Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Μάρκος Βασίλης

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 1,871 μηνύματα.
παντως χρονο με το χρονο τα μαθηματικα ξεφτιλιζονται εντελως.εβλεπα τις υλες οι φυσικοι και οι χημικοι ειδικα οι χημικοι προσθεσαν τεραστια κομματια υλης.οι μαθηματικοι το μαθημα τους το εχουν διασυρει.τα θεματα χρονο με το χρονο ειναι ο ορισμος του προβλεψιμου ειδικα τα φετινα.αν συνεχιστει και του χρονου αυτο προβλεπω να γινεται οπως παλια η χημεια.

Το ζήτημα δεν είναι αν τα θέματα θα είναι προβλέψιμα ή όχι, αλλά αν κάνουν τη δουλειά τους καλά. Και, τα τελευταία 4-5 χρόνια τα θέματα μια χαρά την κάνουν τη δουλειά τους - σε ό,τι αφορά το μάθημα των μαθηματικών, τουλάχιστον. Φέτος οι συγκυρίες ήταν ειδικές, οπότε καλώς δε δόθηκαν λαβές - στα θέματα του νέου συστήματος - για να έχουμε άλλα δράματα.
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Από το να μην κάνεις κάτι και η συγγραφεί από μόνη της ευεργετική είναι!
 

Alexandros28

Δραστήριο μέλος

Ο Alexandros28 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Καλησπέρα σας!
Τελείωσα τα θερινά μαθήματα και θα θελα να μάθω από αποφοίτους αν είναι ικανοποιητικό το μέρος της ύλης που έχω καλύψει!
Μαθηματικά: Μέχρι και τη συνέχεια (πριν το Bolzano)
Χημεία: όλη η οργανική, θερμοχημεία, κινητική Και στις εισαγωγές της ισορροπίας
Φυσική: κρούσεις, ηλεκτρομαγνητισμος και εισαγωγές ταλαντώσεων
Έκθεση: όσον αφορά τη θεωρία (πειθώ, αλληλουχία, εγκυρότητα) την έχω καλύψει, απομένουν μονάχα οι θεματικοί κύκλοι τους οποίους έχω καλύψει και από κει ένα σημαντικό μέρος (δεν ξέρω με ποια σειρά πάνε για να σας εξηγήσω αναλυτικότερα)

Οποιαδήποτε συμβουλή θα ήταν παραπάνω από θεμιτή.
 

γιω99

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο γιω99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 183 μηνύματα.
Καλησπέρα σας!
Τελείωσα τα θερινά μαθήματα και θα θελα να μάθω από αποφοίτους αν είναι ικανοποιητικό το μέρος της ύλης που έχω καλύψει!
Μαθηματικά: Μέχρι και τη συνέχεια (πριν το Bolzano)
Χημεία: όλη η οργανική, θερμοχημεία, κινητική Και στις εισαγωγές της ισορροπίας
Φυσική: κρούσεις, ηλεκτρομαγνητισμος και εισαγωγές ταλαντώσεων
Έκθεση: όσον αφορά τη θεωρία (πειθώ, αλληλουχία, εγκυρότητα) την έχω καλύψει, απομένουν μονάχα οι θεματικοί κύκλοι τους οποίους έχω καλύψει και από κει ένα σημαντικό μέρος (δεν ξέρω με ποια σειρά πάνε για να σας εξηγήσω αναλυτικότερα)

Οποιαδήποτε συμβουλή θα ήταν παραπάνω από θεμιτή.
Πολύ καλά είσαι αρκεί όμως να τα έχεις μάθει καλά όλα αυτά, για μαθηματικά μόνο δεν ξέρω. Σου εύχομαι ολόψυχα καλή συνέχεια και καλή επιτυχία
 

Steffie88

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Steffie88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 394 μηνύματα.
Καλησπέρα σας!
Τελείωσα τα θερινά μαθήματα και θα θελα να μάθω από αποφοίτους αν είναι ικανοποιητικό το μέρος της ύλης που έχω καλύψει!
Μαθηματικά: Μέχρι και τη συνέχεια (πριν το Bolzano)
Χημεία: όλη η οργανική, θερμοχημεία, κινητική Και στις εισαγωγές της ισορροπίας
Φυσική: κρούσεις, ηλεκτρομαγνητισμος και εισαγωγές ταλαντώσεων
Έκθεση: όσον αφορά τη θεωρία (πειθώ, αλληλουχία, εγκυρότητα) την έχω καλύψει, απομένουν μονάχα οι θεματικοί κύκλοι τους οποίους έχω καλύψει και από κει ένα σημαντικό μέρος (δεν ξέρω με ποια σειρά πάνε για να σας εξηγήσω αναλυτικότερα)

Οποιαδήποτε συμβουλή θα ήταν παραπάνω από θεμιτή.

Καλησπέρα,
προσωπική άποψη γιατί το έχω δει από πολλά παιδιά να ρωτάνε το ίδιο πράγμα. Το θέμα είναι να κατανοείτε την ύλη. Τώρα το αν θα κάνει κάποιος λίγα παραπάνω το καλοκαίρι σε σχέση με άλλα παιδιά δεν έχει σημασία. Αυτό που έχει σημασία είναι να έχει κατανοήσει τη θεωρία του κάθε μαθήματος και να κάνει άνετα τις αντίστοιχες ασκήσεις. Γι αυτό λοιπόν μην κοιτάτε πόσα κομμάτια της ύλης βγάλατε. Προσπαθήστε να κάνετε το καλύτερο που μπορείτε πάνω σε αυτά. Και μην επαναπαύεστε αν έχετε βγάλει την ύλη γρήγορα. Προσέξτε να είστε συγκεντρωμένοι και να τα κατανοείτε.
@Alexandros28 το μήνυμα δεν πάει προσωπικά μόνο σε σένα, αλλά γενικότερα σε όλα τα παιδιά που αναρωτιούνται το ίδιο με σένα.
 

oybxd.s

Νεοφερμένος

Η oybxd.s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
όσοι κανουν ΑΕΠΠ την θεωρια πως την διαβαζετε; πχ στο πρώτο κεφαλαιο μαθαινετε τα παντα ολα απεξω η μονο τα πλαισια;
 

Katerinaev

Δραστήριο μέλος

Η Katerinaev αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 568 μηνύματα.
Φυσική είσαι λίγο πιο πίσω απ ότι ήμουν εγώ στα θερινά αλλά ήμουν και 3ο πεδίο. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο. Δεν έχει καμία σημασία αν έχεις κατανοήσει βέβαια τι γίνεται. Έχεις άλλους 9 μήνες. Χημεία είσαι τελεια. Δεν έχει όμως νόημα να προχωράς χωρίς να καταλαβαίνεις όποτε εστίασε εκει.
 

iminspain

Δραστήριο μέλος

Ο iminspain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 562 μηνύματα.
Εγώ πιστεύω ότι δεν υπάρχει λόγος να ανησυχείτε για να βγάλετε την ύλη τον Φεβρουάριο. Εγώ πιστεύω ότι καλύτερα η ύλη να γίνεται σιγά σιγά και μεθοδικά και αναλυτικοτατα μέχρι τέλη Απριλίου, ώστε τον Μάιο όταν θα κάνεις τις επεναληψεις απλά να εστιάζεις σε πράγματα τα οποία δυσκολεύτηκες κατά την διάρκεια της χρονιάς, χωρίς να ξεχνάς και τα υπόλοιπα της ύλης.
 

asdfqwerty

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο asdfqwerty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.
όσοι κανουν ΑΕΠΠ την θεωρια πως την διαβαζετε; πχ στο πρώτο κεφαλαιο μαθαινετε τα παντα ολα απεξω η μονο τα πλαισια;
δεν χρειαζεται θεωρω να τα παπαγαλισεις απο τωρα απλος να ξερεις την θεωρια συνοπτικα ωστε να εχεις ευχερεια στο να απαντας σλ και ασκησεις
 

Leukosrinokeros

Νεοφερμένος

Η Leukosrinokeros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
Να ρωτησω εσεις που προκειται να ξαναδωσετρ τι θεωρειτε καλο να δωσω κι εγω του χρονου ή να χρησιμοποιησω το 10%;
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Να ρωτησω εσεις που προκειται να ξαναδωσετρ τι θεωρειτε καλο να δωσω κι εγω του χρονου ή να χρησιμοποιησω το 10%;
Ανάλογα τη σχολή, που σε ενδιαφέρει, και τα μόρια, που συγκέντρωσες. Μπορείς να δεις βάσεις των προηγούμενων ετών, ώστε περίπου να δεις πού κινούνται οι βάσεις με το 90% και με το 10%. Σε ορισμένες σχολές, είναι υψηλότερη η βάση με το 10%.
 

Leukosrinokeros

Νεοφερμένος

Η Leukosrinokeros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
Αν μέσα στο καλοκαίρι γράφω συχνά εκθέσεις αλλά χωρίς να μου τις διορθώνουν θα βελτιωθώ;
Μπορεις να βλεπεις ενδεικτιλες εκθεσεις ή αν αγορασεις ενα βοηθημα να γραφεις τηνε κθεση και μετα να ελεγχεις το επικοινωνιακο πλαισιο τις
Ανάλογα τη σχολή, που σε ενδιαφέρει, και τα μόρια, που συγκέντρωσες. Μπορείς να δεις βάσεις των προηγούμενων ετών, ώστε περίπου να δεις πού κινούνται οι βάσεις με το 90% και με το 10%. Σε ορισμένες σχολές, είναι υψηλότερη η βάση με το 10%.
Exw 17.225 moria edwsa prwth fora fetos .Ithela enstola alla apetyxa sta agwnismat kai skeftomai na xanadwsw tou xronou me to 10%. Ayto pou to vlepoume pou eipes tis vaseis pou perasan me ta antistoixa pososta. Eyxaristw
 

SlimShady

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών, Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Exw 17.225 moria edwsa prwth fora fetos .Ithela enstola alla apetyxa sta agwnismat kai skeftomai na xanadwsw tou xronou me to 10%. Ayto pou to vlepoume pou eipes tis vaseis pou perasan me ta antistoixa pososta. Eyxaristw
[/QUOTE]
Πολύ κρίμα φίλε μου. Και εγώ 10% θα σε συμβούλευα να κάνεις αλλά βέβαια δεν γνωρίζω ποιά σχολή ενστόλων επιθυμείς
 

bubblebee

Δραστήριο μέλος

Η bubblebee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 563 μηνύματα.
Exw 17.225 moria edwsa prwth fora fetos .Ithela enstola alla apetyxa sta agwnismat kai skeftomai na xanadwsw tou xronou me to 10%. Ayto pou to vlepoume pou eipes tis vaseis pou perasan me ta antistoixa pososta. Eyxaristw
Μπορεις δινοντας με το 10% του χρονου να ξαναδωσεις απλα τα αθληματα στα οποια κοπηκες φετος; Ή σκοπευεις να δωσεις για καποια αλλη σχολη;
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,692 μηνύματα.
Από τη θερινή προετοιμασία, περνάμε στη νέα ακαδημαϊκή χρονιά :)
Καλή μελέτη σε όλους, συνέχεια εδώ!
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top