Θεωρητική κατεύθυνση αλλά...

Ναυσικά

Δραστήριο μέλος

Η Nαυσικά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 411 μηνύματα.
Εσυ εισαι θεα απο μονη σ!!! :lol:
lol....ειναι ενας στο τμημα μ που μαθηματικά ξέρει περισσότερα κι απ τν καθηγητή....Τσαρέας λέγεται είχε πάρει και βραβείο ευκλείδη και αρχιμήδη.....:no1:μεγάλε....:lol:
κι εγω είμαι ακόμη στο δίλημμα αλλα πιο πολύ σε θετική αφού και οι καθηγητές μ παρολο που νταξει και στα θεωρητικα είμαι καλή μ λενε ότι στη θεωρητική θα πλήξω αφόρητα γιτί θαμαι γύρω στους παπαγάλους(η πληοψηφία τουλάχιστον έτσι θαναι)......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

H.PotterAddicted

Νεοφερμένος

Η H.PotterAddicted αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Εμένα μου αρέσουν τα αρχαία. Επρεπε να πάω στο λύκειο για να το καταλάβω αυτό! Οσο αφορα την συντακτική ανάλυση των αρχαίων: απλα τρελαίνομαι:jumpy:! Θεωρητική θα πάω δαγκωτό, παρολο που δεν είμαι παπαγάλος... ούτε τρείς σειρές δεν μπορώ να παπαγαλήσω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aliki_s

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η aliki_s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 234 μηνύματα.
κατ αρχας πρεπει να πας εκει που υπαρχει το επαγγελμα που θες να ακουλουθησεις...

Μόλις δίαβασα το πρώτο post αυτό ακριβώς σκέφτηκα

Βασικα, ενδιαφερομαι για τεχνικος η προγραμματιστης Η/Υ. Αλλα τεσπα...
Αφου δν αντεχω τα υπολοιπα...:nono:

Αν πας θεωρητική και ουσιαστικά δεν έχεις στόχο είτε θα αποτύχεις είτε θα ακολουθήσεις κάποιο επάγγελμα που δε σου αρέσει και θα το μετανιώσεις αργότερα.;)

Τι προτιμάς να ζοριστείς 2 χρόνια και μετά όλα οκ ή να πιέζεσαι για όλη σου τη ζωή?

Νωρίς είναι ακόμα, έχεις χρόνο να το σκεφτείς για την κατεύθυνση (να σε ενημερώσω btw πως τα μθμ που έχεις στην γ λυκ από τεχνολογική είναι 4...Το ένα είναι τα μαθ/κα που λες ότι σιχαίνεσαι..αλλά και στ αρχαία δεν ξέρω αν θα τα βρεις πιο εύκολα γτ δεν έχουν καμια σχέση αυτα της Α με αυτά της γ στα οποία υπάρχει και ΑΓΝΩΣΤΟ,πέρα απο τις δυσκολίες στα ερμηνευτικά κλπ κλπ..τα άλλο είναι η φυσική, που είναι αρκετά εύκολη αν και θετικό μθμ εφόσον ασχοληθείς και τα άλλα 2- προγραμματισμός και ΑΟΔΕ-είναι εύκολα αν τα διαβάσεις σωστά και όχι θετικά:P)

Αν πάλι δεν πεθαίνεις γι αυτό πάω πάσο...:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Εμένα μου αρέσουν τα αρχαία. Επρεπε να πάω στο λύκειο για να το καταλάβω αυτό! Οσο αφορα την συντακτική ανάλυση των αρχαίων: απλα τρελαίνομαι:jumpy:! Θεωρητική θα πάω δαγκωτό, παρολο που δεν είμαι παπαγάλος... ούτε τρείς σειρές δεν μπορώ να παπαγαλήσω..

Στ'αρχαία δεν χρειάζεται να παπαγαλίζεις.
Ιστορία να δω τι θα κάνουμε, ούτε γω μπορώ να μαθαίνω απ'έξω κατεβατά ολόκληρα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

H.PotterAddicted

Νεοφερμένος

Η H.PotterAddicted αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Στ'αρχαία δεν χρειάζεται να παπαγαλίζεις.
Ιστορία να δω τι θα κάνουμε, ούτε γω μπορώ να μαθαίνω απ'έξω κατεβατά ολόκληρα :P
Πραγματι, αυτό σκέφτομαι! Η ιστορία ήταν ανέκαθεν το πρόβλημά μου. Ακόμα και στο δημοτικό στην ιστορία είχα τον πιο χαμηλό βαθμό μου, να φανταστείς ακόμα και στα μαθηματικά είχα πιο μεγαλο βαθμό απο την ιστορία! Αλλα ρε συ πιστεύω οτι και χωρίς παπαγαλία λύνεται το πρόβλημα. Άλλωστε μην ξεχνάμε και τις ερωτήσεις κρίσεως που υπάρχουν στην ιστορία, όπου εκεί σου είναι αχρηστη η παπαγαλία:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
H.PotterAddicted σε ενδιαφερει καποια μσχολη του 1ου πεδιου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

H.PotterAddicted

Νεοφερμένος

Η H.PotterAddicted αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
H.PotterAddicted σε ενδιαφερει καποια μσχολη του 1ου πεδιου?
Μάγος είσαι?:D Βασικά ναι, σκέφτομαι σκέφτομαι να ακολουθήσω φιλολογία ή αγγλική φιλολογία. Βέβαια οι δικοί μου μου λένε να πάω νομική, αλλα εμένα δεν μου πολυαρέσει η ιδέα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsis1

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 421 μηνύματα.
Παιδια η ιστορια φυσικα και παλευεται χωρις παπαγαλια απλα χρειαζεται περισσοτερη δουλεια.Θα πρεπει να οργανωνεις τις σκεψεις σου και το βιβλιο στα δικα σου μετρα.

Εγω πιστευω οτι αν εχεις εφεση στη θεωρητικη θα πετυχεις,οπως το ιδιο συμβαινει και στις αλλες 2 κατευθυνσεις....Και εξαλλου λενε ολοι οτι η θεωρητικη βασιζεται στο διαβασμα και οτι σιγουρα γραφεις ενα 18 αλλα πως ειναι λιγοι αυτοι που περνανε εκει που θελουν δε ξερω....

Ο καθενας ουτως η αλλως εχει τις δικες του προτιμησεις και βλεπει το καθε μαθημα απο τη δικη του οπτικη γωνια οποτε κανεις δε πειθει κανενα....'
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

H.PotterAddicted

Νεοφερμένος

Η H.PotterAddicted αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Παιδια η ιστορια φυσικα και παλευεται χωρις παπαγαλια απλα χρειαζεται περισσοτερη δουλεια.Θα πρεπει να οργανωνεις τις σκεψεις σου και το βιβλιο στα δικα σου μετρα.

Εγω πιστευω οτι αν εχεις εφεση στη θεωρητικη θα πετυχεις,οπως το ιδιο συμβαινει και στις αλλες 2 κατευθυνσεις....Και εξαλλου λενε ολοι οτι η θεωρητικη βασιζεται στο διαβασμα και οτι σιγουρα γραφεις ενα 18 αλλα πως ειναι λιγοι αυτοι που περνανε εκει που θελουν δε ξερω....

Ο καθενας ουτως η αλλως εχει τις δικες του προτιμησεις και βλεπει το καθε μαθημα απο τη δικη του οπτικη γωνια οποτε κανεις δε πειθει κανενα....'

Συμφωνώ απολύτως! Σε αυτό που διαφωνώ λιγάκι είναι στο οτι το έχεις σίγουρο το 18 στην θεωρητική... μην το λες... πιστεύω ότι η θεωρητική είναι πολύ δύσκολη κατεύθυνση. Μπορεί να λες οτι θέλει μόνο διάβασμα, αλλα στην έκθεση και στα νεοελληνικα κείμενα δεν είναι έτσι τα πράγματα δυστυχώς:(. Πιστεψε με. Αλλωστε και εγω την ίδια γνώμη με σένα είχα παλια. όταν γράφαμε διαγώνισμα στα κείμενα στο σχολείο όλοι νομίζαμε ότι είναι το πιο εύκολο μάθημα και είχαμε διαβάσει πλαγιότιτλους, σχήματα λόγου και τέτοια.. και τελικά ο μεγαλύτερος βαθμός μεσα στη τάξη απο αυτό το διαγώνισμα ήταν 17!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
Θ ε ω ρ η τ ι κ ή δαγκωτό όμως ε.... Απλά τα μαθήματα είναι τέλεια!!!!!!!!!!!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
ναι ενω η φυσικη και η χημεια ειναι ασχημα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

H.PotterAddicted

Νεοφερμένος

Η H.PotterAddicted αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Θ ε ω ρ η τ ι κ ή δαγκωτό όμως ε.... Απλά τα μαθήματα είναι τέλεια!!!!!!!!!!!! :D
Συμφωνώ απολύτως!!!:jumpy: Τώρα ειδικά που θα κάνω και λατινικά στην δευτέρα λυκείου...WOW!!!:jumpy:... Θα στρωθώ όμως περισσοτερο στο διάβασμα για μερικα μαθήματα (βλέπε ιστορία)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
και μενα θα μ αρεζαν τα λατινικα αλλα τα τμηματα π θελω ειναι τα περισσοτερα απο 3ο και 4ο πεδιο οποτε παω θετικη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

H.PotterAddicted

Νεοφερμένος

Η H.PotterAddicted αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
ναι ενω η φυσικη και η χημεια ειναι ασχημα?
Προσωπικά τρελαίνομαι για χημεία. Μακαρι να μπορούσα να πω το ίδιο και για την φυσική αλλα δεν μπορώ. Με τόσα κενά που έχω στην φυσική το μόνο που καταλαβαίνω απο εκεί ειναι οι νόμοι του newton!
-----------------------------------------
και μενα θα μ αρεζαν τα λατινικα αλλα τα τμηματα π θελω ειναι τα περισσοτερα απο 3ο και 4ο πεδιο οποτε παω θετικη...
Απο ότι καταλαβαίνω εσύ πρέπει να είσαι καλός σε όλα τα μαθηματα! Τυχερούλη!;) Μπορεις να διαλέξεις όποια κατεύθυνση θέλεις! Μακάρι να μπορούσα και εγώ να τα πάω καλά στα μαθηματικά:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
ενταξει απλα δν μπορω να πω οτι εχωβ καπου δυσαναπληρωτα κενα... εσυ θες καποιο επαγγελμα απο 2 3 4 πεδιο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

H.PotterAddicted

Νεοφερμένος

Η H.PotterAddicted αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
ενταξει απλα δν μπορω να πω οτι εχωβ καπου δυσαναπληρωτα κενα... εσυ θες καποιο επαγγελμα απο 2 3 4 πεδιο?
Μπα όχι, περισσοτερο με βλέπω στο πρώτο. btw τι σκέφτεσαι να γίνεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
θελω να περασω βιοχημεια και βιοτεχνολογια στη λαρισα ... αλλα και κανα πολυτεχνειο δ θα με χαλαγε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

H.PotterAddicted

Νεοφερμένος

Η H.PotterAddicted αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
θελω να περασω βιοχημεια και βιοτεχνολογια στη λαρισα ... αλλα και κανα πολυτεχνειο δ θα με χαλαγε...
ωραίο επάγγελμα διάλεξες.:no1:Βασικά εγω σκέφτομαι οπως είπα πριν για φιλολογος ή ακόμα και αγγλική φιλολογία και θέλω να περάσω θεσσαλονίκη. Ασχετο: ποιό είναι το αγαπημένο σου μάθημα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Νομίζω πως ο kotsis έχει δίκιο στον βαθμό.. όσοι έχω μιλήσει που τελείωσαν από θεωρητική μου είπαν πως το 16 είναι εύκολο κι από κει και πάνω είναι θέμα διαβάσματος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
ωραίο επάγγελμα διάλεξες.:no1:Βασικά εγω σκέφτομαι οπως είπα πριν για φιλολογος ή ακόμα και αγγλική φιλολογία και θέλω να περάσω θεσσαλονίκη. Ασχετο: ποιό είναι το αγαπημένο σου μάθημα?


η χημεια και τα αρχαια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top