοινωνιων και οι δε χημεια κατεθυνσης. Στην τριτη οι μεν βιολογια και χημεια κατευθυνσης και οι δε αναπτυξη εφαρμογων σε προγραμματιστικο πεδιο και αρχες οργανωσης και διοικησης επιχειρησεων.
Αν δεν θες να γινεις γιατρος ή χημικος ή τελος παντων κατι παρομοιο γιατι να πας θετικη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
+1 στην Ράνια, όχι τίποτ'άλλο αλλά τα μισά παιδιά στην τάξη μου νομίζουν πως η τεχνολογική είναι πιο εύκολη από την θετική ξερωγω και κάτι τέτοια κουλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Ξερω αρκετα ατομα που το εκαναν αυτο και αρκετα που θα το κανουν, και ημουν ετοιμη κι εγω να το κανω.
Αλλα απο τη στιγμη που θελω να γινω πληροφορικος/προγραμματιστρια/ουατεβερ τι τις θελω τις παραπανω χημειες οταν δεν μπορω ουτε καν τη γενικης παιδειας?
Θετικη και τεχνολογικη εχουν τα ιδια μαθηματικα και την ιδια φυσικη, απλα στην δευτερα οι μεν κανουν τεχνολογια επικοινωνιων και οι δε χημεια κατεθυνσης. Στην τριτη οι μεν βιολογια και χημεια κατευθυνσης και οι δε αναπτυξη εφαρμογων σε προγραμματιστικο πεδιο και αρχες οργανωσης και διοικησης επιχειρησεων.
Αν δεν θες να γινεις γιατρος ή χημικος ή τελος παντων κατι παρομοιο γιατι να πας θετικη?


σωστη αλλα καποιοι ακομα το σκεφτονται το 3 και για αυτο πανε θετικη στη β... τωρα γιατι αλλαζουν αυτο ειναι ενα αλλο θεμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roCket_Queen

Νεοφερμένος

Η Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Θήρα (Κυκλάδες). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Συμφωνώ:P
Προσωπικά, θεωρώ αυτοκτονία την θεωρητική κατεύθυνση (χωρίς να θέλω να προσβάλλω αυτούς που θέλουν να ακολουθήσουν αυτή την κατεύθυνση;))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
ισα ισα, γι αυτους που δεν ειναι τοσο καλοι μαθητες, η θεωρητικη ειναι η αμεση λυση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γεωργία27227

Νεοφερμένος

Η Γεωργία27227 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
εγω δεν πιστευω οτι η θεωρητικη ειναι για τους κακους μαθητες.ισα ισα το να κανεις αναγνωριση σε ενα αγνωστο κειμενο στα αρχαια ειναι αρκετα δυσκολο ή τα λατινικα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alessia #8

Νεοφερμένος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Έδεσσα (Πέλλας). Έχει γράψει 71 μηνύματα.
Εγω πιστευω οτι δεν υπαρχει λογος να μπεις στο τρυπακι τι μου αρεσει κ τι οχι,γιατι ουτε τα αρχαια ουτε τα μαθηματικα κλπ δεν θα ειναι το επαγγελμα σου στο μελον.....σκεψου πρωτα τι σου αρεσει πραγματικα να κανεις στη ζωη σου κ θα δεις μετα απο ποια κατευθυνση μπορεις να το σπουδασεις........

Η ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

astathmitos

Δραστήριο μέλος

Ο astathmitos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 667 μηνύματα.
H θεωρητικη κατευθυνση δεν ειναι για πολλους!Θελει πολυ και συστηματικο διαβασμα γιατι η υλη κυριως στις πανελληνιες ειναι τεραστια!Οσοι δεν αντεχουν δεν την επιλεγουν!Ειναι κυριως για επιμελεις μαθητες που δεν βαριουνται ενω την θετικη/τεχνολογικη την επιλεγουν και αρκετοι χαβαλεδες που δεν την παλευουν...Κοψτε φατσες στην θεωρητικη και στην τεχνολογικη και θα καταλαβετε....:P
Οσον αφορα τις σχολες πιστευω ειναι μακραν οι καλυτερες και πιο δημοφιλεις!Νομικη-Φιλοσοφικη-Παντειος-Παιδαγωγικο ειναι ναοι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
H θεωρητικη κατευθυνση δεν ειναι για πολλους!Θελει πολυ και συστηματικο διαβασμα γιατι η υλη κυριως στις πανελληνιες ειναι τεραστια!Οσοι δεν αντεχουν δεν την επιλεγουν!Ειναι κυριως για επιμελεις μαθητες που δεν βαριουνται ενω την θετικη/τεχνολογικη την επιλεγουν και αρκετοι χαβαλεδες που δεν την παλευουν...Κοψτε φατσες στην θεωρητικη και στην τεχνολογικη και θα καταλαβετε....:P
Οσον αφορα τις σχολες πιστευω ειναι μακραν οι καλυτερες και πιο δημοφιλεις!Νομικη-Φιλοσοφικη-Παντειος-Παιδαγωγικο ειναι ναοι!

Μετάφραση - Διερμηνεία ρεεεε :heart:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Και το ΜΙΤ για μαθηματικά δεν είναι κακό :D...αλλά φαντάζομαι οι περισσότεροι από εσάς θα μείνετε για σπουδές εδώ. Εγώ μπορεί να πάω εξωτερικό. Όσον αφορά την θεωρητική-θετική κατεύθυνση, είμαι μικρός για να αποφασίσω ακόμη. Μια κλίση προς θετικά μαθήματα την έχω, αλλά από την άλλη είμαι καλός και μου αρέσουν σχεδόν όλα τα θεωρητικά -με εξαίρεση αρχαία και ιστορία. Θα δείξει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
μικρέ ξαροπ θα πας εκεί που θα μπορέσεις να κάνεις αυτό που θες... και εγώ νιώθω λίγο άχρηστος μαθηματικά και φυσική τώρα τελευταία αλλά αυτό δεν θα με επηρεάσει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

melisa

Νεοφερμένος

Η melisa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
κατ αρχάς γειά σας είμαι καινούριος στο φόρουμ....εγώ αν και μισούσα τα θεωρητικά μαθήματα παρόλο που ήμουν καλος σε αυτά έλεγα να ακολουθήσω θετική κατεύθυνση αλλά το ξανασκέφτηκα και είπα οτι ας πούμε η γραμματική ειναι ενα βιβλιαράκι 200 το πολύ σελιδες για 6 χρόνια γυμνάσιο-λύκειο και τα υπόλοιπα μαθήματα απλά θέλουνε λίγο να τα πιάσεις απο την αρχή και να μην αφήνεις κενά...:iagree::iagree:γιατί στο κάτω κάτω τα μαθηματικά θέλουνε και λίγο ταλέντο ενω τα θεωρητικά θέλουνε στρωσιμο....με αυτούς τους συλλογισμούς του χρόνου που και εγώ θα κληθώ να διαλέξω κατεύθυνση θα διαλέξω θεωρητική:):)

ελπίζω να σε βοήθησα λίγο.

Σε πληροφορώ ότι και τα αρχαία χρειάζονται ταλέντο! Ειδικότερα η μετάφραση. Αν δε το 'χεις, δεν πάει να χτυπιέσαι, δε θα βγάλεις ποτέ άκρη!:):)
-----------------------------------------
ισα ισα, γι αυτους που δεν ειναι τοσο καλοι μαθητες, η θεωρητικη ειναι η αμεση λυση!

Επίτρεψε μου να διαφωνήσω. Αυτή είναι η λανθασμένη τακτική του πλήθους! Εξάλλου τα αρχαία μοιάζουν πολύ με τα μαθηματικά, αν δεν κόβει το μυαλό, την πάτησες!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top