[Θερινή προετοιμασία] Πανελλήνιες 2018

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Η ποινή για την υπέρβαση του λεκτικου ορίου στην έκθεση είναι υποκειμενικό θέμα του βαθμολογητή. Η ξαδέρφη μου έγραψε έκθεση 1200+ νομίζω λέξεις και δεν της έκοψε κανείς, για παράδειγμα. Ας μην είμαστε τόσο απόλυτοι λοιπόν. Σε καμία περίπτωση όμως δεν το προτείνω και σίγουρα θα συνιστούσα μέχρι 100 λέξεις παραπάνω, όχι περισσότερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unseen skygge

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unseen skygge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,218 μηνύματα.
Εγώ το'χω απορία πάντως 1200 λέξεις πότε τις προλαβε; Εδω με το ζορι φτανει το 3ωρο για να τα κανεις ολα οσο πιο καλα μπορεις.Προσωπικα που θεωρουμε και γρηγορος πριν απο 2,5 ωρες δεν τελειωνω.Από θεία μου καθηγήτρια που βαθμολογεί κιόλας σε πανελλήνιες μου έχει πει ότι αν Μια έκθεση της αρέσει πολύ έχει καλή δομή και καλό περιεχόμενο και 900 λέξεις να'ναι δεν θα κόψει. Οπότε είναι και λίγο υποκειμενικό το αν θα κόψει ο βαθμολογητής ή όχι στην έκθεση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest-90211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γεια σας και από εμένα.Ήθελα να ρωτήσω στα μέλη του forum πόσες ώρες διαβάζατε για τις Πανελλαδικές?Κάνατε από βοηθήματα ή από φυλλάδια.Εγώ θα γράψω από το 5ο πεδίο.Το πιο εύκολο δηλαδή :whistle::whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DiligentStudent

Νεοφερμένος

Ο DiligentStudent αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Γεια σας και από εμένα.Ήθελα να ρωτήσω στα μέλη του forum πόσες ώρες διαβάζατε για τις Πανελλαδικές?Κάνατε από βοηθήματα ή από φυλλάδια.Εγώ θα γράψω από το 5ο πεδίο.Το πιο εύκολο δηλαδή :whistle::whistle:

Το ποσες ωρες διαβαζει ο καθενας ειναι σχετικο. Αλλος μαθαινει πιο ευκολα,αλλος πιο δυσκολα,οποτε αφιερωνει περισσοτερο χρονο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest-90211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ απλός ρωτάω το πρόγραμμα πώς ήταν. Πχ διάβαζες την μια μέρα ένα μάθημα και την άλλη ένα άλλο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unseen skygge

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unseen skygge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,218 μηνύματα.
Κυριάκο δεν μπορεί να υπάρχει ένα πρόγραμμα που να είναι απαράβατο και σίγουρα όχι με κάθε μέρα και ένα διαφορετικό μάθημα. Δηλαδή άμα δεύτερα στο φροντιστήριο έχω μαθηματικά φυσική πριν θα διαβάσω μόνο την φυσική και τα μαθηματικά αλλ η μέρα; Επίσης δεν θα έχεις τον ίδιο φόρτο εργασίας κάθε φορά. Προσωπικά θεωρώ ότι αυτό που λεμε πρόγραμμα είναι μπούρδες μερικών "αριστουχων". Το πως θα κατανέμεις τον χρόνο διαβάσματος σου θα εξαρτάται από εσένα κυρίως και από τις ανάγκες σου. Όρεξη για διάβασμα να έχεις και υπομονή και α σε τα προγράμματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,277 μηνύματα.
Εγώ τελείωσα σήμερα.Αντε καλό καλοκαίρι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DiligentStudent

Νεοφερμένος

Ο DiligentStudent αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Μην το παρακανετε με το διαβασμα το καλοκαιρι γιατι δεν θα βγει μια ολοκληρη σχολικη χρονια;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alex_t

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,500 μηνύματα.
Επιτέλους.
Τ Ε Λ Ε Ι Ω Σ Α​
:clapup::clapup::clapup:
Εσείς πότε τελειώνετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,277 μηνύματα.
Μας έδωσαν στο φροντιστήριο τα γραπτά
Α.Ο.Θ 18.2
Έκθεση 17.8
Πληροφορική 16.4(ούτε που είχα διαβάσει)
Μαθηματικά 16

Πάμε γερα από Σεπτέμβριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fenia00

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η <3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 144 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά μόλις ξύπνησα(κλασικά βόδι :P).Τελείωσα και εγώ την Παρασκευή.Εσείς πότε θα ξεκινήσετε να λύνετε ασκήσεις και να κάνετε επαναλήψεις σε ο,τι κάνατε;Καλό καλοκαίρι btw
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alex_t

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,500 μηνύματα.
Εγώ λέω από Αύγουστο να ξεκινήσω να κάνω επαναλήψεις λατινικά που τα έχω πάρει από φόβο, και γραμματικοσυντακτικά στα αρχαία, και σε δεύτερη φάση θα κάνω επανάληψη σε ιστορία και γνωστό, ίσως και λίγο τη θεωρία της έκθεσης, που συνεχώς την απαξιώνω :P. Σίγουρα πάντως για το υπόλοιπο του Ιουλίου δε θα ανοίξω βιβλίο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Indiana Jones

Δραστήριο μέλος

Ο Ιάκωβος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 456 μηνύματα.

justarandomgirl

Νεοφερμένος

Η justarandomgirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Θα ακουστεί περίεργο, αλλά σας ζηλεύω λιγάκι :redface:
Θα ήθελα να τα ξαναπάρω όλα από την αρχή και να αλλάξω κάποιες βλακείες που είχα κάνει και μου στοίχησαν.

Μια συμβουλή. Ποτέ, μα ΠΟΤΕ μην πάρετε αποφάσεις (για μαθήματα, για σχολές κ.ά.), ενώ είστε ψυχολογικά επηρεασμένοι από την πίεση της προετοιμασίας των πανελληνίων! Ρομποτάκια παιδιά! (Με τη καλή έννοια πάντα.) Ρομποτάκια και φτιάξτε το πρόγραμμα που σας ταιριάζει, όχι αυτό που επιβάλλεται από άλλους ή αυτό που κάνει ο μαθητάρας της τάξης! Ο καθένας μαθαίνει με το δικό του ρυθμό και τρόπο! Βρείτε το δικό σας! Σημασία έχει να τα μάθετε ;)

Αν και άργησα λιγάκι :D ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΥΠΟΜΟΝΗ! Και ας ακουστεί κάπως εγώ θα το γράψω... ΑΠΟΛΑΎΣΤΕ ΤΗ ΔΙΑΔΡΟΜΗ! (Θα καταλάβετε στο τέλος τι εννοώ :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DocGeorge

Νεοφερμένος

Ο DocGeorge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.

Στην ουσία αν κατάλαβα καλά γιατί το διάβασα εν συντομία απλά καταργούν το 4ο Ε.Π που είχε τις παιδαγωγικές σχολές. Δεν είναι κάποια ουσιαστική αλλαγή κατά την γνώμη μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Panagiotis849

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Μάρκετινγκ & Επικοινωνίας ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά μόλις ξύπνησα(κλασικά βόδι :P).Τελείωσα και εγώ την Παρασκευή.Εσείς πότε θα ξεκινήσετε να λύνετε ασκήσεις και να κάνετε επαναλήψεις σε ο,τι κάνατε;Καλό καλοκαίρι btw

Εγώ είμαι 5ο πεδίο και τελείωσα φροντιστήριο 13/7. Απο την περασμένη Τετάρτη έχω ξεκινήσει χαλαρά (ένα 2 ωρο περίπου τη μέρα) να λύνω σιγά-σιγά τις ασκήσεις γιατί τον Αύγουστο στις διακοπές (9-10 μέρες) δεν θέλω να τα έχω μαζί:P Βέβαια, τα έλυσα και λόγω του όγκου καθώς 28/8-1/9 γράφουμε φροντιστήριο και θα πρέπει να τα έχω ολοκληρώσει. Έχω καμιά 40ρια ασκήσεις μαθηματικά, 10 ΑΟΘ, 5-6 πληροφορική (λόγω της επανάληψης) και έκθεση πάρα πολλές ασκήσεις. Έχω τελειώσει μέχρι στιγμής έκθεση και το μισό ΑΟΘ:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanni_

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλησπερα ειμαι αποφοιτος και ξαναδινω πανελληνιες καθως δεν περναω εκει που θελω με τα μορια που συγκεντρωσα.Ευχομαι σε ολους καλο καλοκαιρι μιας και τελειωσαν τα καλοκαιρινα και καλη επιτυχια στους στοχους σας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

the-stockbroker

Νεοφερμένος

Ο the-stockbroker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ , ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ , ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ , ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ , ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ , ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ , ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ , ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ , ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ , ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ , ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ , ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ , ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ , ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ , ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ , ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ , ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ , ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ , ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ , ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ , ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ , ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ , ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ , ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ , ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofia10

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αυτο το ξερω μονο εγω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 186 μηνύματα.
εμενα οι καθηγητες μου μας ειπαν να ξεκουραστουμε γυρω στις 15 ημερες και μετα να ξεκινησουμε. το θεμα ειναι οτι ο ογκος ειναι πολυ μεγαλος των ασκησεων και φοβαμαι οτι μετα τις 15 ημερες ξεκουρασης θα ειμαι διακοπες με τουε γονεις σε νησι μηπως δεν προλαβω να τα κανω. Απο την αλλη ο καθηγητς μου που με ξερει καλα μου ειπε να μην κανω λιγα λιγα καθε μερα , αλλα να ξεκουραστω πρωτα τελειως και μετα να αρχισω ..δεν ξερω εχω μπερδευτει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanni_

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
εμενα οι καθηγητες μου μας ειπαν να ξεκουραστουμε γυρω στις 15 ημερες και μετα να ξεκινησουμε. το θεμα ειναι οτι ο ογκος ειναι πολυ μεγαλος των ασκησεων και φοβαμαι οτι μετα τις 15 ημερες ξεκουρασης θα ειμαι διακοπες με τουε γονεις σε νησι μηπως δεν προλαβω να τα κανω. Απο την αλλη ο καθηγητς μου που με ξερει καλα μου ειπε να μην κανω λιγα λιγα καθε μερα , αλλα να ξεκουραστω πρωτα τελειως και μετα να αρχισω ..δεν ξερω εχω μπερδευτει

Σοφία καλημέρα από ότι έχω καταλάβει πηγαίνεις στα Ανάβρυτα και θα ήθελα να μάθω πως τα πήγαν οι μαθητές στα μαθηματικά κατεύθυνσης πέραν του παιδιού που έγραψε 19820
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top